Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
19. nov 2011

@basa23 no aj marek mi tam ochkal ze aka nuda ale prezil to 😀 vsak ho ukecaj aj ja som ukecala mala je este u mami hadam tam aj prspi 😅

basa23
20. nov 2011

@michelleuk mozno vybehnem s kamoskou.no mi sme mali noc mala grcala jak dabel,muz vcera cez den.som to asi priniesla z nemocnice tam mamicky grcali aj ja som si to tam odkrutila.a rano taku sracku mala fuj taky smrad si nezazila jak kyselina 😒 ale vyzera uz byt ok uvidime.a spali ok bla hore 2 krat ale x krat grckala trocku zo spanku tak som ju utierala stale.a vstavala o pol 8

michelleuk
20. nov 2011

@basa23 jezis ani nestras lebo aj ja mam teraz zaludocne problemi...hadam to nebude zaludocna chripka 😝 ja som spala do p 9 mala celu noc u mami tak hadam jej bolo dobre 😀 pocuj vy este pouzivate pestunku?rozmyslam ci ju uz nepredam mala ju aj tak stale odpaja a vyhadzuje s postele 😅

basa23
20. nov 2011

@michelleuk hej mi ju este mame hlavne teraz ej dobra ked mi grca tak hned viem ze sa nieco deje ju pocujem.

michelleuk
20. nov 2011

@basa23 no ved aj ja ju este pouzivam ale asi ju uz na slovensko brat nebudem ju predam len mala si zvykla pri nej zaspavat lebo mi svieti tam lampicka a hra pesnicky tak neviem..

moonixi
20. nov 2011

Ahojte mamicky, tak tato tema sa hodi na nas... moj maly ma 3 mesiace a 3 tyzdne a vazi cez 8300g...narodil sa s vahou 4350g...Nastastie mame skvelu pediatricku, kt. sa vyjadrila ze horna hranica hmotnosti u takychto babatiek nie je...Tak sa vela preto nestresujem...len obcas mi to pride vela 😒 . S manzelom sa smejeme, ze sme ani nemuseli cakat kym bude mat rocik...ze on uz taky velky je 😀

basa23
21. nov 2011

@michelleuk ved urcite to ju predaj do vtedy.ako ste spali mi ok bola hore raz o pol 6 dala som jej caj a spala do 715.zatial ani negrca nic snad to uz preslo.
@moonixi ahoj 😉 nasa ked mala tolko co tvoj maly mala teiz okolo 8 kg 😉

michelleuk
21. nov 2011

@basa23 ahoj no mala spala s nami a od 4 sa vrtela a prevracala som sa na prd vyspala 🙄 uz o 6 bola hore ale som ja este potom pospala aj tak 😅

basa23
22. nov 2011

@michelleuk ahc ja som vcera vecer mala taku bolest hrdla ze konec som len lezala.ako ste spali?mi ok ale uz od 6 hore 😠

dzudka
22. nov 2011

Baby Vam sa budia este deti v noci?
@michelleuk
@basa23

Lebo nas maly rici v noci ale asi mu idu zuby,,,a aj ked mu dam cipok a nurofen tak aj tak minimalne dva razy je hore v noci na mlieko 😠

basa23
22. nov 2011

@dzudka mna sa mala zvykne budit prvykrat okolo 4-5 mi uz konecne spime dobre.to bude asi zo zubkov

michelleuk
22. nov 2011

@basa23 ahoj no aj mi dobree o tej 7 klasicky hore a beries aj nieco skus cibulovy caj s medom to je dobre,pocuj tebe odislo uplne mlieko?ja uz nemam aleked si tslacim prso tak tam este trochu je 😖

basa23
22. nov 2011

@michelleuk mne uz odislo uplne.fuuuj daik ale to by som sa asi dogrcala 😉 radcej skusim neaky sprej do hrdla 😉

michelleuk
23. nov 2011

@basa23 ahoj no ako lepsie?ako ste spali ?

basa23
23. nov 2011

@michelleuk no mi tato noc hruza stale len mrncala a vstavala ale aspon o pol 8 a vy ako?

michelleuk
23. nov 2011

@basa23 a dobre celu noc spala ani raz nebola hore ja uz ani neviem ked je hore lebo v poslednom case ma nebudi marek jej nosi flase 😀

basa23
23. nov 2011

@michelleuk jaaaj tak to sa mas 😉 snad uz tuto noc bude spat dobre lebo ma picne

michelleuk
23. nov 2011

@basa23 a neboj to s tej choroby asi moja sa tiez nejako vyhadzala ani neviem s coho

basa23
24. nov 2011

@michelleuk ak oste spali?mi docela ok vstaval o 7 ale zas v noci 2 krat sa zobudila neviem co sa v poslednej dobe budi uz tak pekne spavala

michelleuk
24. nov 2011

@basa23 ahoj moja tiez skoro buntosila o 6 sa mi zda :p

basa23
24. nov 2011

@michelleuk uz ti mala aj hovori nieco neake slova?

michelleuk
24. nov 2011

@basa23 no hovori mama daj toto oto(oco) nie baba ...a este hociake komoliny ale to uz neviem co znamena

basa23
24. nov 2011

@michelleuk no to uz postupne pojde sa rozkeca.vivi uz vie okolo 35 slov co som naratala uz nech sa rozkeca 😀

michelleuk
24. nov 2011

@basa23 no riadne ako ti odpisujem vyhodilo mi nejaku tabulku s pravidlami ci ich budem dodrzovat no chapes??moja vetsinou len skrieka a krici sa vela nenakeca

basa23
24. nov 2011

@michelleuk nooooo asi ta pozna ze by si ich ja tak nedodrziavala 😀

michelleuk
24. nov 2011

@basa23 no asi tak 😝 mala uz spi uz spokojne a bez revu zsapava stiahne 250 ml a spi 😲

basa23
25. nov 2011

@michelleuk ako ste spali?mi docela ok al 2 krat bola uz nad ranom hore a vstavala o pol 8

dzudka
25. nov 2011

nam maly stale v noci vrieska strasne je to hrozne aj 4-5krat a nic nezaspal vzdy musel dostat kustik mlieka na ukludnenie a zaspal ale ked je to takto kazde 2hodky tak je to o drzku inak pravdepodobne mu idu ocne zuby jemu idu tak divne zuby 😅 sliny mu tecu akoby ste kohutik mali pusteny jemnym prudikom....

Asi dnes vecer mu dam homeo cipok a aj nurofen lebo toto je na drzku ☹

michelleuk
25. nov 2011

@basa23 tak to ste dobre pospali moja sa o 3 zacala budit a nechcela spat stsle sa prevracala a mrncala ale xaspala a potom vstala o pol 6...l

basa23
25. nov 2011

@michelleuk no konecne som tu sme dnes boli u mojich rodicov aom neaka unevana dnes 😒