Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
1. dec 2011

@michelleuk ja uschnem to fakt.mna mala vzdy spoznala zatial aj v uteraku 😀

michelleuk
2. dec 2011

@basa23 no ja mam vyhodu ked je mala jak cert rozpustim vlasy a mam pokoj...inac to bude asi tym ze ich mam uz skoro po pas a je to zmena ked to rozpustim...mama ma farbila na hnedo ale nechapem ze ako sa to zmenilo na tmavu bordovu...

basa23
2. dec 2011

@michelleuk jezis este ze si povedala aj ja si idem zafarbit uz to mam hrozne vyrastene.ako ste spali?mi nic moc u nas strasne nieco v baraku buchalo sa budila a vstavala o 7 15

michelleuk
2. dec 2011

@basa23 no moja tiez rano vstavala o tej 7 uz to ma ako budi zakodovany v hlave 😅 a na ako farbis na blond?

basa23
2. dec 2011

@michelleuk hej hej na blond ted mam obdobie blond 😀

michelleuk
2. dec 2011

@basa23 no ja som tiez skusila blond ale bola som ako ciganka takze ratsej zostanem verna tmavej 😅

basa23
2. dec 2011

@michelleuk no ja uz som si zafarbila ale nic moc ta farba nechytila dobre musim inu nabuduce vyskusat

lubinka26
2. dec 2011

ahojte. moja mala mala v 9. mesiacoch 9970g a 76cm. nezda sa mi nejak tucna, to nie, len ma trosku trapia jej nozicky. su straaaasne tucnucke. myslela som si, ze ked sa zacne viac hybat, intenzivne 4nozkuje, stale je v pohybe uz mesiac a napriek tomu pribrala pol kg za mesiac. je kojena, na obed papa zeleninu-masko a pod., pobede jogurt a ovocie. nedavam jej nic, kde je cukor, ziadne kase. akurat kukuricne chrumky, nesolene. ani neviem, na co sa chcem vlastne opytat. mozno len pocut, ze sa to upravi, ze sa tym nemam trapit.

akjerdna
2. dec 2011

Môj synček má dnes presne 15 týždňov a váži 8,2 kg. Zatiaľ ho plne kojím a papá takmer každé dve až tri hodiny. Akurát v noci vydrží od ôsmej večer aj do tretej - štvrtej. Celý je taký tučnučký tak dúfam, že to potom vybehá. Niekedy sa bojím, či je to v poriadku že tak veľa priberá ale keď je to mm tak to bude hádam v poriadku 😀 .

basa23
3. dec 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok bola hore o pol 6 dla som jej mlieko a vstavala 7 15
@lubinka26 ahoj moja ked mala 6 m mala 10 050 g tiez mala ze tucnucke to je slabe slovo nohy.ale postupne ako sa vytahuje do vysky tak uz sa to meni a nema najtensie nozicky ale urcite take ake mala nema.neboj to sa postupne vsetko upravi.uvidis ako zacne behat bude lepsie.ja som ju tiez kojila nedavno som odstavila.teraz bude mat 18 m a ma 11 800 g.
@akjerdna neboj vsetko je ok aj moja mala v tom obdobi tolko a myslim ze o par gramov viac a uz je to ok.ako sa zacne hybat hlavne behat to vsetko zhodi sa vytiahne do vysky.uvidis 😉

michelleuk
3. dec 2011

@basa23 ahoj moja tiez o 7 vstala,ja ako som rano vstala tak ma hrdlo boli ze koniec,aj sople mi tecu...

akjerdna
3. dec 2011

@basa23 Tak to som fakt rada. Potešilo ma keď som našla niekoho kto má asi tak veľké dieťa ako je to moje 🙂 . Lebo všetky detičky iných mamičiek v mojom okolí sú menšie hoci sú staršie 🙂.

basa23
4. dec 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok bola hore len raz a vstavala o pol 7 som sa sem auz ted dostala dnes som s malou sama muz robi.jaky nezvyk 😒
@akjerdna je vela velkych deticiek aj v mojom okoli neviem asi to je vo vzduchu samozrejme su aj mensie ale ja v okoli stretavam same velke 😀 😀

michelleuk
4. dec 2011

@basa23 ahoj mala spala dobre ale ja na prd celu noc som mala zimnicu a ked som uz konecne zaspala tak som sa zobudzala na to ze mam plny nos a ze ma hlava boli skoro ma drblo spala som do 9 nastastie si rano vzal malu marek lebo by som zdochla.

basa23
4. dec 2011

@michelleuk a ako ti je co si chora?

michelleuk
4. dec 2011

@basa23 no som vcera ma to chytilo hrdlo a sople,a v noci zimnica ale dnes bolo v pohode aspon ma hrdlo neboli uz ale sople mam stale 😝

basa23
5. dec 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok bola len raz hore ale zasa o pol 7 uz vstavala zas to ma prekrutene

michelleuk
5. dec 2011

@basa23 ahoj moja tiez vstavala tak skoro skoro som infarkt dostala ze aka je tma este tak skoro vydno ze som davno vstavala

basa23
5. dec 2011

@michelleuk mne mala dnes druhy krat spi sme boli u svokrovcov tam len hodku dala som ju musela doma uspat

michelleuk
5. dec 2011

@basa23 no aj mala sa teraz ulozila v ppslednom case spi 2x denne ale len tak 1 hodku..aj teraz zaspala

basa23
6. dec 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok ale zas 6 20 hore

michelleuk
6. dec 2011

@basa23 ahoj a dobre mi sme tiez vstavali o pol 7a o 9 sme isli do mesta mala teraz uz spi hodinu tak je tu take ticho 😉

basa23
7. dec 2011

@michelleuk ach mna uz slahne stale vstava ta opica o pol 7 uz ma picne 😠

michelleuk
7. dec 2011

@basa23 no ta nasa dnes do 7 potiahla marek bol skorej hore tak na nu cakal kym sa zobudi..boze mna tak chytili priedusky v noci ze koniec

basa23
7. dec 2011

@michelleuk a co mas aj teploty?beries neake lieky?

michelleuk
7. dec 2011

@basa23 no mala somn pred 3 dnami zimnicu,potom nic a teraz na noc ma chytil kasel nie neberiem len som si dala paracetamol...ozaj malej idu asi spodne zuby ale niesom si ista to by bola 8

basa23
8. dec 2011

@michelleuk no vidis uz sa vam rozbiehaju zuby.mna tak boli hlava uz druhy den ma ide slahnut

michelleuk
8. dec 2011

@basa23 No hej ak su to zuby..boze tu tak fuk ze ma ide drbnut..inac uz sme konecne vymenii kolesa na druhom kociku tak som rada lebo som si nechcela brt gofac na slovensko,,,ho idem redat asi,

basa23
9. dec 2011

@michelleuk aj tu vcer fukalo dnes je uz ok.ale je kosa 😉

michelleuk
9. dec 2011

@basa23 no mi sme pri skotsku a tam je vetrova kalamita a zze to ide na |North West co sme mi tak som rada 😠 dufam ze nam nestopnu let minuli rok napadlo 5 cm snehu a asi tyzden sa nelietalo 🙄 ozaj malej uz vychadza zub dnes spala celu noc do 8 ani sa k nam uz nezobudila uz 3 noc 😅 som jej davala dnes robyt foto na pas tak je na fotke ako blondinka dufam ze ma neotocia na letisku ze to neni ona 😀