Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
26. feb 2011

@michelleuk fu tak to teda neviem ale osobne si myslim ze asi v kratkej dobe po tom co zje.keby jej nieco skodilo urcite sa to prejavi.a neskusila si jej dat mlieko tvoje trosku do toho jedla.dieta vycita ze tam ma mliecko svoje mozno by to vtedy spapala

estterka
26. feb 2011

ahojte baby,aka fajn tema 😀 mozme sa k vam pridat? nasa mala na pol roka krasnych 9,7 kila a je len dojcena zatial stale 😀 a tiez poriadny spachtos,take buclate spokojne dieta 😀

michelleuk
26. feb 2011

@basa23 no skusim a mozem to dat aj do zeleninoveho prikrmu nie?sa mi opcas vyhadze na krku a licach neviem ci je to z jedla alebo preto ze je taka tucna🙂

michelleuk
26. feb 2011

@estterka tak vytaj to mas potom asi taku staru malu ako ja🙂moja ma 6 a pol mesiaca a 9410g🙂

estterka
26. feb 2011

@michelleuk tento tyzden sme mali pol roka 🙂

michelleuk
26. feb 2011

@estterka jaj tak ste trochu mladsie ako moja🙂

basa23
26. feb 2011

@estterka ahoj vitaj.aj moja mala tolko ked mala pol roka 😀 ooo to spanie zavidim 😀

basa23
26. feb 2011

@michelleuk fu tak to neviem.ak to bude mat moc casto skus s tym ist lekarke a ona ti povie ci to ma z jedla.moja tiez mala a dodnes niekedy ma zas take male flaicky cervene na rukach,som s tym bola u kozne a povedala ze to z jedla neni ale ani nepovedala z coho 😀 a dodnes to sem tam este ma

basa23
26. feb 2011

@michelleuk jeej som zabudla odpisat nato mozes dat mliecko aj do zeleninoveho 😉

michelleuk
26. feb 2011

@basa23 no ona mala tiez take ako lisajiky ale ako som kupila taky olej inej znacky na telo zmyzlo to🙂moja ma inac este stale taku ako suchu kozu lupinky na hlave neviem sa toho zbavit lebo ma strasne huste a dlhe vlasky🙂uz neviem co s tym robyt...inac uz si stryhala malu?

basa23
26. feb 2011

@michelleuk haaaaaa to som sa teraz nasmiala.moha teda nema moc vlasov no teraz sa jej rozbehli ale stale to nieje neak vela a vzadu kde lezi na hlave ma par chlpov

estterka
26. feb 2011

@basa23 ahoj a teraz ako pokracujete? my sme priberali najprv dve kila za mesiac,potom to bolo posledny mesiac kilo a teraz pol kila.ale inak si s tym tazku hlavu nerobim..len nohavice mam problem kupit,lebo na brusku su male a velakrat aj na stehienkach 😅 inak na tej profilke,co tu mas,sa celkom podoba na moju,tiez tie licka a par vlaskov na hlave 😀 a vy ako spinkate?
@michelleuk ja ked kupem malu,davam do vody mandlovy olekj a pohar obcajneho mlieka,dermatolog nam to poradil,ze to hydratuje lepsie ako kremy. a na tu hlavicku,niekto hovori,ze supinky olejovat a niekto,ze nie..vyber si..kamoska to oleju a jemne vycesava zakazdym.

basa23
27. feb 2011

@estterka teraz uz je to tak ze 6 m mala 9700, 7 m 10 090, 8 m 10 470.takze za tie 3 m pribrala 770 g.takze v pohodke 😀 toto priberala niekedy za 2 tyzdne 😝 no tie gate niektore su fakt problem 😉 no spavame na prd.budi sa aj 8 krat za noc.tuto noc vynimocne 4 krat.ale vstava vzdy okolo 6.ty si tusim pisala ze mala je spachtos zaavidim.ta fotka na profilke je fotena v oktobri.ked si rozkliknes tak tam mam foto malej fotene asi 2-3 tyzdne do zadu ta je najcerstvejsia 😉 jej pozeram ze zijes v spanielsku.zaavidim byvate pri mori 😲 ?nedas foto malinkej?

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no to moja ma na vrchu hlavy take dlhe hadam 5 cm vzadu mala tiez plesinku ale uz jej to zarasta🙂ked som ju rodila tak my uz doktorka vravela ze ma vela vlasov🙂

michelleuk
27. feb 2011

@estterka no vcesavat skusam aj ja ale kedze ma dlhe vlasy a bojovu povahu po otcovi bohvieako my to nejde🙂

basa23
27. feb 2011

@michelleuk mala ma tiez viac vlasov ked som u porodila.ale potom skoro vsetky vypadali 😀 ale uz sa rozbiehajuuu

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no to aj mojej padali ale hlavne zo zadu tam kde lehava.som kukala tvoje foto mala nevyzera az tak velko zlata je blondinka bude🙂

basa23
27. feb 2011

@michelleuk nevyzeraaa? ja neviem mne sa zda ze je aaz moc velka 😝 neviem ci blondinka nema byt po kom.ale zas ma modre oci a to netusiiime po kom 😲 aj ja som pozerala fotky tvojej malinkej poradena je.to su najaktualnejsie?ak nie hod neaku aktualnu 😎

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no tie oci mavaju casto deti modre moja ma take tmavo zelene,nie tie fotky su s deecembra myslim.dam novsie ale az ked opravime pc...chodim na net cez mobil a s neho sa nedaju pridavat foto na net si myslim:O

basa23
27. feb 2011

@michelleuk myslim ze sa nedaju cez mobil 😉 ok ved potom das.no mala si isla dat zas pol hodinkoveho slofika 😝

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 jej tak to mas dobre aspon odychnes ja som zacala cvicit ale malej sa to nepcilo tak rucala tak som zacvicia asi 4 minuty☹

basa23
27. feb 2011

@michelleuk ha podarena chce ta usetrit aby si sa neunavila 😝 no mala uz spi 55 min zaazrak cakam ze uz bude stavat 😒

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no mi sme od pol 8 hore ako isiel priatel do roboty zase sama☹a este prsi k tomu ako stale 😝ozaj uz davas malej aj ranajky?mne povedala doktorka ze ked pojdem na 8 mesacnu kontrolu ze chce aby jedla 3 krat denne,neni to vela na 8 mesacov?

basa23
27. feb 2011

@michelleuk ja sice mam muza doma.ale tak nemam neak moc kamosiek ako sme sa prestahovali tak ze ako keby sama manzel je manzel ale kamaratka je kamaratka to je ine 😀 u nas neprsi a uz konecne maju byt plusove teploty tessiiiim 😅 ja nedavam malej ranajky.u mojej to nema zmysel lebo ona aj ked spapa chce stale mliecko tak zatim dostava 2 krat za den a sem tam do ruky rohlik,chlieb.ja az tak naplno ej zacnem davat papat ze ranajky,desiata,obed,olovrant a vecer az ked bude mat rok.snad uz nebude taka zavisla na mliecku.a ja chcem kojit len do roka.uz predsa snad bude vacsia uz nebude len mamaaaa (pytat papat) 😀

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no to iste mame aj my s mojim a niekedy si uz pekne lezieme na nervy ako kamosi🙂tu je teplo mozno aj tych 10 stupnou ale ten dast to sa neda☹a kde ste byvali predtym?a ten rozok ti papa dobre?neni jej to velmi suche?

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk ahoj, pardon ze sa miesam, ale co chce aby papala 3x denne?

michelleuk
27. feb 2011

@lenocka84 no neviem mala som ist na kurzy varenia pre deti ale som sa na to vyprdla pretoze varit viem sama a lepsie si myslim ako anglicanky ktore jedia len fish&chips🙂

basa23
27. feb 2011

@michelleuk predtym sme byvali v ruzinove a ted sme sa prestahovali cast dolne hony to je od ruky.nik sem nepride len vyhovorky 😝 a tak papa spapa kusocek hraje sa snim.jej snazim sa dat vzdy trosku vody streknut jej nech jej to lepsie ide.ale uspech uz asi 5 cucne z flasky za den 😝

estterka
27. feb 2011

@basa23 ano,nasa spi,aj ked sa v noci zobudi,tak je so mnou v posteli,teda sa k nej len otocim a papa a ja uz pri tom spim dalej 😀 ale aj cez den,niekedy ma dni,ze len spime. byvame na kanaroch,ale na plaz takmer vobec nechodime,ja to nemusim a ked to mas cely rok,tak ti to ani take vzacne nie je.minuly rok sme boli max.5krat a tento rok raz,ked tu bola moja mama,chcela ukazat malej "velku vodu" 😀
@michelleuk myslim si,ze tak ci tak s tym vela nespravis,musi sa o same upravit.

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk fuuuuj a potom sa cuduju ze su taki obezni 🙂
kolko ma tvoja mala ze si v teme velke babatka?

@basa23 cauky Basi, ako?