Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
29. apr 2011

@basa23 to si len ty myslis ze mlieka malo lebo mozno prsia mas maksie ale to mlieko je tam 🙂 😅 😀 🙂 len prsia sa uz vracaju do normalu 😅 🙂

michelleuk
29. apr 2011

@basa23 viesco roby ale planujeme s tadeto asi odist ja by som bola 3 mesiace doma a potom by sme isly do nemecka spolu on by tam bol kym by som ja vybavila pas....tu musim vybavit nieco ako viza aj ked nechapem preco dieta na cestu do slovenska potrebuje viza 😅 v stredu som bola v takom centre ohladdom prava a deti tam mi to povedali co je podla mna blbost....ale ak by to bolo tak bolo by to super le o to sa kratsie vybavuje ako nieco cez nasu anbasadu 🙄 ja vodicak ani nemam ale tu si chcem spravit tu su lahsie 😀

michelleuk
29. apr 2011

@dzudka no hej asi 5 min ale potom som to prepla ked ten zbor deti zacal spievat 😎 od rana to davaju v telke nastastie len na jednom kanali 😅 inac ten princ williem nevyzeral velmi happy 😕

basa23
29. apr 2011

@dzudka keby obidve ale jedno take jedno take mam depky na leto ☹ len si urbo je to dobra vec ten vodicak a hlavne hned soferuj lebo dopadnes ako ja.jaaaj mala mi nechce este spat som chcela kuk hokej vklude 😀

michelleuk
30. apr 2011

@basa23 no ahoj ,oja bola asi 5 krat hore v noci tak stale spala pri nes lebo vzdy ked som ju dala do postielky sa zobudila 😠 nie priatel je tu v anglicku to je len rec buducnosti to nemecko najprv musime vybavit pas pre malu 🙄 no asi ja budem nejaky cas doma a on v nemecku kym nenajde dake byvanie pre nas,lebo by mal ist na farmu robyt a tam aj byvat 😵

basa23
30. apr 2011

@michelleuk jeej to je super na farme to by som brala.potom si aj tay najdes pracu tam ?mi noc ok 4 krat hore ale prvykrat so strasnym placom.uz ma ten jeden zub prerezany ten druhy uz za par dni bude prerezany 😉 ted mi spi zaspala v autosedacke tak som ju prehupla do kocika

michelleuk
30. apr 2011

@basa23 jaj tak to ste mali celkom dobru noc 🙂 to uz ma teraz 7 zubok nie?my stale len 2 😒 no ja by som mala asi upratovat domi ale musi sa najskor vymysliet ze co z malou ale je tam aj jeho sestra tak ta by mohla na chvilu kuknut hadam 🙂

basa23
30. apr 2011

@michelleuk hej 7 mame a osmy uz vidim ale este sa neprerezal.mala mi spala hodinu a pol som sla normalne kuk ci zije n ormalne robi rekordy mi 😉 dnes som ani nevarial som jej dala kupovane sa mi nechcelo ddnes som neaka leniva.aa sak sestra postrazi nie,? 🙂

michelleuk
30. apr 2011

@basa23 no moja este nespala od ranna je aktivna...ale chistame sa von yak pospi v kociku.....no dufam ze postrazi ale bude to mat strasne s malou je stacne naviazana 😒ozaj nevies kolko stoji na slovensku odsavacka na mlieko chicco?som kukala na bazari tak tam su pouzite za 25 eur skoro som na rit spadla tu stoja nove 2.99 😅

basa23
30. apr 2011

@michelleuk co som raz videla v jednom obchode stala vyse 40 eur.strasne su drahe.ja som si kupila v tescu rucnu aj tou to ide sup sup.coooo?u vas to je take lacne?sranda.no moja predchvilou zaspala od 11 bola hore som myslela ze ani spat nebude.muz mi farbil hlavu cela ma svrbi to strasne on kym nafarbi pol hodina cele celo usi vseetko aaach ten chlap 😒

michelleuk
30. apr 2011

@basa23 ale tak to mas riadneho chlapa ked ti uz aj hlavu farbi tak klobk dole 😀 zavidim 😉a aku si si davala? no moja spala cely cas v meste som ju musela pred vchodom budit 😅 no ja mam tiez rucnu akle som ju len par ke=rat pouzila lebo nemam nervy na to pumpovanie 😅

basa23
30. apr 2011

@michelleuk ja ju malo pouzivam tak som rada ze som si nekupila drahu elektricku.hej je super ale je to utrpenie kamse pritom 😉 mala mi este spi zas pojde neskoro spat 😒 davala som si taku orieskovu ale predtym som mala melir tak mi to tam hodila taky slabsi odtien hruza 😉

michelleuk
30. apr 2011

@basa23 no ja som si pred tyzdnom u mami farbila na cerveno ale jasne ze mi to nechitilo 😠 ja mam svoje tmavo hnede mne skoro ziadna farba nechit ☹ no moja tiez teraz spi asi uz pol hodinu som zvedava kedy sa zobudi

dzudka
30. apr 2011

@michelleuk podla mna bol v strese a velmi sa podoba na svojho otca Charlesa 🙂 😅 troska smiesne hihi
ako ja som tiez vsetko nepozerala ale pacila sa mi ta pusa co si dali ako sa princ zacervenal 😀 🙂 😝

dzudka
30. apr 2011

Mne maly dnes desne spal v noci des sto krat hore a to som ho o 20tej nakojila zaspal a uz o 21.50 rev tak som ho nechala reval 5minut a zaspal on urcite chcel prso a potom sa zobudil asi pred polnoucou ani neviem kedy sa ku mne do postele dostal a sto krat hore ach jaj.....

@michelleuk to mas dobre ked spi vedla teba ze prespi skoro noc s jednym kojenim kebyze je to tak necham ho u seba a je ale on je aj u mna a sa budi posledne noci sto krat asi 6krat
a uz o 6.15 hore som myslela ze pospi ale nic dcera vstala o 5.30 😠 des

idem dat maleho spat
lebo dnes spal malo doobeda 45minut cez obed 40minut a poobede do 16.30 spal len 25minut som ho davala aj raz teraz vecer ale rical tak som ho vybrala zjedol kasu a idem ho umyt trocha rychlo a dat spat...

som sama ale muz nech si dava dceru spat sam ja mam dost roboty s malym...a nevladzem... 😠 😒

michelleuk
30. apr 2011

@dzudka no moja pospi pri mne ale teraz zacala to robyt ze sa zobudi a lozi po posteli sa bojim ze zlezie az na bok a zleti ☹ uz my raz spadla ked som ju neustriehla ale spoko porevala a vsetko ok 🙂 pred chvilou som isla do kuchyine si kavu spravit len sa vratim co bolo 30 sekund a ona casopis co som citala v ustach uz roztek nacala 😅

basa23
1. máj 2011

@michelleuk ´to jak ja minule ze blond a jasen ze nechytilo ked mam tmavsie hnede 😀 mi dnes noc ok o 10 ale sla az spat bola 3 krat hore o 5 ze vstavam sa rozhodla potom o6 ale este som ju uceckovala do 7. 😀 a vy aka noc ok?

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 ahoj no moja v noci hore ani nebola rovno opol 6 sa uz zobudila,tak som ju vzala k nam a tam do 6 priatela tahala za usi 😀 no ale taka je hnusna stale reve a lezie ku mne no hroza 😠

dzudka
1. máj 2011

@michelleuk nejdu aj jej zuby...
ach mam sa na co tesit my ziatial ani jeden nemame....

no my noc celkom usla bol hore len 4krat teda 5krat ale ten raz som za nim nesla lebo to sa zobudil 40minut po zaspati ale len chvilecku a uz spal...to akoby zo sna...
chudacik ale malicko spal cez den tak aspon ze noc bola kus lepsia ale zas je pravda ze prsia som mala naliate tvrde sa mi nechcelo odsavat lebo cez den moc nechcel cucat ach to je des....
on len ked je velmi hladny alebo ked je unaveny ze ide spat tak len vtedy chyti...inak len tak cuc a koniec....

a to mu davam len tie dva prikrmy obed a veceru....

michelleuk
1. máj 2011

@dzudka no zuby som jej uz pozerala ale nic tak neviem 😒 moja asi uz hodinu spi tak neviem co sa potom tak skoro budi ked potom este dospava 😠 no moja ta vezme vzdy a stale by chcela strasne dlho cucat ale zase aj dlho vydrzi ked trba 😀

dzudka
1. máj 2011

@michelleuk
tak dievcata musime len vydrzat...baby malemu obliekam body s dlhym rukavom ze velkost 12-18mes. 😕 a su mu akurat fakt.....
moj dlhanik....

tak som unavena maly tak malo spal ...ach jaj uz je hore davno 😒

basa23
1. máj 2011

@michelleuk mne mala zaspala predchvilou tak uvidim kolko pospi.aj moja je dnes mrzuta.som jej kuk do ust a co jej ide vrchny zub tak zas je modra dasno.strasne 😒 dufam ze sa nebude zas tak dlho tlacit ale vcera uz mala moc biele tak neviem podla mna jej nepojde zas tak dlho.

co dnes varite detom?mna nic nenapadlo som jej hodila do hrnca kuracie,zemiak.mrkvu,kukurica a varim taky maglais 😉

michelleuk
1. máj 2011

@dzudka no ja som malej vcera vitiahla pancusky na 1-1a pol a cuduj sa svete boli jej male na zadku aj na dlzku boli dako malo elasticke alebo co 😅

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 no ja som malej vcera kupila spenat brokolicu zemiak cestoviny a meso no ako riadna konbinacia ale jej tochutilo 🙂 tak ma druhu aj na dneska 😀 no tak mozno jej uz vysiel len to dasienko jej ho zakriva..

basa23
1. máj 2011

@michelleuk nie som jej lepsie kukla a este nevysiel.neviem pri tych hornych jej vzdy zmodra dasno 😒 a nahodou dobra kombinacia super ked je to tak chuti 😉 boze taka som happy som nasla slnec.okuliare ktore mi idu bo mam uzku tvar vsetky mi odstavali 😀

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 no ved chutio mi celu vyzivu zjedla 😀 jpj no aj mne by sa nove okuliare zisli ale tie co mam su moje srdcove 😅 pocuvaj ten kocik Luna je od mamas&papas?som ho vygoglila tak je teraz v akcii za 185..za kolko si ho kupila?

basa23
1. máj 2011

@michelleuk to je super cena by som brala.ja som kupila pouzivany 8 mesiacov ale jak cukrik,dala som zan 100 eur to je dobra cena tu su drahsie.hej mamas and papas.ozaj mala sa mi postavi zo sedu na nohy sem tam 😉

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 hej no super moja sa len ke sa chyti niecoho tak sa postavi, 🙂 no to bol dost drahy 😒 ja som pouzity vydela v meste za 25 len som ho nemala ako brat bola som sama ☹ inac lutujem ze som ho nezobrala lebo bol dobry som ho mohla do taxiku dat 😎 ale mozno sa mi este podari tu byvaju bazare v utorky a stvrtky a soboti a tam kupis vsetko 😀

basa23
1. máj 2011

@michelleuk hej tak to mas super.boze u vas je to jake lacne teda veci a tak.to tu sa neda porovnat.aach tam by som stale nakupovala este ze tam nebyvam 😀 malu si nebola este vazit?

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 no ved aj ja stale nakupujem potom to aj tak vyzera u nas doma jedna izba cela zapratana malej vecami 😀 nie nevazila zajtra je pondelok ale je tu aj sviatok tak to bude asi zavrete 😝 tak zase asi len vo stvrtok...a mala ma uz kolko?