Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
15. máj 2011

@michelleuk od rana ti nespala no mne by mala tak dlho nevydrzala.mi uz mame aj posledny spanok za sebou.spala som spolu snou 😀 aj u nas prsi cely den strasnee pocasie 😠

michelleuk
15. máj 2011

@basa23 No mala si uz schrupla troch ja som zatial navarila skoro celu veceru az na ten rev po prebudeny vsetko super....ja uz neviem ako tie noci aj ked teraz nad tym rozmyslam tak je to stale horsie a horsie s tym jej budenim a chcenim sa hrat....ozaj co ta trojkolka?

basa23
15. máj 2011

@michelleuk no to ti neporadim bo uz predsa je väcsia zubky jej mozu ist,aj mala mavala take noci ze uz bola vyspata nechcela spat.s tym asi nic neurobis,musis vydrzat 😒 zatial nic musime pockat dala reklamaciu uvidime maju max do mesiaca dat vediet ci sa nasla alebo vratia peniaze.mala sa mi uz kupe 😉

michelleuk
15. máj 2011

@basa23 no mne mala pred pol hodinou zaspala boze mna asi vyruti s tych jej spankou spi kedy sa jej chce musim ju nenapadne zobudit 😅 zase bude mrzuta 😝 no ci jej zubky idu to neviem lebo si neda kuk do ust....ale uz by jej mohli vyst dake ved ma len dva 😀

basa23
15. máj 2011

@michelleuk tak neskoro ti sla spat.aj mne chodi vseliak spat ale uz po 6 jej nedovolim aj keby bola unavena jej nedovolim 😀 uz mi ted spi som zvedava na noc 😉

michelleuk
16. máj 2011

@basa23 ahoj no mi noc hroza ,o pol 11 sa zobudila a do pol 4 som ju stale prekladala s postielky do postele stale sa budila ako nahle spala sama ☹ to sa nedalo ja som asi len po 10 min spala lebo stale sa budila a chcela ist k nam a ked som ju zobrala posledny krat tak si sadla a zacala sa mi hrat s vlasmi...to bol koniec zaniesla som ju do obyvacky ☹ tam sa virevala a zaspala 😝 ozaj vcera som jej dala do flasky trochu mlieka ale nevedela s tade pit zula cumel na flasi 🙄 nemoze to byt preto ze to bola flasa pre newborna od 0-3 mes?

basa23
16. máj 2011

@michelleuk nemyslim ze by to bolo tym neni zvykla na flasku.ale mala by si jej kupit taku uz pre nu vhodnu a skusat jej ponukat aj 100 x za den nech si zvykne.ja to tak malej robim cim dalej viac vypije aj ked to neni slava ale tak vypije 😉 mi noc ok 2 krat v noci hore a potom o 5 o 6 chcela vstavat ale vstala o 7.ale ja osm aj tak nevyspata.lebo som vcera od pol 4 do pol 5 spala a vecer som zaspala az okolo 1 😠 dnes som taka unavena hlava ma boli,oci taky utlm ani som nevarila dam jej jogurt s rohlikom na obed 😉

dzudka
16. máj 2011

@michelleuk tusim nase deti obe nejak noc si pokazili teda moj urcite.... ☹
musim s nim daco porobit...

dzudka
16. máj 2011

@michelleuk nas nema ani jeden zub slinta mrauci a v noci tie poplackava a casto sa budi neviem co to ci zuby alebo co ale zatial neni vidno ze by zuby boli nadosah vyjdenia.... ☹ o tomto case uz mala Lenka dva ak nie uz 4zuby vyjdene...

maly je inak zlaty tak stvronozkuje ruka noha po izbe a po postielke hlavne ked ma zaspat tak naviac brazdi postielku a nie a nie spat aj teraz to tak robil ☹

dnes ma maly uz 7mes a 7dni 😀

dzudka
16. máj 2011

a uz sa tak natahuje ruckami dohora ze za chvilku sa aj postavi ratam ze do mesiaca urcite uz bude stat a mozno aj labzovat okolo nabytku uvidime aky bude sikovny 😀

dost schladilo ale zas som pozerala pocasie tak do piatka sa ma oteplit az na 28st 😠 to su skoky.-....dnes 15st a v piatok 28st

michelleuk
16. máj 2011

@basa23 no ja som uz aj mesto obehla bola som v to centre ohladom tej roboty tak mi povedala ze sa mozem ohrdit na sexualnu diskriminaciu🙂no som zvedava co by na to povedal moj zamestnavatel....som zmoknuta zase ale mala nastastie spala lebo pre nu je najvecia radost ked moze plastenku stahovat s kocika😀my sme mali na obed spenat a na veceru budem robyt zapekanu rybu....mam depku s toho vsetkeho tak od ranna sa napchavam sladkym☹

michelleuk
16. máj 2011

@dzudka Jej tak to je uz velky chlapec unac aj moja zacala lozit v 7 mes🙂no tie noci su hrozne...cim dalej tym horsie ja si myslim ze malej ide o to aby mohla spat pri nas,ked je u nas tak je klud uz sa ti normalne o pol12 zobudi ze chce ist k nam☹som si uplietla na seba bic ako vidim☹

bebaa
16. máj 2011

tak mame 4 mesiace a 3 tyzdne a vaha 9230 gramov 🙂 😀 😀

basa23
16. máj 2011

@michelleuk no ja uz som skoncila so sladkym zas mam to kilo hore 😠 a kedy to nastupujes do prace?a co ted vymyslis na nich? 😉 to je nahlavu robit 8 h ked mas dieta zabezpecia ti chuvu alebo co??mudri 😠
@bebaa kraaasne miery 😉

michelleuk
16. máj 2011

@basa23 a ja neviem uz kaslem na to ta co som sa s nou rozpravala tak my povedala ze sa mi do prace neoplati ist hlavne nie na 40 hod tyzdene...no neviem musim sa s prisatelom poradit 😖 no moja sa prave zobudila ale len hodku spala tak je este umrncana 😒 no sladke to je moj kriz 😀 😀

dzudka
16. máj 2011

@michelleuk no uz je velky a nosime velkosti tak akurat mu je 9-12 a nosime aj 12-18 hlavne body 🙂
😀
no som zvedava kolko vazi lebo poradnu mame 26.5. tak potom vam dam info 🙂

@basa23 nic si z kila nerob aj ja mam navyse pol kila az kilo podla toho co bastim ale posledne som sa dost vykrmila papam dost sladkosti ale bez toho sa mi neda fungovat kedze maly v noci buntosi....

michelleuk
16. máj 2011

@dzudka No baby keby mna trapi to kilo tak otvaram sanpanske 😎 mna netrapi1 ale 15 ci kolko uz na vahu ani radsej nechodim....ale priatel tvrdi ze som schudl tak uz by som sa hadam mohla odvazit 😵 no moja nosi tiez take velkosti ale mne sa zda ze toto oblecko v qnglicku e dake vecie na uvedenu. Velkost lebo nosi body aj na 3-6 tak neviem 😨

dzudka
16. máj 2011
fatmira
16. máj 2011

ahojte maminy 😉 vam tu vtrhnem trosku.. uz som temu objavila davnejsie, ale nestiham nejak citat.. len sa chcem oyptat co je to podla vas velke babo? lebo moj 5mesacny syncek ma 73cm a 8,1kg.. tak ci tu patrime alebo nie 😵

basa23
16. máj 2011

@michelleuk ja som dnes den bez sladkeho uvidim dokedy vydrzim 😀 presne porad s priatelom a uvidis 😉 mala mi spi asi pol hodku som ju nevedela uspat nechcela ist spat
@dzudka ja viem ale ma to sere aj to kilo mi niekedy robi galimatias pri gatiach 😉 mi mame poradnu v pondelok ale doki mi ju nevazi nakolko ma vahu do 10 kg 😒 este ze ju mam doma vahu 😀
@fatmira vitaj 😀 a kolko mal Misko ked sa narodil?ono sa vravi ze v polroku by malo mat dieta 2 nasobok porodnej vahy 😉

fatmira
16. máj 2011

@basa23 dakujem... 😉 tak my sme ten dvojnasobok uz mali 😀 ked sa narodil mal 3740g a 54cm

iwulka23
16. máj 2011

Timuška -3170g a 48 cm 🙂 schudla na 2950 v porodnici ..ale domov sme šli už s 3100g 🙂) a teraz ma 3 mesiace a dva týždne mame 6370g a 60 cm :

michelleuk
16. máj 2011

@basa23 no ani moja tak som ju prdla do postele chvilu pomrncala a spala 😵 som si vsimla ze sutazis na Fb som ti dala like 😀 ja bez sladkeho nevydrzim ani den ... 😕

michelleuk
16. máj 2011

@fatmira ahoj neni velky ale dobre ziveny 😀 neboj potom ako sa zacne hibat sa to spomali...aj moja uz teraz pomalicky pribera 😵

basa23
17. máj 2011

dobre ranko
@fatmira no tak je trosku väcsi ale to vobec nevadi to vsetko potom vybeha aj moja uz ted menej pribera.moja vazila 3720 g ked sa narodila skoro ako tvoj 😉
@iwulka23 to je super vaha moja mala v 3 m 7 800 😀
@michelleuk aka noc?tuto noc bola hore 3 krat rano uz o 5 chcela vstavat ale som ju dala na prso a vstavala pred pol 7.ale nato ze sla pred 10 spat spala malo 😠 co sutazim na fb?ja ani neviem,kokso ja hoc co kliknem 😒

dzudka
17. máj 2011

@basa23 tak to dobra noc....ja teda noc dost divoko...zaspal o 20.30 +- ale ledva dlhsie mu trvalo kym zaspal ( zaspava sam ) aspon ze to....
no a uz o 23.00 pomrncaval ale som ho nechala a zaspal tri krat zamraukal a spal dalej ved to by bolo skoro na jedenie po kasi a vydatnom kojeni vecer....a zobudil sa o 00.40 kojila som potom zas pomrncaval uz po nejakej hodke ale zas som nedala az pred o 3tej a potom tusim az o 4.50 a rano spal potom uz do 7dmej....
ale dost bol hore ale som kojila len 3krat
keby som ho kojila uz o tej 23.00 tak som kazdu hodku hore uz ho poznam ze ked pred pol nocov zacne tak je zla noc do rana...

dzudka
17. máj 2011

@fatmira moj mal 3840 a 51cm ale narodil sa o 15dni skor teda vydurili ho 🙄 inak by mal aj 4kg

basa23
17. máj 2011

@dzudka no veru aj vam zacali zle noci nam sa ako tak upravili len bohvie dokedy 🙂 vzdy ked toto napisem tak je nasledujuca noc zla takze tato asi bude zlaaa 😀

michelleuk
17. máj 2011

@basa23 ahoj mo noc v pohode mala bola asi len raz hore a uz o pol 7 vstavala ale to aj s priatelom som ich dolu vihnala 😎 hej sutaz triangel ale nie ti ale tvoja mamina asi lebo mi ukazalo na nastenke tak som dala ze sa mi to paci a tam foto malej v satockach 😉 mala mi tu zle roby taha misku 😅 ozaj skusala si dat uz aj cestoviny malej chcem dnes varit tak rozmyslam ze aj jej dam 😕

basa23
17. máj 2011

@michelleuk hej uz som davala ale nebavilo ju to jest vies to musia opice vela zut ale spagety mi jedla v pohode len kolienka jej neak nesli 😉 jaaj mama uz chapem dakujem 😀 ta vkuse sutazi a nic nevyhrava 😀 😀