Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
28. jún 2011

@basa23 jaj no mi sme tie uz o 6 boli hore to asi s toho tepla.no ma asi j.....e(nejdem ani nadavat) admin sa dnes rano nudil tak my pozastavil 47 inzeratov 😅

basa23
28. jún 2011

@iwulka23 aach strasnu mas lekarku.ale uz od vela mamiciek som pocula ze niektore lekarky su hrozne.moja bola a je stale nadcena z malej ona ze to nevadi to vybeha ze je krasna baculka jej stale vravi 😉
@michelleuk ha tak to aj vyste skoro vstavali.preco ti pozastavil?to z jakeho dovodu?

dzudka
28. jún 2011

@basa23 akurat som prisla od lekarky...este sa mi aj astma zhorsila... 😠 to vzdy pri chorobe
@michelleuk no ovocie jem a jem aj zeleninu....ale ja mam znizenu imunitu a teraz ked kojim nemozem ziadne lieky...na to ...takze tak... 😠 je to des byt furt chory nejak...

@basa23 mne dnes vstal o 6.10 😕 ☹ 😠 hrozne s nim spal uz dva razy ale tak malo ze neviem co s nim ...spal raz 35minut a raz 25minut... 😠

iwulka23
28. jún 2011

@basa23 tak to mas super..ta moja len komentuje a komentuje..ale tak ja si to uz nevsimam

dzudka
28. jún 2011

baby mne moja dr nic nevravela na to ako maly priberal za tri tyzdne kilo...bola v pohode praveze bola rada ze ako dobre pribera a rastie...

michelleuk
28. jún 2011

@basa23 jaj no lebo som mala v inzeratoch pisane velkymy pismenami 😎 este 15 musim zmenit od rana sedim len tu 😖

michelleuk
28. jún 2011

@dzudka jaj tak to mas na prd ja som pred tehu bola strasne malo chora tak raz za rok maximalne teraz ma tiez zase nieco chyta stale len kyccham 😒

dzudka
28. jún 2011

uplne mi je na prd ma boli cele telo...a maly mi spal tri krat uz ale len po 20-30minut ☹ nevladzem uz ....

basa23
28. jún 2011

@dzudka aach chuda dfufam ze budes coskoro fit 😉 tak to ti malo spinkal dnes.aj moja strasne chrchle tak tiez ma hrozne spanky cez den.pol hodka hore dam ju na prso potom sa uspi ale tiez sa zhorsila
@iwulka23 presne kaslat na nu 😀 ty kojis alebo UM?
@michelleuk boooze kvoli takej hovadine 😒

michelleuk
28. jún 2011

@basa23 no mi hovor keby ze viem ktora tak jej napisem pozdrav 😅

iwulka23
28. jún 2011

@basa23 kojila som 4 mesiace ale +UM mala bola veeeeelky papač 🙂 a teraz sme už len na UM-BEBA plus uz prikrmujeme 🙂

dzudka
29. jún 2011

jaj baby cakama ma kopa zavarania mame vela cukin nasla som si recepty na zavaranie a plus dnes rano mama priniesla ribezle a ceresnicky takze dzem zas zavarat...ale tesim sa aspon budeme mat co papat... 😀 len tolko roboty to bude....

hrdlo ma este boli....

ja si vobec nepamatam kolko krat som bola hore v noci...uz o 23.00 kojila o 1dnej a potom uz neviem co bol tolko hore....a rano este zaspal tak som si aspon kafe vypila....
mal total plnu plienku nacuranu...

basa23
30. jún 2011

dobre ranko
@dzudka pozavarane ? 😉

@michelleuk ako ste spinkali?
no baby mi sme na antb.ma strasny kasel inak nic ale doki ma pak mesiac ovolenku tak sa asi chcela poistit a dala jej atb.v pondelok idem na kontorlu tak mozno uz potom ich nebude mnusiet brat

michelleuk
30. jún 2011

@basa23 ahoj mi sme spsli okej len raz hore bola a klasicky o 6 vstavala....a ako dlho je uz mala chora?inac mojej uz asi idu vrchne zubky konecne lebo marek si tam vcera vsimol take bubliny...

basa23
30. jún 2011

@michelleuk asi 3-4 dni sand jej to prejde skoro lebo ma slahne strasne chrchle.ted som ju uspala ale neviem kolko bude spat ked tolko chrchle.

dzudka
30. jún 2011

@basa23 nie nepozavarane len odstavene ovocie lebo mi bolo zle musela som si dat paralen...ta choroba ma riadne drzi....je to brutus... ☹
a aj malicky je velmi chory ma zapal hrdla...chripi ☹ dnes som s nim bola u lekarky...

v noci sa moc nevyspim...zuby idu ...cez den pisti tiez moc nepospi...

dzudka
30. jún 2011

@basa23 pocuj chodis dakedy aj do Eurovei? ci ako sa to pise? tam by sme sa mohli stretnut ked vyzdravieme 🙂 🙂 😀

basa23
30. jún 2011

@dzudka aaach aj vas trapi choroba tak skore uzdravenie.no ale aj teba ta choroba dlho drzi 😒 chodim ale nie moc casto.ale v pohode mozme sa tam stretnut mne tam ide priamo bus 😉

dzudka
30. jún 2011

ved aj mne tam ide skoro priamo bus takze to by mi bolo lepsie 😀 ako v avione odomna je to strasne daleko druhy koniec ba pre mna 🙂
tak potom ked vyzdravieme vsetci tak sa dohodneme... 😎

dzudka
30. jún 2011

pocuj a co dala tvoja svokra za tu tortu nic ked davala suroviny alebo jej daco zaplatila za pracu ??????

@basa23

michelleuk
30. jún 2011

@basa23 joj chudatko to s toho pocasia raz je teplo potom zimma.. ani mne to neroby dobre....

basa23
30. jún 2011

@michelleuk moze byt ze z toho pocasia,aj ted u ans leje jak z krhle 😒
@dzudka platila jej este za nu ale netusim kolko nechce povedat ked sme sa pytali tak povedala ze dala dost 😒

michelleuk
30. jún 2011

@basa23 no unas je pekne slnko svieti ale riadny morsky vietor fuka 😒 mala je ako 100 certov zase strasne vyvadza dnes tu bola mama tak som isla na postu mala tak spustila ked som odisla ze som ju az vonku pocula 😝

basa23
1. júl 2011

@michelleuk u nas dnes cely vikend ma byt hnusne aj ted fuka a celu noc strasne nam fukalo.mala uz je konecne lepsie tak atb zaberaju

dzudka
1. júl 2011

@basa23 no mna to preto zaujima lebo znama chce tortu na krstiny bezlepkovu ale ingrediencie budem ja davat lebo ona nema kedy kupovat teraz sa jej narodilo baby....
takze bude bezlepkova asi tvarohova plnka lebo krsna ma celiakiu a aby mohli jest deti tak preto taka plnka...ale asi len obycajnu budem robit teda ziadnu noblesnu nie....

inak sme mali najhorsiu noc a to som uz o 21.30 spala...
no maly stale v noci plakal nemohol dychat kaslal des a hruza a to som mu dala aj fenistil...kv...
a este aj mne sa pohorsilo tak dnes ideme k dr teda ja so sebou a manzel vezme maleho k dr lebo to by som nezvladla ja chora behat dole do KV k zastupujucej lek, stacilo mi vcera co mu dokopy nic nedala a uplne mu je zle ma aj teploty takze pekne atb budeme brat obaja...
a ja sa dam vypisat na PNku z dobrovolneho nemocenskeho pekne nech nikam nemusim chodit muzik bude nakupovat a vsetko....
☹ tak sa citim ako fakt mi je blbo a uz mam aj Lenku doma ....

dzudka
1. júl 2011

normalne sa musim dopovat paralenom 2krat za den aby som prezila..

basa23
1. júl 2011

@dzudka jeeeezis chudatka nech ste skoro zdravi.mala uz je docela ok este kasle ale uz je lepsie.ona chvalabohu nemala teplotu.snad sa vam skoro polepsi atb.zaberu urcite aj malej zabrali 😉

michelleuk
1. júl 2011

@basa23 ahoj no mi sme spali dobre,mala sa mi tak skakala ze som ju musela celu prezliekat 😒 a to sa aj takym malym detom davaju antibiotika to som navedela 😕

dzudka
1. júl 2011

@basa23 ake atb brala tvoja mala ?? nasmu dala PEnbene penicilin cize....tri krat za den dufam ze mu zabere....
ako doobedu mal len 37teplotu po odratani...
No ja nakoniec nemam atb lebo nemam zapalove markery....takze tak ale dala som sa na tu PNku vypisat....
stale beriem ten bioparox a vit. a tesim sa na vikend ako si pospim a polezim.....kedze muz bude doma...

dzudka
1. júl 2011

@michelleuk uz novorodencom sa davaju atb...ved keby sa nedali tak dieta by mohlo dakedy aj umriet....a komplikacie a tak.... 😀 atb sa davaju aj nedonosenym detom uplne prtavym....takze tak...