Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

escada17
31. máj 2007

erika, ja som mala velku dcerku- narodila sa v 41 tyzdni a vazila 4618 gramov, merala 54 cm. Teraz ma 2 roky, 15 kil a 97 cm. Zijeme v USA a malokedy je v tabilke, ak ano, tak nad 90-95 % s vyskou i vahou, ale vraj vyska, vaha k sebe idu, ze je proporcna. Ja som zacala s tuhou stravou az od 6 mes, cize ak mas starosti , kolko maly vaz, ja by som mu davala len mliecko ( urcite viacraz denne ako 2x ), a len kasu. Ovocie, zeleninu neskor. Tuna od 6 mes. sme zacali s kasou..tak sa radi a zvlast, ked je taky velky...Moja bola vacsia pri narodeni, ale tolko ako pises, vazila az okolo roka a merala o 10 cm viac na taku vahu. Urcite by som s jedielkami pockala.

iza
31. máj 2007

holky podle mě neexistujou tlustý miminka,ale debilní lidi a basta 🙂
Mám kamarádku,co její chlapeček byl taky "větší miminko"....ze začátku jí vůbec nechtěl papat a tak pak byla ráde, že se rozkrmil a taky pořád musela poslouchat řeči o tom jak je mimi tlustý...no a teď jsou mu 2roku a 5měsíců a je váhově myslím naprosto v normě

iza
31. máj 2007

jo a koukala jsem na vaše fotky...vaš miminka jsou mooc krásný a vypadaj tak hezyk vesele a zdravě 😵 😵

escada17
31. máj 2007

izi, nieze tluste miminka, ide o zdravie. Mne bolo luto, kde sme si, kazdy, ze mame giant baby, to bolo neprijemne.....mala nikdy nebyvala chora, ale uz teraz nam vravia, ze bude mat 180 cm 😀

iza
31. máj 2007

escada hm no tak bude vysoká...prostě modelka a basta ne ? 😉 teď přece frčej vysoký holky 🙂 🙂 ...no přece neznamená žemiminko co má vyšší váhu je na tom zdravotně blbě?

escada17
31. máj 2007

izi, neviem, mali hned testovali na cukrovku-nema, ani ja som nemala v tehu...tak sa zhodli, ze my s muzom geneticky k sebe dobre ideme a budeme mat velke deti...ludia byvaju kruti a mamku zaboli, kebyze ti niekto vravel, ze tvoje dieta je take alebo onake...preto som erike tak radila, teda iba nazor povedala...na mna tiez vybehli , ked bola Sofi malinka, ze asi ju prekrmujem a pritom som cakala aj s tuhou stravou...a co, proste rastla ako z vody 🙂 izi, blahozelam k chlapcekovi, potom daj recept, tretieho chceme syna 😀

iza
31. máj 2007

esca jojo recept pošlu...jinak já to nijak nemyslela proti tobě, ty své příspěvky 😉 já jsem zvědavá , jaké mimi budeme mít my...oba jsme celkem malí, manžel docela štíhlej, kdežto já jsem teda dooost vyžraná 😅 ale jako mimi jsem neměla ani 3kg...no nějak jsem to za ta léta dohnala 😎

escada17
31. máj 2007

vieeem, ze nie proti mne...😉

iza
31. máj 2007

🙂 🙂

erika153
autor
31. máj 2007

dakujem za kazdu radu 😵 😵 😵 velmi ma tesi, ze niesom sama kto ma velke babatko 😵 ale moj je fakticky velmi dobre a usmievave dieta 😵 😵 a ako vravim zacina sa konecne hybat a robi nam radost 🙂

latita
31. máj 2007

mila erika, ja som sa trapila tym istym problemom, strasne som chcela malinke babetko. aj som si myslela, ze hugo taky bude, ved po porode mal 3,5kg a 51 cm, teraz bude mat 4 mesiace a vazi vyse 7 kil neviem sice kolko presne meria, ale niektore 68 veci uz neoblecie, nevyzera tlstucky ale tie reci , mi vadia: "jaky veliky na 4 mesiace, vyzera ako polrocny"
uz si to nevsimam, mame zlatu doktorku, ta ma vzdy ukludni, ved deti nemozu byt vsetky podla tabulky ,kazde je ine, a nemam citat prilis vela odbornej literatury, zakial je zdravy mame sa mu tesit 🙂

erika153
autor
31. máj 2007

latita mna lekarka tiez ukludnuje, ze vobec nemame problem... ze je len velky na svoj vek.poviem pravdu ze idem od nej trochu spokojnejsia vzdy ale cim dalej tym viac sa bojim ist na dalsiu poradnu co nam ta vaha ukaze zase za cislo 😀

janka1
31. máj 2007

erika a co povies potom na moju vladku ani ta nie je podla tabulky a tiez nikdy nebola 😀

veronikap
31. máj 2007

no a tá naša doktorka nás chváli, že ako krásne rastieme 😉 dnes máme 8 týždňov a predvčerom sme boli v poradni.. aktuálne vážime 5320 g a meriame 63 cm 😀 kamarátkina malá bola takáto v štyroch mesiacoch 😀
my sme prvý mesiac iba chudli, kým sme zistili, že jej moje mliečko nestačí a začali sme prikrmovať.. až po mesiaci sme sa konečne dostali na pôrodnú váhu (4350 g a 54 cm)
nám tiež každý hovorí, aký sme veľkí,ale neriešim to.. teším sa, že je Zinka zdravá a spokojná 😵 😵

erika153
autor
31. máj 2007

janka to teda ano 🙂 a je zlata aj tak a zdrava... 😵

aktak
31. máj 2007

baby to ja som dnes videla vazne velke babo, a nebolo to babo ale asi 2 rocne dievcatko, ktore viselo z kocika, nohy malo siroke skoro ako ja, tuky tiez, oci mu ani vidiet nebolo cez lica, ani nahodou zeby chodilo, ved naco ked mama tlaci buginu, a este aj podava keksiky 😖

verulka
31. máj 2007

erika, moji chalani mali cisto kojeni v troch mesiacoch cez 7kg...Risko mal v roku cez 13kg. Radko mal ako 6 mesacny 9300g. No boli trochu mensi ako tvoj Timko 😉 ale tiez boli "vacsi". Radko mal ale v 16tich mesiacoch uz len 11300g a Risko po roku tiez prestal priberat. Teraz patria k absolutnemu priemeru. Dcerku som mala naopak uplne drobnu a je taka dodnes. Takze v podstate som neulahodila tabulkam ani pri jednom 😀

latita
31. máj 2007

erika, keby mala bola malinka na svoj vek, tak by si sa trapila takisto, takze zabudnut na tabulky a uzivat si drobne radosti napr. uz zdviha hlavicku, uz sa vie nahlas smiat, uz sa prevrati z chrbatika na brusko, chyta do ruciciek hracky atd....
ja som najstastnejsiavtedy, ked sa huginko zacne rehotat tak nahlas, ze pomaly nemoze polapit dych, to je nieco uzasne 🙂

expertka8
31. máj 2007

...aktak...mozno to bolo "dieta-cinan" 😅 😀

adkap
31. máj 2007

Ahojte 🙂
Erika aj moja mala bola vacsia porodna vaha 3810g. Vzdy bola vacsia a vyspelejsia od svojich rovesnikov teraz ma dva a uz jej aj typovali 3. Ona tiez rychlo priberala ale nikdy nebola baculka lebo aj tak vzdy vsetko vybeha vy este nebehate tak preto je viac na vas vidiet. No a od 1 roka sa jej vaha posuvala hore pomaly dokonca teraz mam pocit ze za 3/4 roka ma stale rovnako myslim ze pribrala nanajvys kilo 🙂 Ale zase je dost vysoka neviem pokom my s manzelom sme priemer. Ona ma uz 92cm 🙂

arabela36
31. máj 2007

Ahojte,
Maoja mala je taky priemer, ale sestrin maly ma 4 mesiace 72cm a 9kg.
😕

zlatat
1. jún 2007

Baby, my tu síce nepatríme, ale chcem vám len povedať, že ja by som bola šťastná, keby som mala také bábo ako máte vy. Môj malý sa narodil s pôrodnou váhou 3700g a 53 cm sekciou a teraz má 7 mesiacov a 3 týždne a váži 7060 g a meria 77 cm. Takže je ako taká špagetka. Keď si ľahne nabok, tak mu trčia všetky kosti.
Buďte radi, že vám bábätká krásne papajú a priberajú. My len chudneme. Teda občas aj niečo priberieme, no vzápätí príde obdobie, keď všetko, čo sme horko-ťažko probrali schudneme. A doktori nevedia prečo - teda myslím, že sa ani nesnažia prísť na príčinu. 😠

erika153
autor
1. jún 2007

zlatat ved my sme strasne radi, ze mame babatka ktorym chuti jest,len som sa chcela podelit o dojmy a skusenosti, kezde to nieje az take bezne, take velke babo....
ale ty sa neboj dozeniete to 🙂 moja kamaratka ma 2rocneho syna ktory vazi 11kg, vobec nechce jest, len rano vypije kakao. Nechce mu vypestovat nejaku antipatiu voci jedlu tak ho nenuti a lekarka jej tiez nic na to nic nevravi...takze nie ste na tom zle 😉 su ovela chudsie deturence. 😉

monicka17
1. jún 2007

zlatat ja by som pre istotu urobila zakladne vysetrenia krv, moc,prip. neurologia a pokial je vsetko OK tak je to normalny vyvoj a netreba sa stresovat.
Ale urcite ti lekari tieto vysetrenia navrhli a vsetko dopadlo v norme. 😉 😀

mory
1. jún 2007

ericka sa pridam aj ja,lebo aj na mna tak divno pozeraju ze mala ma len 5 mesiacov a vyzera jak rocna 😅 ma sice cez 7 kil a je dlhana 😀 ale rocne deti vidim kazdy den a ona je pri nich malinka tak neviem co vsetci trepu 😠

erika153
autor
1. jún 2007

mory 🙂 presne tak aj mne vravia ze vyzera jak rocny ale ved to je riadna blbost ved sedi v kocari jak tutko ani sa nehybe poriadne ved este nevie ani nechodi ani nerozprava ziadne slabiky je vidiet na prvy pohlad ze to je mimi tak ako moze niekto povedat ze to ma len 5 mesiacov? 😠

mory
1. jún 2007

je sice pravda ze mala nosi oblecenie jak na rocne dieta 😅 ale mne sa vidi jak babenko malinke s dlhym chodidlom 😀 to bude po sestre sa bude bez lyzi lyzovat 😀

tretulka
1. jún 2007

erika - pozerala som si album, maly je krasny 🙂 ...nerob si starosti z reci, bud rada, ze je maly zdravy a chuti mu papat, horsie by bolo, keby nechcel jest, pokial nema vyhrady k jeho vahe ani dr., tak je vsetko ok 🙂 ...ja som sa zas napocuvala, ze maly je chudy, nikomu to neslo do hlavy, lebo obaja s manzelom sme vacsie vahove kategorie 😎 , ukludnila ma nasa dr. ked mi povedala, ze maly je uplne normalny 🙂 , vzdy saviac tahal do vysky, priberal tak pol kg mesacne, len na zaciatku to bolo cele kg...neviem kolko vazi teraz, na buduci tyzden ideme do poradne, tak som zvedava 😉

honzi
1. jún 2007

Ahojky, hlásím se k maminkám, které mají velké děti. Honzík měl v šesti měsících 70cm a 9095g, po přečtení vašich příspěvků jsem se uklidnila, teď vím, že nejsem sama, kdo má velké miminko. Nikdy mě to moc netrápilo, Dr. nás vždycky chválila, jak Honzík pěkně přibírá a že je šikulka. Do šesti měsíců jsem plně kojila a teď už přikrmuju, v poledne zeleninu a večer kaši, vždycky všechno krásně spapá a já jsem spokojená, že nemusím vyhazovat žádné zbytky. Jen mě občas vytočí, když mi někdo řekne, takový veliký kluk a vozí se v kočárku jak mimino, raději to nekomentuju a myslím si svoje. A tak jediný problém, který řeším, je, že rychle vyrůstá ze všech věcí, musím pořád kupovat větší a těch krásných maličkých jsme si moc neužili. 😉

erika153
autor
1. jún 2007

tretulka dakujem 😵 😵 😵
honzi ahooj 😉 takze tvoj honzik je ako moj Timko skoro 🙂 tiez som pokupila kopu malych veci niektore ani nemal na sebe a uz teraz mu kupujem 76 velkost alebo ako pre 9 mesacne dieta 😀 😀 ale aspon vyzera frajersky kezde na take vacsie deti uz nemaju babatkovske veci ako dupacky ale zmenseniny dospelackych siat 🙂 🙂 🙂