Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
2. nov 2011

@michelleuk a to tam bude byvat v tom nemecku alebo ako?

michelleuk
2. nov 2011

@basa23 no tam bude byvat aj s ocom a bude chodit a mesacne fusky,a hladat nejaky dom pre nas,,,dne som platila tie letenky tak k tej cene este 25 lib za 20kg batoziny...skoro som odpadla a marek hovori a co si chces s tadeto brat vsak 40kg je vela....hm ale nie pre mna ved ja mam jednu izbu zapratanu handrami 😅 😎

danculik
2. nov 2011

@erika153 Ahojte...nasla som tuto temu lebo ma trapi jedna vec. Mam synceka ktory ma len 6 tyzdnov aj par dni...a uz ma skoro 6kg a 54 cm..teda na poslednej poradni to tak bolo. Ked sa narodil tak mal 4030kg a 51 cm.Neviem strasne sa obavam ci nema nieco z hormonmi priberania a rastu.KEd pridem ku doktorke na poradnu tak sa len smeje ze ho chovam na slaninke....lenze ja si z toho zacinam robit vrasky...Zacinam mat strach ci je naozaj vsetko ok. je plne dojceny...a nemam pocit ze by sa prejedal...davam mu jest len ked si pyta...a niekedy mi spi aj 5 hodin vkuse..Prva dcerka pri nej som nemala takyto problem..tak som sa teraz trochu zlakla...kedy sa to zastavi a zacne viacej rast ako priberat? Nie je potrebne nejake vysetrenie? Dik....

myreason
3. nov 2011

@danculik vôbec sa netráp! Viem dobre o čom píšeš! My máme doma tiež valibuka 😀 Náš drobček sa narodil mal 4100g a 54cm..a keď mal 8 týždňov mal 6300g a 61cm! a tiež bol plne kojený a každý sa nás pýtal čo mu dávame a blá blá ... Najprv som aj ja začala mat obavy,či je to vobec v poriadku,že tak priberá..a teraz už viem že je to úúúplne OK! 🙂 Teraz má pol roka skoro 10kg a je to najkrajší chlapček na svete!!! 🙂 Neboj sa, po čase už nebude toľko priberat,tieto prvé mesiace bude najviac. A aj tvoj sa narodil už taký malý macko 😉 tak je rozdiel začínať na váhe 3100g a začínať na 4100g ;) 😀

basa23
3. nov 2011

@michelleuk wau pekne tazka batozina.potom pojdete aj vy do nemecka?ako ste spali mi ok raz hore a vstavala o pol 7.
@danculik ahoj nemaj obavy.moja ked mala 3 mesiace mala 7800g tiez mi vsetci vraveli co jej davam.bola plne kojena len nedavno som odstavila.je pravda ze bola stale casto na prse.ale ona cucala 2 min a koniec.vobec sa neprejedala lebo s mliekom som to slavne nemala a z falsky nechcela.ako nahle sa zacala viac hybat prestala tak priberat.neboj akonahle sa zacne viac hybat bude ok.nam sa to zastavilo okolo pol roka.ked mala pol roka mala 9 700 g.a v roku mala 11 250g teraz bude mat 17 m a ma 11 800 g.zo zaciatku priberala mesacne vse kila !!!! 😀

michelleuk
3. nov 2011

@basa23 no to hej tak vies ale za 3 a pol roka sa ti toho nazbiera 😉 moja spala do tej pol 8 jasne ze s nami uz to vzdavam 😀 dnes si idem po lieky na zastavenie mlieka tak som zvedava co to lebo ani dr nnevedel od radosti ake davkovanie mi ma dat hladal v knihe 🙄 inac on je taky blb ze nechapem az aj ked som bola s malou ze co mala na cic to biele znamienko tak to hladal na google ze co to moze byt 😒 tak dufam ze ma slak netrafi s tych liekov 😢

danculik
3. nov 2011

@myreason dakujem ti za povzbudenie...Len stale mam este obavy lebo ked ju porovnavam trosku s dcerkou , tak zasa dcerka bola sikovnejsia...on je trosku taky leniví. Sice hlavicku uz zacina pekne dvihat a to ma len 7 tyýždnov...neviem asi by som to mala prestat porovnavat s dcerkou.Ved to je to ze on mi za necely mesiac pribral 1kg...no nic hadam to casom prejde a bude to ok.

danculik
3. nov 2011

@basa23 dik za povzbudenie🙂 pises ze sa ti to zastavilo ked mala pol roka...cize ked zacala sediet ?..sa zacala viacej hybat a tym padom aj trosku chudla?🙂...no to mame pred sebou este 4 mesiace...a nezdalo sa ti ze ked bola taka tachšia že sa aj neskor zacala otacat na brusko, dvihat hlavicku..a tak?Lebo sme boli na ortopedickom vysetreni a mi povedal doktor, ze je pomalsi lebo je taky baculko...

basa23
3. nov 2011

@michelleuk tak to mate uzasneho doktora vsetko z knizky to aj ja mozem byt doktorka 😀
@danculik uz ked mala pol roka sa vrtila pretacala jak vretenica, kopala nozickami stale vsetko mozne.vtedy nastalo to spomalenie priberania,neschudla ale zastavilo sa to o dost a aj do vysky zacala rychlejsie rast.vies co myslim ze sme neboli pozadu tym ze je tazsia, to nezalezi od toho.moji doki vravela ze to je u deti individualne nezalezi to od vahy dietata.kazdy doktor vravi nieco ine, mam kamosky krotych deti su tintitka a vivna bola sikovnejsia od nich.to fakt nezalezi.nemusis to riesit.moja doki bola vzdy nadcena z malej ze len nech papa mliecko ked jej chuti ze kojene deti su take ze to casom vybeha.

michelleuk
3. nov 2011

@basa23 no ved to mi aj marek hovoril ze aj on ide robyt doktora...inac som dnes vzala tabletky a na nich ze prve 2 dni po 1 a potom po 2 rano a vecer 😕 verim asi lekarnikom radsej 😲

myreason
3. nov 2011

@danculik presne tak, prestaň ju porovnávat s dcérkou, to predsa nejde - každé dieťa je INDIVIDUÁLNE. Nás tiež dr. poslala s malým na neurológiu,lebo nedvíhal hlavičku poriadne..a bum-zo dňa na deň ju sám zdvihol,ked prišiel jeho čas,a už ju krásne drží..Nám povedala,že je to tým,že je ťažší. Ale ako píše @basa23 nerieš to tolko..malý ti je určite v poriadku a všetko sa naučí,ked príde jeho čas. A že pribral 1kg za necelý mesiac? náš pribral ked mal cca 2 mesiace 1,3kg za necelý mesiac! takže naozaj sa nemáš prečo trápit,každé bábatko je iné 😉

danculik
3. nov 2011

@basa23 ...a este jedna otazka..kedy si zacala dcerku prikrmovat? Az po ukonceni 6 mesiaca tak ako by to malo byt podla normalu, alebo skor,kedze mala vacsiu vahu?...lebo sa obavam ze moje mlieko malemu nebude stacit🙂

danculik
3. nov 2011

@myreason ...ved toto ze kazdy doktor mi hovori nieco ine...ze ked je tazsi nauci sa skor drzat hlavicku, co aj vidim na nom ze mame 7 tyzdnov a uz ju pekne drzi..sice iba chvilu ale pekne drzi...ale ortoped zasa na nozicky nieco ine..este totiz to stale ho mam balit nasiroko...co ja vobec neuznavam...ze sa mu tie klbiky budu trosku pomalsie zrastat lebo je tucnucky...a inak kedy si zacala prikrmovat? Ja sa obavam ze moje mlieko mu stacit nebude..

basa23
4. nov 2011

@michelleuk no by som sa bala aj tie lieky brat.aku ste mali noc ?mi super mala sla spat o pol 10 a vstavala o pol 6 prvykrat a potom 6 45 uz buntosila.kvazi prespana noc 😀
@danculik ja som zacala malu prikrmovat ked ma 4 a pol mesiaca.som si myslela ze je stale hladna ked cuca odomna ze jej nestaci mlieko ale postupne som zistila ze to nebolo tak, proste bola zavisla od mojho mlieka 😀 ale podla noveho co mi vravela aj doki bo co chodi pravidelne na tie xtretnutia lekarov tak ci kojene alebo nekojene dieta prikrmuje sa od 4. m

myreason
4. nov 2011

@danculik môj má pol roka a ešte ho len idem začať prikrmovať, doteraz mu úplne moje mliečko stačilo..čo som veľmi rada. A to je ako som ti písala tiež valibuk ;) niektorí sa tiež čudujú,že som ho nemusela ešte prikrmovať,na to aký je velký,ale vidíš mliečko mu stačilo..takže pokial budeš mat mliečko,myslím že to bude aj tvoj prípad;neboj. Mne doktorka kázala prikrmovať po ukončenom 6.mesiaci,kedže je plne kojený. A ja s tým súhlasim, vela som o tom čítala aj počula,že je dobre ked je plne kojený počkat do toho 6.mesiaca. Takže my začíname zachvilku 😀 A čo sa týka tých kĺbikov,my sme balili naširoko 1 mesiac,potom to už mal ok,ani na dalšiu kontrolu sme už nemuseli..nechápem akú to má súvislost s váhou-to je podla mna blbosť,no neviem. 😕 🙂

michelleuk
4. nov 2011

@basa23 jej gratulujem...moja tiez spala celu noc o dakej 3 ju marek vzal k nam a o 7 vstavali ja som spala do teraz 😕 som zase potiahla..moja isla spat o 8 .

basa23
4. nov 2011

@michelleuk no to si si teda dobre pospala ach to ja asi sa tak skoro nedockam .jaj zajtra idem nasim mam stretavku som zvedava ci mala vydrzi s nasimi este nebola bezomna a v nedelu su hody u nasich och to sa zas prejem hlavne kolacov 😒

michelleuk
4. nov 2011

@basa23 a neboj aj ja som sa bala a bola dobra u mami,a aj na noc tam bude?mnam hned by som isla za pecenu klobasu a halusky s brindzou by som teraz aj zabila 😎

basa23
4. nov 2011

@michelleuk ved coskoro sa dockas ked pridete na slovensko mozes sa toho prejest 😉 hej aj na noc mam stretavku o 5 uvidim kedy sa vratim mozno pride kym pojde spat uvidim aka tam bude zabava

michelleuk
4. nov 2011

@basa23 no ved uz sa tessiiim....a neboj mala bude dobra zmena jej prospeje

basa23
4. nov 2011

@michelleuk no som zvedava snad hej lebo ma picne

michelleuk
4. nov 2011

@basa23 ale neboj mama si poradi vsak aj teba vycovala...mala si teraz schrupla od pol 5 do 6 som zvedava kedy pojde spat ale sa jej ecudujem je take hnusne pocasie ze aj ja by som spala 🙄

danculik
4. nov 2011

@basa23 ...aha..no ved uvidim ako to bude, lebo ked to takto pojde dalej, tak maly ma zje zaziva🙂)) taky maly tucko🙂))

danculik
4. nov 2011

@myreason ..a ake prikrmy ides zavadzat?...co ides skusit ako prve?.)) tak mi sme boli na USG na ortopedii, balila som ho nasiroko prvy mesiac..a kazal nam prist znova o mesiac, ze pre istotu, ze ked je taky valibuk, ze sa mu tie jadierka pomalsie zrastaju ci co...ze je proste pomalsi...tak nechapem teda....ja som prosti tomu baleniu na siroko..teraz druhy mesiac uz ho nebalim tak, lebo sa neviem vobec pohnut....niekto hovori ze balit a druhy nie...dufam, ze ked ho nebalim ze to nebude mat na neho nejaky dopad?:ú

basa23
4. nov 2011

@danculik ja uz som bola posledne mesiace v koncoch stale len cucat a cucat odmietala aj mormalne jedlo a len moje mlieko preto som ju uz musela odstavit.
@michelleuk ja som malu predchvilou uspala sme boli u susedov na zure.

michelleuk
4. nov 2011

@basa23 no aj ja som moju dala o 8 spat som zvedava ako potiahne inac uz nereve dam ju do postielky chyti flasu da sa na brucho a spi 😀

basa23
5. nov 2011

@michelleuk ju enchavas pit flasku v postielke?sa nebojis ja malej davam tak ze si ju dam na kolena ma zvsenu hlavu aby nepila po leziacky.ako ste spali?mi ok raz hore ale budik 6 25

michelleuk
5. nov 2011

@basa23 a moja si ju len drzi a spi s nou a ked sa zobudi tak stoji a drzi ju v ruke a podava mi ju mi sme spali tiez do pol 7.

basa23
5. nov 2011

@michelleuk no uz som u nasich som malu uspala a o pol 5 odchadzam som zvedava

michelleuk
5. nov 2011

@basa23 a neboj bude dobre,mama si poradi :D ja som bola s malou von na ihrisku tak sa ani na klzacku nedostala tolko tam bolo ludi 😒