Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lidiab
14. nov 2010

Ahojky, pridavam se k vam 🙂 Za tyden bude mit syn 3 mesice a vazi 7kg 😀 Za tyden jdeme na kontrolu a jsem zvedava na vysku a co jeste za ten tyden pribere. Velikost 62 nosi uz asi 3 tydny. Narodil se 3430gr. Kojim castecne a dokrmuji nutrosem. Premyslim o koupi toho syticiho nutrose na noc protoze maly se budi kazdou hodinu a pul a chce papat. Moje mliko mu bohuzel nestaci ani nahodou. To ma od tatinka, ten take rad ji 😝 Jinak z manzelovi strany je to samy vysoky muz, ale macaty nejsou.
Doktorka rika ze je to zatim v pohode, ze neni potreba to nejak hrotit.
Co mi vadi jsou nazory jinych maminek, ktere obcas slychavam 😒 Vsak vite, ze ho prekrmuji, ze bude opozdeny v pohybu a tak...

petka55555
15. nov 2010

@lidiab aj nas mal v troch mesiacoch 7kg....dnes ideme na poradnu tak som zvedava kolko vazi...ale blizime sa k 10kg a este nemame ani pol roka...a nosime velkost 80

ale ja nechapem tie nazory ze dieta nechame prejedat, alebo mu davam riadne napapat....to ho mam ako nechat plakat od hladu???ved to sa neda.....ved to sa neda ovplyvnit, aby menej papal a bol ako slizik....ja som rada ze mu chuti, je zdravucky a hlavne spokojny.....a tie jeho šunky milujem 🙂 🙂 🙂 🙂

lidiab
15. nov 2010

@petka55555 No jo, ty speky to je nejlepsi 😀

sokil
15. nov 2010

Konečně pořádná diskuze 😎 (ještě je fajn o látkových plenách). Filípek vážil na 4 měsíční kontrole 8,48kg a měřil 67cm. V sobotu bude mít 5 měsíců a naměřila jsem 71 cm - proto teď tak baští a vzteká se, že chce ještě on nám roste 😉
petka55555 - taky jeho šunky miluju 😎

petka55555
15. nov 2010

no tak nam sa uz priberanie spomaluje za posledny týzden skoro nic nepribral... dnes na poradni mal 9480g a 71cm.....a v piatok budeme mat pol roka.... 😀 😝 a mame zacat s prikrmom 😝

dakra
16. nov 2010

čaute kočky, tak myslím, že aj ja k vám patrím,moja 6 týždňová princezná má 60cm a 5,5 kg 😀

zuzul1310
16. nov 2010

@lidiab Tie názory poznám veľmi dobre "dávaj mu do vody menej mlieka, daj mu piť čistú vodu a podobné nezmysli" Kašli na ne...máš zdravé, šťastné dieťa a netráp sa. Ak bude mať niekto múdre reči, tak ak za to ten človek bude stáť tak mu vyzdvihni aký je malý šikovný, vnímavý, bystrý a že si šťastná že je taký aký je....magorom čo za to nestoja nevysvetľuj nič, ja to tak aspoň robím 🙂

zuzul1310
16. nov 2010

@dakra Vitaj 🙂

nika251
16. nov 2010

Babule, moj nazor je ten, ze 85% tychto ,,rozbehnutych,, deticiek po 8 mesiaci prestane tak hrozne prudko rast a aj priberat. Potom zacnu chodit a akosi sa tie ,,sunciska,, stratia. Mam osobnu skusenost so starsim synom, ktory mal ako rocny 86cm a 14kg. Teraz v troch rokoch ma 107cm a 18,5kg. Prvy rok rastie dieta velmi rychlo a aj pribera, potom sa to spomali, na cas akoby zastavi a v druhom rociku je to priberanie uz velmi pomale.Takze super ,,rady,, a komentare by som kaslala 😉

zuzul1310
16. nov 2010

@nika251 Na nás žiaľ tvoja teória neplatí, malý mal ako ročný 12 kg a ako dvojročný má 18 a 95 cm a to podotýkam že malý nemá rád sladkosti, čokoládky a podobné veci malý vôbec nejedáva.

nika251
16. nov 2010

@zuzul1310 Preto som uviedla cca 85%. Ale myslim si, ze tym, ze tvoj drobec je vysoky, ze tlsty nie je , skor ako sa vravi, ,,husty,,. Nas bol tiez nejaky cas vykrmeny, potom sa pustil rast, bol chory a sup dole dve kg. Potom v lete vela, vela behal, jedol ovocie- to mu chutilo, a kg sa uz nevratili. 😉

dakra
17. nov 2010

@zuzul1310 ďakujem 🙂

lena27
17. nov 2010

ahoj maminky,
Davídek je taky velké miminko, ale on z toho vyroste. mám také zkušenost s prvním synem. ten měl v 6 měsících 9130g a v roce10300g. Davídek se narodil s porodní váhou 3940 a z porodnice jsme po 6 dnech odcházeli 3960 😀 . ve 3 měsích měl 7460 a v půl roce 9500. dnes jsem ho vážila, je mu 7,5m a má asi 10,5kg 😀 😀 a to byl do půl roka pouze kojený a teď mu jídlo moc nejede
naše doktorka na váhu vždy říká: konečně pořádný mimino. a že kojený děti nejsou tlustý

wild_child
24. nov 2010

Takze dnes bola poradna, magickych tucnych 11 kil sa neobjavilo, ale je to bliiizko ... 10 mesiacov, 74 cm, a 10700 g ... fuuuuu ... 😀 moj krasny buckos ... 😀 ale doktorka pochvalila , ze zivotospravu ma ukazkovu, viac pre neho urobit nemozem, takze uz zostava len vybehat to 😀

wild_child
24. nov 2010

@petka55555 moj krpec jedaval menej ako ostatne babatka a predsa priberal ovela viac ako tie ostatne ... nemusi to byt o prejedani ... staci ze zdedi predispozicie a je to ... po mne zdedil pomalsie spalovanie, takze mu budem musiet stravu stale kontrolovat a dbat na vela pohybu.. pribinackov poznat veeelmi dlho nebude 😀 ... vychrtlinka z neho nikdy nebude, ale nech, hlavne ze je zdravy ... 😎

wild_child
24. nov 2010

@zuzul1310 pripajam sa k nazoru ... niektorym ludom staci na prezitie menej potravy ... pri normalnom stravovani priberaju, takze treba uz od detstva dbat na zdravu, netucnu , nepresladenu , vyzivu ... ja to vidim na krpcovi, kazdy sa pri nom zastavi, ze ako je dobre ziveny, ako mu chuti papat , aky je buckos .. uz ma nebavi vysvetlovat, ze papa menej ako ostatne babatka ... vie to nasa doktorka, od ktorej som dnes dostala pochvalu (po podrobnom prebrati jedalnicka) a ostatni ma nezaujimaju ... je sikovny, kazdu chvilu uz bude sam chodit, po fyzickej , motorickej stranke je dokonca dopredu ako ostatne babatka v okoli, tak to predci ten jeho akoze "nedostatok" 😎

zazalienka
24. nov 2010

Ahojte, tak my 10 mesiacov, 11500 g🙂

zuzul1310
24. nov 2010

@zazalienka gratulujem aj k zúbkom, nám vyšiel prvý zúbok až keď mal malý rok. Maličký je krásny. 🙂

adya01
24. nov 2010

Ahojky, tak aj my sa pripajame.. maly ma o tyzden 20 mesiacov, meria 97cm a vazi 18kg 😀 geny nepustia 😀 😀 😀

ela2710
30. nov 2010

ahoj baby, moj tomasko ma 53 dni a vazi uz vyse 5480 g, sice sa uz aj dost velky narodil - 3750 g a 50 cm, ale lekarka mi vravela, ze ma vahu ako trojmesacne dieta. On velmi vela papa, nekojim ho priamo z prsnika ale odsavam mu, lebo on od narodenia nechcel jeden prsnik, v nom sa mi tvori aj malo mliecka, v druhom mam dost, lenze ho mam redsie a maly mal zelenu - hladovu stolicu, malo sal, zaspaval pri prsniku a potom sa casto budil. takze som zacala odsavat, aby som kontrolovala ci papa dost, no to mu tiez nestaci, stale je hladny, tak mu najprv odsajem materske a potom mu dam este bebu pro 1. Hrozne ma mrzi, ze nekojim, lebo je to to najkrajsie.....no prvorade je aby babo bolo napapane a preto som sa kojenia musela vzdat

ivka1603
30. nov 2010

@ela2710
Ahoj ela, môj malý mal presne 3750g a 50cm, pôrod v 39 t.t. a v dvoch mesiacoch mal 4,7kg a to je na Nutrilone úplne od začiatku, lebo som nemala mlieko......
Tvoj malý začal veľmi rýchlo moooc priberať, lebo si mu začala dávať Bebu.....ja by som mu na tvojom mieste dávala len MM a UM by som nedávala, lebo vďaka nemu začal toľko priberať ☹

ela2710
30. nov 2010

@ivka1603 lenze mne sa materske v jednom prsniku netvori, max.z neho vytiahnem 20 g, a z druheho ledva 80 g, maly sa z toho nenajedol, mal zelenu-hladovu stolicu, aj lekarke sme o tom vraveli, stale len plakal, bol stale hladny,a v mojom okoli su aj vacsia baba, kamoskin bol len dojceny a mal v dvoch mesiacoch 6 kg a kolko ti mala schudla po porode? ale moj maly moze mat tu hmotnost aj po nas, ako teraz som stihla aj priatel, ale ked som sa narodila mala som cez styri kila a priberala som rychlo a priatel mal skoro 5 kg uz ked sa narodil

ela2710
30. nov 2010

@ivka1603 a nutrilon ja kupovat urcite nebudem, je tu take forum a tam sa mamicky stazuju na koliky po nutrilone

ivka1603
30. nov 2010

@ela2710
Mám tiež syna - Rastíka, v nemocke schudol na 3400g, keď nás púšťali domov......Nemusíš kupovať Nutrilon, ja ti to nekážem 😉 Môj malý ho veľmi dobre znášal a nie je pravda,. že všetky deti majú s ním problémy...čo dieťa, to iný žalúdok 🙂))

ela2710
30. nov 2010

🙂 @ivka1603 moj na 3550 g, a kolko ma maly? moj ma dnes 53 dni

ivka1603
30. nov 2010

@ela2710
v pase mám písané, že teraz má už malý 7 mesiacov....ja som ti písala údaje, keď mal dva mesiace....

ela2710
30. nov 2010

@ivka1603 aha, tak to uz mas velke babo 😉

ivka1603
30. nov 2010

@ela2710
no hej, je už veľký a má skoro 10kg, nie je tučný, je akurát, len má po mne "ťažké kosti" ....ale je šikulka

ela2710
30. nov 2010

@ivka1603 tak pekne 🙂 boze ako to leti, nas ma 53 dni, ale ubehlo to ako voda

lena27
1. dec 2010

ahoj, my jsme včera byli na 8měsíční a máme 10620g a 74cm 😀 😀 😀