Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

petka55555
1. dec 2010

ahojte my sme uz prekročili 10kg...a máme 6 mesiacov a 1 tyzden a dva tyzdne pomalicky prikrmujem, ale len na obed zeleninku, na zaciatku mu nechutila, ale teraz spapa plnu misku a do pol hodiny si ziada este nakojit 🙂))

ela2710
8. dec 2010

@petka55555 ahoj, moj maly ma dnes 2 mesiace a ma 6670 g, ale tak dufam, ze ked zacne lozit kade tade tak to vybeha 🙂 no a pri tom to na nom neni az tak vidno, ide dost aj do vysky 🙂

zuzanockamt
8. dec 2010

@ela2710 a kolko meria? ... lebo nas mal v 2 mesiacoch 6630 g a 65 cm, takze ta vaha sa na nom strati ... aj teraz som zvedava, ked pojde na poradnu, ze kolko bude vazit, ale ma 3 mesiace o par dni a nosi oblecenie 68 a niektore uz 74

ela2710
10. dec 2010

@zuzanockamt nas vazi tych 6670 g a ma okolo 65 cm, pretoze body 62 su mu uz male 🙂 vobec by som nepovedala, ze je tucny, na nom sa to straca, len ta dvojita bradicka a tie suncicky 🙂 ale ked zacne lozit tak tie kila urcite padnu 🙂

zuzanockamt
10. dec 2010

@ela2710 u nas je to podobne, meria 68 cm a co sa tyka vahy, tak pocitam okolo 7 a pol kila, oblecenie nosi uz 68 - 74

ela2710
10. dec 2010

@zuzanockamt nas uz tiez zacina 68 🙂 ale tak ved hladneho ho nenecham, este, ze mu chuti, horsie by bolo keby chudol, nie?

bublinka144
10. dec 2010

@ela2710
Ahoj,
chcem Ta iba upokojit, ze aj my sme zazili nieco podobne ako Vy. Nas maly sa narodil s vahou 3800 g, 51 cm, este v nemocnici mi schudol na 3550 g, lebo som mala velmi malo mlieka. Bolo pre mna strasne zistenie, ze maly place preto, ze je hladny. Takze mi uz od zaciatku davame BEBU a sme velmi spokojny. Co si pamatam merania, tak ako 5mesacny mal 9,1 kg, 69 cm, ako 7mesacny 9960 g, 72cm. Nie je vobec tucny, on je taky husty chlapcek. Teraz ma uz urcite cez 10 kg, je zdravy, este nebol chory okrem soplikov v septembri. Aj ja si dodnes vycitam, ze som ho nemohla dojcit, no ale nto uz nezmenim a teraz sa hlavne tesim, ze mam takeho zdraveho velkeho silneho synceka. PS: Doktorka hovorila, ze BEBU bude mat maly az do 1. roka - potom prejdeme na normalne mlieko.

lussy666
10. dec 2010

noo, pridam sa k vam aj ja...
dcerka sa narodila velka - 4600g a 53cm, teraz ako 4 mesacna ma 7200g a 66cm..nezda sa mi vobec tucna, jasne ma dvojitu bradu a faldiky na stehnach, ale nic hrozne🙂

ela2710
10. dec 2010

@bublinka144 aj ja dokrmujem bebou, citala som ze je vlastne najlepsia, a najviac sa podoba materskemu mlieku 🙂 a ty mas jedno dietatko?

wladymyra
10. dec 2010

dievcata, poradte. moja dcerka ma v styroch mesiacoch 8200g a 65cm. do tretieho mesiaca bola kojena + Nutrilon a od tretieho uz davam iba Nutrilon (sama sa odstavila :( ). Dr. v poradni mi nakazala znizit davky na max. 750ml za den. na tuto hranicu sa ale nevieme dostat, julke je to malo. tri hodiny bez jedla skratka nevydrzi a v noci sa budi aj kazde dve hodiny. no a ked jej nedam na jedno papanie "stovku" tak pride rev veliky. zacala som teda zarabat Nutrilon tak, ze dam na prislusne mnozstvo odmeriek o 20-30ml vody viac, ale neviem, ci sa to takto smie a ci je to naozaj s nasou "malou sunkou" take tragicke, aby sme sa takto trapili a utahovali opasky :( co myslite?

bublinka144
10. dec 2010

@ela2710
Ano, mam jedineho syna, ktory bude mat buduci tyzden 8 mesiacov. Vola sa Thomasko, takze vlastne tak isto, ako ten Tvoj. Akurat dnes som mu objavila treti zubok, ktory je prvy zub hore. Velmi ma tento objav potesil, ani neviem preco, ale normalne priliv stastia. To asi preto, ze je to moje prve babatko a som s nim velmi stastna.

benne
10. dec 2010

@wladymyra môj prestal z mlieka tak velmi priberať, ked som prešla na príkrmy, v 6. mesiaci už mal takmer všetky dávky mlieka nahradené zeleninou, mäskom a pomaly chlebíkom... V tom 4.mi ešte píjaval tých 800 a do 7.mesiaca pribral takých 1200-1500g mesačne

maxara
10. dec 2010

Jeeeej tesim sa, ze existuje takato tema.. aj ja mam velke bambulo a @wladymyra moja Ninka je na tom presne ako tvoja Julka. Akurat s tym, ze ona mi pekne spinka.. Tiez sme sa pomaly od zaciatku prikrmovali UM a teraz este stale sice kojim, ale asi len polovicu a zbytok je UM a este cez obed mi spapa asi 5-8 lyziciek mrkvicky. Ja osobne uz mam po krk tych kecov a pohladov, ze je tucna.. Moja Ninka nie je tucna, je cela velka, velka sa narodila a pribera podobne ako aj male babatka, teda cca rovnake mnozstvo kg, akurat ze mala vacsi zaklad.. Ja by som na tvojom mieste teraz este neriesila jej vahu tym, ze jej budes odopierat jedlo. Ja ked mam pocit, ze je pazrava (zarobim 120ml a ked este pyta), tak dostane cajik. Pije mi kanilkovy, z toho dobre kaka a feniklovy, z toho zase prdka.. Nema ziadne zazivacie problemy a vsetci su spokojni.. dokonca aj moja dr. Takze ja by som sa neplasila a ked, tak az ked bude chodit a stale bude "tucna".. Vsetky deti co poznam, co sa narodili velke a vazili viac ako tabulka prikazuje, vsetky do vybehali, len co zacali chodit. 😉

ela2710
10. dec 2010

@bublinka144 no aj ja som velmi stastna, tiez je to moje prve, nas este zubky nema =D dnes ma 2 mesiace a 2 dni, ale tiez sa zo vsetkeho tesime ako male deti 🙂 kazdy usmev si vychutnavame a uz si zacal aj somrat a hovori ga 🙂

maxara
10. dec 2010

Jejda baby, ja som vam sem vpadla a ani som sa neopytala 😅
Ale ako tak dozadu citam, tak mate teda podaktore riadne kusky doma 😀 😀 na Ninka sa narodila s mierami 53 cm a 4180g .. mala take licka velke, ze ani ocka nemohla otvorit.. a je krasna, gungulata ..

wladymyra
10. dec 2010

@benne - ja si tiez myslim, ze to rychle priberanie je docasny problem a zmeni sa to, ked zacneme s prikrmami a ked sa Julca zacne trochu pohybovat. a je fajn pocut to aj od niekoho ineho, dakujem 🙂
@maxara, vidim, ze mame skoro rovnako stare deticky - a to ti uz papa mrkvicku? myslela som, ze az od ukonceneho piateho mesiaca sa ma davat. to spanie vam zavidim. vsade citam, ze deti na UM prespia aj celu noc, ale ten moj hlados je asi vynimka, v poslednej dobe je este k tomu aj hrozne nekludna, aj teraz sa vrti v postielke a hundre si... no ale co, raz mi to bude urcite este aj chybat, ked bude velka, ze uz ma nepotrebuje 🙂

wladymyra
10. dec 2010

@maxara Ninka je krasna bambulka, kolko ma teraz cm? 🙂

benne
10. dec 2010

@wladymyra ja s malým chodím do poradne rizikových novorodencov, tam dr. vravela, že kým jej deti pili mlieko, tiež priberali veľmi veľa a aj ona to kompenzovala príkrmami, takže ja som presvedčená, že tie UM sú síce žiaduce namiesto MM(teda ak to proste s MM nejde), ale fakt, prestal mi rapídne priberať až v 7.m

wladymyra
10. dec 2010

@benne no my sa tento mesiac asi vdaka tym nizkym davkam drzime na prirastku cca 300g za dva tyzdne, ale za cenu toho, ze dieta je nekludne a podla mna malokedy celkom nasytene. tak som zvedava co nam povie dr. a ako to bude vyzerat nasledujuce mesiace. pozeram, ze sme mali iba o 20g menej pri porode ako tvoj Misko, dlzku rovnaku, tak sa potom mozeme porovnat 🙂 i ked, chlapci tusim byvaju vacsi...

benne
10. dec 2010

@wladymyra ja by som nedávala nižšie dávky, akože to predsa počuješ na tom plači, že to nie je z trucu ale od hladu. A čo že sú väčší, moja staršia dcéra začala samovolne odmietať mlieko, ked som prešla na pokračovacie a po x vyšetreniach jej bola doporučená iná strava a skončilo aj rýchle priberanie. Tak u syna som nečakala a čím skôr začínala s príkrmami, teda v 4m. (sompozerala staré papiere, ako 4,5mesačný mal 66cm a 8400g), ale trvalo, kým bol ochotný vymeniť lyžičku za mlieko. A v poradni povedz, že pije 750. Niekedy je ťažké odhadnúť, kedy má dr. pravdu a kedy mama.

njonja
10. dec 2010

Ahojte, mozem sa pripojit? Moj sa narodil ako 5 kilovy,55 com , 37cm obvod hlavicky. Teraz ma 10 mesiacov takmer a vazi 12 kil. Nikdy som nedokrmovala, teda len v nemocnici mu prve dva dni davali dake UM, odvtedy ale kojim. Bol plne kojeny 6,5 mesiacov, potom pomalicky presiel na prikrmy. Teraz kojim len pred spanim, o dvanastej v noci a rano o siestej. Inac papa ako ostatne deti - ovocie, zeleniu, mäso, na veceru kasu bez cukru (aj tak je ho dost🙂..

wladymyra
10. dec 2010

@benne ja si tiez myslim, ze tych par faldikov navyse im v tomto veku este nemoze priniest ziadne zdravotne rizika. julka bude v 4,5 mesiaci asi len trosku tazsia od Miska, uvidime. budem ju trosku salit s vodickou, ked bude pytat moc casto, ale inak jej dam poriadne najest. a ako ti misko spaval v tomto veku, nepamatas sa?

benne
10. dec 2010

@wladymyra budil sa v noci na mlieko 2x, začala som mu dávať čaj, nechcel, tak som mu ho prisladila, chcel. Ale teraz si tak zvykol, že v noci mi vypije 2x po 180 sladeného čaju. Psychicky sa pripravujem na odúčanie, ale ešte to nezvládam. A teraz spí dosť zle, budí sa často, upije si z fľaše a spí dalej - je to taký zlozvyk. No a raz v noci vezme fľašu a pije skoro celú a odhodí ju na bok a spí dalej. Ako som už písala vyššie, mlieko začal odmietať zo dna na den, teda z noci na noc. Bolo to, ked mu už jeho 1.zub vytrčal. Tak asi má ten nepokoj z toho. Aj čaju pije od 1.zubu menej. No, ja niekedy už neviem, tolko verzii si vymyslím, že prečo asi, že už sama neviem čo si myslieť. Proste sa snažím to vydržať a fungovať a skúšať mu dávať napr. vodu - ale na to je už príliš "vybitý" 😀 😀

wladymyra
10. dec 2010

@benne mne nastastie julka bez problemov pije vodu, ale len cez den. v noci hned zisti, ze ju chcem osalit a celkom sa preberie, to jak keby som ju tou vodou obliala :D ...2x za noc pises? joj, dufam, ze sa tiez dockam 🙂 inak - s tym odmietanim mlieka to je cudne...ked sa dieta rozhodne, tak si skratka nepomozes, ze? mne sa tak julca v troch mesiacoch odstavila od MM. zo dna na den len reeeev, az kym nedostala flasku. to skoro aj znelo ako: "mamaaaa, nutrilon!" 🙂

benne
10. dec 2010

@wladymyra tak moj zas 7 tyždnov cucal tie moje cicy, cucal a nespal, nespal, nespal... no proste hladný bol, ale veľmi trpezlivý... ale zastihla ma nečakaná operácia a potom to už bolo: ...mamáááá sunáááár.... 😀 😀 😀 Ale mi napadlo ešte, že ak som mu napríklad ja dala v noci kašu, tak spal horšie, mlieko mu stačilo... A ja som tiež na začiatku dávala len vodu, to ako som začala s príkrmami, lebo to je potrebné... a ked sa začal po večeroch budiť, sme mysleli, že je asi smädný, ked cez den papá aj inú stravu. Ale sladiť som začala, lebo mu tie príkrmy velmi nešli a potom to už bolo super, chytil sa na tekvicový prívarok 😀 ale čaju sa už vzdať nechce. Ked mu dám vodu, tak sa preberie... presne ako píšeš, ale ked dostane svoj čaj, tak po pár hltoch zaspáva. No a ja som bola aj z tých 2x mlieko nešťastná, lebo dcéra pila len 1x (ale to zas až do 18 m). Je to proste ťažké, komplikované, ale ked sa spolahneš na seba a svoj úsudok, "vysomáriš" sa a budete obe spokojné. Naozaj

wladymyra
11. dec 2010

@benne v tom mas pravdu, ze matka intuitivne vie co robit - ja som sa zmierila s nocnym vstavanim a pockam kym to prejde, lebo pokusy som uz robila vselijake (malo jest, vela jest, voda, caj, ucicikat bez jedla), ale aj tak je furt hore, takze to tak asi zatial potrebuje a ja sa vyspim mozno uz za rok 🙂

benne
11. dec 2010

@wladymyra tak tak, ja sa už tiež teším kedy zaspím večer a zobudím sa až ráno... a tiež skúšam všeličo... tak si držme palce, že sa to čoskoro všetko upraví 🙂

maxara
11. dec 2010

@wladymyra Ahoj Wladi, Ninka ma teraz cca 70 cm, na trojmesacnej poradni mala 67 cm a 8650 g ale mala 3 mesiace a asi 7 dni. No papa mi mrkvicku asi dva tyzdne, ale zacala som veeeelmi pozvolna. Posledne tri dni uz papala aj zemiak k tomu a dnes jej pridam brokolicu. Papa mi toho asi (resp vcera spapala) 8 normalnych cajovych lyziciek. Cize zatial nenahradzame mliecko prikrmom, ani sa nejako nesnazim. Tak podvecer jej este davam cuckat chlebovu korku, lebo vraj najlepsie je zaviest lepok este pocas dojcenia, ale najskor teda az po 4 tom mesiaci. No a ja si myslim, ze mne to mlieko uz dlho nevydrzi. Okrem toho, ze ma obcas take maniere, ze sa otoci a odmieta prso, tak uz pije dost vela UM. Moje ma hlavne rano a vecer a v priebehu dna zacinam kazde krmenie prsom, ale popravde su to uz iba take placky a vycucne z nich iba par hltov.. S prikrmami podla "najnovsich vyskumov" mozes zacat od ukonceneho 17teho tyzdna veku babatka zeleninkou. Mozem ti to niekde pohladat ak chces

wladymyra
11. dec 2010

@maxara joj, tak to mas poriadne dlhu babu doma 🙂 ste s muzom vysoki, ze sa tak taha? ak niekde najdes link "najnovsich vyskumov", mozes mi poslat. ja asi este 2 az styri tyzdne pockam a tiez zacnem s mrkvickou - i ked kamaratka ma strasi, ze mam dat hned aj zemiak, lebo mrkva zapeka. ninka nemala problem? ja som fakt zvedava, ci zacne julka lepsie spavat, ked nabehneme intenzivnejsie na prikrmy, alebo je to jednoducho taky zly spac (po mne).

dakra
11. dec 2010

tak máme dva mesiace a 65 cm a 6,5 kg 😀