Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

danculik
5. nov 2011

0
@basa23 a prosím ťa čo si jej začala dávať ako prvé príkrmy?

mamka78
5. nov 2011

@danculik vôbec nevybočujete z normálu,to len ostatné detičky menej papajú 😀 ,to vraví moja pediatrička,ke´d prídem s mackom na poradňu,má 9 mes. a 10800gr,výšku necelých 78cm,viem o čom vravíš,ale ja si z toho nič nerobím,nech si ľudia vravia čo chcú.Je pravda,že ťažšie detičky neskôr začínajú vstávať a chodiť,ale keď sa rozbehnú,nič ich nezastaví a potom už nemajú času toľko priberať 🙂 ,môj starší mal 13kg na rok a ako začal chodiť tak za 3 mes.nepribral ani 400gr.S tými klbikmi opatrne,aby mu dobre vyzreli jadierka,ale ja som chodila na ortopédiu, malý bolslušne naširoko zabalený ale cez deň som ho doma nebalila,aby sa vedel hýbať,iba na noc som ho zabalila naširoko a to stačilo,na 5 mes.nám dr.povedal,že jadierka sú dozreté a všetko je o.k.,podľa mňa stačí,keď je bábo naširoko len cez noc,keď nieje žiadny problém. 😀

basa23
6. nov 2011

@michelleuk no vcera super mala si namna ani nespomenula 🙂 ako ste spali mi ok mala bola 2 krat hore raz ze jej bolo teplo u nasich moc kuria a druhykrat chcela mlieko ale som jej dala vodu nechcelo sa mi ist pre mlieko a vstavala o 6

basa23
6. nov 2011

@danculik ako prve som jej davala mrkvu sa postupne zemiacik vsetku zeleninu som postupne skusala jej dat.vzdy tak 2-3 dni som jej davla napr mrkvu potom som oine skusala

michelleuk
6. nov 2011

@basa23 no vydis a bala si sa ja ze pojdes prec na celu noc.ci si v noci prisla?a mala spalau nas lebo sa budila susedia mali silvester asi do 4 rano,akebyze jeden sused tak ok ale to vsetci naokolo asi nejaky sviatok 🙄 vstavala o 7

basa23
7. nov 2011

@michelleuk nie nesla som na celu noc aj sme mali ist na disko ale nakoniec som nesla neaka som bola ko z vina 😉

michelleuk
7. nov 2011

@basa23 to ti verim:D po tej dlhej dobe sa necudujem : ) mala uz o pol 7 bola hore..pocuj mne sa zase mlieko urobilo uz som mala malo a teraz mam zase hrce,uzsom jeden plat liekov vybrala a este mam dalsie 2

romcovaklarka
7. nov 2011

Holky co máte cvalíky, jak jste řešily nebo řešíte autosedačku? Malej má ve 4,5 měsících 8,75 kilo a 68 cm. Je ve vajíčku Chicco, na délku se ještě vejde, ale na šířku je tam strašně namáčklej, jako narvu ho tam, ale kor teď v zimním oblečení už je jak sardinka. Tak jsem začala uvažovat o sedačce 0-18, myslíte, že by to bylo řešení? Máte s nějakou zkušenosti pro nesedící miminko? Jak se dá polohovat, jak moc je tam na svislo... Díky moc.

basa23
8. nov 2011

@michelleuk to je divne ze sa ti zas vratilo mlieko.ako ste spali?mi ok bola raz hore a vstavala o pol 7

michelleuk
8. nov 2011

@basa23 no to hej a zda sa mi ze som spravila velku chybu ze som odsala tych par kvapiek.vstavala o pol 7 este som jej dala flasu s mlekom tak do 7 polezala.inac aj tvoja zacala viac kakat ako je na mlieku?

basa23
9. nov 2011

@michelleuk vies co ma take obdboie ze kaka viac a niekedy menej ze ma aj take bobky tvrde nebviem z coho.ako ste spali?mi strasne 3 krat hore a o 6 vstavala.neviem co zas buntosi v noci 😠

michelleuk
9. nov 2011

@basa23 aj moja sa casto budila a zase spala u nas opica jedna a vstavala o pol 7 tak som jej telku pustila a isla spat ale hned vstal k nej marek tak v pohode 😅 moj tak kakala pred dvoma dnami ze sa jej az prdel zaparila 😅

basa23
10. nov 2011

@michelleuk ach moja ma zas sople asi este z tych ocakov bo ma uz vonku ale nie az uplne vyrastene

michelleuk
10. nov 2011

@basa23 jaj to mas super ze uz mate skoro vsetky zuby von,mi stale len 6...inac mlieko mi uz uplne odislo,uz ma nebolia prsia som taka rada 😅 ako ste spali mna mala uz o pol 7 zobudila

basa23
10. nov 2011

@michelleuk mala buntosila 2 krat a vstavala o pol7.jej vy mate stale tak malo zubkov nam sa neak rozbehli

michelleuk
10. nov 2011

@basa23 no ved to mi sme zo zubmy riadne po zadu teraz ked som ju prebalovala tak som si vsimla ze ma nostek spinavy s vnutra akoby tam mala suche spoliky,ako cistis nos moja si nechce dat vzdy s nou pri tom bojujem

basa23
10. nov 2011

@michelleuk neboj rozbehnu sa zuby.vysavam vysavacom taky nadstavec mam

michelleuk
10. nov 2011

@basa23 jaj ja mam taku ricnu podtlakovu,mala cely den vylieza na stolicky a skrieka lebo nevie ist dola uz ma hlava bole

basa23
11. nov 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok bola raz hore o pol 6 dostala mleik oa do pol 7 spala este

danculik
11. nov 2011

@mamka78 🙂 a ešte by ma zaujimalo ake cislo plienok si pouzivala tak v 3 mesiaci?...lebo ja pouzivam cislo 2 a mam pocit ze su mu male...tak neviem ci uz prejst na cislo tri?...

danculik
11. nov 2011

@basa23 a to tych 6 mesicov si vydrzala kojit take velke babatko?...uhaaa...no ja dufam, ze tiez vydrzim aj ked je maly stale prilepeny na cicke...☹

mamka78
11. nov 2011

v 3 mesiacoch som mala 2 plienky,ale boli už na tesno ale zasa 3 boli ešte voľné,ale či sú dobré zistíš tak,že keď ich zapneš vsuň 2 prsty pod gumku na stehne od zadočku a keď ťa netlačí,sú dobré aj mimču.Tak sa orientujem,lebo niektoré plienky sa mi zdajú opticky väčšie alebo menšie,podľa toho akú značku mám a toto sa mi osvedčilo 🙂 ,som to čítala v časopise a je to pravda 😀

michelleuk
11. nov 2011

@basa23 ahoj aj moja dako tak stavala neviem lebo ju marek bral ja som do 8 spala 😅

basa23
11. nov 2011

@michelleuk no komu je lepsie.konecne doma sme dneslietali po lekaroch ja k ocnej a muz vseobecnemu
@danculik hej vydrzala ale bolo to fakt namahave teraz je to o sto percent lepsie.tiez bola non stop pricucnuta 😀

michelleuk
11. nov 2011

@basa23 ale a co nosis okuliare?ja by som mala zle vydim do dialky ked budem na sr musim aj ja ist na vysetenir 😒

basa23
12. nov 2011

@michelleuk hej nosim ale kontaktne sosovky.aku sete mali noc?mi hroza casto hore a zacal jej aj kasel

michelleuk
12. nov 2011

@basa23 ale to mas super ale musela si nosit aj okuliare nejaku dobu nie?no moja sa o 11 zobudila dala som jej mlieko a odisla som troch revala ale zaspala a potom uz az o tej 3 sa zobudila.u nas je dnes tak pekne ze normalne nechapem

denisse
12. nov 2011

ahojte, mozem sa k vam pridat? moja mladsia dcera sa narodila s beznymi mierami 3,5 kg a 51cm ... za pol roka plneho kojenia sa dostala na nieco cez 9 kg ...
v roku 11,7 kg a teraz ma 16 mesiacov - 13,5 kg a 83,5 cm ...
ja mam trosku obavy (starsia mala 14.1 kg v troch rokoch 😕 ) ... viem, ake je to cely zivot bojovat s nadvahou ... aj ked si hovorim, ze je mala, ze sa to este moze zmenit, ale geny nadvahy ma mat po kom ...
tak som rada, ze nie som sama, kto ma doma baculiaka 😀

basa23
16. nov 2011

@michelleuk ahoj no konecne tu zas sme boli na kramaroch hospotalizovany zas obstrukcna bronchitida
@denisse vitaj 😉 aj moja je bucka ma 17 m a 11 800 g ale vsetci mi vravia ze to bud ok.ja som tiez bola velka.aj moja moze byt po tatovi buckatejsia ale dufam ze nie 😉

dzudka
16. nov 2011

@basa23 co to citam ze na Kramaroch coze ste tolko chory.....
No Lukas je tiez chory ma zelene sople a uz konecne mu vysli nejake zuby ma dve 4hore vyjdene sa tesim ze postupne aj ked pomaly to ide von...sme si uzili noci revu ale slinta stale tak ratam ze dalsie pojdu...