Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

ivetka76
8. júl 2009

Ahojte maminky. Moja malinka sa narodila v 37. tyzdni sekciou, kedze bola zadockom dole, s porodnou vahou 3180g a 49 cm. Kym som kojila do 4.mesiaca, tak Saska priberala 1,5 kg mesacne. Potom sme presli na UM a to priberanie aj tak pokracovalo. V 6. mesiacoch vazila 8900g. To bolo najmenej co pribrala za 2 mesiace len 400g. Tak som si myslela, ze sa to spomaluje, ale asi nie, pretoze teraz znova po 2 mesiacoch pribrala znova 1,4 kg. Takze teraz mame 8 mesiacov a 3 tyzdne a vazime 10300g a meriame 76 cm. Takze ja fakt neviem kedy ta moja princezna prestane priberat, ale HLAVNE, ZE SME ZDRAVI, ZE MAMINKY ?

monikakus
9. júl 2009

Ahojky,

uz som sa bala ze som jedina mamina s velkym babatkom, ale po precitani vasich prispevkov som kludnejsia. nasa hanka sa narodila 30.3.09 s vahou 3950kg a 52 cm a teraz uz mame 7,6 kg. je plne dojcena. lekarka sa vzdy smeje, ze mi namiesto mlieka tecie smotana. no co uz, hlavne ze je zdrava.

manika77
9. júl 2009

maminy my mame sest mesiacov a meriame 75 cm...alee to nevadi...len mame problem s rovnovahou neviemen sediet ale to je vraj toho ze sme taki velki

bubatinko
9. júl 2009

ahojte ani som nevedela o tejto teme moj najmladsi tiez patri do tejto skupinky deti uz od narodenia porodna vaha 5000g dlzka 55cm..... teraz vazi 11 000g a meria 80cm 😎 doktorka je z neho mimo ze take dieta este nemala ale inak je velmi sikovny uz mesiac lozi a sedi sam zacina sa stavat na nozicky maly sikulko.... aj prvy syn bol vacsi ako ine deti 4500g 53cm ale tolko co vazi mladsi vazil on v roku 😀

ale uz sa to priberanie u Filipka spomaluje lebo od 6mesiaca nepribral nic len narastol 7,5cm 😉 takze doktorka sa ukludnila ze je to OK a nema ziadnu poruchu stitnej zlazy ........ no povedzte najskor ma vystrasila ze asi to bude stitnou zlazou ....... ale teraz vieme ze je to v poriadku.......ze sa normalizuje

ladywitch26
15. júl 2009

tak my sme tiez velki, mala sa narodila s mierami 52cm a 4170g, cize taky mensi macko. aj lekar bol prekvapeny, lebo som mala male brucho a az zostal zarazeny na sale, ze ake velke babo z neho vyliezlo a vraj tam musela byt chuda riadne poskladana natesno. 😀 inak mam problem s oblecenim. mala dost vela papa, zatial ju len kojim, mlieka mam vela, a mala pribera a pribera. zajtra mame 2 mesiace a uz mame 6kil a 59cm. no ale brusko mame take velke, ze gate kupujeme na 9 mesacne dieta lebo mensie ju tlacia. a ked sa ideme prejst, tak kazdy okoloiduci, co nakukne do kocika, tak nam hada pol roka. ked ich opravim, ze nie, mala este nemala ani 2 mesiace, tak tiez vyplestia oci.

gedgitka.a
15. júl 2009

ladywitch26: ahojky koukám Tvoje malá má podobný míry jako měl můj malej v 6 týdnech měl 6kg a 60cm 😀 😀 na holčičku je jí teda pořádnej kousek 😅 😅 😉

pikusa
15. júl 2009

Holky----velký miminko,malý miminko...každej to bude řešit....hodně váží,málo váží....hlavně že jsou v pořádku,horší by bylo,kdyby nepapkali a nebo byli nějak nemocní.
Já říkám malému buřtíku 😀

gedgitka.a
15. júl 2009

pikusa: jojo jen se tomu řešení někdy fakt nevyhneš, když se kolem lidi ptají a diví nad tvým mimčem, tady je to myslím spíš pro srandu, že si maminy zdělují všechno možné o mrňouscích a prťouscích 😀 😀 já malému říkala dlouho melounku 😀 😀

mizulienka
15. júl 2009

ahojte, tak aj my patrime do tejto katergorie 🙂
maly mal porodnu hmotnost 3500g, 51 cm, teraz ma 11 mesiacov a ma nieco cez 12 kg :0) neviem kolko cm, moja dr ho v poradni nemeria, ze oni to nerobia, tak neviem 😠 ale tak cirka 78 cm.
Tiez sa nevyhnem poznamkam typu, aky je bucko, aky je fajny, ale ma riadne ruky 🙂
Teraz to uz neriesim, moja dr mi stale iba povie, pokial je babatko dojcene, nemusite sa bat ani nic riesit.
Na to, ze je taky "tucko" 🙂, pohybovo je velmi zdatny, niekedy aj viac, ako jeho rovesnici...a to ma vsetky tetky betky strasili, ze ked je taky velky, uricte bude mat problemy s chodenim 🙂

ale co uz...stale sa najdu taki "chytraci", ktori si neodpustia poznamku, a ani ich len nenapadne, ze to moze niekomu zle padnut 🙂

Ale my sa tesim, ze mame take babo ake mame 🙂 je krasny, zdravucky, robi nam radost 🙂 tak snad aj my jemu 😀

pikusa
15. júl 2009

No právě že někoho ani nenapadne,že jeho pitomá poznámka zabolí.....někdy mám stavy,že ani nechci,aby se mi "určitý lidi"koukali do kočárku....
A Misko je krásnej a veselej kluk 🙂
Gedgitko...dnes jsem si chovala 8 týdení holčičku a měla 5 kilo a mě přišla jeko pírko 🙂

zuzikmeduzik
15. júl 2009

no aj my sem patrime ... teraz v lete sa maminy lahko spozname podla riadnych svalov, ze? maly mal v 6,5 mesiaca 8,8 kg a 73,5cm..pritom pôrodná váha 3,3 kg, cm 52. hadaju nam 10-11 mesiacov a take oblecko aj nosime. Maly si bol trosku tazsi tak sa pomalsie naucil pretacat na brusko a chrbatik ako ine deti. No ale mne by ani tak nevadilo nosenie tej vahy ako skor ze mi ci chcem ci nechcem odchadza chrbat - uz som ako starenka hrbata...tiez som nedavno drzala na rukach 5 mesacne 6kilove babatko a povedala som si, ze je to sen 🙂

mizulienka
15. júl 2009

zuzikmedik a mamicky krasne velkych babatiek 🙂
odporucam ergo nosic, ale satku...ergo nosic (manducu)mame a sme nou uplne nadseni. Maly je v tom ako v siedmom nebi a dolezite je, ze aj ja ked ho nosim, tak mam chrbat ok.
Je to na dva popruhy, ako ruksak, takze vahu mas pekne rozlozenu na celom chrbte.
Fakt super vec, da sa nosit aj dopredu, dozadu a aj nabok...mozte kuknut na www.nosime.sk

zuzikmeduzik
15. júl 2009

mizulienka tych 12 kg mas co nosit aj v nosici - po tomto treningu mozes ist na hrebenovku 🙂

pikusa
15. júl 2009

Zuzu...taky Matyášek 🙂
Mě nevadí nošení,ale zvedání z postýlky,z vaničky a tak.....

eva299
15. júl 2009

Jeeej, to som rada ze som objavila tuto temu.Aj mi sem patrime. 🙂 A aj ked ma niekedy zamrzia poznamky ludi...vraj naco ho tak vykrmujem.... 😢 Ale ja som hrda na to ze mam zdrave dieta. Matusko sa narodil s vahou 3550g a v 4 mesiaci iba kojeny vazil 9500 kg. Teraz sa priberanie spomaluje odkedy uz papa prikrmy. V 8 mesiaci vazi len malinko cez 11 kg.

eva299
15. júl 2009

boze mam tam hrubku. My malo byt s y....

mizulienka
15. júl 2009

zuzi je to vela, tych 12 kg, ale ked ho mam na chrbte, necitim to tak...ale fakt mam pocit, ze na tu hrebenovku s nim niekedy vybehnem 😀 ved uz aj svaly na rukach mam, ako keby som denne cvicila...hmm sak vlastne denne cvicim 😵

pikusa: matyasek je tiez krasny chlapcek 🙂 take krasne babo...hmm ja by som uz brala druhe ;)))

mojsejovka
15. júl 2009

ahojte, my sme tiež dosť veľký, ja mám ale slečnu, tak na vašich valibukov ešte nemá.. 😀 máme 5 mesiačikov a 8780 g, dnes sme sa boli vážiť..
tiež sa nosíme v nosiči a určite odporúčam ergo nosič, z klokanky straaaašne bolí chrbát, my máme nosič zo stránky www.liliputi.sk - je približne ako manduca, ale cenovo oveľa lacnejší.. 😉

adus22
16. júl 2009

Ahojte. Tak my sem patrime, ani nie pre vahu - v styroch mesiacoch 6300 g, ale skor pre dlzku - 69 cm 🙂 . Ma doma este niekto taku dlhu princeznu? 😉

berus222
16. júl 2009

caute. nas drobec ma 2 mesiace, 6200 g, kojeny a straaaasne dlhy na dva mesiace - 63 cm

pikusa
16. júl 2009

Berus 🙂 taky obříček 😀
ted jsem koukla na našeho velikána a normálně jsem se zhrozila..on spinká a je natažený...to je prostě půl roční dítě 😀

sayast
16. júl 2009

tak jsme doma z kontroly a mame 8690 g 😀 😀 😀

gedgitka.a
16. júl 2009

pikusa jojo taky, když vezmu do ruky nějaké kámošky menší mimi říkám si je to je drobek páč nosit našeho 11kg piškůtka, už je fakt záhul 😉 😀

sayast: ty jo, tak to je obřík holčička to má víc než měl můj malej ve 4 měsících měl 8280gr a 69cm 😀 😀

lolaz
16. júl 2009

Ahojte babulky tak asi sem aj my patrime moj maly ma mesiac a tyzden a vazi 6kg a meria 62

mizulienka
16. júl 2009

lolaz maly je krasnucky 🙂 a to je uz velky chlap 🙂 kolko mal ked sa narodil? 😉

gedgitka.a
16. júl 2009

lolaz: ahojky, tak vítej v klubu pěknej obřík 😉 😅

vejinka
17. júl 2009

no ked vas citam kocky tak my sem potom asi nepatrime..mame skoro 11 mesiacov a cez 11kil 😉 a sme dost dlhy ale kolko neviem ...lekarka u nas meria az od roka ked sa dieta vie udrzat na nozickach 😉

pikusa
17. júl 2009

Loaz....malej je moc krásnej 🙂
holt budete tady v klubu obříků a melounků 😀

vinifera
17. júl 2009

Ahojte kočky. Tak mi sme tiež mali v 2.5 mesiaca 6.5 kg. Dlhýýý sme jak týžden pred výplatou (alebou materskou🙂 Pôrodná váha bola 3350 a 54 cm. Najbližšie váhy budú uvedené až po poradni, doma to neriešim. Len furt "nadávam", že je nám všetko malé 😀

keram1979
7. apr 2010

ahojte maminy 😉 tak sa prida aj jeden tato: nas "malicky" sa vola Filipko, narodil sa vcera v noci a ma 51cm a 4460g 😀 velkyyyy chlap je to 🙂