Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
19. apr 2011

@basa23 najhorsie je ze nevies co je dietatu lebo ti to nevie povedat
tak verim ze uz bude dobre

basa23
19. apr 2011

@dzudka vsak to keby vedela povedat co ju trapi 😒 este stale spi sa zobudila strasnym placom som ju dala na prso a spala dalej nech si nemysli ze je noc bo uz neak dlho spi ☹

michelleuk
19. apr 2011

@basa23 ahoj no ako ?boli ste na tej pohotoosti s malou?my sme boli v meste dnes a ako som isla po trhu som stala pri jednom stanku a mala vystrkovala ruku tak si nejako prst odrela mala to krvave ☹ este ze si ho dako nezlomila ta ma tie rucky vsade ☹

basa23
20. apr 2011

dobre ranko kocky
@michelleuk uz v pohode uz vobec nevraca to bolo asi tak jednodnove.som rada lebo to bolo strasne sa nanu pozerat ako place ked vraca.a fuuu kolko vyvracala asi mlieko za 4 dni 😉 mi sme tuto noc super.sla spat o 21 prvykrat sa zobudila o 2 30 potom o 4 o 5 a 6 15 vstavala takze super najlepsi spanok zatial od narodenia 😀

dzudka
20. apr 2011

@basa23 super noc dokonca lepsia ako moja nahodou nezobrala noc mojmu malemu 😀 🙂
a neni ona prejedena mlieka ked tolko cicia ?

michelleuk
20. apr 2011

@basa23 no tak to je super 😀 moja vstavala o 6 aj s priatelom ja som do pol10 spala 😎 v noci bola len raz hore a spala pri nas zase sa ani nepametam kedy som ju brala 😎 ale od rana ako vstala je zla stale len reve,chce len lozit po byte 😕

basa23
20. apr 2011

@michelleuk no mala je dnes este taka picnuta,ale uz aspon nevraca.dnes sa mi 2 krat pokadila ze az po hlavu hnacku ma, to ona nezvykne mat asi este z toho vracania.kokso ake teplo uz je u nas,neviem ako ju obliekat ci jej mozem dat kratke tricko nie aaach picne ma 😉
@dzudka zeby ukradla jaaaj este nech si ho chvilu encha nech sa vyspim a potom vam ho vratime nachvilu 😀
nie to nemyslim lebo ja uz nemam tolko mlieka to citim a ona cucka 2 min a koniec.keby to tak bolo by priberala viac a tento mesiac len 100 g rpibrala.

slniecko.15
20. apr 2011

@dzudka No veď uvidíme kedy začnem s prikrmom, bo sme boli dnes na poradni a váži rovných 8kg, tak zase lekárka krútila hlavou, že má len 3.mesiace a 3 týždne, no ale čo mám robiť, už 2 krmenia mu nahradzujem čajíkom ..ale naozaj ho nemienim nechať hladovať. Proste si nevyberiem je veľký. Máš skúsenosť aj s hnisom po očkovaní? Lebo nás dnes neočkovali z dôvodu, že mu zahnisalo to oč. na pliecku. Tak nás poslala na vyšetrenie, že vraj mu to možno budú aj rezať. Rada by som sa tomu vyhla, nevieš mi poradiť, či pomôže ak mu to budem natierať framikoínom?
Ďakujem

basa23
21. apr 2011

@slniecko.15 kazda lekarka je ina moja mala tiez tom obdobi ako tvoj maly 8 kg ak nie cez 8 kg uz si presne nepametam.ale moja lekarka ju len chvalila ze je to super ze to vybeha.tak si z toho nic nerob hladovat ho nenechaj aj moja uz ted je relativne ok nato ze priberala kg mesacne ted je to tak 100-150 g mesacne

dzudka
21. apr 2011

@slniecko.15 k tomu ockovaniu hnisaniu ja som to sama vytlacala malemu (hat som zdravotna sestra) tiez mu to dlho hnisalo aj prvej dcerke
ale lepsie ked nie si z fachu tak radsej nech to robia odbornici.
malemu to dlho hnisalo ale potom tusim uz 4.5mes to mal zhojene nastastie a potom ho ockovali
a bud rada ze mate odlozene ockovanie aspon nebude tak rychlo zatazeny ockovacimi latkami
cim neskor tym lepsie 🙂

mne sa moc nepodarilo druhe posunut no co uz ale tretie teda preockovanie dam az fakt v 12-13mes skor nie.

dzudka
21. apr 2011

@basa23 Basi ako mala ?
skus jej davat probiotika sa jej upravi flora v brusku aj brusko 🙂
no a nejdu jej zuby vtedy zvykne byt sracka 🙂

basa23
21. apr 2011

@dzudka ja som sa sem odrana az teraz dostala som vypluta jak leco,teraz ja mam hnacku a vraciam.mala ma uz len ma sracku uz ani nevracia,neviem mam pocit ze sme nieco chytili alebo co.pozerala som jej zuby ale nevidiet ze by jej siel moc si uz enda kuknut.hej aj nadtym som rozmyslala ze zuby ale uz ma 6 zubov a pri ziadnom nemala srajdu tak neviem.no uvdime muza som vyslala do lekarne nech jej nieco kupi na tu srajdu.ked som volala lekarke povedala ze jej mam dat banan,zemiak alebo mrkvu ze ju zapece.no zatim mala banan a zachvilu jej uvarim zemiak a mrkvu no uvidime.

michelleuk
21. apr 2011

@basa23 ahoj no a nemohli ste chitit crevnu chripku s tej sa vracia a je aj hnacka,my sme boli v meste teraz mala cely cas spala,tak je teraz ako z divych vajec 🙂 varim jej vajce a kura tak som zvedava ci to zje len naviem ci to nebude velmi suche 😒 som jej kupila mlieko na vecer do kase lebo normalne uz prestava chciet prso 😕 sa odkopava odomna zobere len ked je fakt hladna 🙄

basa23
21. apr 2011

@michelleuk jaaj bodaj by aj mne odmietala prso ale este viac ho ted chce,fuu starasne vela kaka hnacky otras,uz nevracia len sere.no a teraz uz mu z vraca mna picne asi fakt neaka crevna chripka.ja dam malej na veceru zemiaky moc ted nemoze ked kaka.

michelleuk
21. apr 2011

@basa23 moju raz riadne zapieklo ked som jej dala banan a jablko to vtedy cely den nekakala 😒 inac to kura a vajce velmo nechcela vsade kde citi vajce to nezje neviem preco,alebo je prejedena kurata kazdy den jej varim slepaciu polievku uz neviem co jej mam varit ☹ pojdem ju asi v pondelok vazit,ze kolko pribrala,tvoja ma uz kolko?

basa23
21. apr 2011

@michelleuk mala 10 750 g ale ted vracala hnacky ma tak tipujem ze uz menej.ja som jej dala aj banan dnes a nic aj tak ma srajdu.vecer jej idem dat zemiak no uvidime ci to pomoze.boze ja vobec nemam silu predchvilou so vracala zas neviem co v noci nemam silu ju ani zdvihat.

michelleuk
21. apr 2011

@basa23 no ja si muslim ze ten banan az zajtra zaposoby aj moja mala az druhy den zapchu ☹ no to ti verim to musis byt aj unavena,aj mne by sa zysla taka chripka aspon by som schudla 🙂 a mlieko mas ked vsetko vyvracias?

slniecko.15
21. apr 2011

@basa23 My sme mali to isté, musí byť nejaký výrus. Nám veľmi pomohol odvar z riže a v lekárni kulíšek. Je to taký slaný roztok na zavodnenie, niečo ako infúska, no krpatému to urobilo dobre. Ešte aj smektu som sem tam dala , ale po tej som nevidela nejaké účinky. A dospelím odporúčajú banány a nesítenú minerálku, aby si sa neodvodnila.

slniecko.15
21. apr 2011

@dzudka Ďakujem za odpoveď. Určite by som mu to sama nevytláčala, bála by som sa, že by som mu tam mohla zaviesť infekciu. Ale aj lekárka mu to natrela framikoínom a prelepila, tak mu to teraz natieram aj ja, lebo som puča zabudla dnes zavolať do tej nemocnice a objednať nás na vyšetrenie ..... Ale dúfam, že mu framikoín všetok hnis vyťahá a, že nebudeme musieť malého mučiť. Veď len keď mu to stískala či je tam hniš, taak chúďatenko rinčal ako keby sme ho s kože drali.

basa23
22. apr 2011

@slniecko.15 tu smektu mi dali v lekarni pre malu ale nic ziadny ucinok.ona uz len ma hnacky je ten kulisek aj na hnacky?ja uz som relativne ok ale muz ten este je na tom zle.dakujem 😉
@michelleuk mam ale nic moc ma slahne ficime uz len na jednom nechcem onho prist.ale dens uz relativne ok mi je lepsie len muzovi je stale zle.noc otras mala x krat hore.no banan nezabral rano taka srajda 😒 no uvidim mozno s nou pojdem na pohotovost ak este raz bude mat hnacku.noo dufam ze aspon schudnem nech to ma neaky efekt 😀

michelleuk
22. apr 2011

@basa23 😀 no tak to je potom fakt asi crevna chripka ked aj muza chytilo ☹ ale neboj prejde to,na take veci sa neumiera,moja uz o 12 bola prvy krat hore ale to sme ju mi zobudili lebo sme sa rozpravali ☹ a vstavala o pol 7 dnes taham rannu ja 😅 mi tu mame pekne sa tesim lebo je dnes sviatok mohli by sme ist k moru na vylet by som musle pozbierala 🙂

ibi
22. apr 2011

@slniecko.15 Ta vaha je ok, aj moj ma cerstve 3 mesiace a vazi 8kg a dr sa na to usmiala, ono to zrejme ide aj do dlzky nie len do vahy 🙂

katarinajurikova
22. apr 2011

@basa23 ahojky nam moc pomohla na crevne problemy ,aj babenkam sa moze dat Hylak kvapky...su dost kysele ,ale myslim,ze sa daju aj do cajiku zamiesat... 😉

basa23
22. apr 2011

@katarinajurikova dakujem budem musiet nieco skusit ist kupit lebo co mame smektu nepomaha.
@michelleuk jeeej to je super k moru to mate kusok?to sa tam v lete aj normal kupete?bo neviem ake je more tam u vas ci studene alebo teple na kupanie?! no ja zas vracam rano uz ok a zas mi je zle asi pojdem na pohotovost to vyzera.

michelleuk
22. apr 2011

@basa23 no od mora to mame tak 50 km asi more je tu dost studene a aj spinave,ale tu byvaju take horucavi ze aj by som tam vliezla niekedy 😅 no mala by si mozno ti daju cipok ten by mozno pomohol,a ako ako sviatkujete?my sme cely den doma 🙄

basa23
22. apr 2011

@michelleuk tak to urcite ked tam mavate horucavy to aj ja by som sa do nho hodila.no boli sme nakoniec mala uz ok naposledy mala srajdu o 4 rano odvtedy nic tak uz asi ok.mne pichli neaku injekciu na pohotovosti.tak zatial ok.ale muz ten stale grca ani neje.no hold dieta 😉 mi doma sme,zajtra ideme za jeho otcom na ryby grilovat a tak,no sice neviem uvidime jak mu bude rano.a v pondelok nasim inak sme len doma.no ale asi to bolo virusove lebo chytila to aj suseda aj jej mala ☹

slniecko.15
22. apr 2011

@basa23 Nám kulíška poradili v lekárni a hnačky mu rešli do 3. dní...ono ho to hlavne zavodní a pomaličky upravuje organizmus.
Na pohotovosto ti povediačo mňe, smerkta, čierny čaj smekta a rižový odvar.

slniecko.15
22. apr 2011

@ibi No ta moja ho nemeria, to sme ho len mi doma pomerali tak má 66cm. A ďakujem za odpoveď, lebo už som sa začala cíiť ako zlá matka, že mám tučné dieťa.
Ešte raz ďakujem

michelleuk
22. apr 2011

@basa23 joj no rybu grilovanu by som si aj jadala 🙂 no aj ja si myslim ze to bola daka chripka lebo neni mozne aby to este aj syseda mala nahodou 🙄 moja mala uz spi,tak mam veget tak si dam pivko ked je uz ten sviatok 😀 aspon bude viac mlieka zajtra 😕

basa23
23. apr 2011

dobre ranko
@michelleuk uz konecne je nam ok.ja a muz sme schudli 2 kg kazdy aspon neaky efekt 😀 mala dnes v nioci ok len 4 krat hoe ale uz buntosila o pol 6 ja nechapem cim neskor ide spat tym skorej je hore.hrozneeeeee 😉 a vy aka noc?uz mala od vcera od 4 rana ani nekaka tak uz asi nema ani hnacku