Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

miskaska
20. sep 2012

@meg_junova Edko mal v dvoch mesiacoch 6300 g a dnes som sa odvazila ja a potom s nim na rukach a vyzera to na vahu okolo 7 kg 😉

evita_ij
20. sep 2012

@meg_junova Ahoj, to nemáte nějak extra moc 🙂 Náš maly měl kolem 7kg.

charlottte
20. sep 2012

kočky pridávam sa môj malý má 12 140 g a 79 cm a má 10 mesiacov...je to dosť,ale ja hovorím stále viac ako menej, veď ono to vybehá....btw. on je len kojený popri všetkom čo spapá, a takto priberal do pol roka z môjho mliečka...takže som na seba hrdá...

meg_junova
21. sep 2012

@miskaska No ale na fotke vyzera uplne normalne, nevyzera byt tlstucky, takze asi ste aj velky 🙂)))

evita_ij
21. sep 2012

Tu je naše zlatíčko, min.týden měl půl roku

evita_ij
21. sep 2012

@charlottte ahoj, další pořádný chlap 🙂 Přesně tak, pořád lepší,že mají víc, než je podle tabulek, než méně, jsou to pořádné buclaté dětičky k pomazlení 🙂
Máš taky teda plnotučné mlíčko, já taky jen kojím a začínáme teprve se zeleninkou 🙂

andulkaavetrelec
21. sep 2012

Tak se přidávám. Máme taky obra. V 6 měsících měl 10,6 kg, příští týden jdeme na osmiměsíční prohlídku. Já mám je 54 kg..., manžel je hubený, druhý syn taky. Kojím, příkrmy jí zatím málo.

andulkaavetrelec
21. sep 2012

Jedna fotka našeho tlouštíka, macíka, michelina. Není na ní ty špeky teda moc vidět. Nejvíc se vyvalí, když se posadí...

konopka
21. sep 2012

Čaute kočky, tak môj synček má 20 mesiacov a 17,5 kg/ 89 cm. Vyzerá tak na tri roky. Nebojte sa, deti nebudú priberať do nekonečna, my sme priberali do 18 mesiacov a potom sa to už takmer zastavilo 🙂

misula.g
21. sep 2012

Ahoj maminky, náš malý měl ve 3 měsících 8 kilo a 65 cm... Mně to vůbec nevadí, ale manžel pořád porovnává s ostatními miminky. Včera jsme byli na kyčlích a tam byla miminka poloviční a dělala věci, co dělá Vojtík teď... Znát to je hlavně na mých kolenech, dost mne bolí už skoro tři měsíce, jak s malým v ruce vstávám z postele

andulkaavetrelec
21. sep 2012

@konopka Tak to ráda čtu, že se to taky někdy zastaví 😀
@misula.g Já mám teda ploché nohy, jak ho nosím v nosítku.
Je taky strašně silný. Ale aspoň je oproti tomu prvnímu celkem kliďas, v noci většinou spí, hodně se směje a málo řve.

barborka1446
21. sep 2012

Caute baby, neviem, ci sa mozme pridat, ale my sme mali pred 2 dnami 3 mesiace a mame 8700 gramov, dvojnasobok porodnej vahy sme dosiahli na 2 mesiace cca a ta porodna vaha bola 3730 gramov 😀 Pribera strasne rychlo a to ho len kojim a raz denne mu dam caj 😅

svetlusska
24. sep 2012

@barborka1446 fuuuf tak to je riadny valibuk nas maly ma teraz 4 mesiace a mozno ma tolko ako vy este sme nemali dalsiu poradnu :D juuu tak to ste mali o 270 g menej a vazite teraz viac ako my tak to je super super papkac este vacsi ako nas 🙂 tak a kolko meriate? my sme mali na poslednej poradni ked mal 3 mesiace 8170 g a 65 cm

svetlusska
24. sep 2012

@meg_junova ja si myslim ze je to v pohodke ved ked mu chuti papat a ho len kojis tak co? 🙂 nas mal tusim ako dvojmesacny 5kg aj cosi ale vy ste dlhsi ako pozeram...hlavne ze ste zdravucky a kasli na vety od ostatnych ludi ze jaky tucko a podobne...hlavne ze je zdravucky a neplace ti...a hlavne velmi neporovnavaj s ostatnymi babatkami lebo kazde babtko je ine 🙂

barborka1446
24. sep 2012

@svetlusska Meriame 68 cm 😀

svetlusska
24. sep 2012

@barbork1446 juuu velkyyy súper gratulujem : 🙂 tiež máš čo nosiť :d

lilianka1199
24. sep 2012

Aj ja mam doma velkeho chlapa 🙂, na foto ma 4,5 mesiaca a 8 kg 🙂 🙂 🙂

svetlusska
25. sep 2012

Ahoj ja mam otazocku ste tu nejake mamicky ktore mate teraz cca 4 mesacne babo? ja by som sa chcela spytat ci planujete pouzivat v zime fusak?ja som aj chcela len mam pocit ze mi do neho maly nevlezie a ak hej tak sa mi nezmesti do kocika :(

zeta123
25. sep 2012

@svetlusska ahoj, síce môj "drobec bude mat" o týzden pol roka a váži cca. 9,5 kg, ale ja urcite plánujem na zimu ho dávat do fusaku.

misula.g
25. sep 2012

Maminky, kdy přestalo vašim větším miminkům stačit mléko při kojení? Náš začíná 5. měsíc a už týden bojujeme, Sunar jsem zatím nedala

svetlusska
25. sep 2012

@zeta123 hmmm no uvidim, ja som aj chcela len sa obavam ze do klasickej vanicky mi uz nevojde s fusakom a do sportovej casti no neviem neviem ale tak zas fusak neni problem kupit no...uz terza ked ho tam dam s takym teplejsim jessenym overalom ked je chladnejsie tak vanicka je mu ltt co sa tyka sirky...a to mame este dost velky a siroky kocik...a mozem sa spytat nevies odoporucit nejaky fusak?

monika15
25. sep 2012

@lilianka1199 jaky krasny chlapcek 🙂)))) nas mal pri narodeny 4.8 kg 🙂 a tiez uz mal na 4.5 8 🙂))

lilianka1199
25. sep 2012

@misula.g no nasmu bolo malo na tri mesiace a to som ho prikladala skoro kazdu 1,5h a po piatich dnoch sa zacalo tvorit viac mliecka, teraz mame 5 mesiacov a zase nejako pomenej mliecka mam, sa rozculuje drobec, ale zase to riesim castejsim prikladanim, tak som zvedava, dufam, ze neskomcime na UM 😒 ....

lilianka1199
25. sep 2012

@monika15 nas mal pri narodeni 3100g, priberame kazdy mesiac 1kg 😉 ....

monika15
25. sep 2012

@lilianka1199 🙂 to nevadi 🙂 krasne babo 🙂)))

andulkaavetrelec
25. sep 2012

@svetlusska máme také emitex fusak, snad bude stačit
dnešní kontrola: 8 měsíců, 11,3 kg, 76 cm 😀,
@misula.g hlavně kojíme, jí málo, jemu stačí, mně ne, já musím začít jíst víc, nebo mne sní, vážím jen 54 kg...

gloria9
25. sep 2012

@lilianka1199 juuj aky chutnučky

zeta123
25. sep 2012

môj drobec, v 5.mesiaci váhou 9200g, teraz sa uz určite blízi aj k 10kg, ved uz bude mat zachvílu pol roka 😀

misula.g
25. sep 2012

@lilianka1199 Já dnes přikládala 14x, vždy trvalo kojení min. půl hodiny, protože u něj usínal. Jsem KO