Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
17. máj 2012

@dzudka no to ti verim je to vaha urcite nosit 😉 jeemine ja mam dost s jednym dietatom ja by som to teda nezvladla 😒

basa23
17. máj 2012

@michelleuk no tak to ano ja odpadnem nesmies jej to dovolit pochodi ze jej to zakazujes a prestane ked dovolis bude to robit stale 😉 kedy ma mala 2 r vo auguste?

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 no v auguset vies mozno by to slo cez den ale mi spime stale spolu ona vstava skor a ja spim len jej pustim rozpravky a ona to aj v tedy roby uz mi ormalne znamienko odskrabla medzi prsiami ak jej to zakazem tak chyti nervy a nachhval skrabe a stipe,,,

basa23
17. máj 2012

@michelleuk jeeemine tak potom neviem daj jej neakeho plysaka a nech si jeho skrabka jej musis povedat ze ta to boli nech skrabka jeho.uz aj keca nieco?

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 no uz hej ale len same hluposti vie 😅 nedam,dam daj toto ,kava kiki to su cukriky,kava,havo cica to je skracok 😅 pupava,skalka,zajac,a uz si nespominam ale uz spaja veci ale vela este hovori po svojom to jej obcas marek rozumie ale ked jej povies zahod do kosa alebo chod do izby tak rozumie,,ozaj a mate este plienky?

minewka
17. máj 2012

Ahojte...môžem sa pridať? Mám 13,5 mesačnú dcérku, váži cca 12 kg meria cca 87cm. 🙂 (nar. sa 4050g a 53cm)
Je to hladoš, zje všetko, čo jej dám... Veci kupujeme na rok a pol, niekedy aj väčšie, záleží od strihu..

Chcem sa opýtať..riešili ste to nejak? Myslím úpravou stravy...a tak....

basa23
17. máj 2012

@michelleuk nasa uz dost keca aj zopakuje vsetko kazde slovo, slov povie fuuu nenapisem bo ona zopakuje fakt vsetko a vsetko aj rozumie.hej mame plienky lebo mame problemy s kakanim uz skoro 4 mesiace sokola cipok,prehanadlo a vivi je z toho uz znicena sa boji ked ju len prebalujem hned krici plienkuuu lebosa boji ze jej budem zas davat cipok ani teplotu nemozem zmerat 😒
@minewka ahoj moja ma 23 m (zajtra) a vazi 13 kg a meria 88 cm.vidim ze tvoja je vysoka skoro ako moja tak nemoze byt ani taka bucka bo moja neni vychrdla ale ani tucna 😉 mi mame aj problemy s kakanim tak aj to v nasej vahe robi vela 😒 ja som to riesila len tak ze jej nedavam sladkosti, ako davam jej ale strasne malo, radcej jej dam ovocie (ovocie zboznuje) o mesiac ma 2 roky myslim ze ma cas na sladkosti.ale inak papa jogurty,mäsko, vsetko len sladkosti, chipsy takve veci urcite nie.netreba to nijak riesit extremne, podla mna ma dobru vahu lebo je velmi vysoka.moja mala v 13 m 11400 kg, neskor uz nebude tak priberat

minewka
17. máj 2012

@basa23 ahoj, malá nie je bucko, je...povedala by som statná a dobre stavaná...veď pozri môj album - všetky fotky sú moja malá..🙂 Veľkosť nôžky má 20/21 🙂

Malá kaká pekne, pravidelne...tiež sa snažím sladkosti nejak extra nedávať - takže len tie piškótky sem tam...med v čajíku (na 180-200ml dávam tak štvrtinku čajovej lyžičky)..

Inak malá sa hrozne veľa hýbe - sama ešte chodiť nevie - bez opory - ale za ruku chodí pekne a hroooooooooooozne veľa vydrží pochodovať po vonku, čupne si, vstane...dačo zo zeme zbiera...atď...tak si myslím, že aj pre to je taký hladoš...

dzudka
17. máj 2012

@michelleuk hej mam ju v skolke ale aj tak je toho dost....hej pospi ale mohol by spat aj v noci bez jedenia bo som velmi vystavena

basa23
17. máj 2012

@minewka naaadherne fotecky.jeeej krasna je malunka,hej je taka pevna aj ta nasa, ma licenka jak moja Vivi.ja tu moc fotky nedavam ked tak kukni na facebooku tam som Barbora Kankova Skrabakova. mi mame velkost nozky 22.tak to ano ked tak dlho vydrzi ti pochodovat za ruky vyhladne.jak zacne behat sa ustali to priberanie.mi sme v roku mali 11 300 a o mesiac ma 2 roky a ma 13 kg ja si myslim ze je to ok.nato ze mala v 10 mes. 10 090 g 😀

basa23
17. máj 2012

@minewka jeeej preklep v 7 mesiacoch mala 10 090 g 😀

minewka
17. máj 2012

@basa23 idem sa pozriet..a dík za pochvalu 🙂

Noooooooooooooooo..7 mesiacov a 10kg...tiež slušné 😀 😀 😀 😀 😀

Pozerám do knižky - malá mala v 7 mesiacoch 8410g a 68,5 cm...

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 jezis chudatko a to s coho ma?no moja este neopakuje jazde slovo ale hadam to uz coskoro bude,,este sa budite v noci?
@dzudka no to verim mali ak je tak zivy ako moja teraz tak si fakt neviem predstavit este mimino k nej by som si ani nesadla

sissika
17. máj 2012

ahojte, môžem sa pridať? môj 11 mesačný syn váži cca 13 kg a keď už pozeráte v 7 mesiacoch, tak vtedy to bolo 11200 g a 75 cm

basa23
17. máj 2012

@minewka no tak to ste mali o hodne menej 😉 ale chvalabohu sa to potom uz ustalilo 😉
@michelleuk nie spime pekne ted momentalne vstava o 8 rano az snad to nezakriknem 😀 neviem z coho to ma aj testy jej robili a v poho nema nic alergiu tak neviem vraj to zadrzuje to vyzera sa boji kakat 😒
@sissika jasneee vitaj 😀 noo aj vymate slusne miery ste nas predbehli v 7 mesiacoch ale zas je to chlap 😉

sissika
17. máj 2012

@basa23 to teda je, velikánsky chlap
a máte problém s kakaním?????

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 no aj podla mna to bude zadrzovanie a ma tvrde hovienka alebo riedke mozno by si jej mala davat viac polievok aby mala viac make hovienka aby sa jej lepsie kakalo,,,no moja vstava uz o 6 rano vstane a kuka rozpravky ja vstavam o 8 ako ma zobudi 😀 chodi spat pravidele o pol 8

minewka
17. máj 2012

@basa23 pomýlila som sa.. 😀...v 5 mesiacoch mala 8410g a 68,5cm... v 7 mesiacoch to bolo 9050g a 72,5cm... v 9 mesiacoch 9640g a 73,5cm...a v 11 mesiacoch 11,13kg a 79 cm..😝

Pozrela som si fotočky, líčka majú herečky veru fajnééééé 😀

minewka
17. máj 2012

inak to nosenie väčších detičiek dá zabrať...malá ešte nevie chodiť sama, len za ruku...no vláčiť 12kg...fuška 🙂

Inak máme aj dosť problém nájsť primerane veľký a široký kočík 😀

tanija133
17. máj 2012

ahoj baby, my sme stale buculati, uz nepribera maly tak rychlo ,ale pribera stale....ma 19 m...a cca 14 kg.....Tiez je dobre stavany.... 🙂 a vobec nezje vela.... 😉

sklenicka24
17. máj 2012

@basa23 jj, jsem za to ráda, jsou oba zdraví a to je hlavní, nic nebudu lámat přes koleno. 🙂

basa23
18. máj 2012

@sissika hej hej mame problemy s kakanim uz dlho to trva ale vyzera to nato ze sa boji kakat aj ted naposledy kakala predvcerom 😒
@michelleuk jeeemine tak skoro vstava.vivi chodi o 9.ale ja uz jej vsetko davam ovsene vlocky, slivky ,vlakninu proste vsetko take je papa vse celozrnne ako nam kazali,ziadna ryza a tak.tak ja uz neviem 😒
@minewka nooo to maju fajne licka 😉 no mi v roku 11 300 sme mali myslim ze to neni najhorsie 😉
@tanija133 dobry chlapisko 😉 ani nasa toho nezje vela ani sladkosti nepapa len sem tam a aj tak pribera 😉 ale uz to neni take.o mesiac ma 2 roky a vazi 13 kg a meria 88 cm
@sklenicka24 presne zdravie je dolezite 😉

moncicip
18. máj 2012

Ahojte ak mozem aj ja s pridavam, tiez sme velki. 5.maja mal 8mesiacov a miery z dnesnej poradne 11200g a 81cm.

michelleuk
18. máj 2012

@basa23 no boh vie cim to bude ja som moju dnes uz 4 krat prebalovala pokakanu dnes lame rekordy 😀 idme prave k svokre do cinobani uz sa neviem dockat 😅

basa23
18. máj 2012

@moncicip krasne miery hotovy chlapisko 😉
@michelleuk budete aj spat u svokry alebo len na navstevu?no 4 krat fuuuu to ja nepoznam teda 😒

minewka
18. máj 2012

Baby - chcela by som sa opýtať - tie , ktoré máte už viac detičiek - aj Ďalšie dietky boli také veľké? Myslím teraz pôrodnú hmotnosť? 😅

michelleuk
18. máj 2012

@basa23 no uz sme doma nespali sme len tak na navstevu sme boli mala uz spi cely den nespala sme len dosli domou som ju osprchovala a hned zaspala

veronicka1901
18. máj 2012

@minewka Jeeeej, to je nadherne dievcatko 😀. Nasa mala ma 6 mesiacov, takmer 9 kil a meria 74 cm 🙂

basa23
19. máj 2012

@michelleuk ahaa to taka rychla navsteva 😉

eja28
19. máj 2012

ahoj Minewka, ja mam teraz druhe -syna, moja prva dcera mala 4650, a syn sekciou o 6 dni skor mal 4100, takze do normalneho porodu by asi tiez mal 4500g.....