Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

nini78
19. feb 2011

ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, pokazil sa nám kočík musíme kúpiť nový, a keďže je syn pomerne veľký voči rovesníkom, tak som sa chcela spýtať, ktoré sú také väčšie s ktorými ste spokojné?, chcela by som nejaký športový, ale to čo stretám na sídlisku je strašne malé. Ďakujem Vám 🙂

zuzik28
19. feb 2011

@nini78 Vřele můžu doporučit kočárek Peg Perego GT3...je to opravdu velký sporťák s hromadou vychytávek.
http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...
Můj syn v něm jezdil do nedávna a to má skoro 14 kg a 92 cm. Museli jsme ho prodat a koupit sourozenecký kočík, ale byli jsme opravdu spokojeni.

zuzik28
19. feb 2011

Holky, já jak jsem byla teď s Týnkou v porodnici tak se mě jedna sestřička ptala jestli jsou Ondrovi dva nebo tři roky 😀 😀

zuzul1310
19. feb 2011

@zuzik28 Ahoj, prosím ťa ako si to znášala byť v nemocnici bez malého s druhým bábom, ja som tehu, ešte len na začiatku ale toto jediné ma straší každý deň a každú noc. Neviem si predstaviť že budem týždeň preč od môjho anjelika, hoci vtom čase už bude mať tri roky..... ☹ Ako ste to zvládali vy, ty a drobček?

zuzik28
19. feb 2011

@zuzul1310 Bylo to úplně v pohodě...Ondra byl doma s tatínkem, takže jsem věděla, že je o něj skvěle postaráno. Navíc za námi chodili každý den. Rodila jsem ve čtvrtek a v neděli ráno nás pouštěli domů...ty tři dny se daly vydržet...
Vůbec se neboj...Daník bude taky v pohodě. A moc gratuluji k těhu...ať ho máš pohodové.

zuzul1310
19. feb 2011

@zuzik28 Ďakujem pekne 🙂 Ja budem pravdepodobne rodiť CR, aj Danko prišiel na svet CR a u nás potom treba zostať v nemocnici 6 dní. Postarané oňho určite bude, bude s mojimi rodičmi ktorí sú s ním každý deň a poobede a v noci bude s tatinom takže toho sa nebojím, ale toho že na mňa bude nahnevaný, bude ma odmietať, alebo bude veľmi plakať pri odchode (a ja s ním ☹ ) Ak bude toto za nami tak snáď už zvládneme všetko. Inak ako zvládaš byť doma s dvoma drobcami, aké je to, máš na Ondríka dosť času? Nežiarli na sestričku?

tanija133
19. feb 2011

@nini78 Ja sice este sportak nepouzivam az za 2mesiace, ale asi som vedela ze budem potrebovat jeden z najvacsich sportakov..ja mam Concord Fusion, a vraj je to najvacsi sportak a kto ho ma tak si ho nevie vynachvalit... http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5178

zuzik28
20. feb 2011

@zuzul1310 Zvládáme bezvadně...zatím to není vůbec problém. Trošku jsem se bála, ale úplně zbytečně. Dokonce bych řekla, že je to lepší než když jsem měla jen Ondru 😀 Teď stihnu uklidit, navařit, vyprat a dokonce se i namalovat 😅 😀 Asi už člověk ví jak na to... Ondra je opatrovatel...pořád dává malé dudu, pusinkuje, hladí, kouká jak kojím. Malá dost často spinká, takže se můžu Ondrovi věnovat hodně. Myslím, že nežárlí...zatím. Nevím jak to bude do budoucna, až bude malá větší a bude vyžadovat více pozornosti, ale myslím, že to bude taky dobré.
Já za sebe říkám...neboj se toho 😉 🙂

zuzul1310
20. feb 2011

@zuzik28 Veľmi pekne ďakujem za upokojenie. Super že to tak perfektne zvládate a držím palce aby to tak aj zostalo. Verím že my to tiež zvládneme v pohode 🙂

melkina
22. feb 2011

Ahojte 🙂 tema presne pre nas 😀 moj "malý" sa narodil s pôrodnou váhou 4500g a 54cm.
5.týždňový mal 6kg
7 týždňový 7 kg
9 týždňový 8kg
a takto to riadne stúpalo a ako 5 mesačný mal 11600g. Teraz má 8 mesiacov a cca 14kg 😠 Do 6 mesiacov bol iba kojený.
U našej lekárky sme rarita, ktorú vraj za 35 rokov praxe nemala 🙂
On je pritom také vrtielko, stale sa hýbe a mrví, ale zatial to na to, nestačí. Tak isto nám lekárka tvrdí, že keď začne behať, že to vybehá, tak pevne verím....moje kríže už majú dosť... 🙄

petka55555
22. feb 2011

@melkina tak to je naozaj asi rekord 🙂)) riadny macik....

basa23
23. feb 2011

@melkina tak to je naozaj rekord 😉 tak tie krize to ti verim,mna teraz pri malej uz bolia a co mas hovorit ty 😒 urcite to vybeha postupne.ale som pozerala ze sa narodil a mal 54 cm dost dlhy.takze aj teraz je dost dlhy nie?kolko meria Tristanko?inak straasne krasne meno Tristanko 😀

melkina
23. feb 2011

@basa23 merali ho cca mesiac späť a mal vraj 71 cm....mne sa to ale zdalo malo, nakoľko nosíme oblečenie na 12-18 mesiacov 😀 musím ho ja skúsiť doma odmerať....
Budem rada, keď sa to priberanie už spomalí.... 😒

basa23
23. feb 2011

@melkina ja si ju vzdy doma meriam,lebo to jak meraju lekari je nic.mne ked malu merala sestricka tak ona ze ,,asi .... ,, mala by presne povedat nie ze asi.uvidis ako ti zacne lozit to pojde.alebo uz lozi? 😉 moja mala nie len sa gula,sada si zo styroch aj sa da na styri ale lozit nie 😀 jeeej strasne je zlatucky nevyzera ze tolko vazi

wild_child
23. feb 2011

@nini78 teutonia Spirit S3 🙂

wild_child
23. feb 2011

@melkina synceka mas krasneho, ked sa tak mrvi, tak to urcite vybeha ... moj krpec bol tiez tucko a pritom nepapal vela, o tretinu menej ako ostatne deti ... jeho vaha sa zacala normalizovat v 8 mesiacoch ked zacal lozit a v 12 mes. ked zacal chodit ... teraz ma 13 mesiacov, lieta ako sarkan, tak vaha sa konecne priblizuje k priemeru 😀

melkina
23. feb 2011

@basa23 aj on sa tak zo sedu dava na štyi, ale loziť ani on nechce 😠 no darmo, pohnuť taku horu "svalov" to je makačka 😀 tu možno nevyzera, ale ked je vyzlečený, tak vyzera 😀 schvalne si ho večer zmeriam ja, som zvedava....

melkina
23. feb 2011

@wild_child ja už čakam na to štvornožkovanie ako na spasenie....lebo takto ho musím ja viac nosiť a makačka teda riadna...každý kto ho vezme na ruky, že fuuuha...a o chvilku no ber si ho ! 😀

wild_child
23. feb 2011

@melkina Ti verim ze cakas na stvornozkovanie 😀 aj ja som cakala 😀 nastastie krpec zacal lozit pomerne rychlo a aj stavat sa na nohy ... inak, este k tomu priberaniu, ja musim davat pozor nato co zje, to znamena, ze krpec nepozna piskoty, sladke jogurty, mliecne kase atd ... jogurty len biele, kase len 100% obilninove, tj bez mlieka a cukru, ja mu tu kasu zarobim s umelym mliekom, ktore pouzivam ja ... taktiez som zrusila podavanie kase na vecer, a kasu som prehodila na ranajky ... namiesto piskot ma obcas pohankove chrumky ... potom klasicky, masko, zeleninka, cestoviny, zemiacik, masielko, atd .... rozok grahamovy, nie biely ... toto treba urcite dodrziavat, lebo je zjavne, ze krpci maju sklon k nadvahe, nepotrebuju vela jedla aby prezili 😀 doktorka ma pochvalila, ze krpca stravujem velmi dobre a zdravo 🙂

melkina
23. feb 2011

@wild_child no maly sa donedavna iba kojil, teraz sme už s prikrmami....zopar krat dostal kašu, ale on aj tak najradšej moje mliečko 🙂 ja budem tak isto musieť dodržiavať stravovanie ako ty, to je jasne....biely jogurt si mu od kedy davala?

basa23
23. feb 2011

@melkina tak snad uz zacnu lozit coskoro 😀 lebo ani moja neni najchudsia 😀 😀

melkina
23. feb 2011

@basa23 tak dufajme spolu 😀

melkina
23. feb 2011

@basa23 kolkeho je mala narodena? 🙂

zuzimila
23. feb 2011

Ahoj, my taky máme větší miminko. Narodil se v váhou 3860g a 54 cm / samá ruka, samá noha, byl dost hubený /, v 6 týdnech 61,5 cm a 5450g. Váha podle grafu na nižším percentilu, délka na hranici růstu. Máme doma dlouhého, ale štíhlého chlapečka.
Ted´má 8 týdnů a váží cca 6,3 kg / mám doma koj. váhu /. Kolik měří, nevím, ale nosíme velikost 68 😀 .

katchi
23. feb 2011

Cauky, tak my jsme taky vetsi...porodni vaha 4,03kg, 52cm, ve trech mesicich 6,870kg a 67cm 🙂

basa23
23. feb 2011

@melkina mala je narodena 18.6. a maly?kde si rodila?

zuzimila
23. feb 2011

Jen kojím 🙂 .

melkina
23. feb 2011

@basa23 aj naš je 18.6.!:) na Antolskej som rodila 🙂

melkina
23. feb 2011

@zuzimila moja lekarka tvrdi, že pokial priberaju kojene babetka, že to až tak nevadí 🙂

zuzimila
23. feb 2011

@melkina Já jsem moc ráda, že přibírá 🙂 . Líbí se mi baculatá miminka. Taky jsem měla trauma, protože po prvním převážení u našeho pediatra jsme za týden přibrali jen 10g, probrečela jsem 2 dny. po poradě s laktační poradkyní jsme na další týden měli + 800g 😀 . A ted´už to jde dobře, spíš jestli není přepíjený, protože mi dost blinká, resp. ublinkává / proto mám tu váhu /. A jako zdravotní sestra prvorodička mám strach, aby nebylo něco špatně, ale zatím to vypadá, že jen hodně pije a pak to žaludek nesnese 😉 .