Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

didiana333
27. jún 2010

@samulko1 ja som dala drobca už do 9-19 autosedačky,má už 9kg,ale do vajca ,ktoré je do 13kg sa nevojde,lebo je dlhý....zdá sa mi,že vo väčšej autosedačke sa mu cestuje lepšie,vo vajci ked zaspal,tak mu bolo nepohodlne...tato väčšia je polohovatelná,takže v nej leží...a ked leží,tak zaspí.... 😵

samulko1
27. jún 2010

@didiana333 dakujem za radu...a akú značku si si kúpila? moja malá má 10kg a zvažujem kúpu sedačky kvôli tomu už teraz lebo ideme na dovolenku autom a príde mi na takú dlhú cestu už pre ňu nepohodlná...

didiana333
27. jún 2010

@samulko1 ja som kupila naniu...je to lacná značka,ale ja som fakt spokojná...mám minuloročný model,stála 76eur. Teraz sa myslím vyrábaju 0-18 kg,ale tá tiež nieje drahá....mám ju v blogu,malý je v nej odfotený,ked bol menší...

didiana333
27. jún 2010

@samulko1
tu su tohtoročné modely...tie ceny su svetove.... 😅
http://www.obchodik.net/products/produkt-1/

samulko1
28. jún 2010

@didiana333 no vyzera dobre...
a drobca uz vozis v smere jazdy hej?

didiana333
28. jún 2010

@samulko1 ano,už len vzadu v smere jazdy,lebo ked som mala tuto večšiu autosedačku vpredu,tak som nevidela do spetného zrkadla na tej strane a zle sa mi cuvalo....a velmi zle sa odtial vyberal,lebo pás bol inak zapnutý...vzadu to je pohodlnejšie,ale drobec mi vedla velmi chýba.... 😉

wild_child
28. jún 2010

didiana333 - diky za tip, pozrela som si ju aj ja, vyzera dobre :o) vyhoda je ze je mozne ju mat v protismere jazdy, predsa, ja to riskovat nebudem este v smere jazdy, take male babatka nemaju pevny este take pevne krcne svalstvo, pri prudsom zabrzdeni hrozi poranenie ... ja mam vajko do 13 kg, maly ma 8,5 ale pomaly z nej vyrasta, tak sa tiez musim obzerat po nejakej univerzalnej ...

samulko1
29. jún 2010

@wild_child prosim ta a ako stare mas dieta?
lebo mne polrocna dcera tiez uz s vajicka vyrastla, hlavicka jej trci uz skoro o 5 cm, tak riesim aku sedacku kupit
rozmyslam nad Romer king plus je 9-18kg , aj v nej mala sedela a uplne super...inak ma 10kg takze hmotnostne ok

hasmenka
29. jún 2010

ahojte môžem sa pridať? naša NELKA SA NARODILA S HMOTNOSťOU 4160 gramov a 52cm dlžkou no a v druhej poradni dnes po šistich týždňoch máme 5700gramov a 57cm 🙂

wild_child
29. jún 2010

@samulko1 - krpec ma 5 aj pol mesiaca ... no, ja budem musiet riesit univerzalnu, odporucili mi britax alebo romer, lebo dieta do 10 mesiacov by malo byt v protismere ... tak uvidim, zatial do vajicka vlezie, ale obavam sa ze coskoro nie ..

zazalienka
29. jún 2010

Ahojte, ja rozmýšľam kúpiť hneď sedačku 9-25 alebo 9-36.. týmto tempom ako malý rastie by sme každého pol roka asi kupovali novú.. radšej kvalitnú ale jednu.. tiež sa ešte zmestíme do vajíčka, ale o mesiac už asi nie..

k.ate
30. jún 2010

@hasmenka ahojky 🙂

Jinak k autosedačkám, my větší plánujem koupit asi mc tobi, koukám hlavně na různý testy, který testujou bezpečnost autosedaček, cenu v tomhle případě prostě nechci řešit na úkor bezpečnosti té sedačky, u některých totiž je ochrana při bočním nárazu třeba hodně špatná... 😕

bejkka
30. jún 2010

ja som kúpila od 9-25, dá sa upevniť v smere aj protismere jazdy a dá sa sklopiť, takže ak je unavený, trošku ju posuniem a môže spinkať - samo, že tá poloha nie je ako vo vajíčku, ale pre neho je už v pohode, keďže vajíčko je nám už tesnučké.

rainee
30. jún 2010

bejka aka je to sedacka hladam nieco podobne...

zuzzka1
1. júl 2010

ahojte maminky, náš Matík sa narodil niečo cez 4 kilá - rastie ako z vody, teraz (2 mesiačiky) má cez 6 kíl - mrzí ma, že každý ho komentuje aký je veľký a porovnáva so starším drobnejším bratrančekom, holt náš bude po tatinovi (194 cm) - je to naše mojkadielko

wild_child
1. júl 2010

@zuzzka1 mam taky pocit, ze to nase velke babo riesime len preto, ze ho riesia ini ... aj mna to uz dost irituje, hlavne, ked niekto poznamena, ze maminka Ta vykrmuje poriadne .... uz som rezignovala a nekomentujem .. ak priberanie z maleho mnozstva mlieka bude pokracovat , tak mu dam vysetrit stitnu zlazu (ja som ju mala tiez zvacsenu) a ked bude vsetko ok, tak to riesit nebudem ... proste mame velke babo, a co ... aspon je pevnejsie, nebojim sa ze ho zlomim pri hre ... 😀

brisilda
1. júl 2010

kocky aj moj sebastianko sa narodil 4750 g a 54 cm denne priberieme cca do 100g mliecka pijeme malo maximalne stiahne 100 ml.

zuzzka1
1. júl 2010

Wild_child, brisilda, pravda, riešia to aj tí, ktorí by nemuseli - v nemocnici mu napríklad jedna staršia sestrička hovorila sloník (?), na izbe sme boli s dievčatkom, ktoré sa narodilo v ten istý deň a malôo 2,5 kg, vyzerali ako Xl a XS 🙂 ale sloník teda naozaj nie je. 😉 My plne kojíme, tak neviem odhadnúť množstvo - dojčíme na požiadanie. Problémy so štítkou mám aj ja, snáď to nebude mať aj svištík.

kajamatus
3. júl 2010

Ahojky pridavam sa k vam , nase mimi Samko mal 5100g, 56cm pri narodeni sekciou v termine, v 6tyz. uz mal 6.500g takze pribera 1kg za mesiac. Starsi Matusko sa narodil v 35 t.t. a mal 3300g a 50cm takze ak by sa narodil na termin bol by na tom asi ako Samko. No a teraz ked ma Matusko 3 roky ma 18 kg a 107cm a vsetcia mu odhadaju ze uz ma 4 roky. kojila som ho do 21 mesiacov a dufam, ze budem aj Samka. Papkame na poziadanie je to 8-10x /den a teraz ked je takto horuco cuckame aj pomimo kojenia. 🙂))))))))))))))

nice202
3. júl 2010

fiha, krasna porodna vaha 😉

lucka28
23. júl 2010

ahoj ja mam taky trošku těžži miminko a okoli ma blby kecy ale ja to ignoruju je ji 3 měsice a važi 6.650 a 59cm

lenocka84
23. júl 2010

@lucka28 a to je vela?? my mame 3m+4d a 5850g a 61cm
a dr ze je to uplne v norme

lucka28
23. júl 2010

@lenocka84 no malo to neni 🙂 a nosit se necha

lucka28
23. júl 2010

@lenocka84 to mate skoro o kilčo min

lenocka84
23. júl 2010

@lucka28 su aj ovela vacsie deti a je to ok
do 6 mesiacov priberaju najviac a potom sa to spomali, takze piaaaanko, pockaj ked zacne chodit, aka z nej bude modelka

kozorozec27
23. júl 2010

ahojte baby.naša malá mala po pôrode 4520g a 57cm. 😅 Teraz máme 4 mesiace a viac ako 8kg.Ale nie je vôbec tučná alebo čosi také.len dlhá. 😀

lenocka84
23. júl 2010

@kozorozec27 pri jej vyske keby mala menej, tak by vyzerala ze ju nekrmis, riadne dlha je, to ma po mame

nikush4
24. júl 2010

ahoj. no nas drobec ma ku dnesnemu dnu skoro 7 mesiacov apresne 10kg a 75cm 🙂

gabi11
24. júl 2010

naše Karolínka 2 měsíce, zas rychle roste do délky, má taky tedy 6,5kg a už měří 62cm. Takže pokud bude jíst jako do teď tak to budem mít asi podobné🙂. Vůbec to neřeším u tak malého dítěte. Vypije 150ml tak 6x za den.

ikke
24. júl 2010

5 mesiacov, 71cm a 8kg
na prebalovacom matraci si bucha paty o stol
z autosedacky-vajicka mu zacinaju trcat nohy
😅