Mliečko mu vytieklo cez nos. Prečo sa to stalo?

pekacka
16. sep 2008

mohli by ste mi poradiť, dvakrkát sa nám stalo ked malý papal moje mliečko a pritom zaspával, že mu trochu vytieklo z nosa... dnes sa nám to stalo zase.
dúfam, že to neni nič zlé...?.prečo sa to stava? prosím odpovedzte...

tanaba
16. sep 2008

my sme to mali tiez. Maly mal reflux, tak ,ked som ho kojila poleziacky, tieklo mu mliecko z nosteka. Skus ho kojit v polohach, kde ma hlavicku vyssie ako nozicky. 🙂 aj ked v noci je to nepohodlnejsie.

Niekedy aj ked som ho po papani polozila lahnut, tak sme zdvihli madrac a postupne sa to upravilo. Teraz je to uz viac-menej ok.

vejinka
16. sep 2008

ano trba mat vyssie matrac to nam pordila doktorka..tiez nam obcas vytecie z nosteka a to potom musime odsavat aj o pol noci..samozrejme vzdy to sprevadza srdcervuci plac.
inak vraj je to celkom bezne..ale treba davat pozor aby sa mimi nezadusilo ..takze treba odsavat a odsavat ta prepazka v nosteku este nieje uplne zrastena a preto ide mlicko von z nosteka..aspom tak mi bolo povedane ono by sa to malo do troch mesiacov upravit 😉

junovka
16. sep 2008

nam tiez vytekalo mliecko z nosteka, a to doslova prudom ☹ Dakedy sa stalo, ze sme zvracali prudy mlieka a zaroven nam tieklo aj z nosa 😝 ☹ To bolo od narodenia do tych 3 mesiacov 😉

elenita
16. sep 2008

Ahojte, my to tiez mame stale, teda len Lucinka. Je to tym refluxom a tiez tym, ze hltavo pije, nestiha preglgat a preto sa jej to vracia naspat do nosteka, Podstatne je, hned jej nostek poodsavat odsavackou na hlieny, ci tam nieco nezostalo.

dididi30
16. sep 2008

hm nam sa to tiez stalo, ale to bolo pri vygrcnuti, uz teraz nie 😝

bubba
16. sep 2008

to je normalne novorodenci to maju lebo oni maju nejaku prepazku medzi hrdlom a nosom aby mohli pri papkani lepsie dychat.neviem ako sa to vola ale je to normalne opytajte sa detskej dr.

magimary
16. sep 2008

pekacka, je to presne, ako povedali "babky"predo mnou- je to vlastne jeden z príznakov refluxu...nie je to nič závažné, len ttreba dodržiavať antirefluxné opatrenia: zvýšená poloha pri a po krmení, častejšie a menej papať, v príp.veľkého grckania aj zahusťovať mliečko...
Nám sa to stávalo tiež-dosť bežne, doknca sa malým mliečko dostávalo až do slzných kanálikov, takže im išlo mliečko aj z očí... Je to tým, že dieťatko má malý nosohltanček a keď sa mliečko vráti cez zvierač pažeráka do úst, ľahko "vybehne" až do nošteka...(príp.slzných kanálikov)...
Často sa za týmto skrýva aj Skrytý reflux-dieťatko síce mliečko negrcká, ale ťažko dýchava noštekom, vyteká mu mliečko z nosa, máva nádchy, príp.je nevysvetliteľne a často zahlienene... malokedy sa to pripisuje refluxu (vždy je skôr podozrenie na bežnú vírusovú nádchu)...
Neboj, situácia to však nie je závažná... 😉

pekacka
autor
16. sep 2008

bože a čo je to ten reflux? počujem to prvýkrát..
ale malý bude mať už pol roka. a pri papaní mi vždy zaspí - teda ked má spať- tak ked mu začnem odsávať z nošteka, už dospal.... ☹
a posledné dni si dosť žmolí očká a hrozne mu slzia a teču aj slzy, neviete čo tomôže byť, tiež reflux?????
je to choroba?

junovka
16. sep 2008

pekacka, pokial ja viem, tak tym trpi skoro kazde male dietatko.Neboj nic 😉 Teraz neviem, ty uz prikrmujes?Lebo, ked my sme zacali s prikrmamy, tak sa to stratilo nam. 😕

magimary
16. sep 2008

pakacka, reflux -ten ktory sa naozaj dost bezne vyskytuje takmer u vsetkych malych deticiek- nie je choroba v pravom slova zmylsle! je to len taka vyvinova nedostatocnost svaloviny zvieraca, ktory je medzi paterakom a zaludkom-deticky ho skratka nemaju este dost silny na to, aby zabranil spatnemu toku potravy spat do ust (nosa...), postupne ako dietatko rastie (a aj potrava ja hustejsia), mohutnie aj svalovina zvieraca a priznaky (najcastejsie v podobe grckania) postupne ustupuju...
Ale podrobnosti sa urcite docitas tu v jednej teme o refluxoch... precitaj a uvidis... 😉
Reflux ma rozne prejavy a roznu intenzitu (u niekoho sa prejavuje hned po narodeni, moj druhy syn) u niekoho az ked zacne papat vacsie mnostvo (najcastejsie) tekutej potravy (mlieko)-zaludocek sa tak preplni a svalovina to "neustriehne" a lahko prepusti obsah zaludka spat (reflux-v preklade-spatny tok, navrat)...

alusha
17. sep 2008

Nasmu malemu tiez obcas tecie mliecko z nosteka a reflux nema - nezvracia skoro vobec. Ma 5 mesiacov a stavalo sa mu to dost casto, teraz uz menej... Stavalo sa mu to, ked velmi rychlo a hltavo pil. Myslim, ze je to u babätiek normalne.

elenita
17. sep 2008

magimary, uplne od veci, ale Ty mas vazne 6 takych malinkych deticiek? Ako sa to da zvladnut? 😅

magimary
17. sep 2008

ja to mám tak "napostupno"... 😉
blizsie som to vyvstelovala tu na koníku v diskusii o Adopcii... 😅
v skratke: momentálne máme doma tri detičky (dve bio+jedno v profistarostlivosti) a dalsie tri detičky mame uz (len) v srdiečku-tie sme uz odovzdali adoptívnym rodičom...ale v srdci su stale nase... 😵

elenita
17. sep 2008

mrknem sa na to 😉 mate s manzelom moj obdiv, ja mam co robit s mojimi dvojickami-slnieckami 🙂

sevcikovaa
6. dec 2019