Moje bábätko treba stále zabávať, lebo sa ináč nudí

l.lara
24. máj 2008

ahojte, chcela som sa spytat co robia vase babatka ked prave nepapkaju alebo nespia. moja 4 a pol mesacna dcerenka sa vkuse nudi, spinka len obcas, tak ju musime nosit na rukach a rozpravat jej, (citat) stale nieco ukazovat, vysvetlovat... problem je v tom, ze ked som sama doma, tak nevladzem a aj spravit obcas nieco treba.. ☹

martina46
24. máj 2008

treba ju strcit do satky a robit s nou, u nas to funguje. a ked je dlhsie v satke pri mne a potom ju polozim, tak je na cas uplne pokojna. lebo tiez sa neda robit vdetko s dietatom na bruchu. ked uz bude vacsia a budem nosit na chrbte, bude to super.

andrea78
24. máj 2008

presne to isté robím a aj som robila aj ja asi od 3mesiaca...takže máš úplne normálne dieťa, ono bude tvoju pozornosť a prítomnosť, komunikáciu vyžadovať čoraz viac, ......prečo myslíš, že keď s ňou komunikuješ tak sa nudí? nudila by sa možno, ak by si ju nechala bez povšimnutia ležať a ona sa pozerala do stropu...takže to robíš dobre 😉
no a to, že nestíham niečo spraviť? najskôr dieťa, to je najdôležitejšie a potom robota, tá mi zatiaľ nikdy neušla a vždy ma počkala

l.lara
autor
24. máj 2008

andrejka, ja viem ze je uplne normalna 😀 len uz neviem aky program jej mam robit, tak ma zaujimalo ako to riesia ostatne maminky 🙂 martina, kupili sme jej baby vak, ale tam nexce byt ☹ mam objednane lehatko, tak snad tam chvilu vydrzi aspon kym navarim 🙂

skolara
24. máj 2008

aj nasa ma 3 a pol mesiaca a staaaaaale si vyzaduje moju pozornost 😉 vsade vydrzi tak 5 minut. V postielke pod kolotocom, v lehatku aj pod hrazdou ale ked ma vidi tak aj viac 😔 😉

andrea78
24. máj 2008

lara, tak som to nemyslela, asi to zle vyznelo 😅, mala som na mysli, že vo veku tvojej dcérky je to normálne a všetky sme na tom tak (alebo sme boli)

mám kočík po dcére, ten používam iba vo vnútri doma, tam ho dám ležkať, odveziem si ho so sebou do kuchyne a tak robím, čo treba, veľmi mi pomohol, bez neho by sme asi ani nejedli😀

inak sa hráme, prezeráme celý dom, všetky izby - len tak ho nosím, pri každom predmete a veci stojíme a skúša sa dotýkať, bolo obdobie okolo 4-5mesiacov, keď sme skúmali otvorené skrine a skrinky, stále mu rozprávam, nejaký čas trávieval v lahu pod hrazdou, no tá ho skoro omrzela, od cca 5,5mesiaca sa hráme s plastovými kockami - s tými sa zabával aj hodinu (to som využívala hlavne na rýchle poupratovanie, vzala kocky, jeho a prenášala do miestnosti, kde som upratovala, ale to už sedel), čítame mu, spievame a zapájame ho (ťapi-ťapi, oli oli janko a tie podobné hry - asi od 4-4,5mesiaca, už na ne reaguje a spolupracuje)
dosť času sme trávili len tak ležaním na posteli (to išla samozrejme práca aj všetko ostatné bokom), on na chrbátiku alebo brušku, ja som bola vedľa neho a spievala, čítala, rozprávala, sledovala som, čo robí, prípadne mu pomáhala ako sa otočiť...také to podporovanie pokrokov

tiež ma potreboval/potrebuje vidieť, vtedy je pokojný a zahrá sa.

asi sa to ani nijako inak riešiť nedá, bude to len horšie😝 ....tento vek je ešte také pokojné obdobie (aj keď sa to teraz nezdá 😀 )

zuzka99
24. máj 2008

ahojte, toto je presne nad čím rozmýšlam aj ja. som s malým skoro stále, radšej nevarím, alebo len rýchlovky. nosíme sa na rukách, spievame, tancujeme, pozeráme z okna, prechádzame z jednej izby do druhej, pozeráme do zrkadla, potom mu v lehátku podávam hrkálky, dám mu hrazdičku, pasieme koníky a nutim ho načahovať sa za hračkami, pustím nachvilu kolotoč, ešte má taký nafukovací detský telocvik, tam kope do loptičiek, no je to riadna fuška. ked prší a nejdeme von tak som uplne na nervy. inač prechádzka vonku je pre mňa vyslobodenie.
v byte nie je čo robiť to pozná naspameť, presne kde čo je. ale tancovanie a detské pesničky ho bavia najviac.

len sa bojim aby som mu neublížila tým nosením na chrbticu. teraz mu idem dať masáž, to zabijeme zase nejaký čas, napapať a spinkať.

darty13
24. máj 2008

ja sa snažím malého vychovávať k smostatnosti 😀 teda aby sa sám hral....ked ma dobrý deň tak sa dokáže hrať s hračkami aj hodinu....ale su dni ked musím byť stále pri ňom....kúpili sme mu babyvak a v nom sa velmi rad nosí....len zisťujem že čím je starší tak potrebuje viac pozornosti a ja potom nič nestíham a som potom dosť mrzutá...

klaudia74
24. máj 2008

U nás funguje tiež šatka. 🙂 Riešim to tak, že kým malý spí, rýchlo porobím, čo by bolo v šatke nepraktické a tie ostatné robíme "spolu" - žehlenie, umývanie riadu, varenie, polievanie kvetov (miluje, keď s ním vyleziem hore na stoličku a ja som na seba pyšná, že to dokážem 😅), dokonca sme dnes aj vysávali a tiež sa mu to veľmi ľúbilo. 🙂

tana100
24. máj 2008

tak sa k vám baby pridám,teda ak možem.My sme tiež taký ručičkový,kolotoč a hrazda len na malú chvíľku,takže varenie,upratovanie,pranie....ide bokom.Ak nieje doma muž,alebo akurát nespíme tak by nám domácnosť mohla padnúť na hlavu.Ale stále si hovorím,že to už bude lepšie... 😝

kili
24. máj 2008

lara, baby vak sa jej páčiť nemusí a šatka, alebo iný nosič ako ergo alebo manduca, kde je zvislo by sa jej páčiť mohli. A manduca, čo je vhodná od 3,5kg sa dá dať aj na chrbát celkom ľahko, chce to len cvik, tak môžeš robiť čo chceš. Aj keď teda neviem, ako je to s úplne malým bábätkom (to dávanie na chrbát), pre ne to asi vhodné ešte nie je, kôli kontaktu s matkou. Aké staré máš dieťa?

blumka
25. máj 2008

Nasa Terezka ma tiez dni ked sa dokaze celkom dlho vyhrat sama a su dni ked sa len chce nosit. Vsimla som si, ze ked ju niekde polozim, napr. do hojdacky alebo pod hrazdicku a odidem tak ze ma vidi odchadzat tak si zacne vyzadovat moju pozornost a nevsima si hracky, ale ked odputam jej pozornost a vtedy odidem, tak sa pohra aj sama. Ked zacne mrncat, chvilu ju ponosim porozpravame sa a potom zase niecim odputam jej pozornost a ona sa zase pohra chviu sama. Vacsinou vecer uz je taka, ze sa chce len nosit, takze si ju len s manzelom podavame a nosime po celom dome a kadeco jej ukazujeme. Ja varim napr. tak, ze ju posadim do autosedacky, tak aby na mna videla a robim si svoje a rozpravam jej co robim. Zatial to celkom ide. 😉

miskinadamko
25. máj 2008

blumka co nespis? 😀

blumka
25. máj 2008

miskinadamko, ja som v usa, tu mame o sest hodin menej ako ty 😉

zuza.m
4. okt 2008

ako zabavate detičky ktore ešte nevedia použivat ručičky???
moj maly bud spinka alebo plače. ☹ pokojne pozerat vydrži asi tak 5 -10min.hrkalky,kolotoč,opičky ešte nezaberaju.akurat tak hojdanie a popri spev.ale ked človek musi pracovat tak nemože stale.mame aj lehatko.ked je unaveny tak tam zaspinka.ak sa spinkat nechce tak zase len nabera.ako docielit aby kludne ležal a pozoroval ako sa zvrtam pri hrncoch? 😀

veva55
4. okt 2008

zuzi, aj nas adam prve 3 mesiace stale plakal. spinkal malicko a ked nespinkal, plakal. jedna vec, ze mal hrozne koliky, ale zase ked po 3 mesiacoch koliky presli, zacal sa mi tiez nudit. ziadne hracky, hrazdicky, ....proste nic ho nebavilo,nikdy sa nevedel sam prehrat, ani ked som bola v izbe s nim. som si hovorila, ze ked zacne sediet, ze sa to zlepsi, ale figu borovu.chvilu bol z toho paf ze sedi, za 2 dni zase tazka nuda. pred mesiacom sme mu kupili tie puzzle na zem, lebo z postele mi skakal hlavicky, hovorila som si, ze ved na zemi si neublizi. sediet na tych puzzliach a vyhadzovat hracky z kosa (ale len vyhadzovat) ho bavilo presne 2 dni a zase tazka nuda´=nespokojnost=rev. a to ho takmer nikdy nenechavam sameho. snazim sa s nim hrat, niecim ho uputat, ale on nic, len sa jeduje. jedine, co ho bavi je chodenie, ale to mu nie casto dovolim, kedze ma len 8 mesiacov. uz ho nemozem nechavat sameho ani na zemi, lebo sa doplazi k nejakemu nabytku a postavi sa, samozrejme potom po chvili padne hlavou dozadu a zase rev. vonku v kociku sa tiez nudi, vyskakuje mi z neho..... no a celkom kludny byva, ked sme u niekoho na navsteve, teda niekde, kde to nepozna. ale co sa mame kazdy mesiac kvoli nemu stahovat aby sa velicenstvo doma nenudilo? 😀
teraz si hovorim, ze snad ked zacne sam chodit, ze sa bude vediet prehrat, no ved uvidime, potom sem napisem 😀

dididi30
4. okt 2008

veva to som mala s dcerou a teraz to mam so synom, takze bohu zial, kym nenastupia do skolky tak si neoddycheme 😀 ....ale neva stoji to za to 😉
no co uz, ked su zvedave 😉

zuza.m
4. okt 2008

tak baby velmi ste ma nepotešili.ja som dufala že ked už bude troška viac vnimat že mu pozorovanie bude stačit.
dnes sme boli kočikat a druhe mimino pekne pozeralo ani nemuklo a to malo pred jedenim.a moj drobec pekne napapkany sa len naduval a naduval.a to sme pekne jazdili v kočariku tak že ho to hojdalo.
snažim sa mu maximalne venovat ked nespinka tak sa s nim rozpravam natahujem ho chodime po celom dome aby stale niečo nove videl ale zachvilu ho to prestane bavit unavy sa a už je mrzuty.potom ho už neviem zabavit ničim.ale možete sem niekto hodin nejaky typ čo robievate vy s detičkami.

veva55
5. okt 2008

zuzi, to neznamena, ze tvoje babo bude ako moje 😉 . takze nezufaj, vacsina babatiek sa da hrackami zabavit. samozrejme ked su troska starsie, ty mas este velmi male babo.

macaeliska
5. okt 2008

veva55 uz vidim, ze mi budeme mat taky isty scenar. 🙂 🙂

zuza.m
5. okt 2008

veva55 no neznamena že bude taky ale predpoklady na to ma ☹
musim to nejako vymysliet aby sa to zmenilo.lebo naozaj sa to nie vždy da stihnut.a vela krat som sama doma a nie vždy ho možem zobrat so sebou.doteras sme mali vždy svokkru na postraženie ale už by som to radčej obmedzila .len neviemako mu to vysvetlim.že som tu len prave nemam čas. 😀

3558
5. okt 2008

aby poradite mi? mam trojmesacneho syna a tiez sa straaasne nudi. nic ho nebavi, jedine pri com je spokojny, ked sa ma rucickami chyti za ukazovaky a pomozem mu zdvihnut sa do sedu. vtedy mu padne hlava do predu lebo si ju este dlho neudrzi a je uplne stastny. az mu slinky tecu z ust. ale mam strach aby si neako neskrivil chrbticu. jeho naozaj nic ine nebavi, len sediet.ked ho dam do sedaka al. do autosedacky tak to pre neho neplati, lebo cit oporu na chrbte. a on by uz najradsej sam,,,,, 😒

macaeliska
5. okt 2008

Zuzana29existuju take babyvaky, kde sa da dat dieta aj otocene dopredu. Su vystuzene a detom sa tam viac paci. Neskusala si?
zuza.m ked na to prides, ako mu vysvetlis, ze si tam, ale nemas cas, tak mi daj vediet 😀 😀

3558
5. okt 2008

macaeliska mam klokanku, ale tak ma boli chrbat ze ked sa na nu pozriem az mi po chrbte prejdu zimomriavky. to ma len pre tatina klokanku. ja som to uz vzdala. ja sa ale bojim co s tym chrbatikom, ked sa dviha uz od dva a pol mesiaca.on sa vlastne nedviha len by chcel.ja ho musim nadvihnut.inak reve ako blazonko

macaeliska
5. okt 2008

nemaj strach, my sme mali rovnaky problem, lenze moja mala uz od 2 tyzdnov krasne drzala hlavicku. Najradsej ma, ked mi sedi na ruke a druhou ju podopieram a je otocena ku mne chrbtom a to este v 45 stupnovom uhle. 😀 Sesterka hovori, ze ked ju budem niekomu "davat" strazit, tak mam pribalit aj navod na pouzitie. 😀 😀

3558
5. okt 2008

aj on dri krasne hlavicku, ale bojim sa aby nemal problemy s chrbtom.a eliska sa v ktory den narodila?ktoreho jula?

macaeliska
5. okt 2008

Dnes mame 3 mesiace. Takze 5.7.2008 ako aj vy! My sme sa ale nosili o tyzden dlhsie. Kotuha, nechcela ist von. Mam pocit, ze este tyzden a uz rovno beha. 😀 😀

macaeliska
5. okt 2008

A co sa tyka toho chrbtu, tak sa neboj. Ja som tiez mala strach, ked ju takto nosim, ci jej nieco neporusim, ale kocky mi tiez povedali, ze sa nemusim strachovat.

3558
5. okt 2008

tak to som chcela pocut. dakujem lebo som mala vazne strach ze budeme musiet tu hru vypustit. a moj maly mal vcera tri mesiace.4.7.tak vam prajeme vsetko dobre a vela zdravicka. 😅