Moje deti majú ľadové ručičky, keď sa ochladí. Je to ok?

kili
19. sep 2008

Viem, že sa hovorí, že sa nemá riadiť podľa ruk, či je dieťa dobre oblečené, ale čo s večne studenými rukami?
Akonáhle sa trošku ochladí, tak naši majú studené ruky, držia sa madla, schovať ani náhodou. Nemôžem im už teraz dávať rukavice, však jak by vyzerali. Oblečení boli dobre, keď som im siahla pod rukáv, tak hneď tam bolo pekne teplúčko. Len ma strašne trápia tie ľadové ručičky, že či im to nevadí.
Máte niekto rovnako zmrzlé dieťa? Alebo je to bežná vec?

xxmargaretka
19. sep 2008

ahoj..je to asi bezna vec..bo aj moja anka a kamaratkyna kika maju tiez ruky ako lad a oblecene su teda riadne

kili
autor
19. sep 2008

a nevadí to tým deťom? je mi to tak nepríjemné (asi viac ako im 😅 )

xxmargaretka
19. sep 2008

no nezbadala som,ze by to mojej vadilo..

gucz
19. sep 2008

kili moja mala včera večer rukavice a čo? mne sú názory múdreho okolia šum a fuk, hlavne že jej nieje zima, ja som nemala rukavice a banovala som

kili
autor
19. sep 2008

gucz, mne nejde o okolie, ale keď ich tak budem obliekať teraz, čo v zime? 😀
mi to príde proste skoro na rukavice.

karot
19. sep 2008

kili,...............to je jenom nedostačným dokrvováním.Já dokonce jako mimino spala celoročně v noci s rukavicemi.Adam to má po mě.Taky je navlečený jak pumpa,div se nepotí za zátylkem,ale ruce má jak led.Rukavice mu dávám až,když jdou mírně do modra..................nejsou růžové. 😉
V noci se odkopává a má věčně studené nohy,ikdyž má na sobě body s dl.rukávem a punčocháče.V místnosti má min. 22 C 😝 Pyžamo si mu dát teda ještě netroufnu. 😅

wali
19. sep 2008

no toto pocasie je teda hnusne a nas drobec tiez mava studene ruky, ked sme vonku. ale asi to vadi viac mne ako jemu. lenze rukavice si neda, lebo ked sme vonku, tak beha po zahrade, vselico chyta, tak musi mat ruky volne. takze ho proste len teplo obleciem a dufam, ze to na ruky az tak nevadi. na zimu si budem musiet tie rukavice silou-mocou presadit, ale teraz ho este nechavam tak. 😒

matica2
19. sep 2008

ahojte. my tiež máme ľadové ručičky. staršia si už dá ruky do vrecka ked je jej zima a mladsia ich má studené. mne raz kamarátka čo má tri deti povedala že ak má dieta za zátylkom teplo tak mu zima nieje aj ked má studené ručičky. tak sa riadim podľa toho.

ankam
19. sep 2008

My mame obidve ladove ruky stale-asi to ma po mne.Ale tiez si myslim ze to nieje od zimy 😉 Lebo sme dost oblecene 😉

draga
19. sep 2008

kili zrovna dneska jsem to řešila Dála ledový ruce jak ledíky...a oblečený byl dobře...asi to je normální...rukavice taky enchci dávat už od září...on je má navíc ledový i doma 😉

cazadora
19. sep 2008

holky tak natálka taky celý tělíčko teplý když dám ruku na zátylek pod rukáv pod nohavici a ruce jak dvě ledový kry taky pak nevim jestli je ok(ikdyž si v palici ořád omílám že zkoušet na zátylku) no a aby si ruce schovala to neexistuje to by se vztekla

artuse
21. sep 2008

naše malá má taky teď venku ruce jak led, ale dávat rukavice v září se mi taky nehce, co až bude mrznout, když ji ručky zastrčím pod deku, tak je má okamžitě venku...pokud je po těle teplá, tak to neřeším, ještě by prý něměli mít studený kořen nosu 🙂

jaduska
21. sep 2008

Naša má tiež rúčky studené, keď prídeme z vonku.

A k tým rukavičkám - ja síce tiež ešte nedávam, ale netreba sa nechať mýliť tým, že je ešte "iba" september a rukavice sa nehodia. Keď sa pozriete na teplomer, tak vonku je nejakých 9 - 10 st. aj cez deň. Pri rovnakej teplote v decembri nikto nerieši, či sa rukavice hodia, alebo nehodia. A to nehovorím o ostatnom oblečení. Ja viem, že to máme tak vžité, že rukavice iba na zimu, ale fakt by sa treba riadiť teplotou a nie mesiacom v kalendári. Hlavne pri takom bláznivom počasí, ako máme posledné roky. Rukavičky predsa existujú aj tenšie, aj hrubé, tak sa vlastne môžu rozlíšiť na jesenné a zimné.... 😉

artuse
21. sep 2008

jaduska: no s tím počasím máš pravdu, dneska u nás bylo 9 stupňů a navíc silný vítr a přiznám se, že jsem dnes sebou ven tenoučké rukavice vzala a nakonec jsem je malé nasadila, ruce měla stejně chladné i přes ty tenké rukavice 😀 ale aspoň už ne tak moc ledové 🙂

lenerka
22. sep 2008

ahoj

tak ledový ručičky, tak to my máme pořád
asi to malá zdědila po mě
když je léto, venku přes 30C já mám ledový ruce
teď zrovna jak píšu jsem doma v klídku zase ledový ruce a to doma zimu nemáme
dcerka to má to samé
já posuzuju jestli jí není zima podle hrudníčku
podle ručiček rozhodně nemůžu

když byla maličká a já jí přebalovala to bylo slziček,že mám mamka studený ruce
už si na to naštěstí zvykla

brontik
5. dec 2010

Ahojte, ja mam podobny problem u malej 6 mesacnej dcerky. Najma v noci teraz v zime mam velke obavy ze jej je zima. V izbe mame teplotu 18-19C ale ona v noci ma ruky ako lad. A to hovorim nie studene ale ladove. Bojim sa ze jej je zima. Mava niekedy aj studene licka a usi. Myslite, ze jej je zima? Inac spi, nebudi sa na to, akurat vidim, ako si pevne zatina rucky - mozno ju oziabu? Inak hrudnik mava niekedy "vlazny" a pritom ma body s dlhym rukavom, pyzamo, spaci vak, prekryta po hrudnik termo dekou a na tom este taka lahka flysova deka. Co mam robit? Rukavice v noci asi nepomozu, lebo si cmula prsty ked sa prebudi a chce opat zaspat. A tak by mala stale uslintane vlhke rukavice a este by bola aj nervozna, ze si ich nemoze cmulat

apollo11
6. dec 2010

@brontik Myslím, že oblečená a přikrytá je dost. Moje malá to samé, začala jsem ji kvůli tomu na noc víc oblíkat, ale ručičky (celé paže) má pořád studené a někdy i ty tvářičky... Jenže po těle má dost teplo, až moc, tak si myslím, že zima jí být nemůže... je mi to nepříjemné za ni, ale zas ji nechci nabalovat tak, aby se třeba na zádech potila. Zkoušela jsem jí dát na ruce takové ty návleky na nožky, ale samozřejmě si je oslintala a sundala 😅 Zvláštní je, že to taky začalo až teď v zimě 😕 nejspíš je to dědičné, já mám taky v zimě ruce jak rampouch. Jedině zkusit zvýšit teplotu v místnosti