Mokvajúce za uškom. Čo s tým?

misha666
28. máj 2009

Ahojte... chcela by som sa opýtať ..čo robiť ak malej mokva za uškom...som jej to oplachla harmancekom a rozmyslam ci jej to nepotriem sudocremom...neboli ju to zjavne lebo neplace pri tom... doktorku mam odcestovanu tak jej nemozem volat... dakujem za kazdu radu 🙂

roasha
28. máj 2009

misha,treba to vysusit,skus aj mastickou na ritulku,ak mas nejaku pudrovu,alebo jemnucko rybacou mastou, ak mas taku,alebo aj klasickym pudrom/nasyp si na ruku a jemne jej prejdi tadial.

katkabod
28. máj 2009

Ano, treba na to dat sudocrem, ja to najprv odličovacím tamponom navlhcenym vodou poutieram a potom natriem sudocrem. Stava sa to detickam, ktorym vobec neodstavaju uska, ktore ich maju uplne pri hlavicke, tak ta cast, kde je usko prirastene je velmi pritlacena, aj nasa to uz mala, teraz na to davam pozor, vzdy po kupkani poriadne vyutieram. Napriklad navlhcim tamponik odlicovacom ocneho make- upu, pravdaze, ked je to zahojene, nie na ranku, trochu zvlastne, ale pomaha to, odlicovac je jemny a pri kupani sa to neda az tak dobre za uskom poumyvat, predsa len, babatko sa aj vselijako natriasa, sklbe a nasa teda umyvanie usi velmi nezboznuje, tak som rada, ze to poriadne poumyvam vnutri uska a hoci sa snazim aj za uchom, radsej to este takto docistim 🙂

womenne
28. máj 2009

ahoj my sme to maly dlho a skušla som všetko možne aj sudokrem a nič ešte horšie,šli sme k lekarke apredpisala nam Excipial U Lipolotio.je to druh ekzemu Nikovi ostalo za uškom taky červeny fliačik nieje to moc vidno ale ked si to porovnam s druhym uškom je to vidno,ešte mu to občas potieram,hlavne riadne vysušit po kupani.

kisska
28. máj 2009

nam na to pomahal sudocrem a hlavne sa snazit odliepat uska od hlavicky (booooze takto problemy nam isto zavidia deticky s odstavajucimi uskami 😉 ) aby sa to susilo. Ono sa to casom upravi, uska trosku zmenia tvar - postavenie od hlavicky, hlavne to netreba nechat mokvat a nainfikovat..

misha666
autor
28. máj 2009

dakujem krasne za rady 🙂

titkovamiriam
28. máj 2009

sudokrem moze byt aj rybacia mast

dadex
28. máj 2009

Ja som sa bala cokolvek davat, tak som sla za dr. Ta mi predpisala Bactroban a ten super pomohol. A hlavne dobre uska utierat po kupani a aj teraz po spinkani, lebo (aspon moj) sa potia. Teraz uz by som to ako prvu pomoc riesila aj ja, teda ten Sudocrem.

caly8
29. máj 2009

mne dokyna povedala, že to je aj tým, že napr. v noci si pustí slinku alebo vygrcká.. ja ju stále kojím a zatečie jej to za uško... mne ne to jedine a rýchlo zaberie klasika Aviril detský púder..ale predpísala nam aj mastičku kortikoidnú..ktorú mám použiť v najhoršom prípade a to je, ked by sa to začalo zapaľovať.. ale naozaj dávam pozor teraz aj po kúpkaní utriem do sucha.. to isté aj na krku má červený pásik okolo tiež ked si vygrcká a podbradník má chvíľu mokrý tak hneď má reakciu..taktiež jednine detský púder...

eimiky
29. máj 2009

mne doktorka kázala harmančekom potierať a potom natrieť infadolan.Pomohlo.

kattom
29. máj 2009

hanka mala ekzem za oboma uskami - najskor jej to vyzeralo ako taka osupana kozicka a potom jej to za jednym az praskalo,aj hnis trocha bol. boli sme s tym u koznej. dostali sme na to fucidin - taky slabucky kortikoid - dvakrat som jej to tym natrela a zmizlo a este excipial masticku, ten sme pouzivali asi tyzden. hanke sa to spravilo z toho, ze po kupani sme sice za uskami vytierali do sucha, ale voda jej pokozku velmi vysusovala. teraz jej to pre istotu vzdy premastime modrou indulonou a je pokoj

zitaje
29. máj 2009

Nam sudocrem ani nic ine nezaberalo. Lekarka nam na to dala framykoin (antibioticka masticka), staci raz natriet a mame asi mesiac pokoj. Lenze sa jej to objavuje potom znova. Ja neviem, co to je...

matysekasasenka
29. máj 2009

presne tak baby ja som potierala infadolanom alebo modrou indulonou a pekne sa to zahojilo..a mal to iba ked bol malicky take prve 2m a odvtedy mame s tym pokoj, len zato tych lupiniek na hlavicke sa nemozeme zbavit, ani infadolan nepomaha ani modra indulona a ani detsky olej, proste stale to ma suche na hlavicke tak poradte ked mozte diky

jankapo
30. máj 2009

matysek,na tu hlavku nam zabral salicylovy olej (sorry, neviem kde ake i-y sa pise), kupis v lekarni, vo flasticke...asi 3x sme namazali hlavku po kupani, na vankusik daj staru nejaku obliecku abo plienku, nech nezamastis a krasne to zislo. Po case sme zopakovali, ale uz sa to potom nevratilo.
za usko davame imazol, je to na mokvajuce plesnove ochorenia koze...tiez pomaha...vytriet dosucha a namazat a ok...vracia sa to, ale nevadi, sledujeme

salome123
14. nov 2013

@zitaje
@jankapo baby, ako to nakoniec s tymto problemom dopadlo? zmizlo to vasim detom uplne? zistili ste pricinu?

kacena4
14. nov 2013

@misha666 aj my to mame staci cistit cistou vodou a tamponmi ak sa to nezlepsi po par dnoch moze v tom byt bakteria treba potom na to atb mast my sme dostali ale nazov neviem lebo mi ju len vytlacila do skumavky a podala

zitaje
14. nov 2013

@salome123 Moja ma 5 a pol roka a stale to mava.
Z coho to je, dodnes neviem, ale vsimla som si, ze to ma castejsie, ked na nu nieco lezie, ako sprievodny jav virozy.
Aktualne to riesime takto:
- vlasy ma v cope, aby nemala vlasy na uskach
- ked sa jej objavia chrasty, viackrat denne jej to potieram tamponikom s olejom (slnecnicovym, olivovym) s kvapkou levandule.

salome123
15. nov 2013

@zitaje my to mame stale a je to hrozne. nastastie je mala a ma este kratke vlasy a tak som jej cihostrihala nad uchom ... ja mam podozrenie, ze to ma z alergie na nejaku potravinu. stale patrame na co konkretne.

mata128
15. nov 2013

@salome123
@zitaje u nas to uzavreli ako seboroicku dermaditidu,ale imazol krempasta u nas robi zazraky😉

alex31
15. nov 2013

@mata128
@zitaje
@salome123

ako dieta som mala ten isty problem ... nikdy mi presna diagnoza nebola stanovena ... takze do dnes nevie co to bolo ... moja mama bola uz bezradna ... az kym nam jedna pani neodporucila TeaTree Krem od firmy JUST ... a az ten pomohol ... od vtedy tuk-tuk ziaden problem .....

salome123
15. nov 2013

@mata128 skusim jej to potriet tym imazolom... tusim mame doma este nejaky 🙂
@alex31 ked nezaberie ten imazol, tak skusime aj toto. diky

mata128
15. nov 2013

@salome123 firmu just robi moja svokra...su to fantasticke vyrobky,len dost drahe,ale zasa dlho vydrzia...maly je po operaciu srdiecka,cize aj imunodeficitny a od firmy just pouzivame na priedusky tymianovy krem a od januara sme chory neboli!!!!!tych 14eur stoji za to...aj imunologicka mi vravela,ze to funguje ako prirodne antibiotikum😉

saranata
15. nov 2013

ja som dala sudocrem a pomohlo , velmi rychlo

jankapo
15. nov 2013

@salome123 ahojky, tak tomino ma 4 rocky, len matne si spominam ze sme mali taky problem... 😉 po pricine sme nepatrali, kedze to zmizlo....

milota164
8. sep 2015

skus repik ten by to mal vysusit a potom Bepanthen ten premasti a pomoze zregenerovat pokozku

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hovaneti
30. jún 2017

damy nam sa toto mokvajuce usko objavilo po tom,co malej-2roky vypadla nausnica a dala som jej ju naspat bez dezinfekcie.na odporucanie dr.to cistim liehom+framykoin zasyp-vzdy jej to vyliecim a ked dam naspat nausnicu,zacne opat mokvat...mate niekto skusenost s tou opatovnou reakciou na nausnicu?mokva vzdy len to jedno usko,druhe je uplne v poriadku.dakujem.

puskaruka
30. jún 2017

B komplex a natierat sudocremom, s náušnícami to nemá nič spoločne, moja dcéra to má este aj 8rokoch, nikdy náušnice nemala v ušiach, v lete je to najhoršie ale keď jej dávam b komplex zmizne jej to. Je to nedostatok vitamínu b skupiny

hovaneti
1. júl 2017

aha,dakujem.vyskusam:)

lubka3232
25. dec 2017

repik a bepanthen care 👍

raindrop
3. máj 2018

@hovaneti my sme mali a vzdy ked dam nausnicu sa to objavi znova