Môžem nosiť dcérku vzpriamene na rukách? Nebude krivá?

suziad
13. dec 2008

potrebujem poradit, mozem moju 2 mesacnu dcerku nosit vspriamene na rukach? pretoze lezat mi nechce vzdy sa hneva a ked je rovno tak je tichucko a pozera. Hlavicku uz pekne drzi. Nieje to vsak skoro? Nebude kriva?

hocy79
13. dec 2008

ahoj suziad.mampresne tu istu dilemu.mam dvojmesacneho chlapceka a tiez nevelmi rad lezi.radsej sa "nosi",alebo sme kupili hojdacku-kresielko a sedi tam.len ked zaspi tak ho prelozim.lebo velmi rad sedaval vo vajicku,ale tam sa mi zdal moc "pokrceny".hlavicku si tiez krasne drzi.takzeja si myslim,ze im nemozme ublizit no ista som si nie si.uvidime co napisu ine baby.

terkaa
13. dec 2008

kludne, ale hlavicku aj napriek tomu, ze ju uz drzi, tak ju jej pridrz rukou, aby sa nestrhla.

hocy79
13. dec 2008

presne,hlavicku mu stale podopieram,predsa je este malinky a nie taky pevny.

lendy1
13. dec 2008

pro takhle malé miminka vůbec není svislá poloha vhodná, více zde:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mají ještě hodně těžkou hlavičku, která při nošení ve svislé poloze zatěžuje páteř a celá záda. Lepší je nošení v klubíčku nebo na tygříka. Skvělá je na toto knížka od Kiedronový-Něžná náruč rodičů:
http://www.lekarna.cz/nezna-naruc-rodicu/#utm_s...

daisy33
13. dec 2008

myslim ze par minut denne im neublizi, ale netreba to prehanat. moze im to byt zle na chrbatik

johanda
13. dec 2008

suziad můžeš 🙂, jen musí mít fixovanou hlavičku, tzn. musíš umět dobře uvázat šátek (nejspíš kříž s kapsou). Pro malé kojence se doporučuje i manduca, ale s tou nemám zkušenost. Jiná "vertikální" nosítka ať už ergonomická (ergo, alpino, patapum, mai tai atd.) nebo klokanky nejsou v tak nízkém věku vhodná.
Pokud má malý nějaké problémy s motorikou, počkala bych, pokud ne, klidně nos.

fiallinka
13. dec 2008

doporučuju klubíčko a taky se nám občas osvědčuje babyvak, rychleji se nandává než šátek 😀

johanda
13. dec 2008

fial, ale v babyvaku mimčo leží, suzi chce mimčo nosit vzpřímeně

stvura
14. dec 2008

Ahoj kocky...no ja som maleho nosila uz od dvoch tyzdnov, velmi rad sa nosil v klokanke - tej prvej co este kvazy spola lezal. Aj pri zaspavani ho mal manzel opreteho na pleci. Treba ale naozaj vzdy fixovat hlavicku ak ju nevie drzat {nas ju drzal hore uz v siestich mesicach velmi pekne}. Tato poloha je i jednou z poloh na ukludnenie dietatka, len tvaricku musi mat na tvojom pleci, oprety lickom.
Nosenie je pre babatka velmi dobre a do troch mesiacov treba dietatku spravit "maternicovy rezim", takze vela ho nosit, hladkat, rozpravat sa snim a krmit kedy chce.

stvura
14. dec 2008

no blbost...sest tyzdnov...to robil ten nehorazny cas ktory si maly vybera ze chce byt hore...xixi 😀

tina_
14. dec 2008

nám sa veľmi osvedčila šatka, maličká mala nejaké 2 kilká, keď sme ju nosili, máme tú pre novorodencov a nedonoseniatka (elastická, 5-metrová- možno to odrádza, ale napriek mojim obavám, sa veľmi ľahko viaže, a to mám 155 cm výšku, mám ju uviazanú ani nie za minútku), hlávka je tam krásne fixovaná...
babyvak, čo som čítala v téme babyvak alebo šatka, je vhodný až od 5 či 6 mesiacov

zuza.m
14. dec 2008

tina babyvak maš vhodny od narodenia prave tam ti spinka v klbku ako v brušku.ale da sa použit už aj pre staršie deti.moj v nom už aj sedava.

suziad,hocy aj moj maly robil poriadny krik ked mal ležkat vystrety.jeho som ani položit nemohla.tak že som ho len nosila a nosila a tiež v spramenej polohe lebo inak ani nechcel byt.všetko pekne zmierou a nemal by byt problem si myslim.

lucinka7988
14. dec 2008

Ahojky mamči, malej se chce také pořád nosit, tak jsem si koupil Baby vak v domění, že to bude jednodušší než šátek- stál asi 1700,- 😖 😖 (od red castlu- tikamak) a zdá se mi tam malej vleže strašne skrčenej...Nevím, jestli má mít hlavičku jakoby víš- v úrovni mých prsou, nebo níž... ☹ ☹ ☹ Máte některá prosím zkušenost, nebo radu?? 😨 Děkuju

tina_
14. dec 2008

No neviem, ja som vtedy len citala tu diskusiu Babyvak alebo satka, a tak pisali mamicky,ze pre male babatka ten babyvak nie je vhodny, ja skusenost nemam, len so satkou...

stvura
15. dec 2008

Mne to pripada tak, ze satka je skor vhodna pre mensie deticky - mladsie a lahsie. Tiez je dolezite zvladnut techniku, lebo su rozne sposoby uvazovania a poloh. Babyvak je od narodenia {to pisu niektore}, no co som citala skor ty som ho dala az po takom prvom mesiaci.
Inac ja som si teraz pozicala babyvak, ale maly nakolko je zvyknuty uz na klokanku a to ze moze krasne pozerat von sa mu tam nepaci - najradsej je v zvislej polohe, tie lezate mu nevyhovuju.
Podla mna je to v podstate jedno, co komu viacej vyhovuje, hlavna vec ze drobci citia nase srdiecko a hned sa skludnia - nas spi v klokanke do 10 minut a to je cely cas tichucko.

zuza.m
15. dec 2008

ja som do toho babyvaku davala pposkladanu deku pod maleho tak že som mu to vystužila a mal rovnejši chrbatik.tak sa mu tam pačilo.inak nie tiež to bolo nanho moc v klbku.ale začala som ho tam davat až po mesiaci tak že som myslela že za to už nieje naučeny.ale bol tam až ked chcel spinkat inak nie.teras mi tam sedava a pekne pozera von a je spokojny po čase zaspi.moj zase v klokanke nechce byt asi ho tam tlači medzi nožkami alebo čo.každe je ine tak že si každy musi najist to svoje,čo plati na jeho momčo.

tanjaja12
15. dec 2008

My sme tiez kupili babyvak, najprv som sa zhrozila, lebo mala v nom plakala, ale uz mi tam aj dvakrat zaspala. Zatial sa mi ale nepodarilo najst spravnu polohu. Hlavicka jej casto ovisa z neho von.A tiez som ho velmi chcela kvoli tomu aby som pri tom mohla aj nieco robit, ale nedarilo sa mi mat pri tom obe ruky volne. Vam sa to da, pri tom napr. poupratovat alebo ine...?

stvura
15. dec 2008

Jasne tanjaja...ja v klokanke s malym vysavam a to mame vysavac opachu. Maly sa pozera, pozera a potom uz len sup a spinka. Babetka maju vseobecne radi hluk...xixi. Varit sa mi vsak este nepodarilo ani zehlit takto s nim, ale kamoska co ma babyvak uz tak naucila maleho, ze s nim i zehli.

tina_
15. dec 2008

to je super, ja mam v satke tiez obe ruky volne, takze aspon mozem chodit po byte, sem-tam daco upratat, ale varit si netrufam, aby na malu daco nefrklo, nedajboze by som ju oparila s hrncom, clovek nikde nevie...Ale asi mam kratke ruky nato, ze by som napr. umyla riad alebo zehlila... 😎 A co sa tyka vysavania, tak to ja sa pri tom musim furt zohynat dole a presuvat veci, posuvat nabytok, alebo zdvihat nejake skatule, to by sa mi s malou nedalo...Ale pravdupovediac, tiez mi vzdy spala len v zvislej polohe, ked som ju raz dala "na kolisku" tak rev...

zuza.m
15. dec 2008

ja som s baby vakom aj žehlila aj riad umyla ked bolo treba,aj pospratavam veci ked treba ,ale radčej to robim ked mam volne ruky lebo aj tak je to obmedzujuce.ale ked sa inak nedalo tak som robila aj snim.ale vysavat som ešte neskušala.nejako sa bojim ejho reakcie ked pustim vysavač.hovorite že v pohode vysavate??musim vyskušat.