Môžu sa usadeniny pod predkožkou zapáliť?

judit7
23. jan 2009

Ahojte,
Pred dvoma dňami som stiahla synovi pri kúpaní predkožku - nezvykla som sťahovať, ale vtedy som to len tak skúsila, a ona zletela - maly vôbec neplakal, ani si to nevšímal, takže viem, že ho to nebolelo. Ale čo ma trápi, že pod ňou bolo veľa usadenín (ako keby tuk), a nie len guľky, ale jedno bolo veľké takmer ako nechet na malíčku - dosť som sa zľakla, nebol to najkrajší pohľad. Aj to išlo pekne dole, maly ani pri to neplakal. V noci však raz zaplakal, akokeby od bolesti, ale cez deň vôbec nepakal, a aj pekne piškal. Ale večer keď sme mu chceli umyť pipíka, tak si už nenechal sťahovať predkožku, a mal začervenaný žaluď - tak sme mu to iba umyli s čistou vodou. V noci spal normálne.
Čo mám robiť aby sa to nezapálilo alebo neprilepilo späť? A tie usadeniny sú normálne?
ďakujem

katka708
27. okt 2015

Inak neviem či viete, ale je aj mastička na predpis urológom ktorá po pár natretiach uvoľní celú predkožku a dá sa pretiahnuť. ja by som určite nedovolila žiadnemu starému doktorovi čo študoval za čias komunizmu aby malému zaživa strhával tak citlivú vec. najskôr si vypýtam tú masť na skúšku a potom sa uvidí. chcem vidieť ktorý chlap by si zaživa bez umrtvenia dal urobiť takúto vec.... nechápem prečo to robia deťom.....