Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

yesno22
4. sep 2006

ahoj veroncek, vlastnu skusenost nemam, ale moja kamoska ma skoro 7 mesacnu dcerku a nausnicky sa jej chysta dat az teraz...ona ich v porodnici nechcela kvoli tomu, ze mala pocit akoby mohla malej ublizit, ma ale dobru pediatricku tak uvidime 🙂

cukrikk
4. sep 2006

juj len to nieeee tak to bude nam prepychovali uska hmm mala hmm 4mesiace to bolo placuuuu a bolesti juj hrozne uz by som to nerobila asi by som pockala do jedneho roka a potom by som jej to dala nastrelit. Chuda bola cela uplakana vycerpana a od krvi 😢 ja som tam nemohla ani byt musela som vist von z ordinacii

cukrikk
4. sep 2006

uz je nocna hodina neviem pisat hehehehe

danulinka
4. sep 2006

ahoj veroncek, naší holčičce jsou 2 roky,dírky na naušničky, jsme jí na radu naší dětské lékařky nechali udělat ihned po šestinedělí. U Adélky se to obešlo bez komplikací, naušničky jsme přinesli namočené v lihu, paní doktorka si vzala Adélku k sobě, čekala jsem v sesterně a za chviličku mi ji vrátili už s naušničkami. Sice jsem přes dveře slyšela, ten brek, ale za chviličku byla v klidu a klidně spinkala. Pak nějakou dobu jsem jí musela mazat ouška framikoinem. Sebou do ordinace jsem musela přinést čepičku na zavazování, protože po propíchnutí oušek jí ty ranky nechtěly zalepovat náplastí, tak jenom přiložili sterilní čtverečky a čepičkou to stáhly.
Třeba kamarádka nechávala své půl roční holčičce naušničky nastřelit, myslím, že jí musela nechat nějakou dobu ty "nastřelené" a teprve pak jí je mohla vyměnit za zlaté.

kristi
4. sep 2006

jestli budu mit dcerušku, tak to nechám na ní, ať se sama rozhodne, zda dírky chce...osobně naušnice nenosím, takže ani ji nebudu nutit 😉

gabriella2
5. sep 2006

My sme malej dali náušničky keď mala 2 týždne, nebol žiadny problém. Aj sa jej to pekne rýchlo zahojilo. Najlepšie je dať ich čo najkôr. Byť tebou by som jej ich dala, lebo čím neskôr tým to bude viac bolieť. Môj názor. 😉

gabriella2
5. sep 2006

sorry najskôr

kala
5. sep 2006

veroncek no ja mám to isté naša má 7 mesiacov a tiež nemá náušnice preto chcem už asi zajtrajej isť dať nastreliť v Trnave naša lekárka hovorila že to robia v jednom takom obchodíku a super ale tiež sa bojím čo bude potom tak neviem, nejdeme spolu? 😅

cukrikk
5. sep 2006

no nastrelit je rozumnejsie lenze mala mala 4mesiace a prepichovali jej usko ihlov

cukrikk
5. sep 2006

y

natana
5. sep 2006

pridávam vlastnú skúsenosť. Náušničky čo najskôr, lebo ono to chviľu trvá, kým sa to zahojí a polročné dieťatko si tie ušká bude chytať a potom to bolí a hojí sa to dlhšie. My sme dali v troch mesiacoch a veru potom si to už neviem predstaviť.

gabriella2
5. sep 2006

Ja by som radšej radila dať prepichnúť ušká pediatrovi ako nastreliť. Lekár je lekár,nie?

elesa
5. sep 2006

My sme dali nausnicky, ked mala mala pol roka. Samozrejme plakala. Treba denne liehom pretierat. Ked sa nam trocha zapalilo, davala som jej nechtikovu mast zmiesanu s framykoinovym zasypom. Preslo to.

natana
5. sep 2006

no my sme boli na detskom ORL. Nastreliť by som asi takemu malemu nedala. čo ak náhodou sa niečo stane.

verulka
5. sep 2006

Ja som dala dcerke nastrelit nausnice na jej 5. narodky. Rozhodla sa sama, a bolo to take "velkacske", ale podla mna je prestrelenie menej bolestivejsie ako prepichovanie (posudit viem iba podla seba) ale ak by som to chcela dat urobit babu, tak asi aj ja volim lekara. Takze neviem, kamoska to dala malej robit v 3 mesiacov a bol plac, ale inak ok. Vsak uska sa hoja rychlo, nie?

ludkasasa
5. sep 2006

my sme malej dali prepichnúť ušká ešte v pôrodnici . Keďže sme sa obaja báli že to bude malú bolieť vzala ju sestriška a o minútu ke´d ju doniesla mala vyzerala akoby jej vôbec nič nerobili - žiadna bolesť - odporúčam čo najskôr a k lekárovi

veroncek
autor
5. sep 2006

Ahojte babenky, dakujem za rady. ja sa strašne bojím. ked ju vidím plakat tak sa mi az trasú kolená.teda ked viem že je to od bolesti. nastreliř sa bojím. a asi jej to dám prepichnúř doktorke. zoberiem si muža ako psychickú podporu a asi aj moju mamu. neviem či to zvládnem. ale dakujem vam. KALA dakujem za ponuku išla by som rada ale niesom si istá či by som tomu verila že jej neublížia. ale na vychádzku pojdeme velmi radi. tak zatial pa 🙂

ikke
5. sep 2006

no, mne prepichovali usi tiez na moje 5. narodeniny, robila mi to krstna-lekarka a pamatam si to velmi podrobne, uuuzasne to steklilo a cely cas som sa rehotala jak diva 😀
ja by som asi svojmu dietatu tiez dala uska prepichnut az neskor, ked uz nehrozi, ze si mimovolnymi pohybmi zachyti nausnicku a pod. ale...proti gustu ziaden disputat... 😉

ninocka
5. sep 2006

podla mna cim najskor

alzbetka
5. sep 2006

preco cakas na pediatricku, ja som bola s malou u usnej a tam jej prepichli uska. podla mna by si mala ist cim skor

ninocka
5. sep 2006

este kym je babetko

ramzesa
5. sep 2006

Ahojky,nas to caka najblizsi pondelok. Malicka ma 10 tyzdnov. Tiez by som jej nerada sposobila bolest. Ale dufam,ze to bude fajn. Ja som mala tiez prepichovane,ale na to si nepamätam. Dlho som nenosila nausnice a tak som si musela dat znova prepichnut usi a to si uz pamätam. Dala som si nausnice nastrelit a bolo to v pohode a kedze vonku mrzlo tak som naozaj nic necitila 🙂 . Neskor som si prepichovala dalsiu dierku uz ihlou a tiez to nebolo nic strasne. Snad to nase krasavice zvladnu.

barunka
6. sep 2006

ahoj. mojej dcérke prepichovala doktorka ušká, keď mala asi dva týždne. prepichla jej to však zle na jednom ušku a to sa nám liečilo asi tak dva mesiace...
ak by som sa mala znova rozhodnúť, už by som zvolila len nastrelenie...

baris
6. sep 2006

Barunko: raději si je nechej propíchout od doktorky než nastřelit - každé ucho totiž reaguje jinak. 😒

Mě nechala mamka hned v porodnici propíhnout uši - a pak se mi jen trochu zanítili. No a před 6 roky jsem byla strašná frajerka a nechala si prostřelit ucho - výsledek - chodila jsem 3 měsíce na ušní, kde mi odstraňovali hnis ☹ ... Bylo to pěkně nechutné, ale za odměnu jsem si nechala od ní propíchnout další dvě dírky do levého ucha - sice to taky hnisalo, ale už to bylo ok. Mamka mi říkala, že je to z toho, že jsem tam si dala nové naušnice, a ne staré. A sestře to nic nedělalo. Někomu prostě hnisají a někomu ne. Ale do nastřelení bych už nikdy nešla. 😠

baris
6. sep 2006

Jo a propíchnutí vůbec nebolí. 😀

kamilecka
6. sep 2006

Ahojte,moj nazor je taky ze cim mensie dietatko ty to lepsie znasa,tak najlepsie 2 tyzdnove babatko.

nika
6. sep 2006

přidávám zkušenost, mám jak píchlé dírky i nastřelené a musím říci že nastřelené je pohodlnější. každé má své výhody a nevýhody.

klasické propíchnutí - nejdříve píchnou a pak nasazují naušničku - většinou zlatou - může dojít i u miminka k alergické reakci - neb každý zlatý výrobek není čisté zlato ale sloučenina více kovů.

natřelení - je to najednou - použivájí se naušničky z chirurgické oceli - což minimalizuje možnost zanícení, alergie, po zahojení se normálně vymění.

je to na každém, ale ze zkušenosti tety a kamarádek na hojení je to pak jedno a je čím menčí mimi slečna tím lépe.

pzn. v čr smí nastřelovat naušnice jen lekařský personál, nebo personál který má atest, třeba normálně ve zlatnictví se to už nesmí.

barunka
6. sep 2006

baris, u nás nastrelujú náušnice len v susednej dedine u lekára. Známa dala nastreliť a za týždeň mali ušká zahojené... Nám sa po prepichnutí doktorkou hojili dva mesiace a teraz má na jednom ušku dierku veľkú a na druhom sa jej dierka neustále zrastá...

baris
6. sep 2006

Barunko, tak ta doktorka je asi "divná". 😠 Já si tenkrát byla propichovat uši na ušním-sosním-krčním a tam byla paní doktorka moc šikovná. Moje sestra, která když vidí injekci, tak omdlívá, tak byla v pohodě, nebolelo to ani jednu z nás a mě pak ty uši 3 dny hnisaly - ale mě to dělá pořád a ségra byla v poho.

A navíc se říká, že má dát do uší nedříve staré, obnošené naušnice a až potom nové 🙄

mis
6. sep 2006

Ahojky, můj názor je, že čím dřív, tím líp.Naše malá měla 5 týdnů, když jí paní doktorka napichovala naušničky a pohoda - do deseti dnů to měla komplet ně zahojené.Neumím si představit, jak bych jí ve věku okolo 7 měsíců vysvětlila, že si na to nemá sahat a je jedno jestli by to bylo nastřelené nebo napíchnuté,stejně to ty děti vnímají jako něco nového a musí si na to zvyknout.