Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

maca21
4. okt 2007

ahojte my mame syna strasne sme mu chceli dat nausnicu, ked dovrsi 1rok, lenze dokina odporucala cim skor tym lepsie tak sme mu dali preichnut v 5tich mesicoch, je to ok, ani ju neregstruje 😀 a vyzera super 😉

bara_d
4. okt 2007

i doktor mi říkal, že je lepší, když se naušnice dávají až po půl roce věku dítěte, a to z důvodu, že lalůček už je větší.

jita2
4. okt 2007

bože, to je móda, brrrr 😎 ☹

bubble777
4. okt 2007

Našej malej prepichli uška keď mala niečo cez mesiac.Strašne som sa bála,no bola som presvedčená,že radšej keď je maličká.Ani tak veľmi neplakala a hnisalo jej to len troška.Čistila som jej to liehom a dávala framykoin mastičku a rýchlo sa to dalo do poriadku. 😉

macu.k
4. okt 2007

Nechci kritizovat, ale malý miminko - klučík a náušnice?? 🙄

anjelik85
4. okt 2007

ahojte, nám prepichli ušká na požiadanie, keď sme odchádzali z pôrodnice. a bolo to super. malá ani nemrnkla. 3 t sme to čistili liehom a natierali framikoinom a bolo super. kamarátkinej malej nastreľovali, keď mala 6 mesiacov a veľmi zle to znášala. týždeň jej to čistili, lebo to tiež hnisalo. len to už riadne vnímala. nie ako naša, keď mala pár dní. takže ja som za to čím skôr. to bábo to tak nevníma ako väčšie. veď aj pri očkovaní ani nemrnkla, keď bola malinká. ale už očkovanie v 5 mesiacoch, to cítila riadne. aj riadne poplačkala. toť môj názor. žiadna kritika.

myska
4. okt 2007

My jsme ve 3 měsících nechali malé naušnice nastřelit a rozhodně bych neměnila. Sice při nastřelení vřískala, ale to bylo asi taky tím, že jí svázali plínou a pevně jí drželi, ale už v čekárně o ničem nevěděla, uši byly červený jen asi hodinku a pak už jsme ani nevěděli, že byla na nějakým nastřelování naušnic. žádný hnisání, červenání, nic. Takže když náhodou podruhé bude zase holčina, nechám zase nastřelit.

luciferova
5. okt 2007

aky je rozdiel medzi nastrelovanim a prepichovanim? daju sa nastrelit aj klasicke nausnicky, alebo musia byt srobovacie?

roasha
5. okt 2007

mojej babulke prepichla uska,ked mala 2tyzdne.tiez ma poslala von,mala plakala,ale nemozem povedat,nebol ziaden problem,liehovala som jej to niekolkokrat denne,a mala to peknucke,ziadne hnisanie,ako tu niektore pisete,zaklad je liehovat,liehovat. 😉 🙂

roasha
5. okt 2007

robila nam to pediatricka,som nenapisala 😅

bielanevesta
19. okt 2007

Ahojky. Nám prepichovali ušká včera prepichli jej to zle. Jedno uško jej prepichli vysoko a druhé nižšie ☹ 😠 Neviem čo mám teraz robiť. Či jej dať pichnúť novú dierku alebo to nechať tak 😔

sorbik
19. okt 2007

....ak sa nastreluju, tak vzdy sroubovacie nausnicky, ak sa prepichuju, tak sa do dierok davaju uz kupene nausnicky....

...nam prepichovali uska pred dvomi tyzdnami....kupene nausnicky treba mat
24 hodin v liehu a v liehu si ich aj priniest, ked prepichnu usi, oni si ich vyberu a nasadia.....
...potom sme 5 dni oplachovali uska repikom asi 3 - 5 krat denne a na noc sme dostali mast Fucidin....zahojilo sa a ked tam este nieco aj zostane, myslim ze organizmus si s tym pomaly poradi...mala ich ma este okolo dierok trosku cervenem, ale nezda sa, ze by ju to bolelo, pretoze ak jej pohybujem s nausnicou tak nereaguje.....

bielanevesta
19. okt 2007

A to to robil lekár ktorý je v tom vraj dobrý ☹

lucilka
19. okt 2007

Mne to pripadá zase dosť brutálne. Zoberte si, veď tie chúďatká naše dievčatká vlastne týrame. Ja sama som si dala náušnice nastreliť, až keď som mala 16 rokov. Vtedy som to brala ako parádu a tak som tú procedúru podstúpila dobrovoľne. Ale tie malé detičky sú vystrašené z toho, čo sa deje a to je dľa mňa dosť zlé. Moja dcérka má 7 mesiacov, máme doma 2 páry náušnic, ktoré sme dostali do daru pre malú, ale ja by som jej to nikdy nedala takej malej urobiť. Toď môj názor. A keď sa zamyslíte, pochopíte, že mám pravdu. Ahojte 🙂

natalien
19. okt 2007

Ahoj Aničko, to je fakt dost blbý, že to Natálce píchl zkušený doktor tak jak píšeš, pokud jste to platili, tak bych to uvedla jako reklamaci a domluvila se s tím dr jak postupovat dál, jestli naušničku vytáhnout a nechat zarůst a píchnout ji znovu a později. U nás se za to platí a je to jako kosmetický zákrok za 300,-. My byly taky včera nechat píchnout, myslela jsem, že to bude horší a myslím, že žádný týrání to fakticky nebylo. Spíš si myslím, že ji vadilo, že ji sestra držela hlavičku tak pevně, že tam ještě dnes měla obtisklý prsty 😠 , manžel ji držel za ručičky a já za nožičky. Celý zákrok netrval dýl než 10minut. Mě naši nechali píchnout náušnice až v 7letech a to mě bolelo moc moc.

lenycka
20. okt 2007

Ahoj, mně přišlo píchání nášnic moc drastické a bolestivé, tak jsem je nechala dcerce nastřelit. Je fakt, že plakala, ale to bylo spíš leknutím a tím, že ji paní dr. držela a sestřička to nastřelovala. Ničím nemažeme, jen jí s tím musíme každý den pootočit, aby jí to nezarostlo a myslím, že to má dobré, takže vřele doporučuji!
Bielanevesta: on si dr. předtím ouška neoznačil a nenechal Tě to schválit, jestli s tím tak souhlasíš? To mě moc mrzí, že malou budeš muset nechat trápit ještě jednou.
Jinak si myslím, že když se nestihnou dát náušničky z jakéhokoliv důvodu tak do max. půl roku, tak už je lepší to pak nechat být a počkat až se na to dcerka bude cítit sama třeba v té pubertě 😎

natalien
20. okt 2007

Lenycka, nám to dr. neoznačil a ani se nezeptal jak si to představujem, je to profik 😉 My už to máme krásně zahojený, vůbec není znát, že to má docela čerstvě píchnutý 😵

mikynka
20. okt 2007

Ahojte 🙂 My sme dali mojej malinkej prepichnut uska uz v 1 mesiaci zacalo jej to skareso hnisat ☹ a potom sa jej na uskach spravili take sosovicky a lekarka povedala ze je to alergia na zlte zlato. Takze sme sa rozhodli ze jej uska prepichneme znova ale az ked bude mat rôcik a dame jej biele zlat dufam ze bude vsetko ok🙂

maruschka
20. okt 2007

mikynka,to existuje aj alergia na žlté zlato?Naším babám dlho hnisali obe ušká a nakoniec im tie náušnice sčernali.Tak možno to mali tiež.To si ma teda prekvapila.

mikynka
20. okt 2007

🙂 No podla lekarky ano existuje alergia na zlte zlato. Nasej to hnisalo tak ze az za uskami mala zahnisane a vyzrate os hnisu. tak som s nou utekala k lekarke a vravela ze to je alergia ze nausnice musia okamzite vonku.

maruschka
20. okt 2007

no teda,naše to mali tiež strašne nahnisané a nič nepomáhalo,až mi bývalo do plaču.

mikynka
20. okt 2007

Tak to ti verim ja som jej raz nechtiac zachitila nausnicku o kosielku a strasne sa rozplakala ja som plakala s nou. ale teraz to ma krasne zahojene aj ked bez nausniciek hlavne ze ju uz nic nezlosti 🙂

maruschka
20. okt 2007

mikynka,teda užili sme si,ale sú parádnice.Teraz nestačíme kupovať náušnice rôznych tvarov a najlepšie až po plecia,lebo to sú "modelkovské"Zajtra má malá narodeniny a dneska sme jej boli kúpiť 3 nové náušnice.našli sme taký obchod a tam majú len a len náušnice,náramky a takú všelijakú módnu bižutériu.Tak akože malá je z toho nenormálne natešená. 🙂

mikynka
20. okt 2007

🙂 mieee 🙂 Prajem vsetko najlepsie malej 🙂 Ja dufam ze ked dame uska znovu prepichnut tak bude vsetko ok.

erunka
20. okt 2007

nam take nausnicky zcernaly, ale opravdu nevim, cim to je, male nic nehnisalo

mikynka
20. okt 2007

Nic nehnisalo a nausnicky scernali?? tak toto fakt neviem nepytala si sa lekara cim to bude?

natalien
20. okt 2007

My dali bílé zlato a k tomu jsou i rodiovaný a taky nám první den v ouškách zčernaly a teď je to lepší. Může to být reakce z horkosti. Malá má ouška píchlé od čtvrtka a žádný hnis(tuk tuk tuk) 🙂

maruschka
20. okt 2007

hovorí sa,že ak je človek chorý,tak mu zlato na to tak zareaguje,že ščerná alebo mení farbu.Tak to je aj u báb,ak majú horúčku tak majú to zlato v ušku červené a keď vyzdravejú,tak ich majú normálne.Niekedy si to všimnite.Normálne sa aj tak lieči,že na brucho sa prikladajú zlaté alebo strieborné,medenné mince,ktoré vyťahujú ten zápal.To som čítala.

domeenika
20. okt 2007

prepichuju uska aj cerstvo narodenym babatkam? myslim tak cca tyzden po narodeni

maruschka
20. okt 2007

prepichujú už v pôrodnici.My sme takú možnosť mali.Normálne si tam dávali mamičky prepichovať dievčatkám ušká na druhý deň alebo tak.Skrátka v pôrodnici sa dá-200 Sk