Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

veverca
8. mar 2008

Framykoin je antibiotikum, kľudne jej to natri. Ak tam je zápal, pomôže je to.

lusil2005
8. mar 2008

aj ja som davala iba frami/ykoin.

martina46
9. mar 2008

Dnes to už mala lepšie. Včera som dávala počas dňa už iba repík, na noc framykoin, ráno pri pretáčaní mala trochu hnisu a okolie dierky je trošku červené. Dala som jej zas framykáč ale po hodine už dávam zase len repík a budem potierať až do večera.

deveronique1
9. mar 2008

Anatanka: davala si nastrelovat v zlatnictve? Ja sa neviem rozhodnut, ci malej prepichnut uska. Kazdy ma prehovara, no ja by som radsej este pockala a dala jej nastrelit, ked bude mat okolo roka

mixka
9. mar 2008

maminky, preco musia nausnicky po nastreleni zostat v usku nejaky cas ??? nedaju sa skor vymenit za klasicke ???

janulas
10. mar 2008

mixka....ahojky, my jsme je tam meli kvuli to ze je to hypoalergenní kov, tak aby si ousko zvyklo a potom jsi mohla dát v klidu zlaté, vymenili jsme je zrovna vcera po 3týdnech 😎

mixka
10. mar 2008

ahoj janula, dik 🙂 a pri tych nastrelovacich sa da tiez vybrat, ze ake alebo sa robia iba jedny a smitec ???

olivz
10. mar 2008

Ahoj,mixka, těch nastřelovacích je několik druhů a barev,můžeš si vybrat.My budem malé nastřelovat ve třech měsících,ale nechala jsem si je ukázat už teď jak vypadají.Jsou moc pěkný. Dokonce přenýšlím,že si je nechám nastřelit taky 😀 😉

olivz
10. mar 2008

http://www.nastrelovaci-nausnice.eu/cenik.htm takto vypadají,jen ceny má naše dr.lepší 😀

mixka
10. mar 2008

jeeej, su fakt pekne, vedela by som si vybrat 🙂 dik oliv 😉

janulas
10. mar 2008

mixka....nám nabídli celé platícko 😀

mixka
10. mar 2008

to vazne 😕 😀 ???

xjanex
12. mar 2008

Ahoj,moc prosím o radu,kde se dají nastřelit naušničky na Praze 2,hledala jsem na internetu a nikde nic nenašla,děkuji předem 🙂

dareo
12. mar 2008

Ahoj, chci se zeptat zda miminkům nevadí při nastřelování naušniček ty dlouhé tyčky a velký špuntík zezadu třeba když leží na boku.

shela
12. mar 2008

dareo...ked ´jej chces dat taky typ nausniciek kup si aj ochrannu kritku zo zadu..potom by to malo byt OK...mi ich mame a su super..pred tym sme mali kruzky no a poviem ti hroza...2 krat si mala zatrhla usko 😖 ..tak sme vymenili a teraz mame svaty pokoj

anatanka
13. mar 2008

Dever: Nastrelila ji to Dr., kdyz jsem si nechavala nastrelit nausnice ja, tak jsem to neresila kde, ale u maly jsem chtela, aby to mela od doktorky.

Dareo: O tom jsem taky premyslela, ale ten spuntik, co tam Mirinka ma je asi neco, jak pise Shela, protoze je mekounkej a zadna tycka a nic ostreho tam nekouka ani nevadi, takze je to v pohode.

Nam Dr. nastrelila nausnicky plastove s kaminkem, takze menit budu urcite, i kdyz to neni vubec poznat.

anatanka
13. mar 2008

Jo au tech plastovych staci, kdyz v ousku zustanou tyden. Ale ja se ji to menit stejne budu bat, hlavne si nedovedu predstavit, jak ji do toho ucha novou nausnici narvu, kdyz mi s hlavickou bude mlatit ze strany na stranu.

martinaema
13. mar 2008

anatanka tiež som mala strach, ako jej to vymeniť, ale poriešila som to v polospánku. Pri zaspávaní som jej hladkala hlavičku pri ušku, takže potom ani neregistroval, že jej tam niečo majstrujem 😀 A zobudila sa už krásna, aj ked zlatunká bola aj s tými nastrelenými 😉

metlonka
13. mar 2008

Ahojte...ja som sa tiez velmi bala toho prepichnutia. Vsade na nete som si zhanala informacie ci uska radsej prepichnut alebo nastrelit. A hlavne som hladala kde to vlastne robia, kedze nasa detska lekarka to nerobi.
Obvolala som viacero sukromnych klinik a lekarov, a vsetci sa cudovali, ze ci to este vobec niekto prepichuje.
A mali pravdu. Nastrelenie sa mi zda takmer bezbolestne. Moja malinka sa skor zlakla ako ju to zabolelo. V cene nastrelenia boli aj titanove nausnicky, ktore lekar vybral zo sterilneho obalu a nastrelil jej ich a zo zadu nausniciek je taky umely plast, netlaci ju to. Kazal nam ich nechat v usku 2 tyzdne a kazdy den jej ich cistime liehom a natierame framykoinom,hoci ich mame krasne prepichnute. Po dvoch tyzdnoch mozme dat ine...ale odporucal nam len 24 karatove zlato.
A aby som nezabudla...podmienkou nastrelenia bolo, ze to urobia az po 3-tom mesiaci dietatka, pretoze vtedy je uz dieta po prvom ockovani...hlavne proti tetanu.

otrivinkajanka
13. mar 2008

mojej dcerke prepichol uska jej obvodny doktor hned ako mala mesiac mala som nausnicky 2 dni v liehu a potom som jej cistila uska liehom a davala som framykoin

kalo
13. mar 2008

My nechali propíchnout od doktora, co dělá akupresuru. Skoro v 7 měsících. Do ordinace šel manžel. A já akorát lituji, že jsem čekala na chodbě, protože to prý nic nebylo..a já si na té chodbě představovala, že mi jí tam minimálně vraždí, když u druhého ucha zaplakala 😀 😀

pitrska
13. mar 2008

Ahojky holky jestli muzu pridat prispevek co se tyce nausnicek nam je pichali po sestinedeli byla jsem tam a cekala na chodbe nic moc zazitek a mela jsem na krajicku dovnitr se mi nechtelo byla tam moje tchyne je zdravotni sestra tak to snasi jinak ale jen co vysla hned usnula ani nevedela myslim,ze cim drive tim lepe malinky to moc nevnimaji jako ty vetsi

ria80
13. mar 2008

Ahoj,my máme náušničky od pátého měsíce.Rvala u toho jak tur,byla jsem normálně u toho a držela jí.Ale myslím,že jíé spíš vadilo,že jí držíme,než to píchání.Hned o tom přestala a v čekárně už se smála.Předtím jsem jí na to teda nalepila náplast EMLA.
Mám otázku.Tam,kde má ty náušničky v uších,tak tam jsou úplně černý.Neznamená to nějaký problém?

pitrska
13. mar 2008

A jaky mate?

ria80
13. mar 2008

Zlatý,po mě.Teda dali jsme je předtím vyčistit.

pitrska
13. mar 2008

Aha to muze byt naka reakce to mela moje mamka jestli na ne nebude alergicka ale nehnisa ji to nejspis se jeji kuzicka nesnese ze zlatem nevim moje mamka to mela a mela alergii

ria80
13. mar 2008

Ne nic ji není,nemá to zarudlý nebo tak něco,jen ty náušnice jsou černý.Jestli to neznamená třeba nějakou nemoc.

pitrska
13. mar 2008

Dela se to taky pri angine kdyz mas antibiotika
ale u takhle maleho mimca nevim zepej se raci doktorky aby si tim nevyvolala naka alergie hlavne,ze ji to nehnisa

ria80
13. mar 2008

Zeptám se příští týden,jak tam půjdeme.Napíšu,co nám řekla,aby taky ostatní věděli.

pitrska
13. mar 2008

to jo no nebude to urcite nic hroznyho ale jistota je jistota drzime palecky 😉