Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

zusma
18. mar 2008

Holky, dala jsem malé nastřelit naušničky. Máme je mít 3 týdny. Nevíte, zda mám pak ty zlaté před výměnou taky naložit na den do lihu?

ria80
18. mar 2008

Určitě ano

pitrska
19. mar 2008

JoJo urcite

janab78
19. mar 2008

Tak jsme dnes nechali píchat uši. Měla jsem z toho obavy, malá samozřejmě brečela, ale byl to mžik a poté, co jsem si ji ještě u Mudry vzala do náruče, tak vůbec nebrečela. Teď doma krásně spinká, takže bych to s tím pícháním neviděla tak černě. 😉

petra.vavra
19. mar 2008

ahoj, my jsem měly nastřelený naušnice 5 týdnů a ty zlaté jsem pak na dva dny naložila do lihu a už jsme 14 dní princezny....
k topu píchání uší, chápu, že to žádná tragédie není, ale nevidím důvod proč nechat mimi trápit pícháním....sama Mudra (která uši píchá stále postaru), že by u svého dítěte dala přednost nastřelení, tak asi ví proč to říká 😉

martina46
20. mar 2008

mne nasa dr povedala, ze sa mozem sama rozhodnut, cidam klasicky alebo nastrelit, ale ze ako to potom budem cistit to usko? ze zakazdym vzadu uvolnit stupel a pretacat... 😖
pravdupovediac, tiez som sa toho bala, sice udajne ze nastrelene nehnisaju, ale tiez mozu byt vynimky a co ked to budeme my? a teraz, ked malej cistim uska a pretacam, tak sa mece, ze si naozaj neviempredstavit, ako by som tam manipulovala s nastrelenymi 😒

martinaema
20. mar 2008

No nám síce po nastrelení nič nehnisalo, ale ten štuplík vzadu nebol nadoraz pritlačený, s náušničkou sa dalo krásne pohnúť.

martina46
20. mar 2008

to je prave to, keby som si mohla byt ista, ze nam to nebude hnisat, idem dat nastrelit.

bihan
20. mar 2008

Kočky, ja som vymenila nastrelené náušnice za zlaté po 3 dňoch a bolo to bez problémov - zlaté boli naložené v liehu (no.. v slivovici 😅) pretože tie nastrelovacie mi prišli obrovské a nepohodlné - navyše nemáme tie klasické visiace náušnice ale tak maličké s "motýlikom" v zadu, ktoré som tiež nedotiahla na doraz, aby sa s nimi dalo hýbať a všetko ok😉

martina46
20. mar 2008

bihan, myslis take nasuvacie?

bihan
20. mar 2008

Hej, s takým kolíkom a zozadu sa pripevní tým "motýlikom".

sibuska
20. mar 2008

my ideme v utorok po Velkej Noci nastrelovat do ustavu lek.kozm., dufam, ze vsetko bude ok...
bol niekto tam nastrelovat? ake mate skusenosti s nimi?

zucha
21. mar 2008

ahoj, ja som tam bola, na velkonocny to budu dva tyzden. Bolo to uplne v pohode. Pred nastrelenim si tam vyberies nausnicky, ake cces a poslu ta do ambulancie. Moja mala len tri mesiace, ked som tam bola a lekarka sa ma opytala, ci nechcem pockat az do pol roka, ze tie uska su lepsie vyvinute, ale ze na druhej strane tieto mensie babatka sa menej brania a nevnimaju to tak stresujuco. Lekarka jej potom nakreslila bodky na miesta vpichu, ukazala mi to na schvalenie. Trosku som to musela upravit, lebo sa mi zdalo, ze jednu dierku naznacila moc daleko od tvaricky. No a potom uz samotny nastrel. Mala ani nevedela. Bola strasne nervozna, lebo sme tam boli velmi skoro rano, ked mala spat a tak plakala este pred vstupom do ordinacie. Ale vobec nezacala viac plakat, ked jej to nastrelovali, z coho usudzujem, ze o tom ani nevedela. Ked jej natieram usla mastickou, vobec to nevnima, takze je to uplne v poriadku (tuk, tuk). Inak, presne ta tam poucia, ako to mas osetrovat.
Este jedna vec, ak mas poukazku z Eurokordu, mozes ju tam vyuzit 😉 Tak vela stastie. Nasa mala sa velmi zmenila, ako sme jej dali tie nausnicky. Je taka viac dievcenska.

martina46
21. mar 2008

tak nieco k tejto teme.
dnes sa mi snivalo, ze som chcela dat malej nastrelit nausnicky, manzel doniesol nastrelovaciu pistol. ked som sa pozrela na tie n ausnice, s hrozou som zistila, ze vyzeraju ako 8 cm hrube klince so zavitom na konci a samozrejme spicatym koncom, aby sa dali nastrelit. na ten zavit sa nasrobovala taka akoby ozdobna matica. tak hovorim manzelovi: toto nemozme dat nastrelit, pretoze to ma na konci zavit. tak nastrelil mne asi tri do jedneho ucha a v uchu uz vyzerali normalne, akurat mali nejaky "metalisticky" motiv. a dierky v usiach som mala trosku vacsie 😀 😀 😀

suki
21. mar 2008

ahoj holky jak dlouho se hojila ouška po normálním propíchnutí vašim malinkým?

sasiki
21. mar 2008

Ahojte, ja som dala malej prepichnúť ušká u detskej lekárky, keď mala 9 týždňov. Plakala dosť, ale po chvíli, ako som ju vzala na ruky prestala a zaspala. Potom sme jej to dezinfikovali a o pár dní to bolo zahojené 😉

nensy
21. mar 2008

🙂 ahoj mi jdeme na píchání naušnic za týden.to bude nelince čtyři měsice.naušnice teda máme nový ale já si myslím že to je jedno jestli jsou starý nebo nový.

iffka2002
21. mar 2008

my sme dali v 4. mesiacoch nastrelit a ziadny plac ani hnisanie..

nensy
21. mar 2008

já je chtěla dát taky nastřelit a doktorka mi to vymluvila. tak jí je dáme píchnout normálně ikdyž si myslím že to nastřelení by ji mín bolelo

kacka.va
21. mar 2008

no já jsem o nastřelování obecně slyšela, že je větší šance, že to udělají ne přesně na to místo, kde by to mělo být. to je prý u normálního píchání lepší, teda pokud to dělá odborník.

nensy
21. mar 2008

mi to necháme píchnout u dětský doktorky.kdyby náhodou něco tak mám jistotu že nám topíchala doktorka

martina46
21. mar 2008

SUKI, nasa mala dnes 2 tyzdne od prepichnutia a uz to skoro ma. zacervenanie zmizlo. ale v utorok sme boli u dr, lebo sa to podla mojho nazoru nehojilo, teda mala okolo dierky stale cervene. ona sa na to pozrela a ze je to normalne. no a na 2. den sa to zrazu vyrazne zlepsilo. odvtedy uz len zlepsuje. bola tam vtedy aj pani s asi polrocnou a vravela, ze ona to mala dobre hned, ziadne zacervenanie ani nic take. ale neopytala som ssa, kedy jej to pichali.

suki
22. mar 2008

martina46 děkuju moc my to měli taky červené a už to máme 14 dní a něco, ale přijde mi, že se to zlepšuje, tak to snad už bude dobrý.

livika
22. mar 2008

Caute!
My sme dali nasej mainkej prestrelit v necelych 3 mesiacoch a som spokojna,hned sa jej to zahojila a vyzera uzasne.

katulienka1
22. mar 2008

zucha,ty si bola nstrelovať naušničky v ustave lek.kozmetiky v petržalke?Lebo ja som tam volala a povedali mi,že mám prísť až bude mať malá min. 6 mesiacov.Tak teba tam normálne zobrali? 😕

martina46
22. mar 2008

suki, ak sa to zlepsuje, tak to neries, bude to skoro dobre.

sibuska
22. mar 2008

zucha dakujem za odpoved, normalne si ma ukludnila, lebo som uz tyzden nervozna ako to tam dopadne...tu totiz vsetci gezuju, ze preco nastrelujeme ked sa to da prepichnut tu v ambulancii...
zucha a ten nastrel bol nakoniec presne na tych bodkach ako ich vyznacili? lebo niekto tam pisal, ze prepichnutie je presnejsie... ale inak ja, aj moja svagrina mame prepichovane usi, ved ked sme boli male, len tak sa to asi robilo a kazdu dierku mame uplne inde ale to totalne vidno, aj ked nosime nausnice, tak snad ten nastrel bude presnejsi...
a v tom ustave lekarskej kozmetiky to nastreluju tiez len dr., my ideme k nejakej primarke...

martina46
22. mar 2008

Ja som kedysi chodila do ústavu lekárskej kozmetiky kvôli akné, čistenie pleti a tak. Bola som vždy veľmi spokojná, hoci sa to platí, ale stalo to za to. Profesionálny pristup, prostredie, myslím že sa niet čoho obávať ani pri náušničkách. Keby som chcela nastreliť, určite idem tam 🙂

mixka
22. mar 2008

v ustave lek kozmetiky sa ako dlho dopredu treba objednat s babatkom na nastrelenie ??? prepichuju tam aj ihlou 😕 ???

martina46
22. mar 2008

mixka, to neviem. zavolaj tam 😉