Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

ninocka
6. sep 2006

presne tak cim najskor

dena
10. sep 2006

My sme dali náušničky našej princezne keď mala dva mesiace. Skôr je ich nikde nechceli nastreliť.

jess
11. sep 2006

Ahoj.Náušničky se nesmí píchat dřív než po prvních očkováních,jestli je mimi zdravé,tak to vychází na 4měsíc,jestli je nemocné a očkování se oddalují,tak se to protáhne.Musí mít vytvořené obranné látky. Já sobě jsem uši prostřelovala,nebolí toa rychle se to hojí,ale malé jsem uši propíchla,asi ve 4.měsíci nám to vyšlo.Chtěla jsem jí je propíchnout hlavně proto,že kdyby náhodou byla alergik-já jsem-tak at' má hned v uškách zlato,a za druhé nastřelovací náušnice v oušku musí zůstat než to sroste a já bych sebála ty náušnicepak vyměnit.nastřelovací jslou rovné,tak to podle toho zaroste a ty normální jsou trocu ohlé.vím co to bylo měnit to sobě a sestrám,a mimi bych si nedokázala tak potrápit ☹ . nám se to zhojilo rychle a už máme náušnice i měněnéza druhé. Ale než to malé dr. propíchla tak mi to rvalo srdce jak plakala,ale hned pak ztichla,tak to bylo spíš ze šoku než z bolesti.

ramzesa
11. sep 2006

Ahojky, my sme dnes boli dat malinkej nausnicky ma 10,5 tyzdna. Tesila som sa,ale hlavne bala. Ale uz to mame za sebou. Nekricala, ale tak zalostne nariekala, ze mi islo srdiecko prasknut. Az som to lutovala, ze som jej urobila take bibinko... Ja mam tiez alergiu na kovy. Znesiem len zlato aj to tam nesmie byt ani smietka. Dokonca ani z umelej hmoty nemozem mat.Tak mi zahnisalo ucho, ze som ich nevedela ani vybrat. Ale tie nastrelovacie su antialergicke, aspon mne z nich nic nebolo (a aj ta co mi ich nastrelovala vravela, ze su take) a nemala som ani problem s takymi, co maju obly uzaver, ked som ich vymienala. Skor tu ide o to, ze nastrelovacie mozu poranit miesto za uskom,ked babetko spinka.Pred takymi ma aj pani doktorka varovala. Drzim vam palceky, aby ste to s vasimi krasavicami vydrzali.

sara2
27. sep 2006

Ahoj,citam tu rozne nazory a mam trocha obavy.Nasa mala ma 11 mesiacov a nausnice este nema.Chceme jej dat uska pripichnut u nasej lekarky.Doteraz som ju lutovala tak sme jej nausnice nedavali.Je fakt lepsie dat jej ich nastrelit?Ake je postupne hojenie?Poradte.

wladka
28. sep 2006

co ta neskoro na prepichnutie?..ajajaj. 😒
to si teda uzijete, aspon si myslim.. moja malinka ma uz prepichnute od 2tyzdna co sa narodila..do 3 dni sa to pekne zahojilo..mi hovorili, ze je lepsie hned, ze sa to aj rychlejsie hoji, aj ich to menej boli..aj to bola pravda..

drzim palceky..radsej jej dajte normalne nausnicky, co sa daju po celej dlzke hybat..to som urobila aj ja tak, ze som jej kupila nausnicky slzu s jednym ockom, s tymi som jej rozhybala dierocku, a teraz ma kruzok od krstnej..ten sa neda prilis hybat..iba kusok..

drzim palce!!

tundika
29. sep 2006

viete mi poradit kde v Ba by malej nausnicky nastrelili? vopred dik .. 🙂

ramzesa
29. sep 2006

Malej sme dali prepichnut uska asi pred 4 tyzdnami? este stale sa jej hoja,ale Dr. vravela,ze to vyzera dobre. nastrelit nie je pre take deticky vhodne kvoly nausniciam.tie su vzadu ostre a mozu dietatko poranit.nemozu sa hned vymenit za normalne detske.aspon ja ked som si uz ako skorodospela dala nastrelit mi to neodporucala.velmi sa nepametam,ale zda sa mi, ze sa mi to trosku rychlejsie zhojilo,ale u kazdeho sa hoja rany inac.tak drzim palce.moja mama mi dala nausnice na 8 mesiacov a vraj som urobila riadny krik. 😅

tundika
29. sep 2006

mne pediatricka odporucila dat nastrelit a najskor ked bude mat mala 6 mesiacov ... co lekar to iny nazor 😠

ramzesa
29. sep 2006

no nastrelenie je podla mna najmenej bolestive a najrychlejsie,ale tu ide skor o tie nausnice,kt.su ostre,aby sa prestrelili

ramzesa
29. sep 2006

a zvyknu nastrelovat v niektorych zlatnictvach (alebo salonoch krasy???) aspon v KE

rova
3. okt 2006

Tak já osobně mám nastřelené uši v 15 letech 🙂 Mamča má alergii na zlato a stříbro, tak to pak nechala na nás, aby nebyli problémy jako u ní. Malé je rok a ještě náušničky nemá. U miminek se nám to nelíbí. To, že malé miminko nekřičí tolik jako velké bych chápala - má lepší ječák 😀 Ale teď už o nich uvažujem, během tohohle roku. Doktorka se mě pořád ptala, jaktože je nemá píchlé, ale pak řekla, že je na ní nádherně vidět, že je holčička, tak to nepotřebuje. 🙂

bobicek
3. okt 2006

cau baby,tak ja skusenosti este nemam, ale kamoska nedavala dcere prepichovat usi, a to uz ma dva rocky.ze v usnych lalockoch je zakoncenie pre zdravie a imunitu cloveka, tak caka, kym si babo vytvori imunitny system a potom...
a je pravda aj s vytrhnutim nausnicky. ved take sidlo sibrinkuje ruckami a moze zavadit...auuuu!🙂

vladunka
4. okt 2006

Dceři píchali ouška ve 4 měsících,zvládla to celkem dobře.Musel u toho být tatínek,já jsem to nějak nezvládla 🙂 Hezky se ji to zahojilo,žádný problém.

marijana
4. okt 2006

Ja si tiez myslim ze nausnicky treba co najskor.My sme ich dali ked mala nasa mala tyzden.Strasne plakala ale za chvilu zabudla a bolo dobre/take male deticky strasne rychlo zabudnu na bolest/Aj uska sa rychlo zahojili asi tak do tyzdna a ani si ich nechytala nic.

rova
5. okt 2006

V porodnici propichovat nechtěli, prý až po šestinedělí a nějakých očkování. (Po týdnu by to neschválili, ale v jiných porodnicích to taky píchali, takže všude mají různé názory.) Když říkáte, že je nejlepší co nejdřív a tak, jaké jsou důvody? Mě to vůbec nepřijde tak důležité, spíš jen jako věc "módy"! 😉

kokorunka
5. okt 2006

u nás normálne detský doktor nastreluje a myslím si že to je lepšie malá mala 2 mesiace a ani nevedela že sa jej niečo robí, žiadna krv, žiadny zápal no nič uplná pohoda neviem prečo sa to ešte vobec pichá myslím si, že to je dobrá trauma pre dieta zvlášt ked skoro všetkým to hnisá ja už by som ani inak nerozmýšlala 🙂

veroncek
autor
5. okt 2006

Tak babulky zajtra nam ich prepichnu uz dnes ma boli brucho snad to vydržim dam vam vediet dakujem za rady a skúsenosti

veroncek
autor
6. okt 2006

Tak mame po tom dnes nám prepichli ušká. moje obavy boli úplne zbytočne. malá sice plakala ale ked ma uvidela hned všetko prestalo dokonca sa aj usmievala. teraz som jej to umývala v repíku a dávala framykoin a ani nepipla. na prepichovanie nemozem povedat ani krivé slovko. má už síce pol roka no znášala to velmi dobre. pa už je fašanda

lenka18
6. okt 2006

Ahoj Nam pediatricka odporucila nausnicky nastrelit, vraj je to menej bolestive a je menej infekcii Tak sme malej dali nausnicky nastrelit Robi sa to az po 6 mesiaci,nastrelene nausnicky sa nosia tusim 3 mesiace a potom sme ich mohli vymenit za klasicke Nastrelenie prebiehalo uplne v pohode, mala trosicku zaplakala, ani kvapocka krvy a ziaden zapal ziaden problem Odporucam🙂))Nastrelovat sme boli v Ustave lekarskej kozmetiky, takze to robili lekari

lenka18
6. okt 2006

Tudnika-my sme boli v Ustave lekarskej kozmetiky v Petrzalke-kontakt som nasla na i-nete

ramzesa
8. okt 2006

nam prepichovala uskia detska sestra,nie Dr.

rova
8. okt 2006

Tak jsem ráda za vaše příspěvky, asi se rozhodnu pro to nastřelení! 😉

vilca
11. okt 2006

Ahoj holky, nevíte náhodou některá, kolik stojí nastřelení náušniček? My na to máme sice ještě času dost, ale slyšela jsem, že se to platí, ale nevím, kolik...

bluestar
13. okt 2006

milá rova,
neviem čo by som sa rozhodla pre nastrelenie naušničiek. Naša malá mala 5 mesiacov, keď sme jej ich dali prepichnúť a mala som dilemu, či ihlou, alebo nastreliť a tak som si obvolávala jednotlivé salóny, kde ich nastrelujú a radšej mi odporúčili ihlou, pretože tie ušká sú maličké a ak ich dáš nastrliť, tak sú to veľké dierky a nie sú vždy presné, keď dorastú ( vravela, že dosť mamičiek sa im chodilo sťažovať), takže som sa rozhodla pre ihlu. Boli sme u pediatričky jednej známej v Ružinove a tá ich mala za 200.-sk prepichnuté behom 3 minút. Neviem či maličká plakala moc, pretože som dostala recept, aby som kúpila lieh a tým to potierala a tak keď som prišla po 5 minutách, tak bolo po všetkom. Krvičky bolo málo a očká mala síce uplačkané, ale dala som jej hneď papať moje mliečko a v aute hneď od vyčerpania zaspinkala. Keď sa prebrala, aj zabudla na to, že bola na prepichovaní ušiek.
Takže to už máme za sebou. S prvou dcérou som mala také isté skúsenosti, len mala v tedy 6 týždňov.

kili
13. okt 2006

baby, ja len tak pre zaújmavosť. Náhodou som objavila tieto náušničky, a strašne sa mi zapáčili, že také by som dala svojej malej: http://www.amar-zlatnictvi.cz/good.php?goodId:2...

kopka
20. okt 2006

moja malá má 6 mesiacov a o prepichovaní alebo nastrelovaní naušničiek vôbec neuvažujem a myslela som si, že je nás takých viac, ale pri čítaní jednotlivých odpovedí zisťujem, že som skôr ako sám vojak v poli. ja mám uši prepichnuté asi od 14 rokov, ale naušnice vôbec nenosím. nechám to na malú, nech sa rozhodne, ked už bude veľká 😉 či bude nášuničky chcieť alebo nie.

lubina
20. okt 2006

AHojte
Kopka nie si sam vojak v poli.NAsa mala bude mat o par dni 14 mesiacov a nausnice som jej este nedala.Nemam to srdce trapit ju s nejakym prepichovanim.MOja mama je sestricka a pocula som teda plakat vela deticiek pri prepichovani usiek.To mojej malej neurobim,taku bolest.Je to ozaj len otazka mody.Ved nikde nie je napisane,ze je povinnostou dievcatka mat nausinice.Ak raz bude chciet sama,tak potom...akurat teraz mam nervy lebo sa ma kazdy vypytuje, ze preco nema nausnice.Uz ma to posledne tak nahnevalo,ze som jednej znamej povedala, ze ci je na to zakon,ze ich musi mat.Ale nepochopila...no co uz.Kaslem na to.Malickej bolest robit nebudem,radsej jej necham narast krasne dlhe vlasky,abu nikto nemohol povedat,ze je chlapcek a hotovo!

lodia
20. okt 2006

lubina,
uplne s tebou suhlasim..mam podobny nazor na nausnice, len teraz skutocne zazivam horory, ze sa ma ista cas rodiny stale na to pyta, hlavne svokra, sa ma na to pyta pri kazdej navsteve...a uz hlavne kvoli tomu som sa rozhodla, nedat malje prepichnut usi vobec, ak bude chciet a bude vacsia, tak dame prepichnut, ale takto pod tlakom a pod divnymi otazkami nedam..je to skutocne nasa vec a dietatko moze kludne vyzerat ako chlapec, vobec to nevadi..aj tak ked su v plinkach tazko rozoznat ci chlapec a ci dievca..hlavne ze su zdrave, stastne a krasne aj bez nausnic!Ja malu obliekam aj do modreho...omyly su vesele...

kopka
21. okt 2006

ahojte lubina i lodia
vau, to ma naozaj potešilo, že nie som sama s mojim názorom na nášuničky. hneď sa mi lepšie dýcha 🙂 ja som si už na otázky, prečo nemá nášuničky zvykla. jednoducho poviem, že si ich dá, keď bude chcieť sama a možno vôbec nie do ucha ... 🙂 mna v tomto mojom rozhodnutí podporuje mamina tak to mi dosť pomáha, že moja rodina mi už otázky ohľadne náušničiek nedáva. a vôbec malá má od narodenia dlhé vlásky, teraz až pod ušká, takže by jej ich ani vidieť nebolo ... ahojte babenky, zlepšili ste mi náladu,prajem aj vám pekný deň!