Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

gabca1
18. júl 2008

basika - vybereš náušničky, ty se dají do takové pistole, přiloží k uchu a cvakne 🙂 To je celé. Je to hrozně rychlé a v pohodě 🙂

tetris.ka
18. júl 2008

My, jsme nechali nastřelit naušničky až v 5.měsících. Doktorka říkala, až po očkování všech dávek Hexa. Měla jsem z toho strach, ale jsem ráda, že jsem se rozhodla pro to nastřelení, šla bych do toho znova. Byla to fakt rychlovka a malá neměla ani sebemenší začervenání.........prostě nic, úplně v pohodě. Od první minutky to měla krásné, jakoby ty dírky měla už pichnuté dlouho. Takže doporučuji. Krom toho jsme i vybrali pěkné naušničky a pořád je máme, zatím je měnit nebudeme.

basika
18. júl 2008

a ako to prebieha, neviem si to predstaviť...nezľakne sa v momente vpichu dieťatko?

tetris.ka
18. júl 2008

Probíhá to tak, jak napsala gabca1. Já jsem si sedla do takového křesla, jakoby u zubaře a malou jsem měla na klíně a držela ji ručičky. Prcek se určitě lekne, protože mu to střelí u ucha a nečeká to. Malá si trošku poplakala, ale brečela by i u pichnutí a to by bylo si myslím ještě horší, protože tam ti to píchnou a pak ti do toho ještě strkají naušničku, trvá to dlouho a je to více bolestivé, nemluvě o reakcích, hnisání......

tribitka
18. júl 2008

my sme boli prepichúť ušká predvčerom, klasicky ihlou, lekár to má tak, že vpichom zároven predeje do uška náušnicu.... bolo to strašne rýchle, nečakala som že to tak rýchlo prebehne... malá len trošičku zaplakala, ale skôr jej vadilo, že je držali hlávku nasilu...
ked som ju vzala na ruy už bolo ticho, čakala som hororové plače aspon na tri dni., nič z toho sa nekonalo, dnes už má ušká krásne zahojené.
bála som sa toho prepichovania, aby ju to nebolelo, aby sa netrápila, ale zbytočne...... 😀

basika
18. júl 2008

tribitka a koľko má tvoja malá?

niikolka
18. júl 2008

ahoj ja som dala malej uska prepichnut mala dva tyzdene v pohode jej to spravoila detska doktorka zaplatila som 200 koruna prebiehalo to asi tak ze malu polozili na postel uviazlai jej rucicky do pklienky nebojsa nie nijako nasilu len aby im ta m snimi nezavadzala a sestricka ju drzala a doktorka jej to z ihlo prepichla a potom jej navliekla nausnicky mala aj plkala ale len trochu. potom som jej uska este ak ich mala hnisave umyvala z liehom to trvalo asi tak tri dni a potomto uz bolo v pohode. Ja som jej chcela dat uska prepichnut uz v porodnici ale v Trencine to nerobia tak sme dali u doktorky a ta to spravila bez problemov

oskar75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivee
23. júl 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jak dlouho po očkování Vám dovolila Dr. píchnout naušničky? My jdeme na první očkování zítra a tak bych chtěla vědět, kdy nás to tak může čekat? Díky moc 🙂

digysa
24. júl 2008

U nas to bolo 2 tyzdne, ak nebude mat ziadne priznaky a reakcie. Aj sa tak stalo, uz mame po tom.

digysa
24. júl 2008

Tu v usa nemozem mat svoje nausnice. Babetka dostavaju specialne sterilne nausnice, ktore sa mozu vymenit az o 6 tyzdnov. Na jednej strane som bola rada, ze su z lekarskeho hladiska "specialne" proti infekcii, ale na druhej strane som rozmyslala, ze co to bude za nausnice, ked su od lekara. Bola som milo prekvapena, ked mi lekarka povedala,ze ich nausnice maju prave diamanty.... 😕 Ja som naopak kupila malej tie najobycajnejsie kruzky, ved neskor by som jej ich vymenila. Tie od lekara sa mi ale velmi pacia... 😉

hviezda
24. júl 2008

ja som v nemecku, mala ma nausnicky od 2 mesiacov.. davali jej ich na slovensku.. a tu v nemecku sme totalna "exotika".. "jeeeeeej ona ma uz nausnicky...".. a najlepsia otazka je "nebolelo ju to"... na zaciatku som sa cudovala, potom mi to liezlo na nervy.. a teraz je to v pohode.. - myslim tie poznamky..
malej tiez prepichovali.. vtedy zaplakala - dost, lebo spinkala a zobudila ju bolest.. druhe ucho bolo lepsie..
ale hned potom bola kludnaa v pohode.. do uska som jej davala len framykoin, aby sa zahojili - teda do dierky..
a je v pohode 🙂 drzte sa! a nebojte sa - babatka znesu viac ako si myslime 🙂

oskar75
24. júl 2008

Dnes prepichovali uska mojej dcerke. Ma 4 mesiace. Boli sme v BA na Kramaroch, sukromna chirurgicka ambulancia Euromed. Je tam super zenske duo - lekarka aj sestricka su perfektne 🙂)) Na prepichovanie usiek maju kliestiky a nausnicku navlecu uplne v pohode bez problemov pri vytahovani ihly. Stoji to 300sk ale oplati sa. Mala trosku plakala, ale ked som ju vzala na ruky ukludnila sa. Vsetko prebehlo rychlo a ja ich mozem len odporucit. Pozor, maju dovolenku do 18.augusta 🙂))

ambret
24. júl 2008

Já nechávala holkám naušničky píchnout zhruba ve 2 měsících. Nikdy bych je enechala nastřelit, protože to jsou naušničky, které můžou být v oušku krátce a pak když jim to člověk vyndá a dává tam jiné, tak si myslím že je to trápí mnohem víc, než když je píchnou rovnou. To píchnutí je v mžiku hotové a během chvilinky mimí nic neví

kingstonka
25. júl 2008

...ja som sa prepichovania velmi bala a uvazovala ci dat alebo nedat ...ale tento tyzden (8 tyz)sme to absolvovali a prebehlo to lepsie ako som cakala (mala to zvladla lepsie ako ja)... hned potom si trochu pospala a zobudila sa usmievava. Zatial sa to hoji pekne.

mixka
8. aug 2008

ahojte, nase male maju zlate nausnicky v uskach 2 mesiace. dali sme ich nastrelit a po case vymenili za klasicke detske zlate. teraz po dvoch mesiacoch jednej v usku cervenie ta nausnicka a druhej cernie. oba pary nausniciek su rovnake, su zo zlteho zlata. je to normalne ??? alebo mame ist reklamovat nausnice ???

kacka.va
8. aug 2008

mixka: to je úplně normální, mně to udělaly všechny náušnice, které jsem kdy nosila.

coriven
9. aug 2008

ahojky, to červenání nevím jestli je až tak normální, černání ano, tak ymi to dělaly všechny naušnice...

kraste
10. aug 2008

ahoj holky, tak my jsme nechali malé pichnout naušničky hned v porodnici těsně před odchodem domů a v pohodě. Čím je to mimčo větší tak ho to víc bolí.

mixka
11. aug 2008

dakujem vam za odpovede. ja som tiez nosila zlate nausnicky od 4 rokov az do puberty, kedy som zacala striedat za strieborne, ale nikdy mi necernali ani necervenali, tak som ostala riadne prekvapena, ked som to videla. tieto nausnicky sme detom kupili normalne v zlatnictve, ucet mame odlozeny a nech sa pozeram ako chcem, nikde nevidim ani na jednej punc. neviete mi este poradit, ci sa to da nejak vycistit ???

kacka.va
11. aug 2008

corriven: záleží možná na tom, kolikakarátové to zlato je, některé fakt červenají, teda ona to není klasická červená, ale taková trochu do vínova

ivulinda
11. aug 2008

Holky tak 3očkování máme za sebou a hurá na náušničky"už jsme je mohli mít dávno,ale malá byla nemocná takže za dva týdny jdeme nastřelit!!!!! 😀

agnesska
11. aug 2008

ambret tak Laura má nastřelený od dvou let a ještě jsme jí je neměnili a může mít tyhle v poho-vyndaný už je samozřejmě ale měla 😉

mixka
11. aug 2008

kacka.va, ano, je to to taka tmava vinova cervena ☹

adriana1
11. aug 2008

To se máte že už máte naušničky my je půžem mít až v září

coriven
11. aug 2008

kacka.va - aha, no mně vždycky jen černaly 😖
ivulinda - přejme ať to moc nebolí

a když se naušničky nastřelují, to jsou asi nějaké speciální? malá dostala se zapínáním ve předu, takže to asi nastřelit nejde 🙂 a za jak dlouho se pak ty naušničky můžou vyměnit?

kacka.va
12. aug 2008

coriven: já myslím, že se pak mění, až se to trochu zahojí, aby se to zbytečně nedráždilo. My máme na náušnicích blbé zapínání, takže nám Dr. půjčí nějaké jejich provizorní a až se to zahojí, tak jí je vrátíme a dáme naše.

zanett
12. aug 2008

coriven - ja osobne jsem si nechala nausnice nastrelit pred dvema tydny (jo v mym veku je to divny 😅 ) a nastrelili mi normalni pecicky - daji se do te pistolky a ta v podstate tu nausnici nastreli a zaroven uzavre ze zadni strany lalucku (tedy nastrelene nausnice nejsou klasicke visaci, ale pecky). Musim je nosit 6 tydnu bez vyndavani a pak je muzu vyndat, ale nasledujicich pet mesicu musim nosit nausnice bud z titanu nebo chirurgicke oceli (ve dne i v noci) - rikali mi, ze by to nemelo byt zlato, stribro a zadny jiny kov s niklem, protoze i na zlato a stribro je hodne lidi alergickych...po tech peti mesicich uz muzu zkouset i jine kovy (ale cim levnejsi kov, tim mene by se mel nosit) a po tech peti mesicich uz se ty nausnice nemuseji nosit non-stop, coz je prima, pac mne se strasne libi dlouhe nausnice, ve kterych samozrejme neni mozne spat, takze se tesim, az po 5 mesicich vymenim titanove (uz je mam porizene predem 😀 ) za nejake sexy dlouhe 😉 (ale tohle se asi netyka malych holcicek, ze)

jjaanca
12. aug 2008

zanett: napadlo mě, kdybys ty náušnice neměla už nakoupené předem, že sis mohla pořídit nějaké titanové, na které se dají navěsit dlouhé. Prostě nějaké titanové háčky. Známá je alergická na bižu, tak má háčky z žlutého a bílého zlata a na to věší bižu. 😉

jjaanca
12. aug 2008

Jo a jak to nastřelení bolí? Chystám se s malou taky a už teď se bojím jak bude plakat. ☹ Plakala i při hexavakcíně jako když jí na nože bere (jiné děti prý při hexe nepláčou).