Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

petruci6
6. feb 2009

baby tak toto je moja najvacsia dilema
co je podla vas lepsie,nastrelit,alebo prepichnut?

ja som bola rozhodnuta,ze dam nastrelit,ale robia to az po 6mes a to mi kazdy hovori,ze uz babo citi ovela vacsiu bolest,nech dam co najskor,ale teraz by jej to "len" prepichli a to sa mi zda horsie

fakt neviem,

patricia1971
6. feb 2009

petruci, je to ťažké,ale buď to stihneš do 1 mes.,alebo potom nastreliť po 6 mes., ale to musíš zvážiť sama....ako som tu už písala,moja doki bola proti,tak ja som to mala vyriešené a čakala som na nastrelenie, ktoré bolo super... 😵 😵 😵

petruci6
6. feb 2009

tak do mesiaca sme to uz nestihli

cat
6. feb 2009

preco by mali nastrelovat iba po 6.mes?? mne povedala doktorka, aj veduca kozmetickeho salonu kam pojdeme dat nastrelit,ze hocikedy ked sa rozhodnem..

mixka
6. feb 2009

cat a kam nakoniec idete ???

petruci6
6. feb 2009

nasa dr len prepichuje a v obchode mi povedali,ze az po 6 mes mi to spravia

cat
6. feb 2009

mixka, som sa spriatelila s majitelkou jedneho kozm. salonu tu v Raci,ale skor ako v aprili/maji sa nato nedame. Simi si uzije dost injekcii kvoli hemangiomu,nebudeme ju trapit este aj s usami 😖

zusa
6. feb 2009

Ahoj,
chtěla jsem dceři dát naušničky, ale tady v Praze, to nedělají dříve jak ve 4. měsíci, po druhém očkování. Malé jsem nechala ouška propíchnout, byly jsme na ušním u doktorky, která se mimo jiné zabývá akupunkturou. Malá sice brečela, ale jen po dobu, co se jí doktorka se sestřičkou dotýkaly, pak okamžitě plakat přestala. Ouška jsme mazaly týden framikoinem, na jednom měla malý červený flíček, ale do 14 dní zmizel. S oušky si hraje, ale za naušničky netahá.

patricia1971
6. feb 2009

cat-nám prepichovali v ústave lekárskej kozmetiky a tiež povedali,že až po 6 mes.,neviem prečo,ale že to skorej nerobia...teda tak povedali mne...

kobyliacik
6. feb 2009

...Naša mala myslim, 3,5... Viete ja som si ucho prepichovala sama, nebolí to..teda mňa nebolelo, mám aj priecing v traguse (vycnelok na uchu pri vstupe) a tiez to nebolelo, nie je to strasna bolest, skor sa dieta zlakne, na bolest zabudne po ejdnom dni. Myslim, ze ak je to v roku, dieta bude mat ovela vacsiu traumu z toho.

petruci6
6. feb 2009

preco myslis? kazdy hovori aby to bolo cim skor

patricia1971
6. feb 2009

každý názor je iný, každý hovorí podľa svojej skúsenosti....prvej dcérke prepichovali v 3 týždňoch a revala ako pavián,hnisali jej,...a druhej nastrelovali v 7 mes.a plakala len trochu a nehnisali...to je moja skúsenosť... 😵

jitrulka
6. feb 2009

já bych asi taky dala dřív, ale ani ted ...v 5 měsích to nebylo zlé. nastřelovali, plakala jen v ordinaci. Ale je fakt že se za uši tahá (dělala to vždycky) a občas si je vytáhne, takže se modlím by je nespolkla 😒

martina1305
6. feb 2009

pridavam nasu skusenost. my sme dali malej nausnicky na 5. den zivota. potom sme uska asi 5 dni natierali framykoinom, pekne sa jej to zahojilo, nic jej nezhnisalo. uska novorodencov su uplne tenucke, lepsie sa prepichuju. takto nam to odporucila detska lekarka na novorodeneckom a aj vsetky sestricky nam to odporucali, preto sme dali tak skoro, nechali sme si poradit.

stankaji
6. feb 2009

ináč my sme dali našej prepichnúť ušká u našej pediatričky, keď mala mesiac a dopadlo to tak, že jej jednu dierku natrhli a tak sme jej museli uško preliepať, aby sa jej to zrastlo a dierka ostala na správnom mieste 😝 😝 😝
keby som sa teraz rozhodovala, tak by sm zvolila prestrelenie než prepichnutie, hoci aj až teraz po polroku

dagina
7. feb 2009

Ahojky, hm, tak do měsíce jsem to už také propásla..., a proč se může do 1. měsíce a pak až po 6.m?????? V pondělí se zeptám pediatričky, jdeme na 6N kontrolu.

zuzula20
9. feb 2009

Ahojte kocky, tiez chceme dat malej nausnice a radsej by som bola za nastrelenie. Nevie mi niekto poradit, kde nastreluju v b. bystrici?

janula2008
9. feb 2009

Tak my jsme naušničky dát nestihly a už ani nedáme 😖 doporučuju co nejdřív 😉 teď už by si je malá asi radši z ucha vyrvala a trápit ji zbytečně nebudu, většinou plače u mudry už v čekárně ☹

dagina
10. feb 2009

Ahojky, takže když to shrnu - lepší je dát nastřelit než propíchnout????

patricia1971
10. feb 2009

ahojky,tak asi nastreliť prepichnúť tak do mesiaca.... 🙂

evikuu
10. feb 2009

Jdeme na propíchnutí příští pondělí, taky mě to nechtěl udělat dřív než po 4m. Tak dám vědět 😀

gabii83
10. feb 2009

ahojte mi sme sa rozhodli tak ze jej vobec nedame nausnicky, len ak to bude ona chciet....

nie je to potrebne k zivotu
juj idem place moje zlatko ahojte 😝

muffinka
10. feb 2009

Ja som dala malej nastrelit nausnicky po 5 mesiaci, lebo dr. hovorila, ze do tych 5 mesiacov este dost rastu uska a moze sa stat, ze dierka sa jej tym padom "posunie" a nebude pekne v strede. A vraj nastrelovanie boli menej ako prepichovanie. No mala plakala lebo sa bala sestricky ale len chvilku po tom kludne zaspinkala a uska sa jej vobec nezapalili. Bola som spokojna.

evikuu
16. feb 2009

ahoj holky, tak jsme dnes od 8.30 ženský 😀
Naušničky jí propichovaly, můžu říct že to bylo překvapivě v klídku-samozřejmě že bulinkovala ale jen jak jsem si jí vzala tak přestala a akorát mě "nadávala" a byla "naštvaná" teďka chrupe, až se vzbudí jdu jí to odlepit a podívt se na tu krásu 😀
Budu hlásit jak to vypadá dál, napsl nám framikoin-večer jednou prohejbat a namazat.

millist
16. feb 2009

Ahoj. My jsme nechali nastřelit před 2. týdny. Bylo to úplně v pohodě. Malá brečela jen chvilku, ani mi nepřišlo, že z nějaký bolesti, ale spíš se lekla jak to cvaklo a jak jsme jí drželi hlavičku. Paní, co nám je nastřelovala, přijela k nám domů, to bylo super, protože jsem malou nestresovala ještě jiným prostředím, je na to docela háklivá. Vůbec jí to nezarudlo ani neopuchlo, něco přes týden jsem na to kapala líh a protáčela je. Jediná možná nevýhoda, je že se nastřelují pecky a že nedostane hned ty moc hezký naušničky, co jí koupil dědeček s babičkou. Ale mě osobně se na miminech naušničky moc nelíbí, tyhle pecky vypadají líp a už jsem si na ně zvykla a sluší jí, ale ten první den se mi to nelíbilo.
Stejně, co my holky už vytrpíme takhle od malička 🙂

zuzana8
16. feb 2009

ahojte, ja som dala malej nastreliť náušničky v 4mesiaci. Plakala len chviľku, aj to len, že sa bála. Boli sme v kozmetickom salóne. Vôbec jej to nehnisá, má to úplne super. Pretáčeme každý deň a už jej to ani nepotieram liehom.🙂 ale som rada, že to máme za sebou. Asi som bola ja viac vystresovaná ako ona🙂)

raady
16. feb 2009

ahoj, já se chystám, že také necháme náušničky nastřelit. Dlooouho jsem se rozhodovala jestli je dát vůbec. A u nás doporučují až po 1. očkování a nastřelení až v 6. měsících.
Millist, jak dlouho musí mít v oušku ty nastřelené "pecky" než se vymění za své náušničky?

millist
16. feb 2009

Raady, prý 6 týdnů, ale já je možná vyměním tak po měsíci. Má je už teď nádherně zahojený. Ještě uvidím.
Mě moje doktorka řekla po tom 1. očkování, že je můžu nechat nastřelit, poradila mi i salon, jenže tam mi řekli, že jí to nastřelí až po všech 3. Tak jsem volala paní, co jsem na ní dostala kontakt v porodnici, ta to nastřeluje po tom 1. Myslím si, že čím dřív se nastřelí, tím líp to prckové zvládají.

raady
16. feb 2009

Díky Millist, já vím, že čím dřív tím líp. Jenže já se nemohla pořád odhodlat 😉

l3nka
2. mar 2009

musia byť prvé náušničky zlaté? páči sa mi viac striebro... no neviem či môžem...