Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

gabii83
19. mar 2009

patricia 🙂 😉

patricia1971
19. mar 2009

gabi daj vedieť,ako to dopadlo 🙂

gabii83
19. mar 2009

ok 😉

gabii83
20. mar 2009

ahojte nakoniec som niesla k dr. ale samoozrejme som tam zavolala, rozmyslela som to, dame jej to ak to bude chciet, potom prestreliia ide to rychlo bez krvi a zapalenia

ja som to ani velmo nechcela a som spokojna mne sa jej tvarickatakto paci..
takze takto sme sa dopadli 😉

patricia1971
20. mar 2009

teda gabi a ja že už napíšeš,aká je krásna s naušničkami......ale to nastrelenie je lepšie,nám ušká vôbec nehnisali....ale staršej dcérke prepichovala doki keď mala asi 3 týždne a jej to hnisalo.....asi si sa aj dobre rozhodla,pretože v 6 mes.už bude mať Lea viac očkovaní za sebou a to je lepšie 😵

gabii83
21. mar 2009

pati 😉

inac ak by som isla tak by som to aj tak nevidela 2 dni, lebo bolo by to zalepene...

aj ja si myslim, ze som sa rozhodla dobre 😉

bianca
24. mar 2009

ahojte.

tak nausnicky pichnute od 12.3. ale mam dilemu.Mazala som jej to framikoinom a vsetko super.Kazdy den cakam ze uz to bude ok.Na dva dni som dala pauzu a zacalo jej to hnusne zasichat.Tak som to dnes mazla znovu.Kedy sa vasim zahojili uska?

euphoria
24. mar 2009

viete mi poradit kde v BA mozem dat malej nastrelit nausnicky? prepichovat urcite nechcem a bola by som rada keby aj nastrelenie robil lekar.Predpokladam ze tie nausnicky ktore sa nastreluju sa kupia priamo ta. co to asi stoji?
vopred vdaka za odpovede.

telullah
24. mar 2009

Tak jsem si tady přečetla pár názoru a došla jsem k tomu, že naší malé uši nechci nechat propíchnout a nechám to jen a jen na ní. Až bude chtít, tak si to nechá udělat. Jenže tatík jí je chce nechat propíchnout. Asi zůstanu mimo ordinaci, ať si jí u toho podrží sám.

patricia1971
24. mar 2009

bianca-natieraj jej to aj 14 dní,to po prepichnutí budú hnisať dlhšie...po nastrelení nehnisajú,mám obidve odskúšané,my sme po nastrelení len liehovali,aj 4 týždne a bolo to super,vôbec jej ani nezačali hnisať

euphoria: ja som dala malej nastreliť v Petržalke v Ústave lekárskej kozmetiky, celé to vyšlo asi 18 Eur aj s naušničkami,tam ti dajú na výber a fakt sú pekné,sú z chirurgickej ocele...naušničky stoja asi 5 eur,ale to je v tej cene čo som písala 😵 ...na nete nájdeš aj číslo aj presnú mapu,je to pri Draždiaku 😵

holly1
24. mar 2009

ahoj, prosím napište, jak dlouho jste po nastřelení měli ty "hřebíčky"? Dr. řekl 6 týdnů, není to moc? díky...

buchova
24. mar 2009

ja sommalej dala prepichnut uska asi ked ala 1 mesiac a odvtedymamesameproblemystale icjh mala take cervene az opuchnute a aj hnis tak somjej ich dala dolu!!.

..........ked vyrastie abudechciet nausnicky tak jej ich dam znovu...

evikuu
24. mar 2009

Ahoj,nám po propíchnutí vůbec nic nebylo-do týdne bez jakéhokoliv náznaku že by se něco dělo

patricia1971
24. mar 2009

holly u nás hovorili že ich má mať 5 týzdnov,ale ja som jej ich vymenila po 4 týzdnoch a všetko je ok 😵

euphoria
24. mar 2009

patricia,dakujem za tip. ULK poznam, chodim tam na kozmetiku uz nejaky ten rocik, nevedela som ale, ze aj nastreluju nausnicky. je to nejake limitovane vekom, odkedy to robia?

telullah
24. mar 2009

Jěště dotaz, po propíchnutí oušek netahaly si nebo nešahyly na ty ouška moc?

holly1
24. mar 2009

patricia, díky, asi to taky trochu uspíším 😉

keba
24. mar 2009

Ahojky holky předem se omlouvám jestli se ptám na něco je je tu již napsáno - nečetla jsem celou diskuzi!!potřebovala jsem se zeptat na váš názor jakým způsobem dát dítěti naušničky???jestli nechat nastřelit nebo píchnout!Máme sice koupené děcké zlaté ale každej mě odrazuje od píchání!že je to bolestivější,že si to bude malá táhat!Ona totiž má už skoro 11měs.museli jsme čekat na hexa-očkování tak jsme dříve nemohli!!A tedkom mám dilema:jestli nastřelit jen chir.ocel a po měs.vyměnit nebo rovnou píchnout!Nemáte s tím někdo zkušenost u tak velkého mimi??

patricia1971
24. mar 2009

europhia: robia to od 6 mes.,tak sa tam dohodni 🙂

telullah: neťahala si ich vôbec a ani neťahá 🙂

keba: keď má Nelinka už vyše 10 mes. ta nastreliť,je to supe,to sa možno zlakne len keď tá pištol tak cvakne,ale potom je to ok ...ja by som ju určite už netrápila ihlou a potom tam ešte dávať tú naušničku....to nastrelenie je šup,uvdíš a budeš spokojná 🙂

monnni
24. mar 2009

Jé naušnice, moje zkušenost .... objednala jsem se na ušní na propíchnutí a pak dva dny před tím zavolala jedné doktorce, která nastřeluje a jela tam. Ráno jsem se prostě probudila a zase četla a hledala co je lepší a nakonec to dopadlo takhle. Tečky malovala sama doktorka a já jí to jen schválila a držela sestra. Myslím, že víc to bolelo mě, Lucinka začla brečet, až když zarachtila ta pistole ...to je děsný zvuk a pak to druhé bylo s pěkným křikem, ale v čekárně už byla v pohodě a smála se. Asi dva dny jsem ji dávala pozor, abych ji o ně zbytečně nezavadila a dobrý. Myslím, že to nastřelení je asi šetrnější a není tam žádná krev, vše bylo velice rychlé a vzhledem k tomu, že se Lucinka v čekárně opět smála tak to zase asi tak bolet nemohlo. Máme teď počkat cca 6týdnů, ale když tam budou tyhle nastřelené 2 až 3 měsíce tak jenom prý lépe. Nemusela jsem nic mazat a může se s nima i druhý den plavat, tedy do vody. Zaplatila jsem 300,- Kč a naušnice jsem dostala až tam. Vybrala jsem si a bylo. Tak asi tak naušnice u nás v 6měsících. Jůůů a teď jdu honem spát

keba
25. mar 2009

díky holky tam my jsme se rozhodli že půjdeme na to nastřelení at z toho nemá takový trauma!!!pak dám vědět jak to u nás probíhalo! 😉

hanuky
14. apr 2009

my sme boli vo stvrtok nastreklit v Ustave lek. kozmetiky v BA,
teda, uplna parada, mala neplakala, len asi pol minuty pomrnčala, bolo to rýchle, bezbolestne, som velmi spokojna...
som stastna, ze som jej nedala napichnut ihlou !!! 😀

nellia
14. apr 2009

baby a preco sa nastreluje az od 6 mes.?

mamajama
14. apr 2009

tak to by som aj ja rada vedela... 😕
ja sa skor chcem spýtat, ako ošetrujete liehom uská po nastrelení???
mne to moc nejde..
a kolko dní?
DAKUJEM 🙂 😉

iron
15. apr 2009

Ja som mojej dala prepichnut uska rovno v porodnici. Mne moja mamina tiez tak dala. Malinka to uz ma zahojene a vobec jej nevadia. Liehom som jej to vytierala kazdy den. Len som namocila gazu do liehu a ocistila to....

mamajama
15. apr 2009

ale mne sa tam ta gaza zadieta a taha jej nausnicku... 😢
tak jaj to len s malinkou vatickou, ale zda sa mi to malo... ☹ ☹
a kolko dni to treba liehovat ?

maatkka
15. apr 2009

Ahojte nasa zabka sa narodila predcasne a tak bola velmi malicka a riesili sme vtedy vela inych dolezitejsich veci ako su nausnicky. Mala rozne odbery infuzie transfuzie vybrala 50 injekcii kvoli krvacaniu do mozgu injekcie na posilnenie imunity plus samo povinne ockovanie. Nechcela som jej zbytocne pridavat vtedy dalsie pichanie pre paradu tak sme s nausnickami cakali. Teraz uz bude mat osem mesiacov a je to snad vsetko za nami tak o nich zacinam uvazovat. Prosila by som vas preto o akekolvek rady nazory a hlavne vase skusenosti. Napr. ci je lepsie nechat prepichnut alebo nastrelit a pod. Dakujem

standu
15. apr 2009

Ahojte, tak my sme dali v styroch tyzdnoch nausnice, do porodnice som ich nemala pripravene, mali sme mat chlapceka..... 🙂
nie zeby som to lutovala, ale az potom som si nieco o tom precitala a vraj je lepsie nastrelit, a kde je dietatko uz vacsie, lebo uska sa este menia, rastu a v konecnom dosledku mozu potom nausnice inac stat...
ale zasa vyhoda je, ze tak malinke babo si to nepamata...
druhemu dievcatku by som ich asi dala az ked ona povie, ze ich chce.

s cistenim- cistili sme trikrat denne liehom, poriadne celu nausnicu, popretahovat...aj tak sa to trosku zapalilo, framykoinom to bolo za tri dni aj zhojene. nema sa to mastit vraj, ale nam to pomohlo. celkovo sme to potierali mastili asi dva tyzdne. u kazdeho sa to hoji inac.

lulu723
15. apr 2009

Ahjte nasej malej sme davali nausnicky ked mala 2,5 mesiaca to boli ine revy 😠 3x za den potierala liehom a o 3 tzdne uz mala uska aj zahojene.nausnicky ma doteraz a su v pohode. 😉

aness
25. apr 2009

ahojte, mate nektera, prosim, tip, kde nechat v ostrave propichnout ouska? pripada mi, ze nase dr. s tim nema moc zkusenosti, podle toho, jak se vyjadrila. proto bych chtela nejakeho dr., ktery to dela bezne. ale nechci nechat nastrelit.... dekuji moc za info