Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

barusa
5. nov 2006

ahoj mam dve dievcata a uz pri prvej mi lekarka povedala ze najlepsie je dat nausnicky do siesteho tyzdna vtom case sa cisti ako zena tak aj dietatko a lepsie sa to hoji a hlavne si zvikne na to ze ma nieco na usku takze ked zacne hmatkat rukamy tak nausnicky nebude trhat dole lebo usko uz bude zahojene nebude to bolet ani svrbet

lucko
6. nov 2006

Rova, daj potom vedieť.

U nás sa sestre dávali náušničky keď bola staršia a mama hovorí, že sa jej ušká dosť zapálili. A mne dali ešte ako malej a nemala som žiadny problém. Lenže vtedy sa uši iba prepichovali.

mitinka
6. nov 2006

kuci prosim kde si jej to davala nastrelovat.ja jej to prepichnut nedam ani keby co bolo.pojdem s nou aj na kraj sveta.dik

barusa
6. nov 2006

mitinka lepsie je ked das uska prepichnut lebo tie nausnicky v tom usku musis pretahovat a cistit liehom aby jej tam nezostavali chrasticky ale tie nastrelene su na pevno

mitinka
6. nov 2006

myslis ze je to lepsie?ale pritom bude velmi trpet a ja som po porode mam dost velku depku a tym som citlivejsia a bojim sa ze ju to bude dost bolet? ☹ ☹

lucko
7. nov 2006

Mitinka, ja som malej dávala nasteľovať u našej detskej doktorky. Ona iba nastreľuje, pretože mi povedala, že prepichovanie by nezvládla, pretože je to pre ňu masaker (takto mi to ona povedala).

Baruska, nastrelené náušnice nie sú nastálo. Po mesiaci sa môžu vymeniť za naše - čo sme jej kúpili. A s nastrelenými náušnicami sa dá tiež pekne točiť, aby sa jej k ušku neprilepili. Ja to malej robím každý deň. A dávam jej na ušká opthalmo-framikoinovú očnú masť. Môžem jej to vyčistiť aj liehom. Je to na mne.

Mitinka, určite je lepšie nastrelenie ako prepichovanie. Pri prepichovaní jej to najprv prepichnú (ide krvička) a potom jej do toho ešte musia dať náušnice. A pri nastrelení žiadna krv a hneď má náušnice v ušku. Trochu poplače, ale len preto lebo sa zľakne zvuku tej pištole a potom je kľud. Aspoň pri malej to tak bolo. Náušnice má 4dni a ušká nemá ani zapálené ani boľavé. Nemala ich boľavé ani v ten deň čo jej ich nastreľovli.

Ale to je len moja skúsenosť. Urob ako myslíš Ty. Ty to najlepšie cítiš.

barusa
7. nov 2006

ja som nemyslela na stalo ale ten mesiac tam budo na pevno a ide o to ze ked mas klasicke nausnice daju sa v tej dierke pretahovat nielen tocit.a za tu krvicku pri prepichovani to je jasne ale pri prestreleni je to necakany sok takze ti krvicka nepotece. a ono je to vlastne jedno kazda mamina sa rozhodne sama a to babetko to boli tak ci tak ale nez virastie aj tak si to nebude pametat

mitinka
7. nov 2006

luci ty si odkial??kde si jej to dala prepichnut?ako sa vola ta lekarka?ja jej to tiez pojdem dat prestrelit.

lucko
7. nov 2006

Mitinka som od Šamorína, ale DR. mám v BA. Ostala mi po presťahovaní sa. A nová sa mi nechcela hľadať, pretože som s ňou spokojná. Dr. sa volá Goldenberg a sídli v Petržalke.

mitinka
7. nov 2006

Luci velmi Diiiik!!

adypo
8. nov 2006

My davame malej prepichnut uska (nastrelit), ked bude mat polroka, tak je to vraj najlepsie, lebo na usiach su pozakoncovane nervy a je mozne ich narusit, lebo do polroka sa to este vyvija ... tak nam poradila nasa pediatricka ... a ked mam pravdu napisat, nejako sa neponahlam s prepichovanim usiek... ten polrok je tak akurat ...

siduska
10. dec 2006

ahojky ja mam osem mesacnu dcerku a tiez som jej chcela dat prepichnut uska cim skor, jak sa hovori najlepsie do troch mesiacou, lenze mi sme ty nasej davali ti eura ijekcie co su tri za tych 6000korun co se dava do pul roku takze sme jej nemohli pichnut skor.Mala sedem mesiacou ked som jej davala pichnut uska a tiez mi jej bolo luto, ale uz to ma za sebou.

pipo1777
11. dec 2006

čavte baby my sme dali dcérka nastreliť naušnička po 6 mesiaci a urobili sme asi najlepšie.bolo to len pár sekúnd aj keď plakala ale za tým už sme nemali žiadne komplikácie ani červené ušká a netreba ani liehom natierať len framikoinovou mastičkou.odporúčam.a ten plač je od prelaknutia a nie od bolesti 😅

lenka007
12. dec 2006

Ahoj ja mam 3 dcery a obidvom som davala nausnicky v 6 mesiacov tak strasne plakali ale iba chvilocku doma to bola už v pohode a teraz to caka tu najmensiu ma 3 mesiace a chystam sa jej dat nausnicky v januari nam ich lekarka nechcela dat skorej nez po 1 ockovani do noziciek

bejka7
12. dec 2006

ahojte, ja som davala malej nausnicky nastrelit ked mala 6mes. jednak to trva iba chvilku a iba raz zaplakala, ale to sa iba zlakla 🙂 a nemala vobec ziadne problemy potom, ani cervenanie a uz vobec nie hnisanie usiek...nastastie 😀

miselinik
12. dec 2006

Ahojte, ja som sa pýtala dneska doktorky na náušničky a tá mi poradila počkať do 6 mesiacov a potom ich dať v zlatníctve nastreliť. No nebudeme čakať až do 6 mesiacov, pretože sa sťahujeme a chcela by som to stihnúť ešte tu u nás. Takže do 4 mesiacov budeme čakať a potom sa k tomu odhodláme.

vavka33
12. dec 2006

Ja som dala dcera prepichnut uska posledny den v porodnici a osetrovali sme ich spolu s pupcekom a za par dni bolo po bolavych uskach.Nedala by som jej to urcite robit ako pol rocnej,ved to uz vnima kazdu,aj tu najmensiu bolest.Miselinik,daj jej to urobit detskej lekake pri najblizsej navsteve.

miselinik
12. dec 2006

Vavka33 ale ona to nechce urobiť a posiela ma s malou k zlatníkovi nastreliť náušničky. Budem musieť ísť s ňou 40 km do najbližšieho mesta, ale to nebude také jednoduché keď máme len 3 týždene.

vavka33
12. dec 2006

Tak chod na chirurgiu,aj tam to robia,alebo k dakej znamej sestricke,nemas?

miselinik
12. dec 2006

No najbližšia chirurgia je tiež tých 40 km a známu sestričku mám švagriná a tá je v čechách. Inak žijem na dedine a tu je to ako 100 rokov za opicami. Sorry za výraz, ale už ma to štve ako to tu ide.

vavka33
12. dec 2006

Ja si to viem predstavit.Ja som tiez teraz 4mesiac na dedine a mam s toho depku.A kde byvas?
No tak to vysvetli tej uzasnej sestricke tam u vas na dedine,ze sa nebudes terigat s malou taku dialku koli nauskam,inak ved je to jej robota.Tak jej kup kavu.

miselinik
12. dec 2006

No to nepoznáš tú sestričku. Ale už som rozmýšľala aj inak. Možno sa moja švagriná rozhodne dostaviť na krstiny a tak to vybavíme pri jednom. A keď nie tak nejaký spôsob nájdeme. Ako sa hovorí: " Kde je vôľa tam je aj cesta. "
No a bývame vo Vysokých Tatrách - priamo v Belianskych Tatrách v dedinke Ždiar. Tu sa už muchy pomaly obracajú. Je to blizúčko asi 7 km od polských hraníc.

vavka33
12. dec 2006

Viem kde to je,tam je krasne le fakt panu bohu za chrbtom.Uvidis,snsd sa ti to ppodari vyriesit.Ak nie prid ja ti to urobim,nie som sestricka,ale mne to nerobi problem 😀

miselinik
12. dec 2006

Vďaka vavka33 za pozvanie a je možné, že to využijem. 😀

vavka33
12. dec 2006

o.k.Sa tesiiiiiim 😉

janinah
13. dec 2006

Ahojte, nečítala som všetko, ale mám iný názor. Mojim dvom dcéram som dala nastreliť náušničky až keď o to samé požiadali, asi tak 10 rokov mali vtedy. Dovtedy im to vôbec nechýbalo a ani mne nechýbal ten stres pri prepichovaní, starostlivosť o také malé uško a prípadné komplikácie.Aj sama som ako sestrička pár krát prepichovala uši, ale len dospelým, deti som posielala za detskou lekárkou.A ešte perličku, niežeby som tomu verila - kdesi existuje nejaký primitívny kmeň, ktorý presne vie ako prepichnuť ušnicu a tým spôsobí neplodnosť- je to ich antikoncepcia. Tým ale nikoho neodradzujem, nech sú vaše malé krásavice s náušničkami ešte krajšie.

bluff
13. dec 2006

Ja len viem ze ked som si dala nastrelit dodatocne nausnice asi v 14. rokoch, mala som s tym strasne problemy. Dierky po prepichnuti nahnisali, vznikol podkozny hnis a horko - tazko sa to liecilo asi pol roka. Nakoniec zrastli. Pritom mam nausnicky od uplneho malinka 🙂 a samozrejme si nepamatam ziadnu bolest a nemala som vraj ziadne problemy. Nausnice mozem nosit rozne, nemam alergicke reakcie ani ked to je len abycajna bizu. A som velmi rada, ze mi dala mama uska prepichnut ako malemu babu. 😀 (a s tou plodnostou no neviem neviem 😉 😉

vavka33
13. dec 2006

Je kazdeho vec kedy da svojej dcere prepichnut uska,len teraz je doba,ze vsetko je zle.Niekedy sa prepichovali hned v porodnici a teraz uz je to skodlive a neviem co,pritom ja zijema som aj plodna.Okrem toho som si sama prepichla dalsie 3dierky sama ako pubertiacka a nic mi nebolo a tak isto aj kopu inych bab a chalanov,aj moj manzel ma 3 dierky v uchu a aj brat.
A neviem preco hovoria vsetci o nastrelovani,vsak si to dajte spravit klasickou ihlou v nemocnici,snad ked vedia pichat injekcie do zil ucho prepichnut zvladnu.

janinah
13. dec 2006

Žienky, veď to o tej plodnosti som tam dala len ako perličku, keby to bola pravda, tak už je to biznis pre gynekologov , prepichovali by naše u



Žienky, veď to o tej neplodnosti som dala len ako perličku k danej téme, keby to bola pravda, tak nám gynekologovia namiesto receptov s antiko prepichujú ušká.

vavka33
13. dec 2006

Je nam to jasne Jani 😀