Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

denkolc
26. jún 2009

Moja skúsenosť s prepichom ušiek - vynikajúca....dala som to robiť detskej sestričke u pediatričky na Mýtnej poliklinike v Bratislave (vzadu je taká "terasa" a v posledných dverách - má tam aj oznam, že prestreľuje ušká)...

Takže zakreslila, prestrelila, plač 2 minúty, dostala dočasné náušničky s chráničom zozadu (miesto kovového šróbovacieho uzáveru niečo z plastu) a za 2 mesiace jej môžem dať normálne...žiadna krv, žiaden stres, žiadne problémy, dávam jej Framykoin, ale má to fakt kráááásne...

Náušničky sú z chir. ocele a zmiešané so striebrom alebo zlatom (kto ako chce) s pekným kamienkom uprostred, no páči sa mi to..🙂))) Cena nejakých 15E dokopy všetko...

Mám aj kontakt, keby dačo, píšte do IP...:o)

katka1981
27. jún 2009

Ja som dala nasej dcerenke prepichnut uska v porodnici na Antolskej v den nasho odchodu domov, t.j. na 4. den a krasne sa jej zahojili, ziadny zapal, nic, absolutne bezproblemove hojenie, ziadna extra starostlivost o uska.

dadra
29. jún 2009

ahojte, dnes sme dali nasej 8-mesacnej Stelke nastrelit nausnice v jednom kozm. salone v KE, neplakala ani minutku a nestratila ani kvapku krvi. Dufam, ze sa nevyskytnu ziadne komplikacie.

sweetberry
29. jún 2009

ja som dala asi v 10 mesiacoch nastrelit sama som si naznacila na uskach kde chcem nausnicky bodocky bola to chvilocka a neplakali sme 🙂))ani jedna 😀

cil
30. jún 2009

dadra, kde to bolo?

onbar
30. jún 2009

ahoj holky urcite tady ten dotaz uz padl ale potrebovala bych z vasich zkusenosti poradit kdo jste nechal miminku nastrelovat nausnicky kde jste byli? Jsem z Prahy....
Nevim zda k nejake detske dr. ktera nastreluje (ale v Praze)? Moc dekuji

dadra
5. júl 2009

cil.. boli sme na hlavnej vedla rest. vevericka

plami
6. júl 2009

🙂 Já nechala píchnout náušničky v den propuštění z porodnice, malá u toho brečela a já s ní, cca 10 dní jsem jí to otírala heřmánkem a promazávala dermazulenem a je to v pohodě. moje dětská doktorka se pak taky divila, že je v porodnici píchají tak brzy, že se to správně nemá...ale co člověk, to jiný názor, stejně jako co mimčo, to jiná reakce...já jako dítě propíchnutý uši neměla, moje mamča mi to nechala udělat až někdy v 10 letech...a to byla bolest🙂 dodnes si pamatuju to křupnutí, když mi jehlou prorazily ucho.....takže jsem raději pro nechat to udělat co nejdřív, dokud ty mimča tu bolest tak moc nevnímaj---

ivi1
6. júl 2009

tak napíšem aj svoj názor...a na čo su babetkam nausnice 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ????Ja som mojej malej nedala a potom čo tu citam som aj rada,ked bude velka nech sa sama rozhodne.... 😝

kiva23
6. júl 2009

Ahojte. Mam dcerku ma jeden a pol mesiaca a neviem kedy je vhodne dat dietatku nausnicky a ci prepichnut ci radsej nastrelit. a kde to robia?

marinka
6. júl 2009

kiva, my jsme dávali malé naušničky, když měla asi tři měsíce. Určitě je lepší nastřelení, bolí to mnohem míň 😉

kiva23
6. júl 2009

Diky marinka 🙂

agnes28
8. júl 2009

ahojky. má tu niekto skúsenosť s nastreľovaním náušníc ročnému alebo staršiemu dievčatku? my ešte nemáme náušnice a trochu sa toho bojím 😅

blanco
8. júl 2009

My sme dávali prepichovať naušince asi po 3tyždnoch ale niektorý dávali ešte pripichnúť v pôrodnici pred odchodom domov.

mauska
8. júl 2009

My jsme dali malé nastřelit náušničky ve třech měsících, asi 5dní po očkování a v pohodě to zvládla, plakala míň než u očkování a za chvilinku byla v pohodě, ani krev jí netekla. Už je to asi3týdny a má to hezké, ani to nehnisá, nic. Dělala nám to dětská doktorka. Jsme spokojená a příště bych to udělala taky tak, tzn. brzy a nastřelit.

dagina
8. júl 2009

Ahojky, přesně před týdnem jsme nechali malé nastřelit náušnice u dětské mudry, velice mě překvapilo jak to malá v pohodě snášela, víc vystresovaná jsem byla já s manžou. Plakala jen jak jsme ji s mudrou držely, nastřelení byla vteřinka, manža si ji hned vzal a malá byla OK 🙂.

Agnes, máš nejvyšší čas, ještě z toho nebude mít úplně rozum. 😉

matilko
8. júl 2009

daginka ahojik 🙂 my sme dávali naušničky presne v piatok minulý týždeň 🙂 ale pichali sme ušká ihlou, bola to rýchlovka, malá plakala, ale u mňa sa rýchlo utíšila a potom už bola v pohode. Krásne sa jej to hojí, nemá tam ani hnis, mažem na noc framykoinom a sem tam opláchnem hermankom 🙂 Hlavne som rada, že to máme za sebou! Bola som strašne vystresovaná.

agnes28
9. júl 2009

ahojte, no tak ja som to dnes riskla, zavolala doktorke či môžeme prísť a už máme náušnice nastrelené🙂 bolo to v pohode, síce plakala no ale hneď ako bolo po tom tak bola kľudná. ja som sa bála asi viac než ona, nevedela som či sa nebude moc vrtieť a tak... ale pohodička 😀

monkap
9. júl 2009

ahojte,
my sme boli dnes dat prepichnut uska ... malicka len trosku zaplakala ... som rada, ze uz to mame za sebou, bo som sa toho veeelmi bala ... ale mala to statocne zvladla 🙂

betka1
9. júl 2009

v Anglicku je vo vacsine skol a skoliek zakazane nosit nausnice, takze pojdu pekne dole.

mishusha
10. júl 2009

baby, mozno to tu uz bolo, ale hladat to na tychto 43 stranach...to nezvladam 😒
chcela by som len vediet, kde ste babulam kupovali nausnice...ci normalne v zlatnictve, alebo ste aj cez internet...ak by ste mi mohli poradit, ake stranky... zacinam len sondovat... tak sa nejak nevyznam.... malej chcem dat nastrelit, takze najprv bude mat asi tie docasne...a potom uz take stalejsie... len rozmyslam, ci su mensie nez tie zenske, ci robia speci pre deturence???
dakujem za kazdu odpoved 😉

luba142
10. júl 2009

mishusha normalne kup v zlatnictve a ano su mensie nez zenske ved ti ukazu a mozes si vybrat ja dam tiez malickej nastrelit aj starsej sme tak dali zda sa nam to setrnejsie

saska.t
10. júl 2009

mshusha nastrelovacie tami ponuknu priamo tam kde vam to budu robit, netreba sa ponahlat s ich vymenou my ich mame dodnes a su krasne a plne nam vyhovuju 😉

matilko
10. júl 2009

mishusha, my sme dostali naušky na krste, sú také závesné, aby sa s nimi dalo pekne točiť a sú o dosť menšie, ako ženské. PRedpokladám, že ich kúpili v zlatníctve.

eatygrenee
20. júl 2009

Ahoj, malé je 7 týdnů a dnes jsem jí nechala píchnout náušničky. Doktorka nám řekla, že čím dříve, tím lépe.... náušničk yjsem jí chtěla dát proto, aby si je pak v dětství nebo pubertě nepropichovala někde sama na záchodě, když je nebude chtít nosit, je to její vůle a nechá si je zarůst.. Čím jste to čistily a mazaly? framykoin a líh?

evuse
20. júl 2009

Ahoj Eatygrenee, já je dceři nechala minulý týden nastřelit ve studiu, kde se tím speciálně zabývají .
Shrnu co mi říkali : framykoin je antibiotikum, tudíž používá se pouze na zánět, ne jako prevence, zbytečně se tak tělo stává proti antb.rezistentní. Lihem, ani ničím podobným neotírat, zbytečně se to pak vysušuje. To co z dírky při hojení vytéká (tedy pokud to není hnis, s tím samozřejmě jít k doktorovi) stačí otřít/odstranit vatovou tyčinkou namočenou třeba jen v převařené vodě. A náušničkama občas pootočit. Jinak prý není potřeba nic jiného dělat. Dcera to má nastřelené týden, jen jí je občas pootočím, nic jí z toho neteče, ani to nemá červené, doufám, že to tak půjde i dál 😉

edusik
20. júl 2009

dnes sme malej dali prepichnut uska klasicky, plakala ale hned ako som ju vzala na ruky asi po min. prestala a zaspala. stale je kludna tak som zvedava na noc, ale asi bude dobre ked do teraz bolo... akurat sa bojim prveho cistenia s tym liehom ako sa jej dotknut... asi to dam urobit muzovi...

zuzana030
20. júl 2009

my sme nečistili liehom, ušká jej po prepichnutí natreli framikoinom a doma som mala potierať repíkom alebo harmančekom, používala som na to paličky na ušká, ale tie hrubšie pre mimi, ktoré s adajú kúpiť v dm-ku
a máme super zahojené, žiadny zápal
naušničkami treba otáčať, a zasušené v žiadnom prípade netrhať z uška, ono to odpadne samo a po navlhčení tou tyčinkou sa to na to nalepí a očistí, tak držím palčeky,
my to už máme za sebou a sme kráááásne

eatygrenee
21. júl 2009

my jsme se dnes probudili a náušničky byly dost přetočené a anešlo s nimi pootočit, tak jsme je navlhčili a pootočili, to bylo breku :( a i trošku z toho jednoho tekla malinko krev :(tak jsem okolí vyčistila lihem a namazala framykoinem.
evuse: nevím, zda je velký rozdíl mezi nastřelením a propíchnutím klasickým, ale nám Dr. řekla, že tu framyk. mast máme určo mazat 2x denně pravidelně! právě jako prevence!Já když jsem měla ve speciálním studiu piercing tak mi taky nakázali preventivně mazat

eatygrenee
21. júl 2009

A když bylo ouško trošku od krve, čím jiným to vyčisit než-li lihem? je to zároven i desinfekce-.... 😖