Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

paja2180
27. aug 2009

U nás ve Zlíně píchají naušničky přímo v porodnici. Chtěly jsme to tak původně udělat, ale babča se nabídla, že je koupí vnučce jako dárek, takže jsme to tam nestihly. Naše malá má 5 týdnů a včera jsme přišly s naušničkama namočenýma v lihu k dětské dr. a ona je propíchla. Prý není nač čekat. Malá si chvilku poplakala, pak jsem ji v čekárně nakojila a ona na to zapomněla. Sestřička ji dala čepičku, kterou měla 24 hod. aby se to uklidnilo. Dnes po oddělání čepičky má Eliška ouška klidné, bez reakce. Takže spokojenost. Potíráme Framykoinem. Myslím, že starší dítě si na to víc sahá než se to zahojí, malé miminka o tom vůbec neví. Pokud budeme mít další dítě holčičku, necháme propíchnout hned v porodnici.

alca31
27. aug 2009

Naše doktorka mi doporučila píchnout náušnice až ve 3 měsících - po očkování tetanu. Nakonec jsme byly ve 4 měsících na nastřelení a úplně v pohodě, měla uši zarudlé asi 2 hodiny a pak v pohodě. Žádná krev, nic. Malá trochu plakala, ale spíš z toho, že jsme jí drželi hlavu a to se miminkům nelíbí. Zatím má ty nastřelené náušnice z titanu a po dvou měsících je můžu vyměnit za zlaté, pokud budu chtít.

zuzankast.
28. aug 2009

ahoj, mě doktorka také doporučila naušničky až po druhém očkování hexa - to nás čeká za dva týdny. Mám z toho ale obavy, malá si mně ouška už teď, když usiná nebo se nudí ☹ slyšela sem, že je dobré dávat čepičku, ale to ji mám v ní mučit 24 hodin denně několik dní? Není nějaká spec. čepička?Kdybych uměla háčkovat, snad nějakou uštrikuju 😀

jasminet
28. aug 2009

prave kvoli tomu tahaniu a chytaniu usiek sme malej nechali prepichnut uska este v porodnici, pred odchodom. malu mi sestricka zobrala a za 3 minutky priniesla, mala zalepene uska a spokojne spala. dnes ani nereaguje, ked jej tie nausnickxy pretacam... 🙂 2x denne som jej to potierala framikoinom...

alca31
28. aug 2009

Jenže to je nějaký krajový, to píchání v porodnici. Rodila jsem v Kolíně a tam se náušnice nepíchaj, nebo mi to ani nikdo nenabízel. U nás píchá nebo nastřeluje skoro každá dětská doktorka.

xkolie
29. aug 2009

zuzankast- nám taky doktorka řekla až po druhém očkování, že je tam menší riziko reakce na zlato, tak jsme je nechali píchnout předevčírem, sice řevu, jako by jí ty ouška trhali, ale za půl hodinky už spinkala a o ničem nevěděla. Ale protože si taky často sahala na ouška, tak jsem měla strach, že jí to bude bolet, ale vůbec ne, ten první den, měla čepičku, ale večer jsme jí sundali a bylo to v pohodě, na dotek jí to vůbec nebolelo, takže si na ně vesele sahá dál.Takže bych se toho nebála. Čistit máme jenom lihem, žádný mastičky, ani framikoin ne, to prý pouze, kdyby se jí to nějak zanítilo. Ale původně jsme jí je chtěli nechat nastřelit, ale prý se po tom nastřelení ta dikra nezahojí tak jak má, tak nevím.

beatka11
30. aug 2009

my jsme také píchali naušničky až v 6.měsíci nedali nám je v porodnici kvůli nízké porodní váze a potom se nepíchají před hexou nebo jakým koliv očkování. bylo to v poho trošku zabrečela a pak už byla úpně v poho a ani o nich neví,já si myslím,že je nejlepší co nejdříve než bude tolik všímavá a bude si za ně tahat.

nadulici
30. aug 2009

moja mala ma uz 10 mesiacov, chcela som sa opytat ci ma niektora z vas skusenost s prepichovanim usiek v podobnom veku, alebo ci niekoho nepoznate kto tym presiel.
uprednostnila by som asi nastrelovanie, ale neviem ci sa mam na to vobec dat, alebo radsej pockat kym nebude starsia a bude uz vediet co sa bude diat a co ju caka... 😕

zuzankast.
30. aug 2009

tady je v porodnici také nepíchají..Myslím že bez čepičky se neobejdem, protože si za ta ouška tahá opravdu často.Taky jsem pro, dát je co nejdřív, snad už se dočkáme.

susica
7. sep 2009

ahojte dievcata,nevie mi niekto poradit kde sa daju nastrelit nausnicky 5 mesacnemu babatku v ziline?moj usny len prepichuje a ja chcem dat nastrelit....ci to robia len kozmeticke salony? dakujem za odpoved

lotris
7. sep 2009

My sme malej dali prepichnut uska ked mala 4 mesiace. Tu kde zijeme to nerobia takze sme museli pockat az nam to urobia na Slovensku. Zdravotne sestry ju vzali a hned aj doniesli, mala plakala, ale len chvilu. Ked mi ju podali tak uz ani nevedela ze jej nieco robili. Take male babo na to hned zabudne a hlavne si to este nevedia chytat tak sa to dobre hoji. Tak myslim ze cim skor tym lepsie. Nastreluju sa nausnice co maju ostrí hrot na konci takze by to mohlo tlacit pri spanku. Ani som nepocula zeby mimcom nastrelovali nausnice.

bzucinka
7. sep 2009

My sme dali hned pri odchode z porodnice. Aj ked som vtedy mala trocha vycitky, tak teraz to nelutujem vobec. Mala si vtedy nevedela ani chytit uska a pod. Teraz si to neviem predstavit. Aj ked to bol 1 tyzden boj a slzy,myslim, ze neskor by to mohlo by trosku komplikovanejsie.Ale nemam ani nic proti nazoru, ze dieta sa ma rozhodnut v neskorsom veku samo. u nas to bolo take rozhodnutie narychlo, co nelutujeme...

gabik76
8. sep 2009

Ahojky,tady je seznam lékařů,nejen,kteří nastřelují nušničky,my také byli a v pohodě 🙂
http://www.nastrelovaci-nausnice.eu/kde.htm

janakla
12. sep 2009

Ahoj, jak dlouho se můžou nechat v oušku nastřelené naušnice z lékařského kovu (střeleno u mudr)?
Vím že je můžu vyměnit po 14 dnech od nastřelení, ale nevím jak dlouho je můžu nechat, nebo zda je lepší je vyměnit za klasické? Pecky se mi na mimču moc líbí, tak bych jí je chtěla nechat, ale nevím, jestli to není špatně?
Poradíte?

prsky
13. sep 2009

janakla..ja som dala dcerke nastrelit pred mesiacom a pol a sestricka mi hovorila, ze jej dcerka ma tie nausnicky v uskach uz 3 roky 😉 takze podla mna mozu byt dovtedy, kym vam vyhovuju

nadulici...nasa Lala mala 8 mesiacov pri prestrelovani a inak ako prestrelit by som ani dalsej dcerke nedala - bolo to rychle a zaplakala iba chvilu, aj to len preto, ze nema rada, ked sa jej dotykaju cudzi ludia...viac revala ked sme jej so sestrickou fixkou kreslili bodky na uska 😉

martinka1981
14. sep 2009

Ahojte,Prsky kde si davala nastreliť naušničky malej? Ja by som tiež chcela dať len neviem kde,poradte niekde v BA. Dakujem.

evinkaa
14. sep 2009

Holky, tak my jdem na nastřelení ve čtvrtek, tak nám držte palce.... Přítel teda půjde se mnou, ale malá nemá doktory moc v lásce, tak to bude asi dost hrůza... 😒

patricia1971
14. sep 2009

martinka Ústav lekárskej kozmetiky,je to pri Draždiaku v Petržalke,tu máš link,ja som bola spokojná,na stránke sú čísla,ceny,no všetko....pa
http://www.ulk.sk/

dadkag1
14. sep 2009

Ahojte babulky ja som dal mojej malej nausnicky nastrelit ked mala tri tyzdne a je to asi najlepsi sposob babatko nic poriadne neboli a je to raz dva a ziadna krv a a ni plakanie , iba troska a dierocky sa krasne hoja .
Pocula som ked u mojej doktorky prepichovali a bolo to nieco strasne .
Tak ja odporucam nastrelit.

evinkaa
14. sep 2009

dadkag1: Mně právě dr říkala, že jí je mám nechat nastřelit až po posledním očkování v 6-ti měsících, tak jsem poslušně čekala. Taky jsem četla, že je to lepší dřív, ale poslechla jsem dr, tak uvidíme, jak ve čtvrtek pořídíme. 😝

aponchie
14. sep 2009

nausky se nedavaji kdyz nema dite hexu?

dadkag1
14. sep 2009

sranda nieco take prvy krat pocujem

aponchie
14. sep 2009

ja to slysela ted dvakrat..prej pokud neni ockovana tak ji to nikdo nepichne zatim..kvuli infekci a tak.

ulidark
15. sep 2009

My už máme taky náušnice. Dr. je nastřelila týden po očkování ve 4. měsíci. Malá plakala tak minutu a ouška jsou v pohodě. První 2 dny jsem to natírala lihem, ale už na to kašlu. Už je to teda ženská a obrovská kočka.

aponchie
15. sep 2009

no prave..ja vim ,ze se tomu kazdy divi,ale nikdo nepsal,ze by je mel pred prvnim zakladnim ockovanim 😎 zitra jdem na poradnu optam se

lily1983
15. sep 2009

ja chcem dat malej tiez, len neviem, ci nastrelit alebo prepichnut??? ma tri mesiace..alebo mam počkat??

aponchie
15. sep 2009

nastrelit

susica
16. sep 2009

dievcata naozaj nikto nevie kde v ziline nastreluju babatkam nausnice?dakujem

rose86
16. sep 2009

nasej malej prepichli uz porodnici. a plakala len trosku.

evinkaa
16. sep 2009

susica: Mrkni na http://www.nastrelovaci-nausnice.eu/kde.htm, tam bys to mohla najít.