Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

zuzankast.
22. sep 2009

A dr ne že by tam nepustila jen mě, ona vyhání nekompromisně všechny maminky. To jen pro upřesnění 😎

aponchie
22. sep 2009

tak takhle pises az ted predtim o tom nebyla ani hlaska a podle toho jak pises mi prijde ,ze se prehnane bojis 😀 to je fuk ..koncim

zuzankast.
22. sep 2009

tenhle dodatek sem než se objevil ten tvůj "tak proc nechce lekarka at tam jdes" ... napsaly sme to asi zaroveň

Já se tu nechci hádat, tady se řeší "náušničky" 😉

zuzanale
22. sep 2009

Ahojte tak ja pridávam svoju skúsenosť my máme náušničky týždeň nastrelovala nám kozmetička keďže u nás to doktori nerobia max tak prepichujú a to som nechcela po skúsenosti so staršou dcérkou potom to hnisalo a bolo zapálené .... tentoraz padlo rozhodnutie na nastrelenie a myslím že nieje čoho sa báť malá si hopala tatikovi na kolená pani poznačila fixkou priložila pištoľ a bolo samozrejme plač bol ale veľmi rýchlo sa ukludnila a už sa zaujímala o iné veci naokolo , čo sa týka hojenia tak je to super žiadny hnis, krv nič zapálené a tie náušničky majú tú výhodu že si tam nestrčí prštek a nepotiahne ako staršia tým pádom si neublíži a po mesiaci môžme vymeniť aj keď som sa ešte nerozhodla či ich vymením

misicka85
22. sep 2009

Zuzankast - naše dr. taky vyhání maminky z ordinace když píchají náušničky....

Nastřelovat jsem byla v kadeřnictví, nastřelovala je přímo paní vedoucí, celé to trvalo asi 5min,takže super!!! Taky jsem jí náušničky ještě neměnila a asi jí je nechám, jsou moc hezké 🙂

drozdik78
22. sep 2009

caute maminky asi to bude blba otazka aj ja riesim nausnick pre malu, ale ked davate nastrelovacie nausnick tak tie sa kupuj normalne napr. v zlatnictve ci....?

evinkaa
22. sep 2009

drozdik78: Náušničky měli přímo v ordinaci, mohli jsme si vybrat, jaké chceme. 😉

zuzanale
22. sep 2009

drozdik zvyčajne si môžeš vybrať vzor náušničiek tam kde nastrelujú sú v cene a používa sa chirurgická ocel tá je antialergická my máme napr malinke zlatené kvetinky s mini kamienočkom 😉 vymeniť ich môžeš po mesiaci ak budeš chcieť ale nemusíš takže cesta do zlatníctva ti zatial odbúda.....

zuzankast.
23. sep 2009

A jak se vám dírka čistila, po nastřelení naušniček? Slyšela jsem že to jde špatně.

jdem na to píchnutí, protože u nás nastřelují jen ve zlatnictví a tam já s malou ne e.

lilithka
23. sep 2009

Ahojte,
měla jsem dilema, jestli nastřelit, nebo nechat píchnout. Ze začátku jsem byla pro nastřelení, ale pak jsem viděla holčičku s těma tečkama, a i když tam byl kamínek, moc se mi to nelíbilo, když od babičky máme krásné kytičky z bílého zlata. Ale to není ten hlavní důvod. Kámoška mi říkala, že nechali neteřince naušnice nastřelit, po tom 3 měsíci, ale vyměnit se jim to povedlo až měla rok, protože to prý bylo strašný divadlo!! Což se nedivým, taky jsem si kdysi nechala nastřelit dírky navíc, a pak když mi měnily ty tečky za kruhy, no to byl pro mě porod.
Prý na chuderce malé klečela celá rodina, tak se jim to nakonec povedlo. No na to já bych neměla srdce. Vy jo? Při nastřelení jsou to vlastně dvě bolesti, nastřelení a následná výměna. Při píchnutí je to hned vše najednou.
Včera jsem byla u dětské, je to bývalá primářka, je už staršího data,a říkala, že to pichnem hned za 14 dní, že nebudem čekat po očkování, že čím dřív, tím líp pro malou, že tu bolest ještě nebude tak vnímat, a doporučila mi to propíchnutí, že při nastřelení jsou ty dírky menší a musí se někdy potom holčičce v pozdějším věku protahovat znova a další důvod ta následná výměna.
Myslím si, že když jsme to zvládly my všechny vydržet jako mimča, tak to ty naše zlatíčka taky zvládnou. S nama teda bude muset jit manža, aby mě chlácholil, jak jí to budou píchat. Samozřejmně u toho být nemůžu, to by mě asi sbírali ze země 😀
Takže toť můj názor, pa

kay
23. sep 2009

ahojte,
já nechala Stele naušnice píchnout normálně kanylou u dr. Byl to řev děsný, jednu chvíli jsem i litovala, že jsem to udělala.. ale pak jsme to nějak přežily. jen už je má od 9.9. a pořád to má zarudlé a asi trochu hnisá. Pořád mažeme mastí, dostali jsme už druhou ale změna moc velká není ☹ tak doufám, že to nebudeme muset vyndat. občas se jí taky naušnice protočí tím tlustším uzávěrem do dírky a má to tam pak vražené, jednou jí z toho tekla i krev ☹ možná bych příště nechala píchnout dřív nebo pak až bude mimčo chtít samo 🙄

bibi1711
23. sep 2009

Ahojte kocky,
nemate niekto kontakt na nastrelenie nausnic v Ba Ruzinov...nasa lekarka neprepichuje a neviem kam mam ist. Dakujem

llaayllaa
23. sep 2009

ahojte 🙂 my sme tiež dali radčšej malej prepichnut uška,a to hned v ten týžden ako sme prišli domov z porodnice,a naštasie nebol žiadny problém,potierali sme uška viackrát denne liehom,ako nám dr,nakázal a pekne sa nám to asi behom dvoch týždnov zahojilo,no samozrejme aj my sme mali z prepichovania obavy,teda hlavne ja,a aj toho revu tam bolo habadej ☹ ,ale po ceste domkov od dr.,mi už moje srdiečko buvinkalo,neviem,možno to bolo lahšie,preto,že tamarka bola ešte úplne maličká a preto sa to aj v pohode zahojilo,neviem,ale myslím,že čím skor date prepichnut ušká,tým lepšie 🙂 a z nastrelovaním nemám žiadne skúsenosti,tak 😲 🙂

lilithka
23. sep 2009

moje mamka říká "mazat sádlem" Prej to strašně pomáhá. Teda aspon nám se švicou to pomohlo prý.

zuzankast.
23. sep 2009

Jé, kdyby s námi šel manža, možná by tam sbírali jeho 🙂 nebo by malou při prvním ubreknutí vzal a utek 😅 No zítra nás to čeká, tak pak napíšu..

zuzanale
23. sep 2009

no po nastrelení u nás to má suchučké čiže len raz za deň pretrieme detolom a hotovo ... lilithka aká malá dierka v ušku 😠 my v pohode môžme náušničkou hýbať dopredu dozadu aj ňou pokrútiť čo je vlastne aj potrebné a to sádlo no okrem liehu a nejakej antiseptickej mastičky by som na to nedala nič.....
pri staršej sme jej dali prepichnúť ako mesačnej dokonca v ambulancii na krčnom a stále bolo kopec hnisu, si to ťahala takže aj krv a červené nezahojené aj napriek permanentnému čisteniu ešte 3mesiace takže nikdy viac....

zuzankast.
24. sep 2009

ahojky,
Tak naušničky v pohodě,celé to trvalo asi tři minutky, pobrečela si Julinka když jí to píchaly a pak hned byl klid, asi dvě slzičky ukáply, taťka jak je pak viděl,když jsme přišly do čekárny, málem brečel taky, prej 😅 A pak hned usnula. Snad se budeme dobře hojit a jsem moc ráda, že jsem tam byla s malou.

evinkaa
24. sep 2009

Zuzi, tak to moooc gratulujem k náušničkám !!! Hlavně, aby se to hojilo. 😉 My problém po nastřelení nemáme, vše super. A o problému s výměnou náušnic po nastřelení nikdo z mých známých prozatím neměl, tak doufám, že to tak bude i u nás. Nechám jí ty nastřelený tak 2 měsíce, docela se mi líbí a malá si za ně nemůže tahat. 😉

zuzankast.
24. sep 2009

díky evinko! nejradši bych malé nechala ještě čepičku, ale sestra řekla, že to není nutné.. ona je jí stejně už menší a ouška jí lezou ven 😔
Jinak pošlete nám bodíky? Díky předem 😉
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9592

zuzankast.
25. sep 2009

tohle si nemůžu nechat pro sebe.. dnes jsem Julince protáčela naušničky dírkou, tak opatrně, aby ji to nebolelo a ona se tomu normálně začala nahlas smát, jako bych ji lechtala 😀 😀 😀

lilithka
25. sep 2009

zuzanka, gartuluji k naušničkám, kéž by to u nás proběhlo taky tak hladce!!!

zuzankast.
4. okt 2009

Tak hlásim, že naušničky v pohodě skoro zahojené 🙂

lilithka a kdy na ně jdete?Budem držet pěstičky 😉

dicinka1
4. okt 2009

ahojte..tak ja som rada,ze nasa emmka ma uz naušničky...ma to za sebou..a myslim,ze teraz by viac vnimala tu bolest..ako ked bola malilinka...a teraz by sa aj viac hemzila...a bola mi nervozna..lebo je riadna nerva..ved ma byt aj pokom..ved obaja sme riadny nervaci 😵

zojana
5. okt 2009

ahojte mamičky....mám týždňovú dcérku Tadeu, a náušnice jej dali na ušká už na oddelení šestonedelia...nieje to žiaden problém a tak malé dieťa si to ani neuvedomi..a už je kočka 🙂 😉 🙂

lucicek1
5. okt 2009

Ahojte mamicky chcem sa opýtat či neviete od kolkeho mesiaca sa daju naušničky nastreliť.Ja som tiez mojej malickej nedala prepichnut uška v porodnici co velmi lutujem a teraz jej nechcem robit tolko bolesti u pediatricky podla mna je to strasne drasticke ako u mesiara 😒. Radsej by som jej dala naušničky nastrelit...

tymothy
5. okt 2009

lucicek1 - tak tohle nevím, ale řekla bych, že je to asi stejné jako s propíchnutím, že tam žádné věkové omezení nebude. Já jsem nechávala malé ouška propíchnout. Je pravda, že jsem nejprve uvažovala také o nastřelení, ale v okolí jsem nenašla nikoho, kdo by to dělal. Nakonec to tak hrozné nebylo, Magdalenka sice plakala, ale spíš pro to, že ji drželi hlavičku. A když jsme vyšli z ordinace, už o ničem nevěděla. Mě nechávali naši píchat uši až asi v 5 letech, a také vím, že to žádný drasťák nebyl. Pamatuji si z toho akorát, že jsem seděla na židli a pořád čekala, až to píchne, ale ono to nepíchlo a náušničky už jsem měla. Takže to asi vážně nebolelo. 😀

vevusiatko
23. okt 2009

Baby viete mi niektora poradit kde v BA nastreluju nausnicky??? A ako to prebieha a vsetko okolo?? Nejake pozitivne ohlasy???

monnaliza
26. okt 2009

Ahoj rybka 27 a ostatné kočky,

ja ešte síce malú nemám rodím až v januári, ale zablúdila som na túto stránku, lebo som pri mojej dcére staršej mala problém - nikto jej tie ušká prepichnúť nechcel. Preto sa Ťa chcem opýtať v ktorej nemocnici si bola? To som ešte nepočula, že to urobia v pôrodnici. Malej to nakoniec urobila jedna sestrička za bonboniéru , ušká jej nehnisali, bolo to v pohode. Asi naozaj ide o šťastie a tie náušničky teba - ak sú staršie dať vyčistiť a dať do liehu. osobne si myslím, že čím skôr tým lepšie. Robia to síce na plastickej jednodňovej, ale zase trepať sa tam s malou - na to nemám chuť. Takže neviem ako to urobím. Ja som z Košíc

lucia.
26. okt 2009

v jednej porodnici davaju nausnicky uz pri odchode z porodnice 🤐 - nie je to skoro? 😕

martulikk
26. okt 2009

Ahoj holky, chtěla bych se s váma poradit. Zítra jdeme na první očkování hexou. Byla jsem dnes doktorce odnést naušničky, aby je na zítra mohly připravit. Sestřička mi ale říkala, že by to nechala až tak 14 dní po hexe. Prý toho píchání bude i tak dost, ale jestli chci, že jí je píchnou. Tak nevím, nechci to moje zlatíčko trápit. Po pravdě, víc se mi líbí bez těch naušniček, už jsem si na ty malý ouška tak zvykla... Ale vím, že by mi dala co proto, kdyby se pak nemohla parádit jako každá holčička 😅 takže do toho určitě jdem, jen nevím jestli ještě nepočkat... Jinak u nás v porodnici je také píchají, ale to mi přišlo opravdu moc brzo, navíc ty naušničky by na těch mini ouškách byly obrovský.