Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

sakura77
13. mar 2010

radi,nam poradila ze aspon 24 hodin do liehu dat
bersu,ja som tiez nikdy nezniesla nic okrem zlata-ako mala-ale vtedy sa u nas take ze bez obsahu niklu a podobne kupit ani nedali,len vselijake "bižudivočiny",takze sa ani necudujem ze to nase usi nezvladli 😅
my mame nastrelen odvcera,zidna krv,ziadna chrasta,ziadne zacervenanie,nic,malej som ich vecer aj rano dezinfikovala liehom a pootacala a ani nepipla,uplne v pohode...to ze je mily a zlaty pan doktor moc od bolesti neochrani 🙂 😉 ale jasne ,je to len tvoja vec a tvoje rozhodnutie,malinka si to aj tak pamatat nebude 😉

hanka274
13. mar 2010

presne tak...a este by som si aj toto citala, 2 strany dozadu, o tomto som stale pisala... ja som zazila obidve moznosti a neni o com...

clostilka • 1d • 22. feb 2010 o 21:25
Zruš ahojte maminy ja som zdravotník a niekoľko krát som držala dievčatká pri prepichovaní ušiek - je to pekný "masaker"! detičky pri tom veľmi plačúm tečie veľa krvičky o ušká sa treba potom intenzívne starať, dezinfikovať, natierať mastičkou, pretáčať, deti citlivo potom reágujú na dotyk uška. Ja som svojej dcérke dala náušničky nastreliť za pár € - 8€ (a to som mohla mať prepichnutie zadarmo), malá zaplakala len keď sa zľakla nastreľovacej pištole, sedela mi na kolenách, nemuseli sme ju držať - bolo to s úsmevom na tvári a po mesiaci sme jej vymenili naušničky z chirurgickej ocele za biele zlato. S uškami sme absolutne nič nerobili. No a ešte k tomu, že kedy je najlepšie náušničky nastreľovať - čítala som článok v Mama a ja od Doc. Chovancovej z perinatologickeho centra v BA a ona hovorila, že naušničky až od ukončeného 3 mesiaca dieťatka , lebo sa dovyvíjala imunita dieťatka a lepšie je ušká prestreliť ako prepichnúť, je to menej traumatizujúce a na chirurgickú ocel je menej alergických reakcii - ja som to tak urobila a som veľmi spokojná, potvrdilo sa mi to. Súvislosť s očkovaním tam nebola spomínaná, ale mi sme mali za sebou len prvé očkovanie hexa vakcínou a prevenarom a je to OK.

vedvies
13. mar 2010

ahojte
ked budem mat raz druhu dcerku, tak jej nausnicky dam prepichnut az na jej ziadost. Pri Ninke som urobila chybu - prepichli jej uska az ked mala 3,5 - skoro 4 mesiace a teda mozem povedat, ze zo spaveho babatka sa stalo nespave a zle zaspavajuce. Mozno by bola taka aj bez toho, ale to neviem! Som presvedcena, ze to bolo kvoli prepichnutiu, vlastne zo spanku ju prebudila velka bolest a uz na to nezabudla. Vzlykala mi vtedy 4 hodiny v kociku zo sna 😢 . Uz nikdy viac ... dufam, ze druhe bude chlapcek 😅

hanka274
13. mar 2010

vedvies, pretoze ju to riadne bolelo, stipalo....a to si jej dala robit ked spala???????????????

janafab
13. mar 2010

Ahojte, ja chcem len prispieť mojou skúsenosťou, moja dcéra mala v utorok 5 mesiacov a v stredu som jej dala prestreliť ušká, nič nezmeškala, myslím že vek akurát, nebol vôbec žiaden problém, sedela mi na kolenách, jasne, že zaplakala, ale po minúte bolo po všetkom, odvtedy ani nevie, že sa niečo udialo, zatiaľ nevidím žiaden problém a som veľmi rada, že som sa rozhodla pre prestrelenie !!! pôvodne sme chceli dať ušká prepichnúť u lekárky, ale keď sme boli na poradni som videla a počula jedno malinké bábätko a to mi stačilo - plač, krv, bolesť.... prestrelenie je úplne nekrvavý spôsob, sterilný, a skoro bezbolestný - to viem posúdiť podľa seba, lebo som si dala tiež raz prestreliť dierky v ušiach, takže naozaj odporúčam !!!!!!!!!

vedvies
13. mar 2010

hanka, ked som prisla na polikliniku tak spinkala v kociku ... zobrali ju vlastne spiacu a myslim ze ju pred pichnutim prebudili, lebo si ju museli dobre chytit /tusim do latkovej plienky ju zabalili, aby sa nehybala/ ... myslela som, ze to zvladne ... pri prvom moc neplakala, ale to druhe ju dorazilo 😔

janafab gratulujem k super rozhodnutiu 😉

andrea2603
13. mar 2010

Lenke prepichovala lekárka ušká v 5.týždni a Livke v 4. týždni. Samozrejme, že plakali počas toho pichnutia, ale hned ako som ich zobrala na ruky a hneď kojením upokojila, tak zaspinkali. Nič som na ušká nedávala, len som asi 2krát utrela liehom. Tak som spokojná bola, ale v ten deň som výčitky mala obrovské, či som sa o.k. rozhodla.

radi
13. mar 2010

holky, diky za odpovedi

moncicik
13. mar 2010

Ahojda,přidám i vlastní zkušenost.
Máme naušničky od 3.měsíce věku.U nás je píchají týden po prvním povinném očkování.
Píchli nám to na ORL a klasicky,vzali si malou, čepičku a naušničky které byly 24.hodin v lihu a vrátili mi holčičku v čepičce bez slz a na uších měla tamponky které sem večer sundala.3 dny jsme to měli otírat lihem a mazat masti Framykoin,a už ten večer měla ouška krásný bez boláků.Párkrát denně jí protáhnu naušnici aby to nezatrvdlo ale jinak je to o.k.

kacenqa
13. mar 2010

caute, tak ja sa pridam k zastancom prepichnutia - starsej sme dali v 2 mesiacoch, urobili jej to na novorodeneckom na Kramaroch, a uplna pohoda, robi to tam vrchna sestra. zobrali si ju, chvilu sa s nou hrali, rozblaznili ju, rozosmiali a potom sup, prve usko ani nezaplakala, pri druhom trosku, krv jej tiekla uplne minimalne. ked mi ju vratili, hned som si ju prilozila, dala jej sosnut a do par minut uz ani nevedela, ze sa nieco robilo. uska sme potom olievali cimsi, uz nepamatam, asi 3 ci 4 dni. ziadne hnisanie, nic, vsetko v poriadku. maximalna spokojnost.

no a pri mladsej to planujeme spravit rovnako, takze ja mozem len odporucat...

beruska24.9.
14. mar 2010

moncicik, kacenqa - jsem ráda, že i někdo jiný je zastáncem klasického píchání oušek na náušničky.
Už jsem si tady připadala jako zlá macecha 😒 když malé chci dát náušničky píchnout a né nastřelit, jako většina maminek tady píše. Ale že mě to překvapuje 😕 V každé diskusi je kamenován ten, kde má odlišný názor od ostatních.
Takže jsem večer pročítala diskusi na jiných stránkách, kde každá maminka napsala svůj názor (jedna píchání, druhá nastřelování) ale bylo to ve smyslu ´´tohle je můj názor, vy si to udělejte podle sebe, soudit vás za to nebudu´´. A právě tohle mi už tady chybělo 😖

miau
14. mar 2010

tiez sa pridavam k prepichnutiu - dcerke sme dali min tyzden prepichnut uska na kramaroch u p. Galisovej - velmi mila pani - vrelo odporucam!
mala zaplakala pri kazdom usku, potom som si ju zobrala na ruky a bolo dobre, ked jej u pediatricky davaju drevenu palicku do pusy place ufam viac ako pri tomto...jak sme nasadli do auta uz pekne spinkala 🙂
potom som jej kazde usko cistila repikovym cajom, liehom a davala masticku. Som rada ze uz mame nausnicky a ma to za sebou.

katarina1976
14. mar 2010

my sme prepichovali v 3 mesiaci v NZ na porodnici, plakala velmi ale vecer si uz na to ani nespomenula, myslim ze to netreba odkladat

hanka274
14. mar 2010

beruska,nik ta nekamenuje.
Kto sem co pise,je to tu o tom,ze su tu dve skupiny mamiciek,tie ktore si nausnice odtrpeli iba raz a vacsina z nich je za prestrelenie a druha skupina,tie ktore si to odtrpeli dvakrat a tiez su za nastrelenie. Ja sama som takisto nedoverovala dakym kozmetakom ale odjakziva dlhsiemu sposobu prepichovania,no dopadla som hrozne. A navyse som necitala nazory a skusenosti,net som toho casu nepouzivala. Teraz mas moznost si citat co je lepsie,resp.menej drastickejsie,vyber je na kazdej z vas. 😉

jenn44
15. mar 2010

No maminky, takze sme vybrali tu zle nastrelenu nausnicku, ma tam cervenu bodku a je to take... hrubsie, ako lalocik, tak dufam, ze sa to coskoro zahoji, aby sme prestrelili druhy krat a ked uz zas nastreli tak krivo, ... tak normalne jej daco urobim...

miriam11
15. mar 2010

🙂 prajem krasny den, ja sa chcem len opytat a velmi ma zaujima, preco sa vam zda (myslim tym tie mamicky, ktore davaju prepichovat uska klasickym spôsobom) co sa vam zda na tom lepsie ako nastrelenie? Zaujima ma to, lebo nevidim na tom NIC POZITIVNE, ked dievcatkam hnisaju dierky, pri prepichnuti je to neskutocne trapenie.... a potom u kazdeho individulne sa musi poranene usko natierat liehom u niekoho niekolko dni, u niekoho tyzdne...
Ale naopak---- nastrelenie, je bezbolestne, ziadne hnisanie usiek.......
Neodsudzujem, len mne osobne to pride drasticky spôsob ten klasicky a tak neviem a vobec nechapem, co vas k tomu vedie dat prepichnut uska a nie nastrelit? 😉

orlik
15. mar 2010

Ahoj holky, my jsme nechali naší Terezce naušnice nastřelit teprve před 3 týdny. Měli jsme odložené očkování a čekali jsme až budeme po 1.hexa vakcíně. Důvodem nastřelení bylo to, že naše malá je trošku hysterka a nesnáší, když se jí šahá na hlavičku. Klasické píchání trvá rozhodně delší dobu než nastřelení. Plakala spíš proto, že jsme jí drželi hlavičku, ale jak už tu některá maminka psala, když jsme ji oblíkli už se smála. Znám několik holčiček, kterým ouška po propíchnutí hnisaly. Já jsem taky ten případ (sice už je to 30let), ale špatně mi to píchli a museli mi naušnice vyndat a píchali mi to znovu v roce. Myslím, že je to věc každé maminky, ale nastřelení mi přijde lepší po všech stránkách.

hanka274
15. mar 2010

miriam,mozno to co som pisala aj ja,ze to je zauzivane a tak a obavy z nastrelovacej pistole ako nastroja. U mna to tak bolo pri prvej dcerke,dopadlo to hrozne,vsade sama krv,bolelo ovela dlhsie a zarucene aj viac,predsa dlhsi a horsi plac hovori za vsetko a v neposlednom rade po drastaku na prvej dierke sa ta druha jednoducho rovno prepichnut nedala,takze ju mala az dakde pri chrupavke,hrozne. Takze za 2 mes.absolvovala nastrelenie,preto ja prepichovanie nikdy v zivote. Normalne,ze au ked si to len predstavim.

andrea2603
15. mar 2010

miriam, moje obidve majú prepichnuté uška a veľmi pekne, nebolo žiadne hnisanie, liehom som utrela asi 2krát, len som také 2-3dni s tou naušničkou vždy potočila a myslím, že im to nebolo nejak bolestivé,to chytanie uška, lebo boli spokojné-bez plaču. Ja som neriešila, či prepichnuť alebo nastreliť, skôr či to urobíme takým maličkým, alebo až keď narastú a rozhodnú sa samé. Ale išla som na poradňu s naušničkami a povedala som si, že aká bude, tak podľa toho dám alebo nedám prepichnúť. A dala som a som spokojná. Samozrejme mi bolo jej ľúto, lebo pri každom ušku zaplakala /ale plakať sa bude aj pri každom očkovaní ☹ /, ale hned sa aj upokojila.

nika
15. mar 2010

jenn malá má taky jednu naušničku kousek jinak nastřelenou. ale nechal ajsem to, já mám taky jednu naušnici více k tváři, prostě špatně propíchnuté jak jsem byla malá a taky ouška nejsou stejná.
u nás je to naštěstí jen v rozdílu ve vzdálenosti od líčka, nikoli výše v lalůčku, kdyby to tak bylo nechala bych ji to taky nastřelit znovu. tak ať se to brzo zhojí a je vše ok.

lucie777
15. mar 2010

Miriam, ke jsi vzala, že po nastřelení ouška nehnisají? Hnisají úplně stejně jako po píchání, někomu vůbec, jiným víc či míň! A co se bolesti týče, tak je to snad stejné, aspoň teda já v tom necítila rozdíl..

miriam11
15. mar 2010

lucie, no neviem, mozno zijem ozaj na Marse (nemyslim to ironicky), ale mojej babike, ani susedkinej a dalsim dvom kamoskam dievcatkam nic nebolo. Ako nastrelili, tak to aj zostalo. Ziadne hnisave, cervene dierky. Nic sme nemuseli natierat ziadnym liehom. Neviem, kde to robili Tvojej dcerke, ale to nebol potom odborny zakrok. Takze mozno z tejto svojej skusenosti sa mi to zda nepochopitelne. Ale beriem, 100 ludi, 100 zazitkov......... 🙂

jenn44
15. mar 2010

Nika, u nas to bolo viditelne, vyskovo rozdielne. Jedno krasne v lalociku a druhe na konci. Tesne pri konci fakt....
Uz je to lepsie, kraaasne to nastrelenie znasala, zatial teda... nic nehnisa, som max. spokojna, este uvidim reakciu potom, ale tak... dufam, ze dobre bude.

hanka274
15. mar 2010

lucie, inac, nie je to pravda, ze to boli rovnako 😉

jenn44, ak som spravne pochopila, vam nenastrelila pekne?? hm, a nakreslila si to predtym fixkou?? hm, to nebola velmi profesionalna robota, ked uz pri nastreleni sa netrafila rovnomerne, ako by potom prepichovala...
drzim palce.

dijado
15. mar 2010

neviete mi poradiť kde v Trnave nastrelujú náušničky? malej som dala prepichnúť ušká u lekárky, jedno je dobre, druhé po 2 mesiacoch začalo hnisať, mala to krivo prepichnuté.to prvé ju tak bolelo, že pri tom druhom sa asi trhala. a to nehovorím, že odvtedy sa bojí chodiť k lekárke. len ju v ordinácii posadím a keď vidí ako sa k nej Dr. blíži...reve a reve. druhý krát by som dala jednoznačne nastreliť.

hanka274
15. mar 2010

hm, dalsi pripad... 😉 😔 😔
dijado, skus daky kozmetak s dobrymi referenciami, alebo skus v teme v Trnave, ak tu je taka, ale asi hej...
kocky tam isto poznaju daky salon, drzim palce.

dijado
15. mar 2010

díky za tip

hanka274
15. mar 2010

no moc som neporadila... 😒 😒 🙂 🙂

moncicik
15. mar 2010

Ještě dodám, že jediné kam bych nešla je do nějakého salonu.Šli jsem přímo k doktorovi na ORL který se tu považuje za kapacitu a je pro klasické píchání oušek.Neodsuzuji nic.Jen nám to nehnisalo a žádný problém s tím nebyl,a mě před 28 lety taky píchali a taky žádná ujma.
At asi každý udělá co považuje za správné,je to jeho volba a ta je ta správná.Ale rozdíl v tom nevidim.

pewsey
15. mar 2010

Necitala som si vsetky prispevky ale viete mi poradit od akeho veku robia akupunkturisti dierky?