Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

luciarichard
24. máj 2010

baby ja som malej nechvala prepichnut uska hned v porodnici a nemali sme ziaden problem, ziadne hnisanie a nastastie si mala ani naušničky nenatahuje 😉 ... viem ze niektori nedoporucuju prepichovat uska pomaly do 3 rokov ale ja som chcela aby malá mala naušničky ...

katrinka8
27. máj 2010

Baby, ja som nedavno citala taky rozhovor s DR na temu nausnicky, ktory tvrdil, ze deticky tu bolest vnimaju stale rovnako, ze to je jedno, ci je to novorodeniatko alebo niekolkomesacne babatko - vobec vraj nie je pravda, ze cim je babatko mensie, ma mensie citenie bolesti. Ved deti vnimaju bolest aj v maternici... Ale ze je lepsie dat tie nausnicky okolo polroka az roka, lebo to usko sa vyvija este a mohli by sa pri tom prepichovani alebo nastrelovani prepichnut niektore dolezite body v usku. Ale je fakt, ze kolko ludi, tolko chuti a tolko nazorov 😉 Hlavne treba najst - ci uz na prepichnutie alebo na nastrelenie - dobreho odbornika 😉 Tak vela stastia pri hladani vsetkym.

sambucca
27. máj 2010

@luciarichard: rovnou v porodnici? to je dovolene? ja myslela ze se smi alespon po prvnim ockovani. ja nasi boubelce nausnicky hrozne chci dat, uz je mame nachystane a to rodim v zari 🙂

luciarichard
27. máj 2010

@sambucca ano je to dovolene ja som vedela ze je taka moznost u nas v porodnici akurat ze ich musis mat 24 hodin namocene v liehu, takze preto som bola nachystana. Ja som jej to davala tak skoro aj kvoli tomu aby som to ja nevidela ako jej to robia. Sestricka si malu zobrala a o 5 min. mi ju doniesla s nausnickami a mala ani neplakla ... a ako pisekatrinka8 co clovek to iny nazor na prepichovanie usiek 😉

sambucca
28. máj 2010

@luciarichard: no super, tak to to udelam jako ty 😉 me prijde cim driv tim lip, hlavne kdyz je to takhle male miminko jeste sebou tolik nehybe a nemuze si na ouskach ublizit ruckama nebo o textil. stejne tak verim ze po porodu je telo jak matky tak kojence zrychlene a vsechno se driv hoji aby mohlo co nejdriv "do procesu"

joplin
28. máj 2010

Ahojte , také připojím svůj názor + zážitek.......my jsme nechali naší Elišce nastřelit naušničky až teď a to v 10 měsících -palakala jen chvíli a to těsně po nastřelení - né bolestí spíše se lekla...no a cestou domů a ani doma neplakala vůbec.....ouška už měla zahojené snad 3tí den - žádné hnisání ani nebyla červená......zatím o ně nijak nezachytává, ani jí nevadí - takže si myslím, že není nutné miminkům naušničky dávat hned v prvních měsících - tedy pokud už chcete mít doma miminko - opravdovou holčičku, tak žádný dišputát 🙂. Já jen ať víte, že ani později to není žádná katastrofa.......

lencci
31. máj 2010

Ahojky, konecne som sa odhodlala a chcela by som dat malej nastrelit nausnicky. Ma uz 9mesiacov, takze o prepichovani ani neuvazujem.. pride mi to dost drasticke a neviem si predstavit ako by som ju udrzala. Neviete mi poradit kde v Pezinku robia nastrelovanie babetkam?

ivkaivka
31. máj 2010

ahojte, my uz nausnicky mame dlho-davali sme prpichnut, mala neplakala takmer vobec,len ked pichli do uska,cize to trvalo asi 2 sekundy,no teraz som spozorovala, ze nejako cerneju. Su zo zlata, no ked potiahnem nausnicku von z dierky tak je uplne cierna. Nema niekto s tym skusenost? Neviem, ci to staci vycistit,alebo nechat tak, ci zajst k lekarke...

raona
25. jún 2010

@ivkaivka nasa mala ma nausnicky cca od dvoch mesiacov, zlate, a robi sa nam to iste, proste cerneju, ale usko nie je zapalene - teda dierka v ktorej je nausnicka sa nezapaluje, len ta cast nausnicky, ktora je napichnuta, ta zcernie. Ja som s tym u dr. nebola, raz za cas jej ich dam dolu, vycistim zubnou pastou, dobre umyjem, potriem liehom a znova jej ich nasadim,.. casom to opakujem...

raona
25. jún 2010

@ivkaivka este som k tomu nasla takýto clanok http://www.rodina.cz/nazor600792.htm
zlaté náušničky úplně normálně dětem černají. Černání je POUZE v místě, které je v uchu. Problém je pokud náušnice černá celá. To pak opravdu nemusí být zlatá. Černé místo je dobré občas nechat vyleštit, ale ne moc často. Časté vyndávání a nandávání náušnice je holčičkám nepříjemné a můžete dírku narušit - ta pak i hnisá. Doporučuji tak 1x za rok.
Také záleží na ryzosti zlata. Čím menší ryzost tím menší obsah ryzího zlata a více příměsí. 585/1000 (14ct) nebo 750/1000 (18ct) méně NE !!!
Rozhoduje i reakce na příměsi. Někomu vadí měď - pak rozhodně ne červené a růžové zlato. Někomu vadí stříbro - raději ne zelené (normální světle žluté) a komu vadí nikl nebo paládium nenosit v uchu bílé zlato. No a naopak, když extrémně černá normální zlato zkuste bílé atd.

eloana
26. jún 2010

ahoj holky-ze se davaji nausnicky uz v porodnici jsem neslysela-u nas se muze az po ockovani....
ja dala male nausnicky ve 4 mesicich a dala jsem je nastrelit. bylo to super (oproto tomu co mi licila kamaradka u propichovani) rychle mala vubec nebrecela.mela pecicky tak si nic netahala po mesici jsem ji mohla dat zlate-do te doby mela z chirurgicke oceli

weiya
26. jún 2010

@ivkaivka aj mojej malej cerneju,na tom mieste, kde je nausnicka skryta v usku.este som to neskusala vycistit, lebo neviem ci by si nechala dat nausnicky naspat do uska, keby ich vytiahnem von 😒

juicyluu
26. jún 2010

moja mala uska prepichnute v den odchodu z porodnice, Nebolo to az take zle, len mrnkla. Nausnicky ma z bieleho zlata a hned som ich sla kontrolovat, niesu ani zacernute a vobec to nemala zapalene.

ivkaivka
27. jún 2010

vdaka za info. Weiya, ani ja som este nevyberala, tiez sa bojim. Pockam kym bude mala troska starsia a vytiahnem 🙂

ada001
28. jún 2010

Ahojte.Pridam aj ja nasu skusenost.Malinkej sme dali nausnicky nastrelit ked mala 5 mesiacov a som velmi spokojna.Nastrelila jej ich detska doktorka.Objednali nas,prisli sme a malu nam vzali dnu a o par minut sa dvere otvorili a mala vysmiata a s nausnickami 🙂 Bala som sa trosku,ci si nebude uska,alebo nausnicky tahat.Uska nemala zapalene a nausnicky ktore jej nastrelili,vymenime po 6 tyzdnoch,ako nas poucila doktorka.
Cize ja nastrelenie nausnic vrelo odporucam 😵

believe2
28. jún 2010

ahojte, ja som davala drobcovi prepichnut uska u lekarky, ked mala cca 2m.....no poviem vam, ze ja som viac plakala v cakarni ako ona - ta len dvakrat zamrncala a vsetko bolo OK 🙂 uska nam nehnisali, potierala som framykoinom, ako ma poucili a cca o 10 dni vsetko krasne zahojene 🙂

zuzuxx
29. jún 2010

ahojte, aj nas to o chvilu caka. Este sa rozhodujem kde, urcite dam nastrelit... sa bojim, aby si to potom nechytala 😒

mauska
29. jún 2010

My jsme dávaly nastřelit po prvním očkování a paráda. vůbec si toho nevšímala, netekla jí pak vůbec krev a nehnisalo nám to. fakt super průběh 🙂

jitulisek
2. júl 2010

ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho by měly být naušničky namočeny v lihu a jestli třeba nevadí, že je na nich kamínek. 🙂 Jo, a ještě davála některá z vás naušničky z bílého zlata? Viděla jsem v obchodě krásné,ale nevím, jestli jdou dát do ouška i tříměsíční holčičce. 😨

luciarichard
2. júl 2010

@jitulisek ahoj my sme davali dcerke nausnicky z bieleho zlata a su v nim aj kamienky 🙂 . Viem že naušnice by mali byť namočené 24 hodín v liehu pred tým ako sa dajú do uška 😉

maggie2
2. júl 2010

@jitulisek so 60 percentným liehom , ktorý sa v lekárnictve používa nevidím problém ani pokiaľ ide o kamienky. Pokiaľ ide o expozíciu, snáď máš na mysli čas, ktorý je potrebný na vydezinfikovanie? Podľa môjho názoru netreba namáčať dlho. Údajne 24 hodín, ale podľa mňa stačí i kratšie. Závisí na Tebe.
Náušnice z bieleho zlata tiež nie sú problém, rozdiel v žltom, bielom, oranžovom zlate prakticky pre laika nie, farebné odtiene spôsobuje len iný pomer prímesí, ktoré sa do zlata štandardne pridávajú (SUROVÉ, čisté zlato (Aurum) by bolo na šperky príliš mäkké). Od týchto prímesí teda závisí i farba zlata (meď spôsobuje sfarbenie smerom k sýto žltej až oranžovej, striebro smerom k bielej), takisto sa na odfarbovanie (zjednodušený výraz) typickej farby zlata používajú kovy ako paládium a ródium. Čiže čisté zlato v šperkoch prakticky neexistuje, pokiaľ by si sa obávala o alergie, pri zlatých šperkoch tieto prímesy majú minimálny vplyv, ale poznám ľudí, ktorí alergicky reagujú na šperky a s bižutériou problém nemajú, hoci vo väčšine prípadov to býva práve naopak.

jitulisek
2. júl 2010

díky moc za odpovědi. moc jste mi pomohly 🙂

radushka
18. júl 2010

Taky váhám, jestli nastřelit nebo propíchnout.Ale už jsem se víc naklonila k tomu nastřelení.

Jinak mně dr. říkala, že mají být naložené max 12 h, jinak prý to zlato křehne,Tak nevím 😉

susisus
18. júl 2010

My sme prepichovali u doktorky, mala mala 8 mesiacov, straaasne plakala, bola aj krv, ale uz doma o hodinu to bolo zahojene a vobec to nebolo treba osetrovat - odporucam... a to som jej dala nausnice z bieleho zlata co sa nedalo s nimi ani hybat ! 😉

hanka274
19. júl 2010

susisus....a to odporucas?? to ze straaaaasne plakala, ze tiekla jej krv a tak????
ja skor odporucam radushke nastrelit, narozdiel od tvojej malickej moja vobec straaaaasne neplakala, nebola ziadna krv, a nie o hodinu ale o asi 2 minutky nevedela co sa dialo...takze ja odporucam toto na rozdiel od teba toto.
A staci si precitat strany dozadu, jednoznacne tu vedie "bezbolestne nastrelenie".

susisus
19. júl 2010

@hanka274 plakala preto, že mala už 8 mesiacov a neznáša keď sa jej cudzí dotýkajú, kamoškám čo im deťom prepichovali tak deti ani nemukli, skôr to u nás bolo o cirkuse ale krv bola na jednom ušku, ale nemala to potom ani začervenané a netrebalo šaškovať s naušnicou...
Mne napríklad mamka dala nastreliť a hnisali mi uši keď som bola malá, tak preto som možno voči tomu trošku zaujatá. Chcela som len povedať, aby sa toho nebáli, aj prepichnutie je pohodka, ja som urobila chybu, že som čakala až do 8 mesiacov.

hanka274
19. júl 2010

nejde o ziadne saskovanie inac, pokrutis nausnickou, ci pri nastreleni alebo prepichnuti 😉
neviem, mne prax a nazory hovoria za vsetko. prepichnut ani za svet, lutujem vsetky tie deti. ☹

radushka
23. júl 2010

tak my jsme dneska byli nastřelit.V ordinaci plakala, ale jakmile mi ji sestřička dala, tak už jenom párkrát vzlykla a bylo to dobré.Doma dokonce za hodinu byla strašně veselá, takže myslím, že to bylo v pohodě.Večer jsem ji zkusila na to ouško šáhnout a ani necukla, jenom se smála.Takže jí to asi vůbec nebolí.To si myslím by u propíchnutí nebylo.Takže jsem s nastřelením strašně spokojená.teda doufám, že jí to nezačne hnisat nebo tak, ale vypadá to, že je to snad zahojené 😨

m.o.n.i.k.a
26. júl 2010

Ahojte, chtěla bych se zeptat a taky znát Váš názor, já osobně bych už šla někam k lékaři propichnout ouška malé teď. Moje dr., ale mi to zakázala, že očkování po Tbc se ještě hojí, má tam stroupek, takže jsme neočkovali a prý se musí až po očkování, které bude nejspíš až na konci srpna, ale to se mi už zdá pozdě, taky bych chtěla co nejdřív, ale moje dr. mě asi zabije jak dojdu stím, že už má naušničky, pořád nevím, a zároven se bojím, že by se jí to špatně hojilo jak mě straší ona 😒

hanka274
26. júl 2010

ja na svedomie nieco nechcem mat, keby nahodou tie uska mali predsa len nieco s ockovanim, co sa mi nezda, pretoze uz v porodnici niektore babatka maju nausnicky....
takze keby som nehladela na to, tak samozrejme uz teraz a nastrelit, nie prepichnut, neni novorodeniatko, bude sa mikat, plakat, krvaaacat...precitaj si par stran dozadu 😉