Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

beruska24.9.
16. júl 2011

@kvojtanikova - líh vysušuje. Tím neříkám, že ho nemáš vyzkoušet 😉 Já u malé používala Batadine desinfekci (je na bázi jódu, doporučeno na plastické chirurgii kde naušničky píchali) - na vatový čtvereček trochu desinfekce a potírat několikrát denně, večer po koupání tato desinfekce + namazat Framikoinem (lepší opthalmo-framikoin, protože má ten úzký konec).

sonica
16. júl 2011

@kvojtanikova nam doporucili sutasept je to dezinfekce na piercing, pouzivana i v nemocnich 😉
framykoin nedoporucuji vubec, jen vse zhorsoval, zamezil pristupu vzduchu a tim padem se to vubec nehojilo 😉
my jsme za tri dni meli uska krasny, naprosto bez problemu 😉

kukujka
16. júl 2011

@sonica cutasept som pouzivala pri vsetkym mojich pirsingoch a bol super mam tiez v plane pouzit ho aj ked dame prepichnut malej uska

dadous
16. júl 2011

@kvojtanikova nam dr doporučila ophtalmoseptonex, oční mast 😵 dva, dny jsem preventivně mazala, a ouška byli uplně v pořadku

kvojtanikova
16. júl 2011

dakujem vsetkym za odpovede, zatial skusam ten framykoin a lieh, ak sa to do dvoch dni nezlepsi, v pondelok kupim ten cutasept.

megi1989
17. júl 2011

Ahojte. Chcela som sa Vas opytať - pri nastrelení tam môžu dať rovno náušničku, ktorú sme si kúpili, alebo tam musí byť nejakú dobu nejaká obyčajná ? Nebude to pichať maličkú vzadu ? A aké ste kupovali náušničky - zlato, alebo máte niektorá aj pozlátene ocelové ? Rozmýšľam nad prepichnutím, aby tam mohla byť rovno naša náušnička. Čo mi poradíte ? A môžu byť aj oceľové ?

boruuvka
17. júl 2011

@megi1989 na nastřelování nášnic je potřeba speciální druh náušnic, který prodává zároveň dr, který nastřeluje. Náušnice se dá do pistolky a ta rovnou prorazí dírku a zároveň se i zapne. Vše je bez krve a sterilní. Pak je nutné nechat tyto náušnice v oušku do zhojení to trvá jak u koho. My jsme dceři nechali dát náušničky až 11 měsících a bylo to vše v pohodě. Ani si na ně nešahala, nic jí nebolelo a netlačilo. My jsme je vyměňovali po měsíci a bylo to brzo, protože to začalo trošku krvácet. Ale po 14 dnech bylo vše ok, máme zlaté náušničky ještě po mě.

megi1989
20. júl 2011

@boruuvka dakujem 🙂 uz som sa pytala nasej doktorky - ona uska prepichuje. ale este som sa chcela opytat - ci musia byt zlate - alebo mozu byt z chirurgickej ocele - pozlatene ?

boruuvka
21. júl 2011

@megi1989 můžou být ze žlutého zlata, z bílého a nedávno jsem viděla i z nějakého ekologického plastu. O jiných, kterými se nastřeluje nevím.

moma
17. aug 2011

ahojte. Moja dcerka ma zlate nausnicky uz 4 mesiace, uska ma krasne zahojene, ale nausnicky v tej casti, ktora prechadza uskom chytaju taku tmavu az ciernu farbu. Uz som ich 2x cistila, ale prejdu 2 tyzdne a su zase cierne. Neviete niekto preco to moze byt?

emapol
17. aug 2011

@moma Aj my mame tento isty maly problem, zlate nausnicky a zozadu na usku trochu cierne. Este som sa nad tym nezamyslala, cim by to mohlo byt a ani ich necistila, ale dufam, ze nam niekto povie cim to je 🙂. Uz som aj rozmyslala nad tym, ci to zlato je kvalitne, ale v tom to asi nebude, boli dost drahe a kupovane v zlatnictve.

lillika
17. aug 2011

Ahojte maminy.Je dobre nausnicky tak raz za tyzden precistit liehom.my to robime vatovou tycinkou,aby sa nemuseli davat dole z uska 🙂 .

skorepka
28. okt 2011

ahoj maminky, nebavi mne cist vetasinu stranek, vim ze driv se doporucovalo pichat nausnicky po davce tetanusu, ale ted ho nepichaj, pokud mamca chce, musi si pohlidat a nechat pichnout ve dvou letech. Kdy se muzou teda nausnicky pichat? MOje znama je nechala male pichnout snad v 6ti tydnech...? 😲 nam budou 3 mesice

luba142
9. nov 2011

@skorepka my sme davali nastrelovat, po prvej davke tetanu asi v 4 mesiacoch

luba142
9. nov 2011

@emapol @moma aj moje baby to mali ,teda ta mladsia ma tiez tie prve zaciernene, mozno maju nejaky zvlastny pot,alebo maz deticky

ashley
9. nov 2011

@moma Ahoj. Aj my mame taky problem. Ked sme dali malej prepichnut uska, tak jej zlate nausnicky v mieste kde bola krvicka, ostali cierne. Pytala som sa sestricky a ta mi povedala, ze sa to stava. Ale uska sa nam zahojili v pohode a celkom rychlo. Myslim, ze v kvalite zlata to nebude.

el267
9. nov 2011

ahoj

První dcera- propíchnuté ouška klasicky v porodnici.Asi 7 den po porodu. Zahojily se brzy a bez problémů. Naušničky také černají.

Druhá dcera- nastřelení naušnic po prvním očkování. Hojení také bez problémů. Naušničky také černají.

Tak nevím,ve zlatnictví mi řekli, že je to reakcí těla(pot) a je to běžné. Po vyčištění náušnice zčernaly znovu 😠
Myslím si , že je to kvalitou zlata. A to jsme oboje naušnice kupovaly v klenotech, aby byla záruka, že jsou kvalitní 😒

tkanicka
9. nov 2011

@skorepka pleteš si tetanus a tuberkulózu... tetanovka je v hexavakcíně a právě po ní by se měly ouška teprve dát propíchnout.

babulka1978
3. feb 2012

Ahojte maminy 🙂 dcérka bude mať za mesiac jeden ročik a kúpili sme jej naušničky. Mama mi radí, že je ešte moc skoro, že jej ich máme dať nastreliť až tak za rok....teraz jej idú zúbky, tak sa mi ju nechce trápiť. Na druhej strane sa na to strašne teším, keď ich už bude mať, lebo bude konečne vyzerať ako dievčatko, lebo teraz, keď jej narazím čapicu, tak počúvam komentáre....jeeeeej aký pekný chlapček 😀 😀 😀 Čo mi pporadíte? Mám jej ich dať nastreliť teraz??

blanch12
3. feb 2012

...ja som dala malickej prepichnut uska ked sme boli prvy krat v poradni - to bolo asi v tretom tyzdni....za tyzden boli uska v poriadku a ani to drobcekovi nejako nevadilo...samozrejme, ze pri prepichovani plakala, ale potom uz nie...cistila som cistou vodou a septonexom...bez problemov...radsej to urobit skor ako neskor

riamim
3. feb 2012

@babulka1978 Ja by som jej na tvojom mieste dala teraz, neskôr môže byť problém, že keď jej nastrelia jedno uško, nebude si chcieť nechať aj druhé - čím staršie dieťa, tým skôr si presadí svoje, aj doktorka, ktorá nastreľovala našej to hovorila. Ja som dala dcérke nastreliť v jej 8. mesiacoch - a to som chcela počkať, až kým bude mať rok, lebo vtedy je vraj ušnica definitívne vyvinutá, ale proste neodolala som... Bol veľký plač, ale len 2-3 minútky a potom úplne v pohode.

brumka111
29. jún 2012

ahojte, neviete poradit niekto? najde sa nejaky lekar akupunkturista y BA, ktory prepichuje dievcatkam uska?

lenulienkat
14. júl 2012

ahojte maminky, neviete nahodou nektorá, kde v Banskej Bystrici prestrelia uska bábatku?????

lenka112
2. feb 2013

@alca31 Kde v Kolíne prepichnu malej ušká ? V nemocnici mi nikto nič nepovedal, ani sa ma neopýtali. A kedy je vhodný čas ?

alca31
4. feb 2013

V Kolíně konkrétně nevím, když byla Lucinka malá, tak jsme bydleli v Českém Brodě a tam to píchali u dětské doktorky, my jsme měli nastřelené, pak jsem jí to vyměnila za normální. Jestli můžu doporučit tak co nejdřív, dokud není moc pohyblivá, my jsme nastřelovali asi v pěti měsících (po tetanovce) a už byl dost problém jí udržet aby sebou nemlela. Zeptala bych se u dětské doktorky, ta bude určitě vědět, kde to dělají.

burina4
7. feb 2013

ja som malemu dala naušnicu v 3 mesiacoch, doktorka to už neprepichuje tak som išla do zlatníctva tam kde prepichujú aj ušká vybrala nastrelovaciu a zapár sekund bola nastrela žiadna panika len jedno zamrnkanie a bolo to super po mesiaci necelom som vimenila za zlatú ktorú som mala namočenú v lehu lepši povedané vo slivovici, žiadna bolesť, žiadny zápal super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erikams
9. sep 2013

@moma ja som to mala ked som bola mala, ma alergiu na zlato

erikams
9. sep 2013

chcela by som sa vas spytat na nazor ci je lepsie dat uz nasej 4.mesacnej dcerke uska prepichnut alebo lepsie nastrelit?
nasa detska sestra u doktorky nam to prepichne, ale v nemocnici mi to uz nechceli prepichnut, ze uz lepsie nastrelit.

standu
9. sep 2013

@erikams my sme 4mesacnej teraz davali prepichovat, plac bol, ale inak ok a rychlo sa zahojilo. ja sama ked som si bola dat nastrelit tak som myslela ze umrem ze mi celu hlavu ustrelili, teda podla mojich skusenosti som radsej dala prepichnut.

miku1
9. sep 2013

@erikams Ja som dala obom dcérka ušká prepichnúť. Robila to ich detská lekárka. Samozrejme plač bol, ale po chvílke už bolo fajn. Ušká som vysušovala liehom a natierala asi 3 dni framykoinom. Samozrejme treba tými náušničkami zo začiatku hýbať, ja som to robila počas kojenia.