Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

bobalicek
7. okt 2013

Moze mat babetko aj napichovacie nausnicky? 🙂

alexandra1104
8. okt 2013

Ahoj..mi sme davali uz v3 mesiaci 🙂 A plakala len pri prepichovani a cisteni

leni78
8. okt 2013

Pokud budu mít holčičku, uši ji propichovat nedam. Je to její tělo, nikdo nemá právo ji způsobovat bolest v době, kdy ona z toho nemá žádný benefit. Navíc se mi to nelíbí. Malé holčičky s nausnicemi působí jako zneuzite, jako staré mladé. Líbí se mi holčičky čisté jako lilie, je to pěkné. Az jednou bude chtít piersing, tetování, budu to s ni konzultovat a vyjdu ji úměrně k věku vstříc. Bude se ale muset pochlapit, premoct bolest a pak být na sebe pyšná, ze ma co chtěla. Jen takhle mi to dává smysl. Podle me tyrat holčičku ve věku, kdy opravdu vnímá jen ten strach a bolest, je barbarství. Navíc často maminka odevzdá dítě cizimu člověku za zavřené dveře a ceka v čekárně. Pro me šokující chování.

qwen
8. okt 2013

Keď sme dávali prepichovať ušká v 2 mes. bol to brutal. Mala zviazané ručičky v bavlnenej plienke, sestrička i ja som ju držala. Mudr.prepichovala, nešlo jej to, lebo naušničky boli viacej zahnuté, nešlo jej to pretiahnúť. Malinká revala, krvy neskutočne veľa, v každom uchu veľká ihla asi 2 min. Teraz dám druhej dcérke určite nastreliť. Minulý týždeň som sa pýtala pediatričky, čo je lepšie, prepichnúť či nastreliť ??? Odporučila nastreliť, predsa, je to len taký tlak, detičky sa ani nezobudia. Netreba naušničky pretáčať, natierať liehom, starať sa.

Ale som si vygooglila, že je to najlepšie po 6 mes., keď sú aspoň 2 očkovania proti tetanu. Niektoré mamičky písali, že pediatrička prestrelila už ako 2 týždňovým.

Takže ja mám v pláne teraz nastreliť !!

simka28021994
10. okt 2013

Najlepšie je prepúichnuť čo najskor lebo este male necitii taku bolesť, ja som jej davala ked mala 3 tyždne 🙂 .. najhoršie je to neskor..mam krstniatko a jej prepúiochli až ked mala polrook a dost ju to bolelo ....

dada7701
30. okt 2013

Ahoj, my sme boli prepichnúť uška pred týždňom, mala má 4 mesiace a môžem povedať, že to bolo "super" v rámci možnosti.....ja som bola tá, ktorá to odkladala z týždňa na týždeň, lebo ja som tá, ktorá nemôže pozerať na trpiace bábätko...ale konečne sme išli a dopadlo to ok....ja som stála za manželom,aby som nič nevidela,slzy v očiach, mala samozrejme plakala, ale ked bolo po všetkom už sa aj smiala. Trvalo to len chvíľku. Takže žiadne obavy, to len my maminky sme také úzkostlivé. Mala si to nebude pamätať. O týždeň ideme na dalšie očkovanie, takže zasa budu slzičky 🙂))...neboj sa, neváhaj a neodkladaj....

sokolik1
19. dec 2013

@kala prosim ta kde v trnave nastreluju nausnicky?

kala
19. dec 2013

@sokolik1 ahoj tam kde som ja dávala je už zrušené ale v hodciktorom tetovacom študiu kde robia piersing ti to urobia

leni78
19. dec 2013

@qwen Fuj tak tohle jsem snad ani nechtěla cist ufff..

laurital
19. dec 2013

@leni78 Já jsem dokonce četla, že některé matky nechávají píchat uši už při odchodu z porodnice.Docela brutál..

rebeka7501
19. dec 2013

Tu sa maminky stresujeme, či to dcéry bude bolieť alebo nebude, či si to bude pamätať a bude mať z toho traumu. Dcéry nám vyrastú a v 16- tich prídu s piatimi pirsingmi (neviem presne ako sa to píše). Tak, asi tak.

leni78
19. dec 2013

@rebeka7501 No jasně v šestnácti ji nebude nikdo násilím prznit. Je to její tělo a rozhodne se sama.

leni78
19. dec 2013

@laurital Přesně. Je to blaznovstvi.

kadernictvo
22. sep 2014

caute baby mojej malej velmi pohlo liech a gafrova mast velmi jej to pomohlo ona mala velmi jedno usko zapalene a a tyzden bolo super a to som vsetko vyskusala aj repik ..... ale toto nam pohohlo na sto percent 🙂

kristinagregorova35
5. okt 2014

Ahojte mamičky,
zapojte sa do súťaže s fotografiou vášho spinkajúceho dieťatka a vyhrajte špičkový kuchynský robot BOSH, bezdotykový teplomer MICROLIFE, reproduktory k PC a veľa iných cien. Zapojte sa už dnes na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz2.php
Ďakujeme🙂

zanalab
8. júl 2015

Ja mam dvoch synov a ked som sa dozvedela, ze caam dievcatko, tak som uz vtedy snivala o tom, ake jej dam nausnice a ake dhe vlasy jej budem zapletat. Podla na dat nausnice je nieco, co zena berie ako ozdobovanie seba, co robime vsetky. Davame ich preto, lebo sa nam s tym dievcatko paci este viac. Nech mi ziadna matka nepovie, ze jej dcera sa jej paci viac bez nausnic. Potom ma asi skarede nausnice :D No a zial, ja som zverila malu na porodnici osobe, ktora si to asi celkom presne nezamerala a tak ma mala jednu dierku inak ako druhu. Milimeter vyssie, milimeter dalej...No ale aj tak by som inak, ako na porodnici prepichovat nedavala. laloky rastu rovnomerne, len prepichnutie moze byt tesne vedla. Takze pri dlasej dcere by som si to pravitkom este na porodnici vymerala uplne presne, urobila bodku a tak jej dala prepichnut. Na porodnici to prespi, nemusim sa tym vobec zaoberat a ani nic nedostane. Ak ma dostat doma tetanus, tak ho dostane aj tak.

katka.gzd
8. júl 2015

@simka28021994 odkial mate taky blud, ze babatko neciti bolest alebo menej ako starsie die? To uplna kravina

majulino
8. júl 2015

baby oja skusenost dcerke som davala nausnice az ked mala 6 mesiacoov kvoli zapalu sttredneho ucha prepichovala jej dr. o 2 mesiace sme museli vybrat nezahojili sa jej vobec nausnice mala zlate aj s certifikatom o pravosti po roku som jej davala opat ale uz nastrelovat mensi rev bez krvi a hlavne zahojene po 2 dnoch uz v ten vecer ked som jej to pozerala neplakala ked som sa jej uska chytila. cize zamna jednoznacne nastrelit. musi mat sice vyse 2 mesiacov napichovacie ale to mi vobec nevadi