Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

saska.t
14. dec 2009

lidunka presne ako pise zuzka lieh a potierat aj 4-5x denne ak nezaberie do 5 dni treba framykoin 😉

katy2
14. dec 2009

my sme dali nastrelit teraz v sobotu, zatial to vyzera v poriadku.... denne pretacame nausnicky a striekame detolom... po dvoch tyzdnoch mozeme dat normalne nausnice, zatial ma len tie nastrelovacie. Dufam, ze sa zaobideme bez hnisu a inych komplikacii....

spalka
15. dec 2009

ach tazky zivot babetka 🙂, ja som sa rozhodla nechat to tak, malej dame nastrelit az ked si to sama vypyta, nebudem ju teraz trapit niecim, comu nerozumie...aj ked ma to laka, krasne nausnicky sme uz dostali 😅

lidunka1981
15. dec 2009

Děkuji za vaše názory ale dnes už to ouško je v pořádku. Hodně mě to překvapilo 😅

martinafrancisc
15. dec 2009

My sme sa na naušničky a prepychovanie uší pýtali našej Mudr. a odporúčala jednoznačne nastrelenie - vraj je to ako pri injekcii. Tak sme jej to potom dali nastreliť - pri prvej sa len zamračila, pri druhej trošku začala mrnkať ale nič strašné - po pol minute bolo všetko ok. Keď jej to nastrelovali, tak nam povedali že to pocíti len ako také mravenčenie v ušku. Tiež sme to viac krát denne čistili liehom a rano a večer sme mali predpísaný framikoin. Po prvom dni prešlo aj sčervenanie a po troch to vyzeralo akoby tie naučničky mala už dlhšie - nemali sme žiadne problémy. A to mala vtedy 4 a pol mesiaca - vraj je to najoptimálnejšie medzi 1a2očkovaním - rýchlo sa to hojí a bábätko si to nepamätá.

tamka84
1. jan 2010

ahojte baby, my sme nastrelovali náušničky pred mesiacom, a teraz nám začalo hnisať jedno uško. Pri nastrelovaní nám povedali že treba natierať uško repíkvým čajom, a otáčať a že vymeniť až po 2 mesiacoch.
Čítam tu že treba dezinfikovať a čím baby? je to jedno? máme doma Ajatin a tým som jej to nastriekala. čím by som mala? to neštípe tak preto som zvolila. A čo máme robiť? len dezinfikovať, či aj ten repíkový čaj? Ďakujeeeem
Júúúj toľko veľa hnisu jej s toho vytieklo ☹

livia76
1. jan 2010

Tamka, nám sa stalo niečo podobné len sme potom dezinfikovali-a ešte som jej pár krát natrela medzi uškom a náušničkou framykoinovou masťou a po pár dnoch bolo všetko ok. Doteraz má malá v uškách tie isté náušničky 😉

aleachim
8. feb 2010

ahoj holky, mám asi blbý dotaz. Ale Lucinka jak byla předčasně narozená, tak jí paní doktorka nechtěla naušničky píchnout, teď jsme se přestěhovali, tak jsem se chtěla nejdřív nějak srovna, takže stále naušničky píchnuté nemá. Nemyslíte, že je to v roce pozdě??

aleachim
8. feb 2010

ptám se proto, že mi jedna známá říkala, že po tom roce to děti hrozně špatně snášejí. Až by byla větší mohla by si rozhodnout sama, jestli naušnice chce nebo ne.

pipos
8. feb 2010

já mam 5letou dceru a ta měla naušničky v 5měsíci a měla je necelý měsíc,protože místo ucha měla bouli.a ted mam 5měsíční mimi a pujdem tento týden na naušničky akorat bych je taky chtěla nastřelit,ale nevim kde to dělaji mohli byste prosím poradit?

beruska24.9.
8. feb 2010

aleachim - zkus se poradit u Dr. Nás čeká za měsíc 2.očkování hexa a pak budu také domlouvat píchání oušek kvůli naušničkám. Jen co vím od maminek, které naušničky neměli, tak svým dětem nechávají píchnout ouška dokud jsou malé. Prý se v dospělosti mnohem víc bály a některé nenašly odvahu vůbec si nechat uši píchnout.

beruska24.9.
8. feb 2010

tamka - co vím, tak tady všichni radí desinfikovat lihem co se používá na čištění pupíku po narození.

annalena
8. feb 2010

aleachim sestrenica nechala dcerke nastrelit nausnicky az ked mala nieco po roku....a v pohode. mala si poobede zdriemla a potom uz ani o nicom nevedela 😉
ja som tiez nazoru, cim skor, tym lepsie, aby si to nepamatali. Ja som dala pichnut teraz po 2. hexe.
Natierala som to liehom 1x denne a kazdy vecer umyvala repikovym cajom cca 1 tyzden 🙂 ak by to hnisalo, tak som mala davat framykoin, ale nebolo treba.

lily1983
8. feb 2010

ahojte mamky, no my sme sa chystali dat malej, ked mala styri mesiace, ale nedali sme, lebo mala problemy a bola chorucka, ked sme boli na svk..tu jej nedam, lebo tu to robia tak nehygienicky..
a dame asi ked bude mat rok..no bude musiet vydržať..co už 😅
ja som si dala sama, ked som vedela chodit, zobrala som naušnice a šla som k susedke, ona bola vtedy sestrička a vratila som sa domov s naušnicami, mama len kukala 😀 nechapem ako sa to mohlo stat, ale tak bola som asi odvažna..a mame som asi ušla 😀 😀 😀

beruska24.9.
9. feb 2010

Možná lepší nechat píchnot dokud jsou děti malé (ať už pár měsíců nebo rok) než aby si je pak v pubertě píchali někde zavírákem nebo x-krát použitou jehlou 😖

zuzufek
9. feb 2010

ja som nechala malej nastreliť ušká už v porodnici od známej na novorodeneckom,keď sme odchádzali,bolo to na 8my deň po narodení...doma som jej ušká natierala liehom a nemala som žiadny problém...ako vás čítam mohla som aj počkať,ale na druhej strane aj tak dobre,aspoň som si otázky kedy a kde nastreliť vyriešila už v pôrodnici 😉

aleachim
12. feb 2010

hoky, potřebuji poradit. Ouška jsem ji nakonec nechala píchnout. Vůbec jí to nebolelo a už při cestě o ničem nevěděla. I teď to vypadá dobře, jen kolem vpichu má trochu červený flíček. Jenže jsme blbá a nevyzkošela jsem ty naušnice, dostala je od tchýně (babičky) a teď se jedna naušnička pořád otvírá. Spíš bych řekla, že nejde pořádně zavřít. Bojím se, že ji ta naušnice vypadne. Nemáte někdo nápad, jak jí to spravit, abych jí nemusela naušnici vyndavat?? Když jí vyndám, tak ji tam už zpět asi nevrátím, že?? Nadávám si od rána do večera!!!

dagina
12. feb 2010

Aleachim, nejlépe zajdi do klenot, kde jste náušnice kupovali a tam vám je docvaknou. 😉

lucie777
12. feb 2010

Aleachim, když naušničku vyndáš, tak ji určitě dáš zpět, jen bych jí nenechávala dýl bez naušnice, strč tam jinou, než se opraví ta původní, protože jestli to nejde zacvaknout, tak ji v uchu asi nikdo neopraví..

dagina
12. feb 2010

jj, pokud není rozbitá, samozřejmě 😉 . Ale je hodně známo, že ušní lékaři prostě nějak ty nášnice zapínat neumí..., a docvaknou ji malé opravdu v oušku. Si myslíš že je rozbitá?????

aleachim
12. feb 2010

já nevím, přijde mi, že je ten háček krátký (ulomený??). Problém je v tom, že ty naušnice jsou tchýně, která je dostala od své babičky (tchýně je nikdy nenosila), takže je vlastně kupovala manželova prababička. Je to něco jako rodinné stříbro🙂). Měla jsem je zkontrolovat. Holky, ona to v tom oušku má teprve 2. den, tak nevím, jestli ji vytáhnout, dát ji jinou a tuhle nějak spravit a opět vytáhnout a nandat. Bojím se, že ji to bude bolet. Pravda je ale, že takhle, jak se jí to snažím dopnout, tak je to taky na hov.. Už je alergická, když se k jejímu uchu přiblížím.

beruska24.9.
12. feb 2010

aleachim - já bych zkusila dojít se poradit do zlatnictví. Když jsme kupovali naušničky, tak říkali, že to nějak zamknou, aby se nerozepínaly. Jen nevím, zda to jde, i když není ouško zahojeno.
Nebo mě ještě napadlo zajít k tomu Dr., kde to píchali. Pro jistotu sebou vzít jinou naušničku (samozřejmě předem namočenou v lihu). Přecii jen Dr. si příp. při opětovném nandávání může pomoci jehlou, kdežto co budeš dělat doma, kdyby se ti jí nedařilo nasadit zpět 😖

aleachim
12. feb 2010

beru, zkusím se zeptat ve zlatnictví a kdyžtak v pondělí zavolám doktorce. Pitomé je, že je zrovna pátek☹.

winii
12. feb 2010

Ahojky tak mi jsme naušničky dávali v 6týdnech u nás to tak doktorka píchá, dali jsme bílé zlato, týden mazali framikoynem a krásně se nám zahojili ani jí to nehnisalo nic 😵

beruska24.9.
12. feb 2010

aleachim - to mě také napadlo s tím pátkem. A nemáš poblíž třeba nemocnici? Víš, zajít tam na dětské oddělení, třeba by ti pomohli a ty bys byla klidnější. Než se to zahojí, tak by snad nevadilo, kdyby měla každou naušničku jinou 😕 Po zahojení to můžeš vždycky vyměnit 😉

nika
12. feb 2010

aleachim jsou to klasické dětské naušničky se zavíráním vepředu že, asi je ta jedna málo napružená. to se může normálně stát, tím jak se otevírá a zavítá, je to kov a pamět je špatná (myslím jako ohybu a pružení). my to normálně ve zlatnictví pružili, stačí šikovný zlatník nebo prodejce a kleštičky, jde to i v oušku. pokud by se ti to povedlo vyfotit v detailu a dát do alba řeknu ti více.

asi to bude trochu zapeklité, ale mělo by to jít.

my zatím naušničky nemáme ale budeme nechat nastřelovat plastové (já osobně mám alergii na nikl) a nehci u malé zvyšovat riziko této alergie.

aleachim
12. feb 2010

nika, díky, už jsem volala do zlatnictví a slíbili mi, že se jí na tozítra mrknou a případně popruží. Ale máš pravdu, je to přesně jak píšeš. Tak snad to bude ok, dám vědět, jak jsme dopadly.

dagina
13. feb 2010

Aleachim, tak jak jsi pochodila?? Určitě dobře. Mě už při prodeji náušniček na to upozornili, že mám pak přijít na dopružení.

Nika, my jsme dali malé plastové nastřelovací, ale nějak snadno je ztrácí 😒 , dvakrát jsme o ně už přišli (málem), po třetí jsem je už vyměnila. Původně jsem je chtěla nechat déle, moc se mi líbili 🙂 .

aleachim
13. feb 2010

dagi, mi jsme tam nakonec nešli. Lucka v noci hrozně vyváděla, tak jsme si raději přispali. Dojdu tam v pondělí, snad je do té doby neztratí.

dagina
13. feb 2010

Al, jestli vám rostou zuby jako nám, tak si tu noc dovedu představit 😅