Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

zoeno.1
2. mar 2009

ahoj l3nka,myslim si,ze striebro asi moc vhodne neni,ale skus biele zlato,nasa ma nausnicky z bieleho zlata (tiez sa mi nepaci zlte zlato) a uska ma v poriadku a Dr.nemal ziadne namietky na to 😉

krijin
3. mar 2009

Ahoj, nevíte kde se dají nechat nastřelit náušničky v Plzni? Propichovat nechceme, přijde nám to moc brutální.

soncikk
5. mar 2009

patricia1971, pises ze v BA v porodnici neprepichuju, ja som rodila 27,12,08 na Kramaroch a sestricka sa na prepichnutie pytala 4 den po porode

soncikk
5. mar 2009

my sme dali dnes , tak napisem potom ako to dopadlo, ale nasa dr. vravela cim skor

patricia1971
5. mar 2009

soncikk-tak to si ma prekvapila,lebo ja som teda bola v Ružinove,ale hneď ma odbili,že v BA sa v žiadnej pôrodnici uši neprepichujú...tak potom neviem....a prepichli jej tam tie ušká????tak hoď babám správne info.... 😨

bianca
12. mar 2009

ahoj.My sa prave chystame k dr.pichnut nausnice a bojim bojim

saska.t
12. mar 2009

kocky setrnejsie je nastrelovat kedze je tam znizene riziko infekcii a je to moment sekundy ako pichnut ihlou a potom do bolavej dierky pchat este nausnicku, teraz som niekde citala o tom studiu a az o 40% boli infek. vyssie u pichnuti ihlou ako nastreleni 😉 kde to bolo len 6 % 😀

petruci6
12. mar 2009

my sa chystame nastrelit bud tyzden a tiez bojim bojim

saska.t
12. mar 2009

petruci a to vam urobia??? ste totiz este dost malicky v BA mi povedali az po 6 mes. aby bol boltec dost vyvinuty 😉

bianca
12. mar 2009

saska ja som chcela nastrelit ale nikde nenastreluju zlate nausnicky a ja mam silnu alergiu na kov tak som u malej nechcela riskovat neaku reakciu

saska.t
12. mar 2009

ale ved to je chirurgicka ocel amoze byt aj pozlatena a tiez som alergik na vsetko okrem zlata a chirurg. ocel znesiem bez problemov 😉

bianca
13. mar 2009

saska.t mne sa usi zapalia i od zlatej nausnice takze...pod prstenom s chir.ocele mi zliezla koza

sonik05
13. mar 2009

Já jsem dala malé náušnice píchnout ve 3 měsících (po první hexavakcíně). Měla to krásné, hezky se to zahojilo. Ale za čas začlo jedo ouško hnisat a bojujem s tím do teď. Vždy ho má chvíli docela hezké, pak se jí tam objeví boulička s hnisem, tak to týden léčíme, chvíli to zas vydrží a pak se to opakuje. Zkoušela jsem už bílé zlato, žluté zlato, stříbro...je to pořád to samé. Teď už by si je vyměnit nenechala, tak to nechám být a až bude větší, zkusím jí přemluvit na výměnu za nějaké třeba z chirurgické oceli.
Vyčítám si, že jsem jí je nedala nastřelit, třeba by to bylo bez problémů, ale třeba taky ne, má extrémně tlusté boltce (víc jak já).

Kdyby měl někdo podobné zkušenosti s hnisáním a podařilo se mu to nějak vyléčit, tak prosím o radu do IP adresy.

buchova
13. mar 2009

sonik
my sme na tom tak ako ty..
ked mala mala 3mesiace dala som jej prepuchnut uska rychlko sa to zahjilo ale oi tyzden mala uska cele cervene a hnisave..bojovai sme s tym skoro mesiaczahojilo sato a potom znovu..tak som to vyriesila tak ze som jej ich dala pred 3 mesiacmi dole a zatial je to o.k!!moznio nmeskor jej damnastrelit ale teraz urcite nebudem riskovat aby sa jej nieco kvoli nausnickam stalo.......

tessie
13. mar 2009

ahojte, my sme dali nastreliť v Ústave lekárskej kozmetiky, ked mala malá šesť mesiacov. Bola som veľmi spokojná, malá nemala žiadnu reakciu, dokonca ani začervenané uško. Takže vrelo odporúčam. Pekný večer

bianca
14. mar 2009

sonik a mazete uska niecim?My mame framykoin ung.

sonik05
14. mar 2009

bianca: mazala jsem framykoinem - mastí, ale nepomáhal. Potírám lihem denně a když jí to zrovna hnisá, tak i třeba 5x za den. Co to je framykoin ung.?

andy80
14. mar 2009

Já jsem je dala malé nastřelit. Ani neplakala, jen se trošku lekla a červené ouško jsme vůbec neměli, nic nehnisalo. Naušnice jsme měnili po měsíci a pohoda.

martimarti
15. mar 2009

Andy, a kde se naušničky nastřelují. Mám se ptát u doktorů nebo někde na kosmetice? Vůbec nemám páru, kde hledat ☹

romcatko
15. mar 2009

Marti, asi bych se patla u doktorů. tady v Praze je dokonce dětské ORL. (čeká to Esterku příští týden).

martina100
19. mar 2009

My jsme absolvovaly náušničky včera u naší doktorky. Abi to zvládla docela dobře. Křičela hlavně, když jí svazovaly plínkou ručičky. Samotný nastřelení bylo hrozně rychlý. Dneska má jenom mírně zarudlé okolí náušniček a zdá se, že o nich ani neví 🙂 . Jinak doktorka říkala, že ty nastřelené náušnice by se měly nejdřív měnit po šesti týdnech, dírka je prý malá a postupně se díky nim zvětšuje.

timejka25
19. mar 2009

Ahoj Veronček. Ak ti môžem poradiť daj maličkej naušničky nastreliť v zlatníctve kde to vedia a majú na to certifikat. Ja mam malú Timejku a s naušničiek som mala veľke obavy ale švagrinka mi poradila nastrelenie v zlatníctve. Bolo to super žiadna krv len to trošku cvaklo. Nemali sme žiadny problem so zapalením alebo horúčkou.
Malička troška poplačkala ale nakojila som ju a bolo. Potom som jej to 3 dni čistila liehom . Po 3 týždnoch mi švagrina naušničky vymenila za zlate. Ahoj

gabii83
19. mar 2009

mi sme sa dohodli na zajtra mala bude mat tri mesiace mame ist ci nie, alebo radsej nastrelenie? kolko sa za to plati, to tak potom musime tam kupit nausnice a potom vymenit na nase??
napiiste prosim co mam robit ja chcem aby sa co najmenej trapila pri tom a aj po tom aby nemala z toho traumu a tak 😅

evkacka
19. mar 2009

ahoj gabi, nam davala naušničky doktorka ked mala Adelka dva týždne, podla mna ich daj dcere čo najskor a menej sa bude trapiť ak jej to spravi doktorka ako keby si jej ich dala nastreliť, podla mna sa viac zlakne tej rany, neviem a asi by jej nastrelili až ked bude staršia...a to potom viac boli aj sa to pamata...držte sa

gabii83
19. mar 2009

dakujem evkacka

nellia
19. mar 2009

ahojte, proosim vas, ked sa nastreluje, davaju hned aj klasicke zatvaracie nausnicky do usi, alebo len napichovacky???

patricia1971
19. mar 2009

baby ihlou prepichnúť je najlepšie u doktorky a čím skorej.....a nastrelujú v BA až od 6 mesiacov....ja mám skúsenosť aj aj.....ale už by som dala len nastreliť, podľa mňa to bolo lepšie....to je ale môj názor a moja skúsenosť

nelia dávajú naušničky z chirurgickej ocele a sú fakt krásne, dievčatko ich musí mať 5 týždňov a stoja asi 5 EUR, celé to nastrrelenie a naušničky nás vyšlo asi 19 EUR 🙂

gabii83
19. mar 2009

patricia nam je uz neskoro na prepichnutie? mam ist ci nie zajtra? 😖

nellia
19. mar 2009

a ako vyzeraju tie z chir. ocele?

patricia1971
19. mar 2009

baby ja som to nemyslela tak,že je neskoro,len keď mám bábo viac ako mesiac,tak ho to viac bolí...

gabi ak máš termín,tak kľudne choď,ušká sa prepichujú stále,len možno tvoje Lea bude trošku viac plačkať,ale neboj,zvládnete to....držím päste....ja by som na tvojom mieste už išla 🙂

nelia to sú také bodky,my sme mali také malinké zlaté srdiečka,vnútri biele očko,ale mali ich na výber asi 12 druhov,sú to také bodky a očko...ale všetky boli pekné...dá sa vybrať...a 5 týždńov sa dá vydržať...ja som malej menila síce po 4 týždňch,dala som jej krúžky a staršia dcéra nosí tie nastrelené 😵