Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

bielanevesta
30. okt 2007

Ďakujem vám všetkým za radu 😵 😵 😵 a podporu 😉

dendisa
30. okt 2007

holky, máte některá děvčátko, které hodně "pracuje" ručkama a i tak jste daly naušnice? Naše malá se pořád chytá za všechny výstupky na hlavičce (i za oko!), tak asi budu muset ještě čekat, jestli ji to nepřejde. Aby si naušnice neurvala i s ušičkama.

bielanevesta
31. okt 2007

Tak som začal potierať tým liehom. Malá pri tom občas mrnká, asi ju to trošku štípe. Zajtra idem kúpiť tú mastičku

maruschka
2. nov 2007

dendisa,to robia všetky bábätká.Ja som naším dievčatkám dávala tie malé jemné rukavičky.Inak by boli stále doškriabané alebo by si strhli náušničky.
Bielanevesta,vieš čo,my sme tiež dávali alkohol,ale mne sa zdá,že to ešte viacej hnisalo.Ja teda neviem,ale možno preto sa nám to tak dlho hojilo.Inak kamoška si bola dať prestreľovať uši a tá pani jej povedala,že si to nemá potierať alkoholom,lebo že jej to začne hnisať.A teraz sa v tom vyznaj.Jeden radí to,druhý to.Skús dávať iba ten framykoín. 😉

sorbik
2. nov 2007

...nam najviac pomohol repik a na noc mast Fucidin.....

pipi1211
16. nov 2007

ahojte dnes som dala mojej 5mesacnej dcerke prepichut uska a bolo to nieco strasne ☹ keby som nebola blba dala by som je to uz urobit v porodnici... chcem sa spytat neviete ako dlho su uska citlive na dotyk a pod? mam z dnesneho dna strach ako to bude cely den vnimat a aj z noci... 😒

tlapicka
16. nov 2007

eli to mela rarudly asi 2-3 dny, za tyden to vypadalo, jakoby je mela odjakziva, neboj, neni to tak hrozny

zuzana1981
16. nov 2007

my sme potierali liehom a framykoinovou mastou , dobre to znasala a vobec jej to ani nehnisalo

pipi1211
16. nov 2007

baby mne dr vyslovene zakazala dat framikojin ze vraj to ma byt v suchu a ziadne maste nemam davat len kazdy vecer vycistit liehom a cez den kamilkovym dovarom 😕 😅

lucka.m
16. nov 2007

Ahojte, my sme dali nasej 6 mesacnej malej nastrelit nausnicky pred 5 dnami, ked jej to robili hrozne plakala 😢 , ale netrvalo to dlho a na druhy den uz ani nevedela, že ich má, dokonca ani uska nemali nejako cervene 😀 . Na 3. den mala pri jednej nausnicke trosicku zaschnutej krvi ☹ , vytrela som jej to dezinfekcnym roztokom (Softasept N), a uz tam nic nema, a daju sa jej pekne krutit, takze ani nehnisaju a ani jej na to nic nedavam, naozaj maju ostat len v suchu. 😉
Tak dufam, ze sa nam to uz teraz nepokazi s tym hojenim 😉 🙂

vlastulka
16. nov 2007

Kamarátky mi odporučili dať nastreliť naušničky. Malá mala 4 mesiace a plač trval takmer 5 minút. Ušká sa nepindrili ani nehnisali. Tak ked môžem odporučiť, jednoznačne nastreliť, žiadna bolesť.

xsipm04
16. nov 2007

Mě kamarádky doporučily dávat na ouška levanduli - éterický olej, ale je jich víc druhů, takže to musí být ten, na kterém je napsáno, že je ho možno aplikovat přímo na kůži. První den jsem čistila lihem a dávala mastičku, pak jsem to potíralu už jen levandulkou a zahojeno za 2 týdny 🙂

vlastulka: To je dobrá informace 🙂 Mě všichni tvrdili, že se nastřelené hůře hojí, tak už vím, že to není pravda 😀 A že to bolí míň, to je pravda, sama si to pamatuju 🙂

konoupek
17. nov 2007

My jsme náušničky nedávali a vůůůbec nám to nevadí.Jestli bude malá někdy v budoucnu chtít,není problém nechat nastřelit,protože i já z vlastní zkušenosti vím,že to jen trošku štípne a je to 😉 .

ali77
17. nov 2007

ahoj sa cudujem ze ti nechcela prepichnut moja mala ma 9 tyzdnov a uz ma uska prepichnute uz v 2 tyzdni jej prepichla detska doktorka vravela ze cim skor tym lepsie ze ci hadam nechcem v 5 mesiaci a ja som i tak chcela co najskor ani nevedela ze jej to robili trosku poplakala ale ze vraj skor preto ze jej drzali hlavu ale inac nie. No ved ked ma tvoja 5 mesiacov to jej myslim uz aj nastrelia nausnicky jedna znama dala nastrelit ale to nie som si ista ci robia v 5 alebo v 6 mesiaci

ria80
21. nov 2007

Ahoj,chci se zeptat,kdo jste davali pichat nausnicky,tak mam cekat potom treba spatnou noc?Ze si da hlavu na stranu a ono ji to treba zaboli a tak bude porad vzhuru?Nebo to tak hrozny nebylo?

marce
21. nov 2007

Ria80: Ahoj, ja jsem Emmince nechala prostrelit usicka kdyz ji byly dva mesice, plakala 10 minut a pak usla. Plakala jedine kdyz jsem ji strikala na usicka dezinfekci a kdyz jsem tocila s nausnickama, jinak bez problemu.

ria80
21. nov 2007

Ale jak je to po propichnuti,ne po nastreleni?Boli je to pak dyl a vic?Ja asi spis necham propichnout.

natalien
21. nov 2007

Ria, my jsme byly na propíchnutí, můžu tě uklidnit, že noc proběhla naprosto OK, už když jsme šly odtamtud, tak o ničem nevěděla. Byly jsme píchat přesně ve 4měsících 😉

marce
21. nov 2007

Ja jsem je taky chtela nechat propichnout, ale po veskerem patrani vsech + a - jsem vybrala strelbu 😠 Takze s pichancem ti neporadim. Je mi lito....

betka007
22. nov 2007

ahojky, viete mi niekto poradit? riesime problem s nausnicami. Nasa pediatricka prepichuje klasicky usi ihlou. Mne sa to zda drasticke, tak som volala inej doktorke ORL, ktora nastreluje nausnice, hovorila, ze mame dojst v 6 mesiaci, ked bude dcerka po ockovani. Ze sa pozrie na usne lalocky, ci su vyvinute dostatocne a az potom sa uvidi. Tak neviem co robit.. Ci to mam dat urobit nasej pediatricke, ktora to uroobi hned, lebo dcerka uz dostala prvu vakcinu v 3.mesiaci, alebo stale cakat....

angelik
27. nov 2007

pokial ma niekto nepresvedci, a to musi mat silne argumenty, malej (2 mesiace) nedam uska prepichnut
zda sa mi to ako zbytocny bolestivy zakrok (ak to bude chciet sama, mozeme, ked bude starsia)
ja mam prepichnute usi, ale nausnice nenosim kvoli alergii, ktora sa u mna vekom vyvinula
okrem toho, na uchu je 'par' akupresurnych bodov, ktovie, ci sa nieco tym neovplyvni

macanet
27. nov 2007

My jsme byli na nastřelení minulý týden a v pohodě. Adélka jen jednou pískla, spíš se lekla a pak se vztekala, když jí sestra držela hlavu, jak pustila, byl klid. V čekárně už se při strojení usmívala a cestou domů spala 1,5h noc v pohodě.Jinak krev žádná netekla a na ouška doktor kouknul, jestli jsou lalůčky v pořádku a přeměřil , aby nenarušil nerv. Nastřelení můžu jen doporučit 😉Pouze dva dny jsme nesměli ouška namáčet.

jaduska
27. nov 2007

My sme prvej dcére dali prepichnúť ušká u detskej lekárky klasicky ihlou a ten zážitok neprajem nikomu. Maličká od bolesti prestala na chvíľku dýchať. Takže naša druhá princezná je zatiaľ bez náušníc a keď bude väčšia, dám jej ich určite radšej nastreliť a nie prepichnúť.
Inak pár dní po tom prepichnutí uší prvej dcéry som čítala v mamičkovskom časopise článok o tom, že bábätká prežívajú bolesť pri prepichovaní ešte viac ako dospelí. Kebyže to čítam o pár dní skôr, tak jej ich nedám určite prepichnúť.

zuz11
17. dec 2007

vocko3 • 1d • Včera o 16:34
Ahojte, máte niekto skúsenosti s nastreľovaním náušníc? Kde v Bratislave to robia? V akom veku ste to dali robiť?

mata78 • 1d • Včera o 16:57
ahoj. ja som mojej malej dala prepichnúť ušká v dvoch mesiacoch a robila mi to detská lekárka. ale ak chces nastrelit tak ti to urobia v ústave lekárskej kozmetiky

jaduska • 2d • Včera o 17:26
U nás nastreľujú náušnice v zlatníctve, vraveli, že tak od 8 mesiacov to zvyknú robiť. Staršej dcére sme dali prepichnúť a povedala som, že už nikdy viac, tak mladšej dáme neskôr nastreliť

nitka • 1d • Včera o 17:34
Najlepsie je v plastickej chirurgii a od takych 2 tyzdnov ked si babo este nepameta co mu robili.Takto nam to vysvetloval ten plasticky chirurg.

kukulkaja • 1d • Včera o 17:44
No ja sa akurat na to chystam s malou. Robia to na krcnom oddeleni az po 6 tyzdnoch od narodenia (ze su uz vyvinute usnice). Myslim, ze kedze oni sú aj "usne" oddelenia vedia najlepsie, kam to pichnut 🙂)

sonulik1 • 54tt • Včera o 17:59
nastreluju aj v ustave lekarskej kozmetiky v petrzalke

dadulik75 • 3d • Včera o 18:21
u nas priamo v nemocnici alebo u lekara v ordinacii,my sme si dohodli termin a urobili nam to u lekara obvodneho ......na porodnici chceli po mne 500sk a lekar nic a mali sme ich po dvoch tyzdnoch aj u malej aj u starsej dcery asi pisem ako tatar ale mala mi pomaha tak sorry 🙂

vlastulka • 1d • Včera o 20:59
Nikdy by som nedala prepichnúť, zbytočná bolesť pre bábätko. My sme dala nastreliť, bolesť takmer žiadna, maximálne 3 minútový plač, žiadne hnisanie a podobne. Dali sme ich nastreliť v zlatníctve a vykonávajú to až po 3 mesiacoch, teda až ked je dieťatko zaočkované

ludik • 1d • Včera o 21:01
Vlastulka a zaockovane proti comu?pytam sa lebo ja som v UK a tu je trosku iny ockovaci kalendar ako na sk a v januari ideme na sk a chcela by som dat Vikinke nastrelit nausnicky 🙂

vlastulka • 1d • Včera o 21:05
Vieš, že ani sama neviem presne proti čomu? Myslím, že TBC... no neviem, možno sa mýlim. Viem, že dostane 3 dávky, jednu dostala po narodení, druhú v 3 mesiacoch a potom po polroku, to znamená, že v 9. mesiacoch.

janka196 • 1d • Včera o 21:05
Ludik my sme tiez v UK a bola som sa pytat na to nastrelovanie v obchodiku kde predavaju bizuteriu a tak. povedali ze oni nastreluju ale az ked je babo vacsie, teda skor ked uz je to slecna 😅 . takze som dala malej prepichut uska na slovensku. Dr. za to vzala 250 sk

ludik • 1d • Včera o 21:06
Janka - a nemusela byt zaockovana proti TBC,lebo tu v UK neockuju proti TBC 😠

janka196 • 1d • Včera o 21:08
tak doktorka o tom vedela, ze nieje zaockovana a aj tak jej uska prepichla tak asi nie 😅

ludik • 1d • Včera o 21:12
a nejedna sa o tetanus?ako o TBC?lebo tetanus mame 😉 a kolko to stoji v tom zlatnictve Vlastulka

vlastulka • 1d • Včera o 21:19
Môže byť aj to, vravím, že neviem, ten názov, akosi si to neviem zapamätať. V knižke mám aj názov, ale mám to v spálni a Viki tam spí, tak tam nechcem ísť. V zlatníctve sme platili iba 2OO Sk za naušnicky, pretože mesiac musela mať ich z chirurgickej ocele a po mesiaci sme dali naše zlaté.

ludik • 1d • Včera o 21:30
Vlastulka dakujem 😉

vlastulka • 1d • Včera o 21:31

sonoga
18. dec 2007

My sme dali malej prepichnut usi este v porodnici. V den, ked sme odchadzali jej ich prepichli a bolo. Teraz by mi uz bolo luto dat to spravit.

ria80
21. dec 2007

Ahoj,tak zas mame problem.Dala jsem male propichnout usi,normalne,a bylo to v poradku.Vcera jsem si vsimla,ze ma za usima a na krku trochu vyrazku.Takovou krupicku.Zatim si nemyslim,ze by ji to svedelo.Ale pripada mi,ze se ji to rozliza.Tak nevim,jestli to muze byt z tech nausnicek,nebo co to muze byt.A aby se ji to nezhorsilo pres svatky,doktorka tam nebude a na pohotovost by se mi nechtelo.Mate s tim nekdo zkusenost?

lenycka
25. dec 2007

Rio, my to máme za ušima taky takový sušší, je to asi jak malý ty nášničkou dřou o tu kůži za ouškem, tak jí to po koupání a ráno mažu a už je to dobrý.
A nebo můžete mít třeba alergii na zlato? 😲

sofik
25. dec 2007

baby kolko stoji nastrelenie usi. Dik. A cim to mazete? Framikoinom?

ria80
25. dec 2007

Nstreleni moc nestoji,ale musis si k tomu koupit ty nausnice a tak to vyjde dost draz nez proichnuti,kdyz na to uz mas nausnicky pripraveny doma.
Nemazu nicim,jen to kapu lihem.
To za ouskama neni sucha kuze,to ma vyrazlu a ma to dost rozlezly,tak nevim.Snad to nebude alergie a prejde to.Aspon mi prijde,ze uz se to nezhorsuje.

sofik
26. dec 2007

Ja som myslela ze nausnicky su v cene nastrelovania.