Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

mixka
22. mar 2008

ok, vdaka 😀

zucha
27. mar 2008

ja ked som sa objednavala do ULK v Petrzalke, nik sa ma nepytal, kolko ma malamesiacov. Az na mieste sa ma lekaka opytala, ze ci nechcem pockat az do pol roka, ja som povedala, ze nie a viac sa to neriesilo. Inak, objednali ma od zavolania za necely tyzden. Ono je rozdiel, ci tam chcete ist doobeda, alebo poobede. Tie doobedne terminy su volnejsie. Na poobedne sa caka niekedy aj dva tyzdne.
Nastrel bol presne na tie naznacene dierky. Podla mna zalezi od lekarky, ci sa jej to podari presne nastrelit, alebo prepichnut. Mam kamaratku, ktorej malej normalne prepichovali a nema to presne. Druhej dcere preto dala prepichnut usi az v piatich rokoch.

nensy
27. mar 2008

ahoj holky hezký ráno.mi sme byli s malou na píchání naušniček v úterý a máme každou naušničku píchlou jinak.vypadá to docela blbě .dala bych ji to přepíchnout ale nechci jí zase trápit.chudinka plakala až bych se rozbrečela i já

katulienka1
27. mar 2008

Caute kocky,tak my sme boli včera nastrelovať naušnice.Doktorka bola celkom v pohode.Mala plakala veľmi,chudatko moje.No ale keď sme prišli domov tak som si poriadne pozrela tie naušnice a zistila som že je každá inakšie.Jedna bola celkom dobre a druhá až niekde hore a moc vysoko.Tak som volala do jedneho kozm.salonu že jej to pojdem dať tu jednu dierku znovu nastreliť pekne a tam mi povedali že sa to tak skoro neprestreľuje,lebo je možnosť že by sa ti dierky čo budú blízko seba mohli spojiť.Takže ja som jej včera večer tie náušnice vybrala.vydenzifikovala nech sa jej tie dierky znova zrastu a tak o mesiac pojdeme znovu.Inakšie ta pani mi včera vysvetlovala že je fakt najlepšie dávať prepichovať uši od pol roka,kedy sú tie kožné štvorčeky dobre vyvinuté 😕 Takže je mi to teraz tak strašne lúto,že musela včera trpieť zbytočne.Človek sa učí celý život,no radšej by som sa učila na sebe ako na malej.A mimochodm,doktorka mi povedala že už za 2týždne môžem dať zlaté.Čo vôbec není pravda.Musia byť 6týždňov.
Ja som šla teda dať nastrelovať naušnice k doktorke,že predsa lekár je lekár a čo z toho.Nič.Takže to je naša skúsenosť.Papa 😉

nensy
27. mar 2008

ono to je asi jedno.mi je nechame ono se to nedá udělat přesně ty děti se hejbou

katulienka1
27. mar 2008

No ja som sa na to nemohla pozerať.Raz by sa to aj tak muselo prestreliť tak je najlepšie hneď keď tu bolesť až tak nevníma a rýchlo sa tie dierky zrastú že ich neskôr nebude ani vidno.

mechurik
27. mar 2008

baby, pozeram ze ste davali prepichnut uska u pediatricky, to je aka lekarka? nejak sa nevyznam v tych odbornych nazvoch.

cicushka
27. mar 2008

baby, ja som sa rozhodla dat malej nausnicky, az ked si ich sama vypyta, co predpkladam bude hned, ako si zacne vsimat, ze aj ostatne dievcatka maju. Potom ju zoberiem, nech si sama vyberie a dame nastrelit. Kedze to bude jej volba, tak vie, ze bude musiet to stipnutie vydrzat a bude uz aj pekne drzat hlavicku pri nastrelovani.

mixka
27. mar 2008

pediater je detsky lekar 🙂

mechurik
27. mar 2008

jaj taak 🙂 🙂 😲

klaymanova
27. mar 2008

ahoj nam detsky pediater prepichol uska v prvej poradni,troska boli zapalene,ale preslo to,teraz je kocka 🙂

dada2007
27. mar 2008

ahojky.....našej malej sme dali ušká prepichnúť na 1-mesčke u pediatričky....dokina mňa a manžela poslala za dvere a tam sme počuli ten strašnýýýýýýýýý krikoplač ☹ ☹ ☹ Môj manžo potom povedal, že už chápe, prečo posielajú rodičov za dvere(teda aspoň tu je to tak), lebo že keby bol vo vnútri a vidí to, tak ... 🤐 🤐
Lili asi týždeň a pol trošku hnisalo pravé uško, ale veľmi rýchlo sa jej to zahojilo. Dávala som jej na to lieh...ten to pekne vysúšal a hojil...Som rada, že sme jej to dali spraviť ako jedno mesačnému bábätku... 😉 😉

mechurik
27. mar 2008

no baby, po vsetkych tych prispevkoch ak budem mat raz babo, urcite mu to dam prepichnut, a urcite do 1 mesiaca. dakujem za taketo rady ,velmi vela sa da precitat z tychto tem 🙂 😉

sofik
27. mar 2008

Ahojte. My sme dali minulý týžden malej ušká nastreliť a to už mala rok. Ziadne zlé reakcie a ušká už máme zahojené. 🙂

zucha
28. mar 2008

katulienka, tak to mi je luto, ze to tak dopadlo. A to si bola v tom ustave lek. kozmentiky. Lebo ja som bola tam a skoro kazdy den pozorujem tie dierky, ci su narovnako a nastastie su. 😵

jandalinka
1. apr 2008

Ahojte.Po základním očkování chceme naší malé už píchnout(nastřelit) ouška,ať to má už za sebou a později ji netrápíme.A teď máme dilema,které naušničky koupit?? 😕 Má někdo zkušenosti,jestli buď klasicky na zapínání vzadu např.naušnice,které se dávají při nastřelování anebo naušničky,které "visí"a jsou na zapínání při cvaknutí.Nevím,jak popsat rozdíl naušnic,tak snad jsem to napsala srozumitelně. 😨 Ptám se hlavně,protože jsem někde četla,že ty klasicky na zapínání vzadu např.pecky dost tlačí na ouško a při "mrskání"hlavičky to není dobré na ouško?"tak nevím. 😖

ria80
1. apr 2008

No když budeš nechávat nastřelovat,tak si koupíš ty,co tam nastřelí.A když budeš nechávat píchat,tak kup ty,co maj zapínání epředu a navlikaj se zezadu.
A pak ty další,to je asi jedno,ale já bych nekupovala ty s peckou vzadu,může to vypadnout a dítě to spolkne.Michalka si dost tahá uši.

jandalinka
2. apr 2008

Ria80:díky za radu.

tanaba
2. apr 2008

ahojte,

hladala som, kde nastrelit dcere nausnice a vyhodilo mi tuto diskusiu. To sa tesim. Moja uz ma 4.5 r. a teraz sa rozhodla, ze chce nausnicky. Tak nas caka behanie po klenotnictvach, lebo si chce vybrat sama. Neviete mi poradit, kde maju v Ba pekne a za normalne ceny detske nausnicky? A nastrelit asi pojdeme do ULK.

frog
2. apr 2008

Jandalinka.my jsme nechai naušn. natřelit a po 3 týdnech jsem je vyměnila za naše zlaté se zapínáním dopředu,protože je to bezpečnější,můžeš je nechat i ve zlatnictví zamknout pro jistotu a hlavně když s nima v oušku hýbeš,tak s peckama to jde fakt špatně..teďka máme 2 měs. púo nastřelení,pořád dobrý,ale poslední dva dny nám začíná dírka hnisat,možná je to spojené i s tím že máme střevní virozu..

zucha
2. apr 2008

tanaba, my uz mame nastrelena nausnicky skoro tri tyzdne a este stale som nekupila zlate, co jej vymenim ☹ Stale hladam, ale v tych zlatnictvach v Ba su vsade rovnake 😒 a ani jedny ma nezaujali tak, ze by som ich kupila

terrezka
3. apr 2008

ahojky holky. připojuju se do diskuse můžu? včera jsme byly s Ančou objednaný na nastřelení náušniček v kosmeťáku a když sme tam přijeli tak mi baba řekla že mimi nikdy nenastřelovala..... a doporučila mi zdejší dětskou dr na tý poliklinice. ta měla samo dovču a prej se mám objednat. takže hodina tam a hodina zpátky na h... takže sme se s manžou rozhodli že až půjdem do poradny k naší dr tak tam vezmem naše náušničky a holt je nebude mít nastřelený (to ta naše dr nedělá) ale bude je mít propíchnutý.
jaký je v tom rozdíl? jo a naše dr mi do tel. řekla že malá už je na propíchnutí stará.... a na nastřelení malá. to podle mě ne ne?
jo a když jí to propíchne můžu jí tam dát pecičky nebo to můžu jen když jí to nastřelej?

duskaf
3. apr 2008

Cicushka, presne tak som to cítila aj ja a takistoto urobím, takže naša malá zatiaľ náušničky nemá.

krista
3. apr 2008

Ahojky holky, tak naše dětská doktorka ouška taky jen píchá, tak to nebudu komplikovat a nechám je píchnout snad to bude v pohodě 🙂

bihan
3. apr 2008

Terrezka, Sára sme nechali náušnice nastreliť v 3m 😉

Samozrejme je asi viac v súlade s rešpektom dieťaťa nechať to na ňom, ale poznám prípady, keď dievčatku (mala 4,5r) nastreľovali náušničky, ktoré naozaj veľmi chcela, ale to druhé bolo takmer nemožné jej nastreliť, lebo nám robila príšerný cirkus v obchode a druhé ucho už nechcela ani za nič...
Tak isto je určite komplikovanejšie na liečbu prepichnúť ušká po polroku - naša malá si už všetko chytá a ušká by si určite chytala tiež, lebo si už uvedomuje samú seba (vrámci možností 😀)

No a náušničky máme so zatváraním vzadu - sú to malé srdiečka a nikdy sme s nimi nemali problém a to som dávala sakra pozor, či nemá za uškami začervenanie. Keby ju tlačili, dáme malé krúžky, ale nikdy by som nedávala tie, čo sa zapínajú vpredu. Po prvé sa mi vôbec nepáči 😅 a po druhé sa strašne rýchlo o všetko zachytávajú a mimčo sa môže zraniť.

frog
3. apr 2008

Terrezka-my jsme daly malé naušnice nastřelit v 5 měs. a to už je v poho,důležité je,aby měla za sebou tbc a první hexu..Nastřelení je šetrnější,rychlejší,bez krve..je to pro děti sice šok,když jim do ouška najednou něco vystřelí a píchne to,ale podle mého propichování je zdlouhavější a nemusí to být přesně propíchnutý..pistolí to při natřelení sevře a pak už jen zmáčkne,proletí naušnice a je to,ale než projede ouškem ta jehla,tak to je určo pomalejší..a pokud jde o to píchání,tak na to musíš mít klasické naušnice se zapínáním vepředu,hlavně kvůli tomu,že se s nauš. musí pak hýbat a to s peckama jde fakt blbě..

besinecek
4. apr 2008

Holky, prosím vás, malá má deset měsíců, myslíte že bych mohla nastřelit naušničky. A kde se to dělá? díky

ivulinda
4. apr 2008

No a tobě dr.neřekla jestli už mužeš nastřelit naušnice??

kacka.va
4. apr 2008

Podle mojí známé - dětské sestřičky - která na objednávku taky píchá ouška, je to nejlepší v 6 týdnech, protože se to prý hojí líp a hlavně si ručičkama ještě nematlají na uši, aby si to rozškrábaly. Dříve se to prý běžně dělalo, ale teď záleží na doktorce, jak to doporučí.

ivulinda
4. apr 2008

já si myslím,že naušničky se dávají až po 2 očkování ne??!