Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

blanblan
19. aug 2010

No neviem neviem....ja som moju malu nechala trapit sa s nausnickami asi pol roka pricom jej jedno usko zahnislo asi 4x pocas toho obdobia a potom isli nausnicky von 😢 a navyse ju vsetci stale povazuju za chlapca 😀 Druhykrat by som to uz nerobila-teda nechala to na nu ked si raz bude chciet dat prepichnut usi tak si da.(I ked ja som vdacna ze mi to spravili ked som si nic neuvedomovala lebo neviem neviem ci by som sa odvazila 😅 )
@jitulisek, tomu revu sa asi nevyhnes.... 😉

bocinka
19. aug 2010

@jitulisek malé jsme sice píchali, ale ušinky se dají krásně vyměnit při spaní... 😉 😉 😉 třeba jeden den jedno ucho a druhý den druhé... zdlouhavé, ale bez řevu... 😎

katkas1
20. aug 2010

@veroncek nam uska prepichovali ked sme mali vyse mesiaca, a vyse mesiaca sa nam aj hojili, stale jej mokvali. tak mi poradili aby som jej ich cistila leihom, no katastrofa, ten rev si nevies predstavit a hnisali este viec, potom som len harmancekom, ale ani to nepomohlo, tak som jej nerobila nic, kazdy den ked som videla ze uz ma zaschnuty hnis tak som jej ho jemne oskabkala a az potom sa jej uska uplne zahojili. Plakat bude len chvilu, ked jej ich budu prepichovat, ked si ju potom zoberies na ruky prestane. Ale priprav sa na plac aky si este nepocula, ja som plakala spolu s malou, a ani som jej nechcela dat nausnice, ale manzel chcel.

suzieqiu
20. aug 2010

Ahojte, neviete mi poradit kde nastreluju nausnicky v trnave?? A robievaju to aj malym babetkam? Dakujem 🙂

hanka274
20. aug 2010

@suzieqiu skus v teme trnavske mamicky sa opytat... 😉

radushka
30. aug 2010

@zuvra nám se taky po nastřelení objevil stroupek až teď po měsíci a trošku to hnisá (1 ucho).Zakápávám to lihem a myslím, že to pomáhá.Malou ouškoale vůbec nebolí a nemá ho ani oteklé ani zarudlé.Snad se to rychle zahojí 😉

irsina83
6. sep 2010

@suzieqiu ahoj, my sme dali dnes nastrelit nausnicky v Ba, v trnave to nerobia a robia to od 2,5 mesiaca veku dietata. a bolo to super, len tuk tuk a o hodinu mala ani nevedela ze jej daco robili 😉

streserka
7. sep 2010

@blanblan mojej malej hnisalo usko mesiac vkuse, skusala som ich vybrat, vymenila som za ine, pouzila som alkohol, rumancek, laliu aj propolis - nic nepomohlo. Posledna vec co som urobila ked som ich chcela natrvalo vybrat bola - citajte dobre - moja ranna slina (nesmie sa pred aplikaciou na usko predtym nic jest, pit ani fajcit). Poriadne som jej nausnicku s tou slinou popretahovala - robila som to 3 dni a odvtedy jej usko nezahnisalo. Odporucam babenky, vyskusajte!!!

streserka
7. sep 2010

nasej malej sme nechali uska prepichnut po 6tich tyzdnoch - doktorka moc nechcela, ale ja som bola neoblomna, ved mne prepichovali este v nemocnici...ked som sa narodila. Malej zacalo usko hnisat vo 4tom mesiaci, ale uz mame chvala Panu Bohu pokoj!

streserka
7. sep 2010

@radushka skus rannu slinu, uz som to pisala vyssie, potom mi babenky napiste ci vam to pomohlo, mne velmi! Len musite viackrat pretiahnut nausnicku hore dole, aby sa slina dostala dovnutra...

blanblan
7. sep 2010

@streserka, tak to som este nepocula! 😀 No skoda ze som nemala moznost to vyskusat,to hnisajuce ucho uz ma davno zarastene, mimochodom to druhe este nie a to uz je asi rok a pol co ich ma vonku...
A odkial mas prosim ta taky recept???

mirka285
7. sep 2010

@miska1981 presne ako pises,aj mne povedala kamaratka co dala malej nastrelit nausnicky,ze malu to vzadu tlacilo.ze hocikedy rev z postielky strasny a potom prisla nato ze ju tlacia tie nausnicky...ja tiez neviem ako to mam teraz riesit lebo vraj sa maju dat nusnicky kym si dieta neobjavi usi aby si ich nechytalo 😕

streserka
8. sep 2010

@blanblan od jednej pani od nas, manzelik sa trosku postazovala a ona to vraj urobila dcere pred 30timi rokmi :-} a vraj jed odvtedy nehnisali... ak nabuduce prepichnete a bude to hnisat, tak budete vediet co robit :-}

miska1981
8. sep 2010

@mirka285 no ja som si to myslela podla seba, lebo aj mna to tam tlacilo ked som si dala nastrelit a tiez som nemohla pohodlne spat.
tiez neviem ako to mam riesit, asi este pockam a dam prestrelit az ked bude mat cez rok 😉

radushka
8. sep 2010

@streserka dík za radu (teda velmi netradiční 😅 😀 ).Ale už nám zabral ten líh, takže je to už ok 🙂

zuvra
8. sep 2010

@radushka , my uz mame usko zahojene a nausnicku som nehcala v usku. 🙂

radushka
8. sep 2010

@zuvra tak to je super.my taky necháme ještě tyto náušničky - jdeme na vítání občánků a k šatičkám se nám víc hodí tyto "stříbrné" než zlaté 😀 .Takže jí to vyměním až pak 😉

dadous
8. sep 2010

@mirka285
@miska1981 holky ty naušničky v zadu vubec netlačej, ani ta tyčka nevyčuhuje 😵

mirka285
8. sep 2010

@dadous tak mozno je viac druhou tych nausniciek na nastrelenie...lebo co mala ta kamoskina dcerka,tak tam tycka trcala a aj ju dopichala za uskom..takze dakujem za info,pojdem to omrknut zajtra 😉

cigaretka5
8. sep 2010

dievcata dnes som bola u pediatricky a tiez mi dala dve moznosti ze bud prepichnut alebo nastrelit ale az po tretom mesiaci . Tak sa chcem spytat? kde ste davali nastrelovat?

cigaretka5
8. sep 2010

@mirka285 a kam sa chystas omrknut? kde v ba nastreluju takym malym slecnam?

dadous
8. sep 2010

@mirka285 no tyhle,co trčí ta tyčka,většinou maj ve zlatnictví, my byly u dětsky dr a ta, maj přímo naušničky pro mimča 😵 a fakt dejte je co nejdřív, pže nikče bude pul roku a už si taha za ouška 😵

mirka285
8. sep 2010

@cigaretka5 u nas v kozmetickom salone to robia...takze ja to mam hned vedla domu..skus sa opytat aj ty na kozmetike co mas niekde blizko,tak kde robia napr. peercing,tam vacsinou aj nastreluju nausnicky

dadous
8. sep 2010

@cigaretka5 zadej si do vyhledavače nastřelovaní naušnic ve vašem městě a tam ti vyskočej odkazy na dětsky doktory ktrey je nastřelujou, my jsme teda musely jet 60 km, pže tady u nas to nikde nedělaj 😵 nam dr řekla taky až po třech měsících, po prvním očkovaní 😵

mirka285
8. sep 2010

@dadous necham si poradit 😉 dakujem dufam ze to bude ok..

streserka
8. sep 2010

@radushka to pre pripad ak by to opat hnisalo 🙂

radushka
8. sep 2010

@streserka ok, ale tak snad už to bude v pohodě 😉

katrinka8
2. nov 2010

Ahojte, nechce sa mi citat 59 stran, potrebovala by som poradit ohladne nastrelenia nausniciek v Martine, Ziline alebo v B. Bystrici. Chcela by som dat dcerke nastrelit nausnicky nejakym odbornikom, ktory nastreluje s ohladom na akupunkturne body. Neviete poradit niekoho v Martine, Ziline alebo v Banskej Bystrici, prip. Dolnom Kubine, Tvrdosine alebo Namestove? Moze byt aj niekto, kto sa len venuje akupunkture a prip. by len naznacil na usku znacku, kde treba nausnicku nastrelit. Cez internet sa neviem nikde niecoho takeho dopatrat.... Dakujem vopred.

beaska
3. nov 2010

chcem sa spytat kde v BA ste dali prepichnut , ci nastrelit usi a ci ste spokojne, a kolko to stoji dakujem 😵

hanka274
3. nov 2010

@beaska ja na tomasikovej, kozmetika Fantasy v Ruzinove, aj s nausnickami tusim dakych 16e...naznacili, nastrelili, plac asi 2 minutky...spokojnost, mile, ochotne...fajn. 🙂 🙂