Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

emjee
17. aug 2007

kasper • 1d, 41tt • 17. aug 2007 o 15:18
Ahojte maminy,
chcem sa opýtať na váš názor ohľadom prepichovania ušiek na náušničky. Manžel je proti, že sa malá rozhodne, či ich bude chcieť a ak áno, tak si ich neskôr dá prepichnúť. Ja som skôr toho názoru, že bude lepšie, keď jej ich dáme prepichnúť už teraz, kým je ešte maličká. Ako ste to riešili vy?

drago
17. aug 2007

Ahoj kasper, my řešily to samý co Vy. Manžel se pak ptal naší mudry na její názor, že by si malá až bude mít třeba 5let nechala ty náušnice propích. Ona nám řekla, že to je jako by jsme se 5letýho dítěte ptali, jestli chce naočkovat, že děti z toho ještě nemají rozum. My se nakonec dohodli a malá jde píchnout náušnice př. týden. Nastřelit bych ji to nedala, sama jsem měla problémy po nastřelení, tak to nechám na člověku kterej tomu rozumí. 🙂

ronie
17. aug 2007

ahojky dyt to nemusí být v 5 letech-mě se zeptali v 11 a já rozhodně chtěla 🙂 a když už tak nastřelení se mi zdá lepší a hlavně rychlejší. Byla sem přítomna propichování uší u dvojčátek a babička tam plakala a mamina si nadávala, že se na to nevy..no zatim to řešit nemusim-Olívek naušnici nece 😀

listicka77
17. aug 2007

No teda že by pětiletá holčička neměla rozum z toho, jestli chce náušničky???
Já mám píchnuté uši v pěti letech, byly jsme si je píchnout společně s mámou (ona do té doby neměla) a měla jsem z toho rozumu až dost. Chtěla jsem prostě být hezká holčička s náušničkama. A setřička mě chválila, že jaká jsem hrdinka, že jsem ani necekla a tak. Děti nejsou tak nesvéprávné, jak někteří doktoři myslí... 😀

jita2
17. aug 2007

Taky bych znovu volila jednoznačně nastřelení, je to šetrnější a nehrozí tolik infekce, oproti bolestnému píchání 😉

My jsme byli hned rozhodlí, že necháme nastřelit hned v kojeneckém věku, myslím si, že se naše malá nebude odchylovat od většiny a nebude v pěti nebo deseti letech mlátit hlavou o zeď (obrazně řečeno), že jsme jí dali náušnice 😉

majka07
17. aug 2007

ahojky, tak my máme naušničky od úterý, nechali jsme je po velkém očkování a musím říci, že to nesla statečně, zabrekla jen u toho prvního a pak už vůbec, zato já bulela 😀 😀 😀

leva
17. aug 2007

Ahoj,tiez si myslim ze to je najlepsie prepichnut uz ako babetku,neviem si predstavit tu nasu keby som jej to davala teraz robit,ona je taka citliva asi by som uz pockala do puberty 😀 Ale kazde 5 rocne nieje take,no tej nasej ani triesku z prsta nemozem vybrat.

arabela36
17. aug 2007

Ja mam muza z Noveho Zelandu a ten by ma asi "zabil" keby dam malej prepichnut uska ked je este babatko. Ked videl malu mojho brata a mala nausniska v uskach ked mala mesiac, tak ani neveril vlastnym ociam. To sa fakt inde vo svete nerobi tak skoro. Tak nad tym zatial ani nerozmyslam. Nech si sama rozhodne ked bude vacsia.
Inak asi je lepsie dat cim je babatko mensie (ked to uz chceme tak skoro), lebo nasa mala ma teraz 4 mesiace a v jednom kuse si natahuje usi. Keby mala nausnice tak si ich asi vytrhne aj s usami 🙂

tamia
20. aug 2007

mám 4 mes. dcerku, uvažujeme o náušničkách, ale rada by som vedela čo je lepšie pre ňu prepichnúť alebo prestreliť? (čo je menej bolestivé) Poraďte.
p.s. ona si rada chytá ušká, bojím sa toho, aby si neublížila ked ich bude mať.

poupe
20. aug 2007

ja jsem dala nasi holcicce propichnout ouska ve 2 mesicich u detsky doktorky,byla rozmrzela jen ten prvni den,jinak vsechno v pohode,na ouska si taky rada saha,ale nausnicky vubec nevnima

lullka30
20. aug 2007

Ahoj Tamia, zdravím Ťa -aj ja som z Nitry 😀
Naša malá má 10.týždňov a náušničky už mám kúpené, ale asi jej dám najprv nastreliť a po nejakom čase vymením za tie normálne

mikca
20. aug 2007

Tamia, já dala malé uši píchnout, ale nechala jsme jí je namazat mastčkou (Emla) znecitlvý ouška.

tamia
21. aug 2007

ahoj lullka,
vieš mi poradiť kde nastrelujú v NR naušničky? Je to niečo na spôsob tetovacieho štúdia alebo je to nejaké zdravotnícke zariadenie. Ja by som skor uvítala to druhé...

lullka30
22. aug 2007

Tamia, sice som z NR, ale 5.r byvam v Prahe, tak Ti neporadim 😒 .Nerobi to tvoja detska lekarka?

drago
22. aug 2007

Ahoj holky. Tak naše Kája už má náušničky. Měla jsem z toho strach, ale paní doktorka byla šikovná, měla to za chviličku píchnutý. Nás nechali čekat v čekárně, malá brečela jen chvíli za to já měla na krajíčku. Jak jsme odcházeli už byla klidná. Doma už se dokonce smála. Ani neví, že nějaký náušnice má. Po tom co jsem slyšela jsem byla mile překvapená jak to proběhlo v pohodě. 🙂

tamia
22. aug 2007

lullka,
nastrelovanie určite nie.

mikca,
tá mastička sa u vás používa bežne? Dá sa kúpiť v lekárni?

gondola
25. aug 2007

Holky, taky jsem měla dilema jestli náušnice či ne. Ale spousta mých známých co nemají naušnice říkaly, že hned když je malá, pak už se dítě bojí a třeba jako dospělé litují, že nemůžou nosit ozdoby v uších.Tak nám včera PA píchla ouška. Dělala to u nás doma, říkala, že je lepší píchat než nastřelovat, Malá za 2 minuty nevěděla že se něco dělo,v noci spala úplně normálně. Mažeme ouška Framykoinem a konečně Agnes vypadá jako holčička. 😵

strejcinka
25. aug 2007

Taky jsem řešila, jestli nechám malé píchnout uši nebo ne. Už jsme je dokonce měli i koupené (dárek od tchyně), jen jsem se šla (pro svůj klid) poradit s MUDr. Aulem - akupunkturistou, aby mi naznačil, kam by tu dírku bylo nejlepší umístit 😉 . Řekl mi, že dokud nebude prckovi tak 15 let, nemůže mi to doporučit vůbec, protože se ucho vyvíjí a akupunkturní body na něm nejsou ustálený.
Tak jsem to prostě neriskla, náušničky jsme vyměnili za větší a nosím je já 😀
Jak říká má kamarádka: ať si holka jednou sama rozhodne, kam si co nechá píchnout 😎.
Ale je fakt, že když Emma nemá na sobě vyloženě šatičky, každej nám chválí "krásnýho chlapečka". Snad z toho vyroste i bez náušnic 🙂

angelos
26. aug 2007

Ahojte,my sme dali malinkej prepichnut uska,ked mala tri mesiace.Zvladla to vyborne,plakala len ked jej to sestricka prepichovala,potom si na to ani nespomenula.Tiez si rada natahovala uska,mala som strach,ze si bude nausnicky trhat,ale ani sa ich nedotkla.Inak doktorka nam vravela,ze byvaju problemy s nausnicami,ktore su na zavit.Co sa tyka osetrovania,umyvala som jej niekolkokrat za den uska repikom a nasledne nausnicku v usku popretahovala a pretrela liehom.Kraaasne sa jej to zahojilo.Nad tym,ze by sme jej nausnicky nedali,som ani neuvazovala.Pravdepodobnost,ze by sa v dospelosti rozhodla nenosit nausnice,je mizivaaa. 🙂

piaf
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamia
26. aug 2007

ahoj,

máte niekto predčasne narodené dievčatko s výrazne zníženou imunitou, ktorému ste dali prepichnúť ušká? Ak ano, ako to znášalo, nezapálilo sa jej to? Neboli s tým komplikácie?

dannynka
26. aug 2007

ahojte ja som davala malej prepichovat uska ked mala asi 6-tyzdnov.Tiez si myslim zré je to lepsie ked je erte mala ze si tak tu bolest este neuvedomuje..
no veru aj to tak bolo,prepichli chvilku si poplakala a poobede bola celkom v pohode...ale tiez som sa bala a nebolo mi jedno ked ma z ordinacie vyhnali.. ☹

kikaz
27. aug 2007

Ahojte babenky. Píšem prvý krát a som rada , že takáto stránka existuje. Ja som malinkej dala naušničky nastreliť v 8. týždni a urobila som dobre. Malinkú to nebolelo ,ušká si ešte nechytá tak sa to ani nezapálilo.Je ale zlé, že to nemá rovnako tak budeme na jedno uško musieť isť ešte raz. A to ma štve.

jita2
28. aug 2007

kikaz,
to se jako doktorka netrefila? ☹

lilak5
28. aug 2007

Ahoj holky,
tak my jsme dali píchnout ouška naší Terezce ještě hned v porodnici. Asi týden to měla trochu červený, ale pak už to bylo v pořádku. Já byla na propíchnutí v 5-ti letech a pamatuju si, jak mě to bolelo.

tamia
28. aug 2007

nikto sa tu nenájde kto dal prepichnúť uška predčasne narodenému dievčatku????

kikaz
28. aug 2007

Ahoj jita2 ja som ich dala nastreliť v kozmetike a malá mala označené dierky dobre ale asi sa uhla.Ja som ju nemohla držať
.

radoslava
28. aug 2007

Ahojte nam prepichovali uska dnes. Boli sme v BA v ULK. Mala trosku revala teda dost ale len preto ze ju drzala cudzia teta a dost silno, aby sa nepohla.

mikca
28. aug 2007

tamia ta mastička se u nás používá normálně, ale v lékarně nevim zda se dá koupit, ale doktorka bude určitě vědět. jinak s tím že je malá předčasně narozená tak asi nebude problém pokud jí budeš mít naočkovanou první dávkou proti tetanu, tak jí píchnou ouška normálně.

angelos
28. aug 2007

Tamia poznam len chlapcov,ktory su predcasne narodeni,ale myslim,ze to,ze je dcerka skor narodena by nemalo prekazat pri prepichovani usiek.Spytaj sa svojho pediatra,teda pokial chces,aby malinkej prepichovali uska tam.Teda na tvojom mieste by som to nechala prepichnut u lekara.