Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

beaska
3. nov 2010

@hanka274 dakujem 😀

hanka274
3. nov 2010

🙂 🙂

fraufrt
3. nov 2010

citala som, ze tu mali mamicky problem so zapalom usiek po prepichnuti, tak, ak by do buducna mal este niekto takyto problem, doporucujem na prepichnute miesto dat ophthalmo-framykoinovu (ocne antibiotikum) mast, predpisala nam ju detska Dr. hned ako nam prepichla v 3 mesiacoch uska a po 3-5 dnoch bolo po zapale a to sa nam zapalilo iba jedno usko. Takze 100% funguje, netreba sa toho bat, ze ide o Atb.

hanka274
3. nov 2010

je to lokalne atb...ale lepsie je predist tomu nastrelenim 😉 😉 😀 😀

adelinka
10. nov 2010

ahojky
tento tyden jsem slysela ze se daji pichat nausnicky hned v porodnici...mate nekdo zkusenost?

ela222
10. nov 2010

malej dávali náušničky tretí deň po narodení ešte v pôrodnici. a žiadny problém nebol. prvý deň to mala zalepené pod čiapočkou a to bolo všetko.

meo
10. nov 2010

Mě se to zdá rovnou v porodnici moc brzy, já jsem svojí dceři nechala píchnou náušničky ve 3,5měsíci. Moje pediatrička mi to doporučila po první Hexa vakcíně, že má nějaké protilátky si poradit s infekcí, nebo něco podobného. U většího dítěte mám od kamarádky zkušenost, že jí nechávala píchat v 7měsících a doktorka se sestřičkou jí pří nemohli udržet, kdy jí to píchali, takže měla přijít dřív.

mailli
11. nov 2010

Taky si myslím, že v porodnici je to moc brzy... Moje doktorka mi řekla, že buď nejdřív po šestinedělí (pokud nemám já alergii na kovy) a nebo po první Hexe. Nechala jsem jí náušničky dát teda po šestinedělí (ne úplně hned, cca na 2 měsících) a bylo to v pohodě. Ouška jí píchnul doktor na ušním (to jsem chtěla pro jistotu, že přeci jen tam by s tím neměli mít problém a vědí co a jak). Jedno ouško se jí zahojilo hned a druhé trošičku hnisalo pár dní. Ale to je individuální.
Každopádně si myslím, že je nejlepší dát náušničky rozhodně dřív, než malá objeví ouška, aby si za to netahala a nezhoršilo se to nějak...

fraufrt
11. nov 2010

My sme dali Rebece prepichnut uska v 3 mesiacoch, ale kedy som mala dalsie diavcatko, dala by som jej prepichnut uska pri odchode z nemocnice. V 3 mesiacoch sa uz dost branila a sestricka mala problem udrzat ju.

adelinka
12. nov 2010

no ja nevim asi necham pichnout v porodce...jedna dr.rika ze se to nema jina ze muze a proc by to delala dr. v porodce kdyby to bylo spatne..nj kazda ma jiny nazor 😵

jitulisek
12. nov 2010

@adelinka Já bych se teda v porodnici nedávala. Je to pro tebe tolik důležité, aby měla dcerka hned naušnice? Já jsme nechala nastřelit naušnice, když byly Sofi asi 4 měsíce a do ničeho jiného bych nešla. Nebolí to, nehnisá a miminko zbytečně moc nepláče.

gdadag
13. nov 2010

Moja má po roka a ešte nemá náušnice....pripadá mi to drastické prepichovať ušká ihlou a potom do tej čerstvej ranky ešte pchať náušnicu...a kedže je uško maličké, tak to iste nebude na šupu ,ale viac pokusov.....ja som za nastrelenie náušníc-je to rýchle a bolesť je minimálna.....a to, že novorodenec necíti bolesť, tak ako väčšie bábo, je podľa mna, len jedna babka povedala.....novorodenec sa nevie brániť a preto máme pocit, že ho to tak nebolí....ja dám mojej malej náušnice nastreliť, ked bude väčšia.

adelinka
13. nov 2010

jitul..samo ze neni dulezite ale kdyby se to nesmelo delat tak proc by se hned v porodce na to dr ptala a pichala......????

jinak si teda myslim ze dneska se vse prehani....nam se pichaly nausnicky jehlou a zijeme..to je jen modni trend nastreleni...kamosky malej to pichla sestra a za dva dny to mela krasne..takze bych se pichani rozhodne nebala....

jitulisek
13. nov 2010

@adelinka Ono se asi nic nestane. To máš pravdu. A určitě přežije i píchání uší. Dělá se to i dnes a mimča na to za chvilku zapomenou. Ale vim, jak malá brečela u očkování a na základě toho jsem se rozhodla,že dám naušnice nastřelit. přitom jsem to původně neřešila a myslela jsem,že jí nechám píchnout, protože moje dr uši píchá. Ale záleží opravdu na tobě. 🙂

adelinka
13. nov 2010

no uvidime jak to nakonec dopadne,ze? 😀

katikaba
19. nov 2010

neodporúčam nastreliť v Dúbravke v salóne MEDEA pri skleníku,dcerke zle nastrelili,na jednom ušku jjej šrobik pichal do kosti za uchom,museli sme ist na pohotovost ☹

kvetinkajirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jitulisek
9. dec 2010

Ahoj holky, maká má naušnice asi 2 měsíce. jsou ze žlutého zlata a asi před 14 dny ji začaly pomalu měnit barvu. Jsou takové načervenalé, něco jako bronzové. Mění barvu v místě dírky, jindne ne. Nevíte, co by to mohlo být? Jestli to je nějaká alergická reakce? Nebo je to zlato špatné? 🙂

crca
9. dec 2010

@jitulisek Já ti teda moc neporadím,taky by mě to zajímalo,my je teda máme už dýl,ale taky to netrvalo moc dlouhoi a přesně tam,kde je má v oušku tak je to červené-teď bych řekla až černé,jakoby odřené a to jsou taky zlaté naušničky 🙄

annika11
9. dec 2010

ja sa pripájam k debate...novorodenec necíti bolesť??? ten, kto to povedal by mal byť pri tom, keď novorodeniatkám berú krv alebo keď ich bolí bruško, pri očkovaní...ja som malej od začiatku nechcela prepichovať uši, radšej nastreľovať. Dali sme, keď mala 5 mesicov, lebo podľa teórie doktorky dovtedy ešte dozrievajú nejaké reflexné body v ušku 😉 bolo to za chvíľku, malá trocha zaplakala, ale kým sme prišli k autu, už ani nevedela, čo jej robili. Dostala nejaké švédske náušnice, nie chirurgickú oceľ. Tie sme mali len občas potočiť, nič iné. Dr. nám povedala, že odkedy nastreľuje tento druh náušníc, nezapálilo sa ani jedno uško. A keď bude mať červené, tak len schladiť studeným obkladom.
Po 6 tich týždňoch treba náušnice vymeniť za tie, ktoré bude nosiť.
Všetko bolo v pohode, keď sme menili náušnice , tak tie naše sme dali na 24 hod. do liehu. 🙂 Nastreľovanie nás stálo 1 euro a za švédske náušnice sme platili 12 eur.

annika11
9. dec 2010

@jitulisek keby to bola alergia, neprejavilo by sa to už skôr? nemôže to byť od toho, že si malá možno potiahla náušnicu a sa jej to zapálilo....možno si si to ani nevšimla, no a ten hnis mohol v kontakte so zlatom zapríčiniť to sfarbenie. Skús vybrať, dať do liehu na 24 hod, či to pustí a dáš to potom naspäť. A popritom si poriadne popozeraj dierky...

annika11
9. dec 2010

@adelinka nám to v pôrodnici nechceli urobiť, vraj kým nemá očkovanie, neurobia,tak si to najprv zisti.

annika11
9. dec 2010

@katikaba a to keď ste nastreľovali, ste nezakresľovali, kde majú byť náušnice? my sme asi 20 min strávili len zakresľovaním a premeriavaním, či nebudú vadiť, samotné nastrelenie, bolo za minútku...

dadous
9. dec 2010

Niki taky zčernaly naušničky, obě 😨 jednou jsem někde četla, že zlato muže zčernat, když ma člověk horkost, a nebo nemoc, ale možna je to jen pověra 😅

adelinka
9. dec 2010

no byla u nas dr a rikala ze az po ockovani..a ze nastreluji nausnice takze asi tak 😵

dlabinecka
11. dec 2010

@jitulisek Ahoj!! jsem si skoro jistá, že se jedná o alergii - jako dítě se mi to také objevilo. A když píšu dítě, tak myslím dítě cc první třída. Alergie se nemusí projevit hned. Vymizelo mi to až po pubertě. Můžu doporučit jedině chirurgickou ocel 😉

miska1981
11. dec 2010

ahojte...
tak konecne mame nastrelovanie za sebou a mozem len poradit dajte radsej nastrelit. rychlo bez bolesti, ziadne cervene usko, ani hnisanie nic nemala. cakala som do 6 mesiaca, niekde som citala, ze dovtedy sa vyvija usnica a som spokojna. urcite by som to tak urobila aj druhy krat.
len jedine co by som zmenila, ze jedno usko by som dala nastrelit jeden den a druhe na druhy den, lebo po nastreleni prveho uska sa zacala mykat a uz nebola v klude a potom sa zle triafa do uska.

iweet
13. dec 2010

@dadous ahoj holky, nám taky jedna z naušniček trošku jakoby zčernala, takže je to nějaká alergická reakce?A co jste s naušničkama dělali, namočili do líhu nebo vyměnili?

dlabinecka
14. dec 2010

@iweet Ahoj, to zčernání je reakce s tělesnými tekutinami. Naušničku nevyndavej, to bys to Klárce akorát rozdráždila. Zkus to jenom potřít čtverečkem s lihem, mělo by se to upravit, až se dirka zatáhne, je normální, že z toho maličko něco vytéká -) Až kdyby se objevilo něco na kužičce, tak vyndavat!! Alergie to být může, ale může se to zastavit!! ( prodělala jsem sama osobně 😉 )

iweet
14. dec 2010

@dlabinecka Ahojky, moc moc děkuji za radu 🙂 Zkusim to teda potřít tim čtverečkem s líhem, je pravda z toho jednoho ouška jí furt něco málo bílého vyteká, když jí protáčim s naušnicí. Vyndavat naušnici teda nebudu 🙂