Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

agnesska
7. júl 2008

ahoj romci 😀

agnesska
7. júl 2008

hehe-já Lauře ve dvou letech...u Sáry to zrovna řešim 😉

jjaanca
7. júl 2008

romcatko: zeptej se dětské lékařky. Mě řekla po první hexe.

miselin
7. júl 2008

Ja som jej ich dala keď mala 3 týždňe

dzej
8. júl 2008

no já se ptala včera dr a ona mi právě řekla, že 14dní po první hexe....se dávají náušničky.

sibuska
8. júl 2008

romcatko, my sme nastrelovali ked mala mala 6 mesiacov, tak povedala dr. v ustave lek.kozmetiky, ze uz su usne lalocky vyvinute...inak som velmi spokojna s nastrelenim, mala plackala asi len minutku, aj to nie od bolesti ale preto, ze sa bala cudzich ludi - sestricky a primarky...potom sa uz usmievala a vobec sme nemali ziadny problem ani s osetrovanim...len par dni framykoin ako prevenciu a ani sa to nezapalilo a uz ma aj svoje nausnicky...

yasmin07
8. júl 2008

my nechali píchnout ouška když byly malý 2 měsíce 🙂

aschin
8. júl 2008

ahoj holky, ja to necham na nasi Elli, at si to rozhodne sama. Bavila jsem se s lekarem, ktery praktikuje akupunkturu a rekl mi, ze u techto malych deti jsou jeste ty akupunkturni body na ousku nevyzrale. Cili se neda pevni urcit kam pichnout, aby nedoslo ke zdravotni ujme. Pry by to mel vzdy delat clovek, ktery tomu uchu rozumi, jinak to je nebezpecne. No az bude nase zlaticko velke a bude je chtit, nechame ji ty body vymerit a bezpecne nastrelit.

ivulinda
8. júl 2008

já bych chtěla aby měla naše malá už ted naušnice,ale nevím pořád jestli nastřelit nabo píchnout.Doktor nebo ten kdo píchá uši přece musí vědět kdo píchat a kde ne.NE?? 🙂

ivulinda
8. júl 2008

a taky nechápu,že má někdo naušnice dřív a někdy později.

elfka.elfka
8. júl 2008

ahojky, dnes som bola v tetovacom studiu a tam nam radili dat prepichnut uska az po roku, vraj sa im stava, zee prepichnu krasne na stred a do roka sa to posunulo na bok a asymetricky a vyzera to zle.. ( tym ze usko rastie) nie zakazdym samozrejme, ale ze sa im chodia mamicky potom ukazovat a znova prepichovat na nove miesto..
nas presvedcil, vydrzime do roka...

lucima
9. júl 2008

ahooooj holky, jak jsem slibila, tak pisu - tak se mi to konecne podarilo 🙂)) musela jsem napred zavitky promazat olejickem a pak jsem hoooodne zatahla - udelalo to lup a bylo to 🙂))) tak uz jsou venku a jak mala usnula - frkla jsem ji tam zlate - hrooozne ji slusi 🙂)) ted jen doufam, ze zuzinka nedostane alergii na zlato - jak jsem o tom tadyv nekterych pripadech cetla.......mejte se krasne a dekuji vsem za rady - opravdu to potrebovalo hoodne zatahnout

gabca1
9. júl 2008

lucima - super 🙂

simlenka
9. júl 2008

ahojky - chci se zeptat - dneska jsme byly na nastřelení naušniček, byla jsem z toho tak mimo, že si vůbec nepamatuju, co mi říkal doktor - má se s těmi naušničkami nějak kroutit nebo popotahovat, nebo se mají nechat v klidu až do vyndání po těch třech týdnech?

jjaanca
10. júl 2008

simlenka: proč si byla mimo? Malá plakala? Chystáme se na nastřelení taky tak jsem zvědavá 😉

simlenka
10. júl 2008

jo, ale vlastně jsem ani nebyla tak mimo z toho pláče - ona spíš pofňukávala, ale byli jsme na šestiměsíční prohlídce a ona mi za dva měsíce nepřibrala vůbec nic, tak jsem z toho byla rozhozená, že jsem asi dál moc nevnímala nic ☹
To nastřelení bylo takový, že měla spíš šok, co se to stalo - asi chudinka nedokázala pochopit, proč to ouško najednou bolí - ale zažila jsem u ní daleko horší pláč než při tomhle, tady fakt tak jako fňukala - spíš ale fňukala dlouho, asi 20 minut než se uklidnila

fibycka
10. júl 2008

cavenky mamenky mam na vas prosbicku chcela by som mojej malinkej prestrelit uska ma 3mesiace a tyzden,len neviem kde to v Trnave robia.nedavno sme sa prestahovali a dobre Trnavu nepoznam.pomozete mi?Dakujem

gabca1
10. júl 2008

simlenka - u nás nastřelení proběhlo úplně v pohodě. Myslím, že to skvělí způsob jak nepůsobit miminku zbytečnou bolest. Trochu poplákavala, ale jinak to bylo úplně OK. A obdrželi jsme od lékařky desinfekci na čštění 1x denně.

maart
14. júl 2008

Kukucu, tyden jsem byla pryc, tak jsem Ti ani nestihla podekovat o tom zcernani nausnic v miste ouska...tazke diky 🙂 . Moje prdolka ma uplne malinke nausnice, takze si myslim, ze v roce dostane nove a opravdu doufam, ze uz nezcernaji. Jsem zvedava.

rowenta
15. júl 2008

Ahoj, propichnuti usi opravdu neboli, ale dnes se nausnice nastreluji a to trva dve sekundy...bolest opravdu neuciti. 😵 😵

ivanky
16. júl 2008

Ahoj!Tak to máme za sebou!Ivance jsme nakonec nechali náušničky píchnout.Měla jsem z toho hrozný strach ale proběhlo to nad očekávání dobře!Než jsme vyjeli s kočárkem ven od DR.tak už vklídku a v pohodě chrupkala.Pan doktor byl velice šikovný a rychlí!
Sice slzičky byli ale spíš jak jí drželi a hned jak jsem si jí vzala do náruče byl klid 🙂

filipi
17. júl 2008

Ahojte, dcére som dala prepichnúť ušká keď mala jeden mesiac, nehnisali všetko bolo aj v podstate je v poriadku. Len nedávno som zistila, že náušničky zo zadnej strany uška máme čierne. Podotýkam, že Linda je úplne zdravá, lebo sa hovorí, že náušnice zvyknú byť čierne keď je bacil v tele a náušničky sú 100% zlaté. A kamarátkina dcéra je rovnako stará a rovnako sme ich dávali prepichnúť a má to tiež. Poraďte čo s tým.

andy80
17. júl 2008

Ahoj holky. Tak jsem docela zklamaná. Naklusala jsem dneska k dr i s naušničkama. Jsem myslela, že nám je píchne už. Anežce už je dneska 10 týdnů a on mi řekl, že až po druhém očkování, to vychází něco přes čtyři měsíce že jí bude, není to pozdě? Některé moje kamarádky chodí s naušničkama už z porodky a jiným to píchli po šestinedělí.

ivanky
17. júl 2008

Nám Dr. řekla že už po první hexavak.a na ušním se sestřička ptala jestli jsou holčičce aspon dva měsíce.

oskar75
17. júl 2008

Ahojte maminky, poradte mi prosim kde v Bratislave prepichuju uska ihlou. Ma niekto nejaky dobry kontakt? Alebo mi odporucite priamo nejakeho lekara-lekarku? Dakujem

filipi
17. júl 2008

andy, mne pediatrička hovorila, že najlepšie je dať prepichnúť ušká čo najskôr, lebo keď je dieťa staršie má reflex si tie ušká chytať a môže si tam zaniesť infekciu a takisto si môže tú naušničku strhnúť, lebo už presne vie, že tam to bolí. Myslím, že má pravdu. oskar prepichovať ušká by mala každá pediatrička a keď nie skús moju Petržalka, Fedinova Mudr. Slezáková. 🙂 😉

kozinka
17. júl 2008

Andy: ahojky, z toho si vůbec nic nedělej... má dr. mi také řekla, že až po druhé Hexe.... byla jsem zklamaná, a hlavně mám strach, že to malou bude hodně bolet (protože už ví co je to bolest.. 😒 ) ale snad to ty naše sluníčka přežijou (prý si mám vzít hlavně čepičku nebo klobouček na zavazování přes uši, aby si za ně netahala.. a jdem na druhou hexu až v polovině srpna, tak si ještě počkám... ☹

petronilla
18. júl 2008

Ahojky,nám je taky dr.dala až po 2.očk.,takže je má dnes týden,měla to do rána zalepený a pak už v pohodě,vůbec si tam nesahá,při přetáčení si na ouška lehá a vůbec jí to nevadí 😉.

monik76
18. júl 2008

Co doktor to jiný názor, nám řekla po prvním očkování a na ušním jim to bylo jedno, jen aby měla aspoň 6 týdnů. Ma jsme šly ve 3,5 měsících. V pohodě. 🙂

basika
18. júl 2008

Žienky ako prebieha to nastrelenie? Neviem si to ani predstaviť.