Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

tamia
29. aug 2007

mikca,

ďakujem za odpoveď.
Problém je v tom, že my nemáme očkovania, pretože ked sa narodila tak nemala dostatočnú váhu na očkovanie a potom ju už nezaočkovali, vraj až po prvom roku.

renna
29. aug 2007

ahojko.
Mojej malej sme prepichovali ušká u doktorky ked mala 7 mesiacov, plakala ale len preto lebo ju silno držali, inak som jej hodinu predtym natrela uška s mastičkou na znecitlivenie. Osobne si myslim, že čim neskor to bude tým viac bude plakať, deti sú také. Ušká sa hojili tak dva týždne, nastrelovať by som ušká nedala kvoli hygiene. Doktorka to prepichuje so sterilnými ihlami, len musí byť šikovná 🙂

mikca
30. aug 2007

tamia, tak to bude asi problém, jí nechat píchnout ouška, když nemá očkování a navíc ještě sníženou imunitu...to si asi žádnej doktor nelajzne, já osobně jako máma, bych si to taky nelajzla...no ale uvidíš 🙂

sylvar
30. aug 2007

my dávali náušničky v 3 měsících a 1 týdnu přesně.Měli jsme týden po hexa...píchnout bych nenechala, nechali jsme nastřelit u jiné mudry, než u naší, naše jen píchá, a to bych neunesla ten pláč, to je strašně drastický se mi zdá.Nastřelení bylo za 10 minut hotové, dostali jsme kapičky na protáčení náušniček a malá ani neví, že má něco v ouškách.
10 minut po ,,střílení,, se už smála.

fabiana
30. aug 2007

Ahojky!
My sme dali malej prepichnúť ušká, keď mala cca 4 mesiace. Prepichovala jej to doktorka s obyčajnou injekčnou ihlou, bolo to za chvílinku hotové, len 1 kvapka krvičky vyšla z každej dierky, malinká plakala minimálne a rýchlo sa jej ranky zahojili...nebol žiadny problém. 😉

emjee
4. sep 2007

radka_26 • 35tt • 4. sep 2007 o 10:48
Ahojte,

cakame v oktobri dievcatko a ja stale vaham, zobrat nausnice do porodnice alebo nie ( radsej este nekupujem )??? Maju malu stresovat este aj tym? Alebo jednou ranou dve muchy? Co si myslite vy? Za kazdu odpoved vopred dakujeeeeem 🙂)))....

lenadka • 1d • 4. sep 2007 o 10:56
Ja som v porodnici zistila, ze dievcatkam uz vtedy davaju nausnicky. Opytala som sa sestriciek a zavolala mame, nech ich namoci do liehu a donesie. Na dalsi den jej ich dali. Ked jej prepichovali uska -dala som im ju spiacu, napapanu, poslali ma za dvere. Bola to zalezitost par minut. Ked otvorili vsetci sa smiali a mala spala. Ona sa na to ani neracila zobudit. Tak som nakoniec bola rada 🙂

cubatour • 32tt • 4. sep 2007 o 11:03
my tiez cakame dievcatko a tiez planujeme nausnicky dat uz v nemocnici .. a budeme to mat za sebou 😔

mirka4 • 1d • 4. sep 2007 o 11:06
my sme tiez dali v nemocnci, pri odchode, len den predtym museli byt v liehu. Je to lepsie ked das hned a mas pokoj

angelos • 1d • 4. sep 2007 o 11:09
ahojte,nevedela som,ze sa nausnicky davaju uz v nemocnici,ale nieje to zly napad.Len najskor ju asi musia zaockovat proti TBC.My sme prepichovali uska az v tretom mesiaci,nejako som v tom zhone na to stale zabudala.Mala to v pohode zvladla,plakala len,ked jej to robili a potom si na to ani nespomenula. 🙂

zuzidr • 1d • 4. sep 2007 o 11:13
aj ja som chcela dať v nemocke,ale malej obvodná mi to nedoporučovala,lebo proti TBC očkujú až v troch mesiacoch,a dovtedy (kedže to je vraj otvorená rana)môže dostať nejakú infekciu,tak až teraz na bud.týždeň ideme na očkovanie,a potom na náušnice.... 😒 😉

adetka • 1d • 4. sep 2007 o 11:15
ja neporadim... sme beznaucnickove... obidve... a zatial ostaneme... 😉

angelos • 1d • 4. sep 2007 o 11:22
Nas proti TBC ockovali na stvrty den v nemocnici.

tonicka • 1d • 4. sep 2007 o 11:30
radka, ja by som to malej nespravila, mne prepichovali ihlou v 5 rokoch a nikdy viac 😔 Ja som dala malej pred týzdnom nastrelit, da sa to od 6 mesiacoch v ustave lek.kozmetiky a trvalo to cele asi 7 minut aj s pokecom okolo.A mala to nema zapalene ani nic. A nebolelo ju to, len plakala, lebo ju drzala cudzia teta 😅 Aj radoslava bola so sabinkou a obe sme sa zhodli na tom ze sme spravili dobre rozhodnutie 😵 😵

emjee
27. sep 2007

satanka Dnes o 15:14
ahojte, mala bude mat o tyzden 4 mesiace a chceli by sme jej dat nausnice, co je lepsie, prepichnut usi alebo nastrelit? alebo mame este pockat? sme v Londyne, kde by to mohli urobit tu? a nastrelenie na Slovensku by urobili kde, hned pri kupe nausnic? boli by dobre ich predtym vydenzifikovat...

maruschka 2d Dnes o 15:56
satanka,čím skôr dáte malej náušničky,tým ju to menej bude bolieť,takže už je čas.My sme malým dali v 4 mesiacoch.Ale mali sme skôr.Ale plakali iba chvíľočku.Osobne odporúčam ísť detskej doktorke a tá uško prepichne,vydezinfikuje náušnice a dá ich na uško.Určite by som im nedala len tak prestreliť uško.Doktorka vie,kde to má prepichnúť a je to v čistom prostredí.Keď sme išli k doktorke,tak sme mali náušničky v alkohole vo vate,ale ona ich vyčistila ešte raz,pre istotu.Stojí to 200 Sk.Ale stojí to za to.

mvl8 1d Dnes o 16:04
Satanka aj ja som za prepichnutie u lekárky.nastrelanie sa mi zdá drastické.a predtým si ich namoč do liehu my sme ich mali od večera ddo rána.Dala som jej ich prepichnúť ešte v porodnici a ani nevedela,že jej niečo robili.

evicky
27. sep 2007

ahojte 🙂 nám prepichovali ušká na novorodeneckom oddelení, v deň keď sme išli domov to sme mali 5 dní, vraj čím skôr tým lepšie, ešte nevníma tak bolesť. Stojí to 100,-Sk 🙂

andy.a
27. sep 2007

my sme to istý čas odkladali,ale vraj je to najlepšie stihnúť do 3.mesiaca,do prvého očkovania..tak-tak sme to stihli,predtým náušničky na 24 hod.sme mali dať do 60 perc.alkoholu..robili nám to u detskej dr.sestričky..malá si trocha poplakala..a potom sme ešte zháňali,v ktorom klenotníctve či zlatníctve jej náušničky zamknú,lebo sa jej otvárali..
Teraz už malá ani nevie,že nedávno jej ušká prepichovali.. 😉

lenycka
27. sep 2007

Evicky a nam detska mudra rekla, ze nam nausnicky da nejdriv po prvni hexa 😕 asi je to vsude jinak a bud rada, ze uz to mate za sebou, nas to teprve ceka

skokan
27. sep 2007

Ahoj,my jsme dnes davali nausnicky dle akupunkturnich bodu.Kristynka ma 5 mesicu a zatim jen prvni ockovani. Snasela to velmi dobre vubec neplakala. 😉

melory
27. sep 2007

nasa doktorka ze po prvom mesiaci aj prepychla a su na nej krasne....z bieleho zlata

katka76
27. sep 2007

ja som sa na nausnicky pytala este v porodnici, sestricka mi dala lieh, mala som ich 24 hodin namocene a pred odchodom, ked ju prezliekali, jej aj uska prepichli
vyhodou u malych deti je, ze si uska este nechytaju a tiez maju este znizeny prah bolesti, ako ked su vacsie

natalien
27. sep 2007

Taky jdem na naušničky, chtěla jsem se zeptat, není něco jako na znecitlivění boltce? Asi jsem to tu někde četla, ale už nevím kde... 😒

vrtule83
27. sep 2007

Ahojky mi jsme nachali píchnout ouška když byly malé 3 měsíce a 2 týdny, tedy dva týdny po očkování. Nechala jsem jí je klasicky píchnout, u nás je žádný mudr. nenastřeluje. Čistě při zákroku plakala příšerně, trvalo to asi 10 min. pak jsme pochovali usnula napapala se a jakoby na vše zapoměla. Ještě týž den jsem jí na to sahala a vůbec jí to nevadilo. Nemá vůbec žádnou reakci, jakoby je tam měla už dlouho. Takže se to dalo vydržet.

andy.a
27. sep 2007

natalien,ono je to rýchlo spravené,asi nikde nedávajú nič na znecitlivenie boltca..myslím,že je masť Mezokain alebo nejaké podobné lokálne anestetikum v masťovej forme..

natalien
27. sep 2007

Andy.a, díky, ale asi to je zbytečný, co? Jdem až 18. října a už ted mě bolí břicho... 😝 Máme ty klasický náušničky a ty se prý protahují hůř, tak jsem jen chtěla, aby ji moc netrápili 😅

vici74
27. sep 2007

ja som sa pýtala našej lekárky keď mala malá necelé 4 mesiace a ona mi povedala, že to robia len menším bábätkám, vraj som sa mala spýtať už skôr a že jej ich mám dať prestreliť, lebo pri prepichovaní by jej to mohlo veľmi krvácať a stalo sa im aj to, že tam náušničky dať vôbec od tej krvi nevedeli

natalien
27. sep 2007

vici74 nestraš, nám je dřív nechtějli napíchnout a na hexa jdem až týden před pícháním. Podle mě je pozdě v půl roce, ale ve 4měs.?

andy.a
27. sep 2007

čím skôr ,tým lepšie..ale určite v 4 mesiacoch je to ešte v poho.. 😉

vici74
27. sep 2007

no ja neviem natalien, toto mi povedala a nechcela jej prepichnut, okrem toho povedala, že si náušničky máme dať nastreliť najskôr 2 týždne po očkovaní, netuším prečo, ale u nas to bude aj tak až po druhom očkovaní, lebo ešte malá nemá 6 mesiacov, ale asi každá lekárka to berie ináč

jesenka
27. sep 2007

ahojte, my sme prepichovali uska ked mala malinka 2 mesiace a hrozne som to olutovala. Teda olutovala to, ze som jej ich nedala prepichnut skor, este v porodnici najlepsie. Teraz, ked uz viem rozlisovat plac od hladu, bolesti alebo sa len hneva alebo nechce byt sama - je to horsie pre mna, vedela som ze place kvoli uskam, hlavne neskor pri pravidelnom dezinfikovani liehom a natierani framykoinom.
Predtym plakala tak ci tak, maly uzlicek, nebolo by mi to tak luto, lebo by som ani netusila, ze place kvoli uskam.
Takze moje odporucanie : cim skor, tym lepsie !!!

sorbik
28. sep 2007

...my ideme prepichovat uska na buduci tyzden, mala ma styri mesiace...objednali nas na Kramare - tam klasicky prepichuju (nenastreluju) a davaju do usiek uz kupene nausnice....dufam, ze to zvladneme (hlavne ja) 😢

maminka07
28. sep 2007

ahojte, my sme uska prepichovali v 2 mesiacoch, ten krik a plac je nezabudnutelny. Uska sa nam hojili asi 2 tyzdne.

kala12
28. sep 2007

Kat kocice su tie tvoje baby. 😀

kala12
28. sep 2007

Pardon, to bolo mimo temu. Som sa sekla aposlala prispevok inde. 😀 😀

luciferova
4. okt 2007

prepichuju dierky uz v porodnici?

bara_d
4. okt 2007

Ahojky, někde propíchnou dírky na naušničky už v porodnici, prý se to má stihnout do 6 týdnů. Já jsem nechala dceři naušnici nastřelit právě včera a malá má 6 měsíců a proběhlo to bez problémů. Spíše se lekla, když jí pan doktor naušnici nastřelil. Teď jí to budu 14 dnů pročišťovat lihem a heřmánkových čajem, pouze namočit přes naušničky a pak už dostane svoje nové. Myslím si, že nastřelení je pro mimča šetrnější než píchání, někdy dochází ke hnisání, ouška krvácí apod. Ale je to rozhodnutí maminek, zda-li píchnutí nebo nastřelení.

luciferova
4. okt 2007

ja som tak pocula, ze nausnice sa davaju az vacsim detom preto, lebo lalocik sa este vyvija a moze sa stat, ze nausnicka moze byt potom vyssie alebo nizsie.. pytam sa kvoli sesternici, ta chce dat malej prepichnut uska uz v porodnici. dakujem za infos

michaelak.
4. okt 2007

Ahojte!No nam prepichovali uska ked sme mali skoro 4tyzdne.Ale uz by som to asi nikdy neurobila.Bud nastrelit ked bude starsia alebo to uple nechat na nu ked vyrastie a rozhodne sa sama.Doktorka nas poslala von z ordinacii az na koniec chodby,ale ten plac bolo aj tam pocut.Srdce mi islo roztrhnut.No a ked som ju chudatko zbadala...cela cervena a dovtedy kym plakala nesli ziadne slzicky,ale ked som ju vtedy zbadala take velke slziska mala.No proste uz NIKDY viac.No a uz je tomu 3tyzdne prec a este stale jej z tade ide dakedy hnis .