Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

susica
16. sep 2009

evinkaa:tam su len mesta v cechach a na morave :(

rybka27
16. sep 2009

Aj ja som dala našej malej ušká prepichnúť v pôrodnici, doniesli mi ju a ona ani nezaplakala,no mali sme ich pred tým namočené v liehu 24 hodín,potom doma som jej ich ošetrovala len liehom. Aj môj názor je, že čím skôr tým lepšie.

prsky
17. sep 2009

dala som prepichnut na mytnej u dr. simovicovej za 15€ vratane nausniciek http://www.poliklinikamytna.sk/pra1.php

evinkaa
18. sep 2009

Holky, možná to tu už bylo zmíněno, ale nemám moc čas číst zpět diskusi. Když jste nechaly slečnám nastřelit náušnice a pak jste to čistily lihem, vytahovaly jste ty náušnice z oušek a pak po vyčištění zpět nasazovali? Nebo jste to čistili s náušničkama v ouškách? Včera jsme byli na nastřelení, já jsem byla nervní jako blázen a malá ani nezaplakala. Je to statečný zlatíčko. 😉

patricia1971
18. sep 2009

evinka najlepšie je čistenie liehom,ja som čistila aj 4 týždne, pri každom prebalovaní som jej to potrela a našničkou som vždy potočila, my sme mali také nastrelené.....vôbec nám nehnisali,takže potieraj jej ich často liehom a bde to dobré,uvidíš 🙂

evinkaa
18. sep 2009

patricia1971: Děkuji moc za odpověď, jsi moc hodná. Doufám, že u nás bude taky vše bez problémů. 🙂

patricia1971
18. sep 2009

neboj, bude 🙂 🙂 🙂 niekto doporučuje framykoin,ale to je už antibiotikum,to až keby sa zapálilo,ale ako píšem,ja som jej to dosť čístila liehom a vždy aj točila a vôbec tam nebol ani náznak hnisania 😵

vlada84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henadi
18. sep 2009

já jsem je dávala ted v 11týdnech,a kromě deestiminutové brečení při a po píchnutí, je malá vpohodě...prý je dobré je dát do pěti měsíců a pak až třeba v pěti letech-jsem někde četla.

misicka85
18. sep 2009

Já je malé nechala nastřelit začátkem září. Všechno proběhlo v pohodě, sice nějaké slzičky byly, ale jenom chvilinku. Ničím jsem to nečistila ani nemazala. Nastřelení byla rychlovka a ani kapka krve! takže jestli budu mít další dcerušku tak náušničky nechám jedině zase nastřelit. 😉

wsmoulinkaa
20. sep 2009

ve středu nám nastřelovali taky a super!!! bylo to po 3měsících a tetanu!! 😉 🙂

aponchie
20. sep 2009

hehe proc do3m a pak az ve 3letech?prosim fakta jinak se musim smat 😀

wsmoulinkaa
20. sep 2009

apo... 😕 to je na mě?? nechááááááááááááápuuuuuuuu 😒 😉

aponchie
20. sep 2009

henadi to psala ne?

aponchie
20. sep 2009

do 5mes a po 5roce ja tohle nechapu proc tak se jen ptam

zuzankast.
21. sep 2009

holky když se naušničky nastřelují, musí to být ty rovný naušnice? nebo jak to probíhá? Julince už je pět měsíců, dr. mi řekla, že je lepší čekat až po drůhé hexavakcině a nakonec, když sem se dozvěděla, že ona mě do ordinace s malou nepustí, tak sem k ní něšla. Chci být u toho, malou hned utěšit. Když je to nastřelení rychlejší, byla bych pro to..

evinko díky za ty adresy, našla sem si tam jednu blízko nás 🙂 Jen je to jiná dětská dr, snad to nebude problém a vezme nás.

wsmoulinkaa
21. sep 2009

ahoj...u dr jsem si ty naušnice vybrala, měli by tam mít z chir.oceli....za 200kč a jak myslíš rovný??? malá má pecičku s kamínkem (aha, tak rovné a špunt na zastrčení.)..po měsíci se můžou vyměnit!

evinkaa
21. sep 2009

zuzankast: Taky jsme byli na nastřelení náušnic u jiné dětské dr, ta naše je ani nenastřeluje. Mohla jsem zůstat u malé, stála jsem kousíček od ní, ale ona ani nezaplakala. Byla hodně statečná. 😉 Náušnice si vybereš přímo u sestřičky v ordinaci. Je to raz dva hotový. 🙂

zuzankast.
21. sep 2009

já se pořád nemůžu rozhoupat, jestli nastřelit nebo píchnout. máme naušničky koupené už asi tři měsíce. Ano rovné sem myslela ty se špuntem 🙂 my máme normální - zapínánéí vpředu

evinkaa
21. sep 2009

zuzankast: Jestli můžu radit, nech je nastřelit. Taky máme koupené náušničky od porodu, na normální zapínání, za dva měsíce tyto nastřelovací vyměním. Prý kdybys nechala ouška propíchnout, že by to malou bolelo o moc víc, tak jsem to četla a mamči to tu taky psaly.

zuzankast.
21. sep 2009

a bylas u toho? Já bych chtěla.

wsmoulinkaa
21. sep 2009

koho se ptáš?? já tam byla, maou jsem musela mít na klíně a držet paciny...sestra hlavu a dr. střílel 😉 jen se leknou a řvou...jinak to nebolí, pak usla 🙂

zuzankast.
21. sep 2009

všech se ptám 😀
přeci ji tam nenechám bát se samotnou, budeme se bát spolu 😉

evinkaa
21. sep 2009

zuzankast: Byla jsem s ní, koukala jsem na to. Sestřička si ji vzala na klín a doktorka střílela. Ptali se mě, jestli tam chci zůstat a nebo můžu odejít, tak jsem zůstala, kdyby byla malá hysterická, ale jak říkám, super. 😀 Měla jsem větší strach než Natálka. 😉 😅

makyna12
21. sep 2009

ahoj holky,
objednávala jste některá naušničky přez net??? Pokud jo kde???

aponchie
22. sep 2009

zuzanko a proc ji utvaris pocit,ze se ma bat uz dopredu?a jestli jsi tak uzkostliva tak tam nechod pac na ni prenasis strach ty sama..ona nevi do ceho jde a je zbytecne z kazde takoveveci ji delat trauma..pak se bude bat uplne vseho jen jak uvidi tvuj utrapenej vyraz..a jestli s tim mas takovej problem tak to nedelej a ta lekarka asi vi proc te tam u toho nechce 😎 nemas co utesovat to nastreleni je rychlejsi mene bolestive a ne tak ocividne drasticke jako rejdeni jehlou a je to ve vterine takze takove to chudacku muj maminka te utesi v diteti udela brek akorat namisto usmevu a zvolani t ybudes krasna ted koukej do zrcadla.. 😝

zuzankast.
22. sep 2009

aponchie to má snad každá maminka obavy o svý děti. Já nemam zas takový strach, jen chci, aby to bylo co nejmíň nepříjemný pro malou. Chci se jen dobře rozhodnout, když máme možnost volby.

Už sme objednané na čtvrtek na píchnutí jehlou nakonec.

aponchie
22. sep 2009

to jo ale pletes dve ruzne veci. 😎

zuzankast.
22. sep 2009

To že jsem psala, že ji přeci nenechám bát se samotnou a budeme se bát spolu, bylo myšleno z legrace. Dítě, alespoň to naše, je vždy klidnější ve společnosti těch, které zná, proto chci být s ní.
nebo jaké věci pletu? Vážně nevím co máš na mysli.. 😅

aponchie
22. sep 2009

tak proc nechce lekarka at tam jdes? 😉