Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

emaso
28. apr 2008

susik,a ze je to fajn?Sesterka dala malej klasicky prepichnut a strasne jej to hnisalo,nevravim ze kazdemu musi hnisat, ale ked existuje moznost tomu predist tak niet co riesit,nie?Mate take tie male kamienky?

froschka
28. apr 2008

ahojte
priadam sa k vam s dobrou skusenostou nasterelenia nausnic.
Dali sme ich nasim dvojickam nedavno ako 10 a pol mesacnym.Pani bola velmi mila, nakreslila bodku fixkou ci niecim podobnym a cak cak nastrelila...Malinke plakali o dusu ale len v moment nastrelenia a asi minutku ete po, ale od tej chvile ani nevedia ze ich maju...pekne sme ich dali spinkat do kocara ked sme prisli domov a ako sa zobudili vse bolo ok.
potierala som to par dni repikovym cajom a otacala ale maju to pekne vobec nescervenane a nehnisa to a ani hnisat nebude...cize vrelo odporucam
My sme boli v Sali v lekarskej kozmetike a robila to zdrav.sestricka 😉

zucha
28. apr 2008

ja som uz malej vymenila nastrelene nausnicky za normalne a super 😉 Zatial ziaden zapal, ani nic podobne, tak dufam, ze to tak aj ostane

monik76
28. apr 2008

holky myslím, že zhnisat může jak propíchnuté tak nastřelené ouško. Je to hodně individuální. Kámoška si nechala nastřelit i propíchnout, obojí prý bolí a naopak ji zhnisala ta nastřelená, ale jak říkám je to hodně individuální. My máme klasicky píchlé a vše v pohodě. Ani jsme nemazali sem tam protočili. každýmu vyhovuje něco jiného a to co přijme jeden, druhýmu vyhovovat nemusí.

emaso
28. apr 2008

Asi je dolezite aj to ake nausnice sa daju,ja napriklad vobec nemozem zlato,ale chir.ocel ano,tak so take dala aj malej nastrelit aby sa tam tie pripadne komplikacie nenakopili,suhlasim s tym,ze kazdemu vyhovuje nieco ine,v mojom pripade to dobre dopadlo.

majenka
28. apr 2008

Tak od druhého dne už byly náušničky OK-při mazání a protáčení se malá už smála, nic nehnisá-mažeme 4-5x za den framykoinem 😉

luciferek
28. apr 2008

tak my byli taky nastřelovat u naší dětské doktorky, do tetovacího a jiného podobného zařízení bych s malou ani náhodou nešla. Vše měla sterilní a nemyslím si, že by ty miminka, kterým náušničky nastřelují byly nějak nakažené, ale i tak se to pořád dokola čistí, takže z toho opravdu strach nemám 🙂. Jinak nám trvalo zahojení cca 14 dní 😉

susik77
28. apr 2008

emaso: ano, mame take malinke oranz. kamienky, za tyzden aj nieco vymiename za klasic, nausnicky zo zlata, co som jej kupila 😉
majenka: framykoin sa ma mazat len 2x denne, malo by sa to dodrzovat, je to antibiotikum 😎

majenka
28. apr 2008

susik: já vím, ale doktorka mi řekla, že mám mazat 5x za den 😉 . Tak snad ví, co dělá 😝 ...

lucie81
28. apr 2008

Ahojky,může mi někdo poradit,kde v Praze bych mohla nechat malý nastřelit naušničky?...děkuju 🙂

maart
4. máj 2008

Holky, potrebovala bych vedet, na jak dlouho jste davaly nausnicky do lihu/alkoholu, nez jste jste sly na pichani (tedy nez je davala Dr. do ouska). Diky za radu.

monik76
4. máj 2008

Ahojky, nám doktorka říkala, že stačí naložit do lihu den předem, ale klidně tam můžou být i dýl, ale těch 24 hod stačí.

martina46
4. máj 2008

24hodin nam kazala dr.

maart
4. máj 2008

Tak jo, holky, diky. Namocim to na 24 hodin 🙂 .

krista
5. máj 2008

Holky tak už máme ty naušničky opravdu skoro zahojené po 14ti dnech, akorát mám problém 😖 Dřív když jsem jí je protáčela tak ani necekla, prostě v pohodě a poslední tři dny vyvádí jako tur sotva jí na to ucho hrábnu, nevím jestli to neni třeba shoda náhod s něčím jiným, ale fakt vyvádí neskutečně 😲 😕

kapulet
5. máj 2008

Holky chtěla bych se zeptat zda jste některá dávala naušničky po starší dcerce nebo jste raději koupili nové? Naši starší už začínají být malé a drobeček už dorostl a chceme jí nechat píchnout ouška. Tak nevím jestli koupit jen nejstarší a malinké dát po ní 😅 .

martinaema
5. máj 2008

kapulet ja v tom nevidím vôbec žiadny problém, ved čo budeš kupovať obidvom, ked staršej už budú malinké? Tak či tak ich musíš naložiť do liehu, takže podľa mňa - kľudne použi tie po staršej. Moje krstňa má dokonca náušničky po svojej maminke. 😉

krista
7. máj 2008

Kapulet taky v tom nevidím problém, hodně miminek má naušničky třeba po maminkách tak proč ne po sestře, kdyby nebyly moje rozbité, taky by měla moje dcera naušničky po mě 🙂

ivulinda
7. máj 2008

ahoj kristo chtěla jsem se tě zeptat jaktože máte tak brzi naušničky a jak si to nechávala malé píchat!Díky 🙂

krista
7. máj 2008

Ivulindo ahoj, zrovna jsem ti čučela do alba 😀
Ptala jsem se svojí doktorky na první nášvětě kdy je necháme píchnout a ona říkala, že je píchá v šesti týdnech, taky jsem se docela divila, ale říkala mi že je to tak nejlepší (on ale každý říká něco jiného 🙂) no já jsem se nebránila, chtěla jsem mít malou brzo naušničkovou 🙂 A Dr. to píchala nějakou jehlou, já tam nebyla 😅 Řekla že můžu jít ven, tak jsem šla, já bych tam sebou sekla vidět tu jehlu 😀

krista
7. máj 2008

Zapomněla jsem napsat, že Adélka je krásná a byla taky majičkátá 😵 😵 😵

ivulinda
7. máj 2008

Děkuji!Kristýnka je taky moc hezká!!! 🙂 .ALE TO MUSELO BOLET TOU JEHLOU NE???já bych to Adélce chtěla nechat nastřelit,a nehnisají malé ouška?

kacamar
7. máj 2008

kristo, psala jsi, že malá už má ouška zahojená. My máme naušničky přesně týden a malá to má kolem zarudlý a naušnice zalepený zeleným slizem. Když to uschne, tak to vypadá jak ospalky 😅 A skoro každý večer má zvýšenou teplotu (37,2 nebo 37,1). Jak vypadaly vaše ouška než se to zahojilo? Mažeme 2x denně Framykoinem.

filipi
7. máj 2008

Ahojte, ja som dcére dala náušničky presne keď mala 1 mesiac. Pediatrička ich prepichla ihlou celkom dobre to zvládla trocha poplakala, keď som si ju zobrala na ruky bolo po plači. Trošku sme ich mali zapálené. Čistila som ich liehom, pretáčala náušničky a natierala framykoinom a do 2 týždňov boli ušká zahojené a dnes je z nej pekná slečna.

ivulinda
8. máj 2008

já už bych taky chtěla aby malá měla naušnice,ale musíme počkat až co řekne doktorka 🙂

krista
8. máj 2008

Ivulindo malá o tom vůbec nevěděla 😀 Vadilo jí že jí držely 😉 🙂 Jenom tak jako pofňukávala jako že má bebí 😀 A to bylo celý 😝 Naše doktorka je nenastřeluje, tak jsem to nechtěla komplikovat, hlavně že s tím nejsou problémy 🙂
Tak uvidíte jak to nakonec uděláte 🙂 Děkuji za pochvalu Kristýnky 😵

Kacamar, tak to vám to hnisá 😖 Nám to vůbec hnisat nezačalo, čistila jsem líhem a dvakrát denně protáčela a mazala tím framykoinem, my máme zase zánět v očích, musim čistit každou hodinu a pořád kapat a 30x 5x denně mačkat slzný kanálky, takže by mě trefilo kdyby mi hnisaly ještě ty ouška 😖 Myslim že když budete poctivě mazat tak to bude brzo dobrý 🙂

kacamar
8. máj 2008

krista, filipi, díky za tip s tím lihem. Chtěla jsem to tím vyčistit, ale nevěděla jsem. Když jste to tak dělali, udělám to taky 😉 Snad se to rychleji zahojí.

maart
13. máj 2008

Holky, tak to mame za sebou!!! Mame pichnute nausnicky....no, byla to docela hruza, nebyl problem ousko pichnout, ale potom tu malinkou nausnicku nasadit, to bylo docela sileny! Hlavne ta prvni ne a ne proklouznout, takze Dr. musela pichnout jeste jednou....no des! Nastesti druhe ousko bylo bez problemu, jednou pichnuti a sestricka nausnici nasadila na prvni pokus.

Ouska mame potirat lihem, za tyden kontrola. Jo a taky nausnickama mame obcas zahybat! Uf, jsem rada, ze uz tohle nikdy nebudu muset delat. Chudinka moje mala ted spinka, totalne vycerpana.

....jo musim ale rict, ze plakala jenom pri tom samotnem pichani, kdyz uz bylo po vsem, tak se na doktorku dokonce usmivala 🙂 .

krista
13. máj 2008

Maart ježiš chudák dítě to bych řvala taky na 2x 😲 😀
Určitě protáčejte tak 2x denně 🙂

maart
13. máj 2008

Jojo, budem protacet....dneska uz ji na to ale asi sahat nebudu, potrela jsem to tim lihem....ale mala jecela tak, ze malem zborila barak. Ne, dneska uz ji dam pokoj 🙂 , zazila si toho dost.